Skoči na vsebino

Odganjanje divjadi


tdm900k

Priporočene objave

Sem slišal, da menda obstaja kekašna piščal, skozi katero med vožnjo piha zrak, in pri vožnji večji od 50 km/h se ustvarja zvok, kateri odganja divjad. Menda je to v skandinaviji pogosto uporabljena zadeva?

Sem razmišljal malo o tem, pa me zanima vaše mnenje? Sploh zaradi dopplerjevega pojava?

A mogoče kdo ve kje se to dobi in cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že videl zadevo na motorju in po lastniko sodeč deluje dobro,odganja tudi pse in vso drugo divjad.So pa dve pičšalke,ena do 50,druga pa nad 50kmh.Kolikor vem jo dobiš v Žuženberku B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res obstaja ta zadeva.

Mam namontiran na motorju,ker je že prejšni lastnik namontiru gor,če pa deluje pa ne vem ampak nism mel še nobenih bližnjih srečanj tak da ne vem.

Tut slike bom prpopu gor mogoče že jutri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva zadeva.. zadnjič recimo me je srna skor preskočla, sm prbremzu ko budalo.. mogoče pa bi to kej pomagalo, kaj pa veš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ima bivši sodelavec na avtu, sta 2 majhni črni škatlici z malo odprtino, ki proizvajata nekakšen visoko ferkvenčnizvok, ki ga naše ušesa ne zaznajo, za živali je pa to zelo nadležna stvar... js bi naštimu, sam še nikjer nisem zaslediu... mogoče pa kdaj

Popravljeno . Popravil PESHY BOY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bom namontiral, bom odjavil nalet divjadi pri zavarovanju.

Sem pa slišal, da v skandinavskih državah, v primeru zavarovanja tisti, ki to ima je deležen dodatnega popusta.

Bom pa jutri poklical in povprašal o ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva zadeva....pri nama je letos blo tudi že zelo zelo blizu, na srečo je avto pobral srno...

Me prav zanima kako to izgleda.

Popravljeno . Popravil sarchy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le kako grdustno to mora zgledati, da ima toliko velik efekt :evilgrin: Slike bi bile priporočljive :whistle:

Ali gre pač samo za natego za mirnešo psihično skoncentriranost med vožnjo skozi hosto?

:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr CBR600 sm imel spredaj v maski trikotnike (glej režo pod sliko) Tut to naj bi odganjal divjat (visoka frekvenca)

Kaj pa, če je vse res :krneki:

post-2606-1187642877_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa dobi tudi manjse, (tudi v Conradu), kot nekaksne piscalke.

Tiste pritrdis, tako da same lovijo zrak in piskajo z visoko frekvenco, katere ne slisis.

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar takole zgleda jaz to uporabljam USPEŠNO že ca 10 let in deluje 99,9 % sprobano,problem je edino večkrat je potrebono zadevo očistit (spihat ) kajti nabere se mušic in potem seveda nedeluje.Ena visokofrekvenčna piščalka deluje do 60 Km/h druga pa od 60 Km/h naprej.Prve piščalke sem nabavil v Avstriji pri Rodelbachu Vilach tudi Barboriču sem jih prvi jaz nabavljal,kje jih sedaj dobi nebi vedel.Jaz imam samo še en par vem pa kje se da v Vilachu to nabavit.Namreč trgovine Rodelbach ni več je pa eden od njegovih bivših zaposlenih odprl trgovino v Vilachu nasproti pokopališča ,če greš od Luisa proti centru čez Dravopri semaforju naravnost in mislim,da je druga desno desno je pokopališče levo pa je trgovina z rezervnimi deli za avtomobile šef se piše Schmuck.Po navadi ima na zalogi sicer jih naroči plačaš in ti pošlje domov.Če koga posebej zanima,bi se dalo naročit po telefonu,dobim lahko tudi njegov naslov in e-mail.cena je ca 6 EUR. :OK:

post-9445-1187645511_thumb.jpg

post-9445-1187645528_thumb.jpg

post-9445-1187645543_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če res deluje se kar pomoje kar splača zadeva-je moj fotr pred kakšnimi tremi meseci oplazu srno, nek znanec jo je pa lansko leto pošteno zadeu-je baje letela 3m čez škarpo (bla skor mladič)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta Condadova stvar rabi napajanje in je malo vecja.

bica. Tole sem prebral, da ima domet maksimalno 40m. to se mi zdi malo-malo. Koliko daleč se pa slišijo piščalke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Brumer: Kako se pa reče tej frulici po nemško ali po angleško?

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar takole zgleda jaz to uporabljam USPEŠNO že ca 10 let in deluje 99,9 % sprobano,problem je edino večkrat je potrebono zadevo očistit (spihat ) kajti nabere se mušic in potem seveda nedeluje.Ena visokofrekvenčna piščalka deluje do 60 Km/h druga pa od 60 Km/h naprej.Prve piščalke sem nabavil v Avstriji pri Rodelbachu Vilach tudi Barboriču sem jih prvi jaz nabavljal,kje jih sedaj dobi nebi vedel.Jaz imam samo še en par vem pa kje se da v Vilachu to nabavit.Namreč trgovine Rodelbach ni več je pa eden od njegovih bivših zaposlenih odprl trgovino v Vilachu nasproti pokopališča ,če greš od Luisa proti centru čez Dravopri semaforju naravnost in mislim,da je druga desno desno je pokopališče levo pa je trgovina z rezervnimi deli za avtomobile šef se piše Schmuck.Po navadi ima na zalogi sicer jih naroči plačaš in ti pošlje domov.Če koga posebej zanima,bi se dalo naročit po telefonu,dobim lahko tudi njegov naslov in e-mail.cena je ca 6 EUR. :OK:

če bo kdo to kupoval, se tudi jaz priporočam. plačam vnaprej :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!