Skoči na vsebino

Odganjanje divjadi


tdm900k

Priporočene objave

Samo majhno pojasnilo,kot že napisano ena piščalka deluje do 60 Km/h druga pa od 60 Km/h naprej in zato če hočeš kaj slišat moraš pihniti v tisto piščalko,ki je do 60 Km/h.Pa še tole to so visokofrekvenčne piščalke za človeško uho skoraj neslišne divjad-živali pa zelo moti nepozabite saj imajo sluh do 10X boljši od našega.Pa še tole nepozabite jih večkrat kontrolirat zaradi zamašitve z mušicami kajti,če se v piščalki nahaja mušica NEDELUJE. :whistle:

Hallo Brumer!

Mislim, da si s tem do 60 in čez 60 malo v temo brcnil. :blush: Pihnit v ono do 60 ? Katera pa je to? Obe sta identični. :slap:

Drugače pa se strinjam glede sluha.

Te reči resnično delujejo, dobite pa jih tudi na Bolhi !

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hallo Brumer!

Mislim, da si s tem do 60 in čez 60 malo v temo brcnil. :blush: Pihnit v ono do 60 ? Katera pa je to? Obe sta identični. :slap:

Drugače pa se strinjam glede sluha.

Te reči resnično delujejo, dobite pa jih tudi na Bolhi !

Ajd!

Veš jaz sem že toliko star,da še v dan nebrcam kaj šele v temo.Je pa to tvoja stvar ali verjameš ali ne verjetno sploh neveš kaj so visokofrekvenčne piščalke in da so NESLIŠNE za človeško uho.To z do 60 in nad 60 pa je meni razložil v trgovini Rodelbach Herr Schmuck njemu pa zastopnik za te piščalke. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš jaz sem že toliko star,da še v dan nebrcam kaj šele v temo.Je pa to tvoja stvar ali verjameš ali ne verjetno sploh neveš kaj so visokofrekvenčne piščalke in da so NESLIŠNE za človeško uho.To z do 60 in nad 60 pa je meni razložil v trgovini Rodelbach Herr Schmuck njemu pa zastopnik za te piščalke. :worship:

Ej!

Ne se razburjat! Življenje je prekratko in je bolje vse vzet za zabavo.

Morda so bile drugačne izdelave, ker takšne običajne kakor jih imam so identične in je nemogoče da bi različno delovale. Morda v paru deluje močneje?

Doma imam še tri pare leteh, če jih kdo rabi naj zakriči.

Lep deževen dan želim!

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej!

Ne se razburjat! Življenje je prekratko in je bolje vse vzet za zabavo.

Morda so bile drugačne izdelave, ker takšne običajne kakor jih imam so identične in je nemogoče da bi različno delovale. Morda v paru deluje močneje?

Doma imam še tri pare leteh, če jih kdo rabi naj zakriči.

Lep deževen dan želim!

Ajd!

Se "nejezim" namreč,če me razjeziš boš 10-ti ignoriran za zdaj jih je devet OK. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi mnenje kakega veterinarja. ker biti slišan ni problem. večino motorjev tudi človek sliši več kot 100m stran. Mislim, da ni problem v tem, a žival sliši ali ne, ampak kako reagira. Če te pišuke s svojim ultra-hyper-infra zvokom žival odženejo? navadn hrup žival prestraši. in ona skoči.....

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal, da menda obstaja kekašna piščal, skozi katero med vožnjo piha zrak, in pri vožnji večji od 50 km/h se ustvarja zvok, kateri odganja divjad. Menda je to v skandinaviji pogosto uporabljena zadeva?

Sem razmišljal malo o tem, pa me zanima vaše mnenje? Sploh zaradi dopplerjevega pojava?

A mogoče kdo ve kje se to dobi in cena?

Obstaja in se dobi. Osebno sem jo nabavil pri Furmanu (na Ptuju prodaja Toyote). Cena je bila okoli 6€.

Težko bi rekel, da deluje, lahko samo rečem, da nisem podrl še nobene srne. Če ima zasluge piščal ali ne, o tem bi se pa dalo razpredati.

Za vsak primer sem jo nalepil še na svoj in ženin avto. Predvidevam, da ne more škoditi.

Več informacij o tej dotični piščali pa lahko dobite na spodnjem linku...

http://www.deerwhistle.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se "nejezim" namreč,če me razjeziš boš 10-ti ignoriran za zdaj jih je devet OK. :whistle:

in nato so vsi naredili samomor.... :whistle:

drugače glede piskačev... jaz imam TOLE montirano... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se "nejezim" namreč,če me razjeziš boš 10-ti ignoriran za zdaj jih je devet OK. :whistle:

Hallo!

Ej Brumm jaz se ti skoraj opra..... ti pa mi groziš z neki odklopom! Hallo! :hmm:

Ponavadi je tako, ko človek pokaže neko nujno minimalno spoštovanje do nekoga, kar pa nekdo sprejme kot slabost in to pojasni z grožnjami in zarezami iz bivših dvobojev.

Zdaj se pa res kar tresem in verjetno tudi ostali, ki se ne bodo v bodoče upali pripomnit, da jih nebi nekdo izklopil ko povedo, da je to ena večjih neumnosti seveda.

Ne, ne me ignorirat!

Lp Brumer in mislim, da vem zakaj nas je že deset v klubu! :krneki:

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hallo!

Ej Brumm jaz se ti skoraj opra..... ti pa mi groziš z neki odklopom! Hallo! :hmm:

Ponavadi je tako, ko človek pokaže neko nujno minimalno spoštovanje do nekoga, kar pa nekdo sprejme kot slabost in to pojasni z grožnjami in zarezami iz bivših dvobojev.

Zdaj se pa res kar tresem in verjetno tudi ostali, ki se ne bodo v bodoče upali pripomnit, da jih nebi nekdo izklopil ko povedo, da je to ena večjih neumnosti seveda.

Ne, ne me ignorirat!

Lp Brumer in mislim, da vem zakaj nas je že deset v klubu! :krneki:

Ajd!

"Opa" s tvojim 3-tedenskim članstvom in mojimi ca 2240-desetimi posti si mi bil zelo malo v oporo kot trdiš (skoraj opra....).Mogoče pa si me zamenjal z nekom namreč Brumer in Brumm ni vseno!!!!!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in nato so vsi naredili samomor.... :whistle:

drugače glede piskačev... jaz imam TOLE montirano... :naughty:

S tem preženeš še marsikaj drugega, ne samo divjad :D

ko bi ti videl kako babe po prešercu skačejo ko za njimi naviješ gas :lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem preženeš še marsikaj drugega, ne samo divjad :D

ko bi ti videl kako babe po prešercu skačejo ko za njimi naviješ gas :lol1::lol1:

baraba.. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Kje pa dobiš piščal za pod 50 kmh?

:slap: Ko se 'plaziš' pod 50 km/h, lahko kar sam žvižgaš...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva mi deluje "a must buy" varianta :D Po vsej verjetnosti bom nabavil. Edino tisto za insekte mi ni najbolj jasno. Če vozim s 100km/h, pa preden njemu potegne, da se mu približujem... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: Ko se 'plaziš' pod 50 km/h, lahko kar sam žvižgaš...

D.

Z odprtim ali zaprtim vizirjem? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš met dobr okus z odprtim pa še lahko umes kaj prigrizneš :D :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva mi deluje "a must buy" varianta :D Po vsej verjetnosti bom nabavil. Edino tisto za insekte mi ni najbolj jasno. Če vozim s 100km/h, pa preden njemu potegne, da se mu približujem... :whistle:

Priznaj,zdele si se pa zadržal,da nisi prdnu :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, moram priznat, da res. Se mi že iz ušes kadi :P Ne, to za insekte mi res ni jasno, pa če prdim al pa zadržujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Jaz imam to na motorju, zaenkrat še nisem srečal srne....ali to deluje ali ne,pa ne vem....ampak boljekot nič.

Verjamem da deluje, samo ne vem ali je divjad toliko pametna da vedno skoci proc od ceste? V 20 letih sem mel eno bliznje srecanje z avtom, z motorjem pa skoraj takoj, ceprav je precej glasnejsi kot pa uno... Je blo pa precej adrenalinsko: po stranski cesti dohitim kombi, lepo pocakam, dam zmigavc in zacnem prehitevati.. S kotickom ocesa sem opazil zavorne luci in pa da je kombi precej zavrl, pa sem avtomatsko zavrl se jaz (ne prav pametno, ker sem bil ze vstric) in za las zgresil srno, ki je skocila pred kombi z desne... Sem se kar lepo za kombijem pol en cajt pelal...

Janez

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!