Skoči na vsebino

Yamaha V Max


lampa

Priporočene objave

od danes moja legenda ni več v salonu pri KMC v Ljubljani, bo pa kmalu na ogled postavljena kolegova, tako da...

kakorkoli že... danes sem prevzel že lep čas registriranega vmaxa in ga odpeljal domov.

z njim sem naredil ca 80km. kaj naj rečem... navdušen sem!!!

motor se pelje zelo dobro, ni prebrutalen, je okreten in obvladljiv, tudi manevri v krožiščih, cik-cak vožnja in izogibanja niso problem. malce trd je edino pri obračanjih pri hitrosti pod 10kmh. konec koncev ima malce čez 300kg...

zdrsna sklopka deluje, hidravlična ročica je mehka in natančna, prav tako pretikanje. edina slabost pri pretikanju je ta, da je med stopalko in vzvodom majhna razdalja ter z gojzarji težko prideš zraven.

položaj za krmilom mi ustreza, nič me ne tišči, nisem v nikakršni posiljeni ali prisiljeni drži.

izdelava motocikla je na visokem nivoju, vsi spoji so dodelani in brez špranj, linije vzporedne, nasedi brezhibni.

toliko zaenkrat...

če vas še kaj zanima le vprašajte!

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... z V-Maxom se le hvali! In piši čim več! Verjemi, da ta nevsakdanji MONSTRUM veliko bolj pritegne pozornost kot dolgočasni Bavarci itd... Tudi mene zanima kako se ti bo zadeva obnesla na molo daljših furah, udobje in to... Poraba bo pa tut zanimiv podatek (čeprav brezsmiseln!)

Pa srečno! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem bil huge fan originalnega V-maxa (in variante baby Max), mi je tale novi, po tehtnem premisleku, kr neki. En plastičn knedl zgleda ... Tako, kot Honda Civic recimo :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem bil huge fan originalnega V-maxa (in variante baby Max), mi je tale novi, po tehtnem premisleku, kr neki. En plastičn knedl zgleda ... Tako, kot Honda Civic recimo :-)

Paradoksalno ampak prejšnji je bil plastičen, tale pa je aluminij :whistle:

Sedel na njem in je zelo kul, edino teh 200 konjev, bodimo pošteni, kdo to rabi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spoštovani g. brumer,

vmaxa nisem imel namen hvaliti temveč zgolj zapisati sem moje občutke, ki sem jih doživel v prvih vožnjah.

če mi kaj ni ušlo je bil to prvi zapis slovenskega voznika o vmaxu 2009, ki bo morebiti koristil tudi komu drugemu, ki se bo določeval za ta model, sploh glede na dejstvo, da ga lahko naročiš le prek spleta. mogoče se bo kasneje kaj spremenilo, ampak temu trenutno ne kaže tako...

vozil sem golfa II GTD in tdi golfa V generacije. in, kaj naj pot voje sedaj rečem? da je clio boljši od golfa??? ker od generacije II vsekakor je, gen. V pa ni niti do kolutov ;)

na podlagi izkušenj z v-maxom iz leta 1985 ne moreš vmaxa 2009 tlačiti v isti koš in ju primerjati recimo z k1200r, letnik 2005...

k1300r... ja, je tudi bil alternativa od sicer bolj verjetne alternative da ostanem na yamahi MT-01, saj sem o vmaxu imel precej dvomov o obvladljivosti in brutalnosti. k1300r sem šel celo v avtoval pogledat... preveč teže na zapestjih, da bi mi bil udoben... čudne luči in kup motečih detajlov da bi mi bil všeč ter da bi mi prirasel k srcu... ter v primerjavi z vmaxom ne doseže niti L od Legendarnosti... :)

pa konec koncev si tudi ne želim imeti motorja, pri kateremu nikoli ne veš, ali bo serviser, pri katerem imaš čez 14 dni redni servis, takrat sploh še pooblaščen za servisiranje motociklov v garancijskem roku...

če si ti s k1200r zadovoljen, dobro, te ne bom prepričeval v nasprotno, prav tako ne bom iskal tvojih objav v forumu in repliciral na njih v točkah, kjer recimo vmax prekaša k1200r, čeprav zgleda da po tvoje to itak ni možno, pa pustimo to...

kaj še naj rečem, vmax mi je všeč, sedaj vidim da ga tudi približno zmorem, vsaj za moje potrebe...

in moje potrebe niso postavljanje rekordov v vožnji po zadnjem kolesu, po doseganju ekstremnih G-jev ali nagibov v ovinkih in posledično stopnji ogrožanja sebe in drugih... adrenalina in adrenalinskih situacij ne rabim, vsaj na cesti ne...

želim si le mirne nestresne vožnje in uživanja v vetru, zvoku izpuha in počasnemu prelaganju 300+kg mopedka med mojimi nogami... no, ni ravno mopedek, saj če ga recimo na parkingu postaviš poleg k1200r zgleda kot da je vmax malce pred tem ravno pozajtrkoval enega takega k-r bmwja, hehe...

zadovoljen in srečen sem.

a je to sedaj v teh časih mogoče prepovedano ali vsaj nezaželeno????

lep pozdrav in srečno, vsem skupaj!

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale tvoj v max je ves zelo neresnična zgodba :closedeyes:

tistega ko so testirali oz predstavili v eni izmed slo motorevij je na mariborskem koncu :rolleyes:

tako da v resničnost tvoje zgodbe vsi malce dvomimo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale tvoj v max je ves zelo neresnična zgodba :closedeyes:

tistega ko so testirali oz predstavili v eni izmed slo motorevij je na mariborskem koncu :rolleyes:

tako da v resničnost tvoje zgodbe vsi malce dvomimo :whistle:

Saj ELO je iz MB koncev, tako da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ELO je iz MB koncev, tako da...

Uf, ELOtu pa veliko manjka do MBja. Pohorja še od daleč ne vidi :P

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, ELOtu pa veliko manjka do MBja. Pohorja še od daleč ne vidi :P

lp

T

Je pa od sredine proti vzhodu, ali pač? (resno sem mislil, da je iz okol. MB-ja, ampak očitno ni,no saj je vseeno, če je iz SLO, je tudi blizu MB, tako da se nisem zelo zmotil haha.

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale tvoj v max je ves zelo neresnična zgodba :closedeyes:

tistega ko so testirali oz predstavili v eni izmed slo motorevij je na mariborskem koncu :rolleyes:

tako da v resničnost tvoje zgodbe vsi malce dvomimo :whistle:

V KMC-ju sem bil nekje 14 dni nazaj. V salonu je bil V-MAX in na njem ni bilo (še) ploščice z imenom. Mi jo je pa, na moje vprašanje kako je srečni kupec poimenoval svoj stroj, prodajalec pokazal in na njej je bil napis "recycle", tako da ELO-tu kar verjamem. 

ELO tebi pa želim srečno vožnjo in veliko užitkarskih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale tvoj v max je ves zelo neresnična zgodba :closedeyes:

tistega ko so testirali oz predstavili v eni izmed slo motorevij je na mariborskem koncu :rolleyes:

tako da v resničnost tvoje zgodbe vsi malce dvomimo :whistle:

V reviji piše da je prodan na Štajerskem in ne v Mb, namreč prodan je bil v Drešinji vasi pri podjetju Promotor, kupil pa ga je predsednik kluba MK 3STARS.lp

To govorim za prvega prodanega pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj kdo, ki ima dostop do teh zadev, preveri koliko je registriranih yamahinih vmaxov l.2009...

prvi gor ali dol, ploščico z napisom po želji dobi vsak kupec... zato tablica z napisom mr.wild ni nekaj unikatnega.

ja, za mojega sem izbral napis "recycle", skladno s tatoojem, toda sedaj sem si dal sam narediti ploščico, kjer imam z dosti večjimi črkami in s počrnjenim napisom napisano "elo"...

sicer pa; na dan, ko so iz yamahinega zastopnika za slovenijo in balkan pripeljali mojega vmaxa v ljubljano sem nekoga od njih vprašal, koliko so jih že prodali. odgovor je bil,

citiram :" tale je prvi, ki je šel do kupca..."

če kdo izmed lastnikov vmaxa želi, lahko v kako drugorazredno revijo brez problema objavi oglas, da ima predprvega... plačani oglasi, jebiga...

sicer pa, moja originalna ploščica izgleda takole:

recycle.jpg

dosti lepše si recimo dobili v avstraliji

Badge___Plates.JPG

danes sicer točim krokodilje solze.

motor mi je padel z uporabljenega zgolj sprednjega stojala (ja, moja krivda), ki je zdrsnil, ko sem zategoval vezice med šarjenjem po elektroniki.

žal je za smer padca izbral tisto stran, ki je bila stran od mene, tako da ga nisem mogel zadržati...

poškodovana hupa, sprednja toplotna zaščita izpuha kamor se je odtisnil gedore ključ, pokrov levega izpušnega lonca in počen okvir tablice.

padec1.jpg

padec2.jpg

za zgodbico zadnjih dveh slikic si tudi jaz želim, da ne bi bila resnična...

bo že... upam, da imajo fantje zadevo na zalogi...

srečno!

Popravljeno . Popravil ELO
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V reviji piše da je prodan na Štajerskem in ne v Mb, namreč prodan je bil v Drešinji vasi pri podjetju Promotor, kupil pa ga je predsednik kluba MK 3STARS.lp

To govorim za prvega prodanega pri nas.

naj kdo, ki ima dostop do teh zadev, preveri koliko je registriranih yamahinih vmaxov l.2009...

prvi gor ali dol, ploščico z napisom po želji dobi vsak kupec... zato tablica z napisom mr.wild ni nekaj unikatnega.

ja, za mojega sem izbral napis "recycle", skladno s tatoojem, toda sedaj sem si dal sam narediti ploščico, kjer imam z dosti večjimi črkami in s počrnjenim napisom napisano "elo"...

sicer pa; na dan, ko so iz yamahinega zastopnika za slovenijo in balkan pripeljali mojega vmaxa v ljubljano sem nekoga od njih vprašal, koliko so jih že prodali. odgovor je bil,

citiram :" tale je prvi, ki je šel do kupca..."

če kdo izmed lastnikov vmaxa želi, lahko v kako drugorazredno revijo brez problema objavi oglas, da ima predprvega... plačani oglasi, jebiga...

DA se vam da ...

verjetno je treba ločit pojme

"prvi prodani"

"prvi dobavljeni"

"prvi od kupca prevzeti"

itd .

jasno pa je, da v-max ne pušča ljudi hladnih ... vsak pač hoče biti v nečem prvi ... zato ste kupili ta motor, ki je ena huda kombinacija 'naj' stvari ... ko bom velik, bi si ga želel imeti, lahko rabljenega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DA se vam da ...

verjetno je treba ločit pojme

"prvi prodani"

"prvi dobavljeni"

"prvi od kupca prevzeti"

itd .

jasno pa je, da v-max ne pušča ljudi hladnih ... vsak pač hoče biti v nečem prvi ... zato ste kupili ta motor, ki je ena huda kombinacija 'naj' stvari ... ko bom velik, bi si ga želel imeti, lahko rabljenega ...

No defenitivno ga je prvi prefuknil hehehe

ELOOOOO ne seri ga tak.... :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sicer točim krokodilje solze.

motor mi je padel z uporabljenega zgolj sprednjega stojala (ja, moja krivda), ki je zdrsnil, ko sem zategoval vezice med šarjenjem po elektroniki.

stari pregovor; vsaka šola nekaj stane,

nov motor pa že šariš po elektroniki :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zal se bos pa moral sprijaznit da tvoj ni vseeno prvi :whistle:

prvi?

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_MOTO/ad.asp?ID=2536236

jebiga... tudi pri ženi nisem bil prvi, pa zaenkrat vseeno vse dobro "laufa"...

včeraj sem omenjal mojo osebno ploščico, ki je zdaj takale, na obeh bokih...

20090311164636_vmax-badge.jpg

motor je že sestavljen, vsi gidget/gadgeti delujejo, odtis gedor v zaščiti izpušne cevi me po prvem obupu ne moti (pre)več, pokrov izpuha pa je naročen...

to je to...

20090311164637_vmax-side.jpg

hvala, lep pozdrav in srečno!

p.s.:

če me kje srečate me pa le pocukajte za rokav!

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje te ne bom cukal, ker lahko motor spet po tleh vržeš :naughty: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je cukerček. Kaj je tista "škatla" na sovoznikovem sedežu? Izgleda kot toaletna torba za metroseksualce? :rolleyes:

Kot ponavadi so nosilci za tablico čisti obup - skratka jaz bi ga skrajšal , oz. zamenjal.

ELO - Electric Light Orchestra - band iz 70-80 ih let? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem fant z vasi, delam večinoma v mestu, imamo tudi manjši družinski vikend na... ne boste verjeli... pohorju. to glede na napisano potrjuje, da je motor idealen zame, nekako kvazi mestnega pohorca, knede?

@baddad

tisto je originalen tail-pack, dejansko torbica za labelo in kopico kondomov... pa gel v tubi in puder gresta tudi notri, hehe :)

se pa zadeva raztegne v višino, tako da gre lahko noter komplet dežni kombinezon ter še kakšna malenkost.

naročen imam nosilec, tako da bo zadeva v končni fazi za sopotnikovim sedežem, tako kot na spodnji sliki...

ishot_2-c703d1f9876999b871e266c9de47a8d7.jpg

meni je nosilec tablice in cel zadnji konec všeč, čeprav se že dobijo razni "eliminator kiti"...

kaj pa vem, ni mi všeč...

vmax_plate_1.jpg

b.550.560.16777215.0.stories.2009VMaxAccessories.vmax.custom.performance.si

ELO pa to...

nima veze z bendom.

tako me je klicala nečakinja ko je začela govoriti. njeni babici je ime elica, klicala jo je ela, mene pa elo.

najprej samo ona, nato prijatelji, kasneje skoraj cela vas... :) :) :)

l.p.

elo :rolleyes:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ti si ratal cela zvezda na forumu :whistle:

...saj ima za kaj bit! Zadka pa NIKAR ne menjaj! Če ne drugega boš v kakem nalivu usran po hrbtu! Men osebno zelo zgleda tudi šipica, verjetno uporabna za kakšne daljše ture...

kako pa izgleda ta moped s "kakšno prtljago"? ...recimo za teden ali več dni "po svetu"? ...zdi se mi namreč da si nekje zapisal da "nočeš biti samo pozer"... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!