Skoči na vsebino

Dainese


devilish

Priporočene objave

Na tem linku so enake cene kot polne cene v AC! :angry:

Vpiši v njihov search Laguna Seca pa ti vrže ven cene okoli 800€

Popravljeno . Popravil Dani
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boste le k pameti prisli pa si opremo kupili v tujini, ker je veliko cenejša. pač tukaj gres c ac pa probas. pol pa peeko neta naročiš. basta. al pa 2 varjanta čuj taka je cena tujina mi ga prodas za taksen denar. če ne pa se j.....

aja novi modeli 2008 so cene skoraj enake. tako da

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boste le k pameti prisli pa si opremo kupili v tujini, ker je veliko cenejša. pač tukaj gres c ac pa probas. pol pa peeko neta naročiš. basta. al pa 2 varjanta čuj taka je cena tujina mi ga prodas za taksen denar. če ne pa se j.....

aja novi modeli 2008 so cene skoraj enake. tako da

Ja, to je res fino...pa upajmo, da bo mel AC čimveč kombinezonov na zalogi. Da jih lahko probavamo. Sej prodali potem itak ne bodo nič, ker bomo kupili potem preko interneta. Glavno, da imajo za nas za probat. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem linku so enake cene kot polne cene v AC! :angry:

Vpiši v njihov search Laguna Seca pa ti vrže ven cene okoli 800€

Za omenjen komb. je na tem linku cena: 781,9 Eur, prvotno je bil

849 Eur! Taka cena je tudi v AC, samo ob upoštevanju popusta, ki

ga lahko dobiš pri nas te komb. pride malo čez 6esto... Eur, in če malo slediš

temo o dotični stvari ga dobiš tudi v Italiji, takoj čez mejo tm za cca 7emsto Eur

tko, da je odvisno kaj, kje kupuješ in kako se zmeniš :evilgrin: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem podobnega mnenja kot Dani, tud pri nas se da naletet na dobre popuste, pa tud osnovne cene niso tako hude. Cena je ugodnejša tam, kjer imajo tisti cajt opremo znižano.

Vprašanje pa je, če se potem na koncu sploh splača it 200 ali več km v eno stran po kombinezon, ki je 50€ cenejši? :hmm:

Mnenja pa sem tudi, da bi bilo od SLOVENCEV za pričakovati, da bodo raje kupovali doma in podpirali domače. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede cen v Italiji.

Vse močne znamke, od Shoei do Dainese, imajo svojo lastno komercialno politiko, za katero od trgovca zahtevajo, da jo upošteva.

Za modele, ki jih te znamke označijo kot nove za npr. leto 2008 trgovec ne more prakticirati običajnih močnih popustov vse do nekje maja 2008.

Trgovcu tovarna prek zastopnikov, ki hodijo po terenu, celo sporoči maksimalne procente, ki jih lahko ponuja na izdelke označene pod novo.

Torej, za Dainese Flanker vam bo lahko trgovec dal močen popust že sedaj, ker je to model, ki je bil v prodaji že prejšnje modelno leto, za Steel ali Laguno Seca pa boste do maja dobili samo minimalen popust. (ker se Laguna Seca dobro prodaja, jo je tovarna malo predelala in označila kot nov izdelek).

Enako je pri čeladah in vsej drugi opremi ter celo novih motociklih.

Tako, da ko primerjate, dajte zraven malo razmišljati.

Druga zadeva je objava cen; zaradi navedenih razlogov ne bo noben resen trgovec do sredine poletja javno oglašal ultra nizkih cen kar po internetu; za ceno je potrebno osebno vprašati.

Ravno za primerjavo, Moto Shop Pignolo v Gorici je izgubil pravico prodaje čelad Shoei (pa ne zaradi cen oziroma popustov ampak zaradi tega, ker je Shoei Italija ocenil, da so zaposleni v štacuni svojat svoje vrste-kar smo kupci ugotovili že davno nazaj); sicer Shoei ni prvi, ki se je odpovedal sodelovanja z njimi.

Zgodba zase ste kupci; če vam trgovec da popust, ki je višji od tovarniško dopuščenega, ne znate biti tiho, ampak morate to zaupati sosednjemu trgovcu, ki seveda lastno konkurenco hitro zakoliči tako, da pokliče zastopnika in konkurenta prijavi.

Druga sorta zelo pametnih motoristov pa gre v trgovino, se vse zmeni, proba in dogovori, nato pa ugotovi, da bo moral kakšen teden počakati na točno željeni model kombinezona (barva, številka,enodelec-dvodelec varianta, itd.), ker ga mora trgovina naročiti. Dobro, ni problema. Kakšen dan kasneje zavije mimo druge trgovine, ugotovi, da imajo na zalogi točno to, kar želi on, samo da je cena znatno višja od tiste pri prvem trgovcu. Kaj naredi? Ker je pameten reče: "vam ga vzamem, če mi daste pod to in to ceno"; drugega trgovca praviloma zanima, kdo mu hodi v zelje s prenizkimi cenami in iz spretnega ter pametnega kupca informacijo seveda izvleče (v smislu: pa povej kje, da vidim, da se nisi izmislil-ko se motorist hvali kako bi dobil dosti cenej v drugi trgovini).

Praviloma se zgodba zaključi tako, da motoristu drugi trgovec željenega popusta ne bo dal, izvedel pa bo, kdo se ne drži tržne politike proizvajalca. Praviloma sledi masiranje zastopnika, ki nato naredi obisk prvemu trgovcu in za povračilo namasira njega.

Meni je v vseh letih uspelo dobiti popuste, ki se prakticirajo junija, že decembra ali januarja, zato, ker mi je trgovec toliko osebno zaupal, da je vedel, da ne bo priteklo nikjer ven; pod nikjer pomeni niti pri drugem motoristu, zato, ker je jasno, da je večina motoristov trobezljavih telet, ki je lahko tiho kvečjemu do prvega ovinka.

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnenja pa sem tudi, da bi bilo od SLOVENCEV za pričakovati, da bodo raje kupovali doma in podpirali domače. :OK:

Se strinjam; samo ne podpirati preprodaje-kupim tuj izdelek, n akaterega si sosed nabije čim večjo maržo, ampak kupim slovenski izdelek, da ostane delovna sila in dodana vrednost v celoti doma (čelade TAM in kombinezone Žanje-usnje export).

Antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam; samo ne podpirati preprodaje-kupim tuj izdelek, n akaterega si sosed nabije čim večjo maržo, ampak kupim slovenski izdelek, da ostane delovna sila in dodana vrednost v celoti doma (čelade TAM in kombinezone Žanje-usnje export).

Antares

Kaj si pa zdaj s tem povedal? :hmm: Tudi v Sloveniji se šivajo zelo kvalitetni kombinezoni, tudi bolj kvalitetni od marsikatere italijanske robe. Ne nosi pa jih vsemogočni Valentino, tako da svetu pač niso poznani.

Zakaj pa propadajo domače tovarne in delavci delajo za 400€ plače? Zato ker smo Slovenci neumni in pijemo kokakolo namesto kokte po domače povedano. Kako bodo drugi cenili naše izdelke, ko pa jih še Janezki popljuvajo in dajejo cekine raje tujim firmam, ki so bolj oglaševane po svetu in bolj cool, ker jih podpira znana osebnost... :headbang: Eden redkih, ki si je prislužil spoštovanje v Slo je g. Akrapović, ki pa si je le tega moral prislužiti najprej v tujini, nato so ga šele sprejeli vsemogočni slovenci.

S tem nikakor ne mislim, da so tuje firme, npr. Dainese zanič, ampak da je najprej potrebno povpraševati po domačih izdelkih, saj jim tudi tako pomagamo, da se izboljšujejo ter postajajo konkurenčnejši na svetovnem trgu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno za primerjavo, Moto Shop Pignolo v Gorici je izgubil pravico prodaje čelad Shoei (pa ne zaradi cen oziroma popustov ampak zaradi tega, ker je Shoei Italija ocenil, da so zaposleni v štacuni svojat svoje vrste-kar smo kupci ugotovili že davno nazaj); sicer Shoei ni prvi, ki se je odpovedal sodelovanja z njimi.

Mogoče malo :topic: . Danes sem govoril z g. Gabrijelom (Moto Shop Pignolo), kar se tiče Shoei, v letu 2007 so imeli t.i. gold licenco za prodajo, v letu 2008 pa jim je Shoei podelil platinasto licenco. Kupil sem 2 čeladi Shoei Multitech. Odpovedali so sodelovanje z podjetjem Arai (zaradi slabega servisa in prodajne podpore).

Drugače, kar se tiče popustov se najverjetneje motoristi preveč hvalimo, kako visoke smo dobil. Vsak se trži in iztrži po svojem najboljšem načinu.

Srečno

Tonček

Prodam 2 čeladi NOLAN N 102 (več na m. oglasi)[

Popravljeno . Popravil Toncek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izgubili so prav Shoei; zadevo se je prikrivalo in za njo ne bi vedel če ne bi poznal nekoga višje v centrali shoei. kako so lezli za spremembo pa prepuščam domišljiji.

en Pignolo je odpovedal Arai? hec na deseto potenco.

za upati je, da ne bodo odpovedali še kaj, ker bodo sicer kmalu prodajali samo še svoje ukrivljene nasmehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izgubili so prav Shoei; zadevo se je prikrivalo in za njo ne bi vedel če ne bi poznal nekoga višje v centrali shoei. kako so lezli za spremembo pa prepuščam domišljiji.

en Pignolo je odpovedal Arai? hec na deseto potenco.

za upati je, da ne bodo odpovedali še kaj, ker bodo sicer kmalu prodajali samo še svoje ukrivljene nasmehe.

Hvala za odgovor. Sprašujem se, ker Vas ne poznam in sklepam samo iz Vaših postov, če je mogoče krivo vreme, da kritizirate vse okoli sebe, ki drugače razmišljajo kot Vi.

Drugače pa najlepša hvala za vse podatke, ki jih objavljate v zvezi z motoristično opremo, saj so vsekakor izredno uporabni. :worship:

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trgovina Pignolo iz moje strani dobi vse pohvale. Ko sem kupoval kombenezon in čelado sem vse skuaj pomerjal dobre tri ure s tem, da sem bil ves čas deležen njihove pozornosti z nasveti. Ženska je z nasmeškom petkrat odšla čes cesto v skladišče po robo, da sem jo lahko jaz probaval. Med tem ko sem v Sloveniji gledal za kombenezon sem kot odgovor na vprašanje o kvaliteti dobil '' zagotovo je kvaliteten saj ga vozijo v moto gp (berik namreč)''. Sicer v to ne dvomim vendar, ko sem pričel spraševati o postavitvi šivov in za certifikat CE za ščitnike, ki so všiti v kombenezon se je možakar čisto zgubil in pričel bluzit nekaj o moto gp!

Kar se pa tiče poustov, ne vem zakaj bi bili tiho, ker sem že večkrat že doživel s projalčeve strani, da mi je rekel '' pa le povej znancem, da imamo sedaj dobre pouste''.

Kakorkoli pozanimajte se okoli cen tako v Sloveniji kot v tujini, ker se splača. Namreč nekateri izdelki so v Sloveniji presneto dragi pa to ne govorim samo za moto izdelke, poglejte sam razno zabavno elektroniko!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Tonček, namesto na moje kritike raje pomislite kakšen nivo morajo dosegati Valerisport, (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com), Motorama, itd. ; da jih celo pohvalim.

antares

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Tonček, namesto na moje kritike raje pomislite kakšen nivo morajo dosegati Valerisport, (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com), Motorama, itd. ; da jih celo pohvalim.

antares

Zame je (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com), ki jo Vi na vse pretege hvalite, čisto povprečna, če ne že pod pod povprečna trgovina glede na odnos do kupca. Seveda, mene ne zanima prodajalka in blago, ki mi ga dostavijo čez 14 dni. Povdarjam osebno mnenje. Zdaj pa bodi dovolj, ker krepko smetimo temo, najin pogovor bi spadal v drugo temo o moto trgovinah v Italiji. Vsekakor, najraje nakupujemo tam, kjer imamo občutek, da za svoj denar dobimo največ. (v blagu, postrežbi, strokovnosti, prijaznosti in popustih).

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa menim, da se ne splača več v tujino hodit po opremo, so pri nas kar solidne cene.

Tudi pri nas se vedno da dobit kak popust, če drugo ne na gotovino.

Dani to pa res drži. Tud meni se je to pripetilo, da sem dražje plačal Dainese kombinezon v ITA kot pa v SLO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Zandona se z Dainese ne more meriti. Dainese ima pravi, certficirani Level 1 protektor (in je eden zelo redkih). Zandona pa...je lokalni italijanski proizvajalec...

Če že iščete pravo alternativo Dainesu, so to Alpinestars, Knox in Spidi. Vsi imajo Level 1 zaščito z resničnim certifikatom.

Mal obujam temo od mrtvih  :)

U glavnem, kupujem želvo. Kolikor sem gledal po testih je Dainese Wave zelo dobra izbira, je dobila tudi največ točk na testu, kjer so jih testirali cel kup. Tudi probal sem jo že in se mi zdi dobra izbira. Ker pa iščem varinato, ki ima še ledvični pas - oziroma da ti tekstilna elastika pokrije še nižji ledveni del, mi preostane edino Zandona v TCju, drugih proizvajalcev nisem zasledil, ki bi meli tako oblikovano želvo. O Zandoni namreč nikjer ne zasledim nekih konkretnih ocen. Testa ne najdem niti enega.

Kar se pa ttiče telih zaščit, nisem na Dainese strani nikjer zasledil navedb o teh levelih. Definicija pa naj bi bla tole:

In Europe there is a system of grading armor based on the force that it will transmit if impacted by a certain amount of energy. Armor can be placed into one of three categories with level 1 armor being the least protective and level 3 being the most protective. Level 1 armor is rated at 50 joules, level 2 at 75 joules, and level 3 at 100 joules. In order to achieve a rating armor must be able to absorb that amount of energy in an impact and transmit less than 35 kN of force. Level 1 armor is acceptable if you are only planning on riding a scooter around on surface roads at low speeds. Level 2 armor is recommended for people riding larger displacement motorcycles and level 3 armor should protect people who race.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal obujam temo od mrtvih  :)

U glavnem, kupujem želvo. Kolikor sem gledal po testih je Dainese Wave zelo dobra izbira, je dobila tudi največ točk na testu, kjer so jih testirali cel kup. Tudi probal sem jo že in se mi zdi dobra izbira. Ker pa iščem varinato, ki ima še ledvični pas - oziroma da ti tekstilna elastika pokrije še nižji ledveni del, mi preostane edino Zandona v TCju, drugih proizvajalcev nisem zasledil, ki bi meli tako oblikovano želvo. O Zandoni namreč nikjer ne zasledim nekih konkretnih ocen. Testa ne najdem niti enega.

Kar se pa ttiče telih zaščit, nisem na Dainese strani nikjer zasledil navedb o teh levelih. Definicija pa naj bi bla tole:

In Europe there is a system of grading armor based on the force that it will transmit if impacted by a certain amount of energy. Armor can be placed into one of three categories with level 1 armor being the least protective and level 3 being the most protective. Level 1 armor is rated at 50 joules, level 2 at 75 joules, and level 3 at 100 joules. In order to achieve a rating armor must be able to absorb that amount of energy in an impact and transmit less than 35 kN of force. Level 1 armor is acceptable if you are only planning on riding a scooter around on surface roads at low speeds. Level 2 armor is recommended for people riding larger displacement motorcycles and level 3 armor should protect people who race.

Zandona se težko primerja z Dainese. Prva je namreč manjša, mlajša in bolj lokalna, italijanska firma, Dainese pa te stvari razvija že leta in je višji nivo. Kje lahko najdem test, o katerem govoriš (kjer je Dainese prejel največ točk)?

O standardu: tile level 1,2,3 so meni neznani, po CE standardu EN 1621-2 sta nivoja 2. Level 1, ki zagotavlja prenos sile pod 18 kN in level 2, ki zagotavlja prenos pod 9 kN (oboje velja za najmanj 5 udarcev v kratkem časovnem intervalu). Level 3 omenjeni standard ne omenja in glede na to, da je letos Alpinestars sploh prvi izdelal Level 2 hrbteničnik, ne vem kdo bi level 3 že imel (level 2 imajo sedaj že tudi nekateri drugi proizvajalci menda).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tradicije Dainesa tiče, bi se strinjal s tabo. So bili le pionirji.

Kar se pa testa tiče, ga pa ne najdem več. Se mi zdi, da je bil nek angleški test. Med iskanjem pa sem najdu tole:

http://www.motoplus-web.com/index.php?opti...94&Itemid=8

Zanimiv test. Čigar želva je bila pod nivojem, je sploh niso ocenjevali ampak so preprosto napisali da ni sprejemljiva.

P.S.: Na strani je še nekaj zanimivih testov.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tradicije Dainesa tiče, bi se strinjal s tabo. So bili le pionirji.

Kar se pa testa tiče, ga pa ne najdem več. Se mi zdi, da je bil nek angleški test. Med iskanjem pa sem najdu tole:

http://www.motoplus-web.com/index.php?opti...94&Itemid=8

Zanimiv test. Čigar želva je bila pod nivojem, je sploh niso ocenjevali ampak so preprosto napisali da ni sprejemljiva.

P.S.: Na strani je še nekaj zanimivih testov.

Škoda, da ni kakšen letošnji test z novejšimi ščitniki in še s kakšnim Knox-ovim...sicer pa zanimivo za prebrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Urnik trgovine ((Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)) je:

OD TORKA DO PETKA 9.30-13.00,15.30-19.30 (ponedeljek zaprto).SOBOTA NON STOP 9.30-19.30

Biondinka :naughty: , ki edina govori slovensko (in zna odlično svetovati) dela samo ČETRTEK,PETEK in SOBOTA.

Antares

Pozdravljeni.

Tukaj nikjer v glavnem ne dobim jakne ki si jo želim, v eni trgovini v Italiji pa jo imajo. Gre se za jakno Dainese Panama-Tex rdeče barve, številka 56. Sedaj pa me zanima, ali obstaja možnost, da jaz pokličem v to trgovino, mi naprimer po mailu pošljejo predračun, jaz vsoto poravnam in mi jakno pošljejo po pošti?? Če obstaja ta možnost, bi prosil za kakšno telefonsko številko od te trgovine, ker enostavno ne najdem časa, da bi se zapeljal v Italijo. Zdaj pa vem, da so zaenkrat še polni robe, tako da verjetno bodo imeli na zalogi.

Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!