Skoči na vsebino

Kawasaki Ninja 250 R


antares

Priporočene objave

Mi je blo povedano, da je edini vijak za prosti tek za vse ostalo poskrbi elektronika. To se pa na računalniku stuna, če je pride do odstopanj, tko da še rok ni treba mazat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a dobr pol :D

nekega posebnega razloga ni... Na zahodu jih pogledajo na 24k km... Sem pa pozabu da majo oni na karbe :P

servis se bliža pa sem si reku da bom še to pogledal/ dal pogledat... Pa zdej vidim da ne bo treba :)

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni, sem nov lastnik ninjeka,

 

Zanima me na kuk obratih se kej pelete, da imate čim manjšo porabo (nekje pod 4.000 ne vleče več, verjetno 4.000 do 6.000/7.000 se vam zdi ok?). 

 

Moped sem kupil predvsem zaradi nizke porabe. Nazadnje je bila cca 5l/100km, vendar je bilo to zaradi vožnje 2eh na motorju in večino mestne vožnje + relacija iz Lj->Postojna(ride ..)->Lj. Malo sem bil kar šokiran vendar bom probal kak tank malo manj motor navijat, da vidmo če kej dol pade :D

 

Naslednja stvar, koliko velik tank ima? Na internetu sem zasledil, da 18l. Zdi se mi, da je nekoliko manjši(cca 15l.)

 

Moti pa me, da se original izpuh zelo segreva in se mi na njemu topijo čevlji, pa čeprov se ga ne dotikam, razmik cca 2-3cm. tako, da razmišljam o kakem slip-on. Zanimiv mi je od MGP. 

http://www.ebay.com/itm/08-12-Kawasaki-Ninja-250R-Hotbodies-MGP-Growler-Carbon-Fiber-Slip-On-Exhaust-/310420309240?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&fits=Model%3ANinja&hash=item48467e04f8&vxp=mtr

Ima kdo kakšne izkušnje z njem, segrevanje, zvok, homologacija,..

 

To bi blo pa to za 1x.

 

Hvala

 

Lp

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

z vožnjo na 6-9k rpm poraba 4l/100km, če voziš bol pri rdečih številkah pa se poraba vzdigne na 5l/100km.

tank ima velik se mi zdi 17L.

Glede čevljev... ko grem kar s supergami kak krogec še nikoli nisem imel takega problema.. tko da al se ga dotikaš, ali pa se ti zaradi kakega razloga preveč greje

 

growlerja po nekaterih forumih zelo hvalijo ali pa zelo kritizirajo.. zvok je katastrofa(sem ga slišal v živo), je pa zelo glasen.. torej odisno od tvojega okusa.

kar se tiče homologacije nimam pojma, s segrevanjem pa še enkrat- niti original se ne bi smel toliko segret, da ti na daljavo stopi čevelj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

z vožnjo na 6-9k rpm poraba 4l/100km, če voziš bol pri rdečih številkah pa se poraba vzdigne na 5l/100km.

tank ima velik se mi zdi 17L.

Glede čevljev... ko grem kar s supergami kak krogec še nikoli nisem imel takega problema.. tko da al se ga dotikaš, ali pa se ti zaradi kakega razloga preveč greje

 

growlerja po nekaterih forumih zelo hvalijo ali pa zelo kritizirajo.. zvok je katastrofa(sem ga slišal v živo), je pa zelo glasen.. torej odisno od tvojega okusa.

kar se tiče homologacije nimam pojma, s segrevanjem pa še enkrat- niti original se ne bi smel toliko segret, da ti na daljavo stopi čevelj ;)

 

Glede segrevanja izpuha, je možno da pri prelaganju motorja iz ovinka v ovink, da se kje dotaknem(vse je mogoče). Je pa res zelo vroč :D

 

Nastane problem, ker bi rad drug lonc gor dau + gume zamenju, Sam, če gledam da bom drugo leto prodal . . .

 

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojo včasih tu pri nas malo bolj v hrib in ovinke priganjam, se malo bolj zavrti ampak poraba ni šla nikoli veliko čez 4l, ves čas je tam nekje.

Da se ti čevlji topijo je res mal huda, mogoče so pa čudni čevlji :D Res se segreje sam, da bi mi škorenj začelo topiti, nikoli. Edino mojo nogo je že izpuh tetoviral... :D

Če misliš drugo leto prodajati je izpuh brezveze, gume pa le menjaj, če te niso dobre, varnost je le na prvem mestu. Priporočam Savine mc50.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, sem pozabil omenit da je 5l/100 ko jo na 12k rpm+ držiš dle časa.. recimo kaka pista.. če jo samo na cesti vsaketoliko nateraš se ne vzdigne tako zelo (če nisi ravno na ridah ali kaj podobnega :P)

 

No danes ko sem iskal podatek s kakšno močjo naj zatisnem eno matico sem prišel do tega, pomoje bo še komu prišlo prav:

http://www.ninjette.org/wiki/Fastener_Torque_Specifications

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače imam tisto knjigo, ne vem kako se zdele reče, mogoče servisna kjer je vse razloženo točno na koliko se kaj zategne in podobno, če kdo rab mu pošljem po mailu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eh sem mislila, da sem prva, ki jo menja pri tem motorju, ker je bila še pred 1000km dobra potem je pa nekaj priletelo vanjo...zaružilo in po pregledu je bila samo še za menjati, zgleda se bo treba držat asfalta :) Pri koliko km si menjal? Moj leze proti 40.000km :) Si pri ZiMo naročal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaaaam.. khm.. menjal sem jo na 24000

se je pa u 1000 km tako uničila da je bila razlika med "luftom" ko je bil najbol napeta in ko je bla najbol zrahljana 3 cm :/

pri 23000 je bila še čisto normalna ko sem jo neki gledal.

ne, nism pr zimotu.. bom pa naslednč zdej k vem da dobiš bonbone :D

Popravljeno . Popravil tintin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaaaam.. khm.. menjal sem jo na 24000

se je pa u 1000 km tako uničila da je bila razlika med "luftom" ko je bil najbol napeta in ko je bla najbol zrahljana 3 cm :/

pri 23000 je bila še čisto normalna ko sem jo neki gledal.

ne, nism pr zimotu.. bom pa naslednč zdej k vem da dobiš bonbone :D

če si jo na začetku preveč našponal se hitro pretegne :D  :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en OT, ma ko člouk pogleda na avto.net zgleda da smo ženske vozijo ninjo 250, oz prodajajo, prodaja se 5 ninj, eno prodaja mateja, eno amanda, eno erna in 2x priše "privat" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si jo na začetku preveč našponal se hitro pretegne :D  :BUA:

to vem.. sam sem jo našponal po user manualu, tko da bi moglo bit vredu :)

.. mazal pa sem na 600 km

 

@smasher, tudi mojo je prej vozla ženska :P

poznam pa še 2 tipa na mali ninji :D

Popravljeno . Popravil tintin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm jo par tednov nazaj zamenu X-RING

Sm pa menju pr mal čez 18000km sam sva se večinoma skos dva gor vozila.

Kar se pa porabe tiče pa sm mel že tud 3.4L/100km pa tud že 5.6L/100km. Ponavadi tm okol 4.2

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

sm mal kliku po slikah od motorja pa sm naletel na eno sliko k sm že pred časom jo objavu pa ni blo odziva pa bo mogoče tokrat. Ali kdo ve čemu služi ta rumeni kabel na sliki? Nikoli ni bil nikamor priključen! Ali služi za kakšno napravo kot plug & play?

 

post-23467-0-21084300-1373218426_thumb.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

sm mal kliku po slikah od motorja pa sm naletel na eno sliko k sm že pred časom jo objavu pa ni blo odziva pa bo mogoče tokrat. Ali kdo ve čemu služi ta rumeni kabel na sliki? Nikoli ni bil nikamor priključen! Ali služi za kakšno napravo kot plug & play?

 

attachicon.gif2012-12-26 12.40.02.jpg

 

Za kabelček je za diagnostiko.

Rumeni kabelj ni dovolj za diagnostiko, zato je uporaben konektor na katerem je ta kabelj. Se pa uporablja konektor predvsem za priklop motorja na računalnik, ali za priklop power komanderja ali prikazovalnika brzin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

uporabla gdo kako zadevo za povišat tačke, ali krajše tačke?

ča ja, katere in kolk višje pride zadeva?

Lp

 

to doma nardiš pa je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!