Skoči na vsebino

Kačje Ride III


Sanda7

Priporočene objave

28 minutes ago, VS800 said:

asfalt zrihtan...po celi širin pa dočžin rid pa za en kubik peska...

Aha,pol pa grem jutri vseeno pogledat.Spredaj si bom pa namontiral metle,da bom mal pometu.Ko vse pometem,javim.:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Tedybear said:

Kje na Gorenjskem?

                       

Kranj. Tako so mi zagnojili z obvozi, da sm namesto v skofjo loko prisel v medvode....pa tud okrog Žiri je par novih flik. A so Žiri še na gorenskem? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja...nisem vedel....ker tukaj, na zgornjem Gorenjskem (Radovljica, B&B, Kranjska gora..) se  dogajajo samo drzavni projekti, pa se to bolj malo...

Žiri....upravno da, sicer so pa Žirovci res eno posebno pleme..:lol1:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Tedybear said:

Aja...nisem vedel....ker tukaj, na zgornjem Gorenjskem (Radovljica, B&B, Kranjska gora..) se  dogajajo samo drzavni projekti, pa se to bolj malo...

Žiri....upravno da, sicer so pa Žirovci res eno posebno pleme..:lol1:

Vem za Žirovce, vem. A si bil zdej v PO? Dva na belmu versaču1000. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gradimo prihodnost :(

https://insajder.com/magazin/pozor-cestno-podjetje-je-nastavilo-smrtno-past-za-motoriste

aja..pol bo pa neprilagojena pa to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nah nobena past ni. Lepo piše pesek na cesti (to večkrat skozi celotno delovišče, za tiste ki pozabijo ali pa za tiste ki ga ne vidijo) + delo na cesti + omejitev 40.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 6. 2018 ob 20:28, Kugelschreiber pravi:

Narobe Dami. Županske volitve.  U zadnjih 2 mescih sem se vozil na primorskem,  notranjskem, dolenjskem, gorenjskem, štajerskem in mal po prekmurju. POVSOD FAKIN PRAV POVSOD se dela na polno. Pohvalno. Odlicno. Ampak res vsi obnove pustijo za zadnje leto mandata. 

rešitev? dvoletni mandat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Xebec pravi:

Po cesti v gradnji se ne da dirkat, ker šok.

jp, kvailteta gradnje je na zavidljivem nivoju :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Idiotsko je dirkati po cesti v gradnji. Lih tako je idiotsko namerno pohabit nov asfalt z izgovorom cesta v gradnji

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V razmislek:

...ali je to položen že zaključni - fini  sloj asfalta?

... če je.... pa če so po njem posuli pesek, je verjetno z razlogom. Ko se zavalja nov asfalt je gladek (z bitumnom zalita površina asfalta) in tak asfalt ne nudi velikega oprijema ...in novi asfalt je na mehak še nekaj časa, sploh če je vroče. Če po njem vozijo čez serpentine več-osni kamioni (šleperji) z zadnjimi kolesi spodkopavajo novi mehki asfalt in ga uničujejo s tem, da površino bodisi spraskajo, ali pa preveč zagladijo. .... ta pesek pa pomaga, da med tistimi kolesi, ki jih zanaša pri ostrih zavojih in asfaltom ni prevelikega trenja in kolesa ne delajo škode v novem asfaltu.

... ravno tako verjetno ta pesek preprečuje še večjo zagladitev asfalta serpentin (kot sem najprej omenil zgoraj) in nekako "popivna" višek bitumna, da ta pesek naredi asfalt bolj abraziven... ..in se mi zdi, ko bodo očistili ta pesek, da bo novi asfalt nudil več oprijema, kot če ga ne bi posuli ...oz. bi kamioni dodobra uničili novi asfalt.

...samo glasno razmišljanje. Lahko da se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko da je vse res, ampak trenutno je situacija nevarna.

Razen za izjeme je kar vem cesta prepovedana za kamione težje od 7,5 tone

Prvič vidim, da se posipa pesek

mogoče so pa to nove tehnologije..se bom pustil presenetiti :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še citat (preis dela) članka:

Kaj je odgovornim ljudem šinilo v glavo, da so naredili takšno NORO potezo, ki se lahko konča tudi s smrtjo? Zdrs motocikla zaradi neenakomernih plasti peska na asfaltu je trenutna in se zgodi tudi pri majhnih hitrostih, še posebno na takšnih serpentinastih ovinkih, kjer se cesta lomi in so velike višinske razlike na majhnih razdaljah.

Ne vem, naj jih poimenujem idioti, bedaki, norci, morilci ali samo slaboumneži, ki so na vsak način hoteli preprečiti motoristom, da bi vozili »normalno« kot vsi ostali štirikolesni udeleženci.

VIR: Bojan Črnologar, bivši urednik in testni voznik revije Motorist, ki hudičevo dobro ve, kaj so motocikli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

lahko da je vse res, ampak trenutno je situacija nevarna.

Je na delu ceste označeno delo na cesti? 

Se prav čudim, da niste zagnali takšnega joka in stoka na cesti Idrija - Most na Soči, ko je bil makadam namesto asfalta. Tisto ni bilo nevarno? Aja, delali so nekaj. Ja, na ridah pa ne delajo, kajne. 

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

In še citat (preis dela) članka:

Kaj je odgovornim ljudem šinilo v glavo, da so naredili takšno NORO potezo, ki se lahko konča tudi s smrtjo? Zdrs motocikla zaradi neenakomernih plasti peska na asfaltu je trenutna in se zgodi tudi pri majhnih hitrostih, še posebno na takšnih serpentinastih ovinkih, kjer se cesta lomi in so velike višinske razlike na majhnih razdaljah.

Ne vem, naj jih poimenujem idioti, bedaki, norci, morilci ali samo slaboumneži, ki so na vsak način hoteli preprečiti motoristom, da bi vozili »normalno« kot vsi ostali štirikolesni udeleženci.

VIR: Bojan Črnologar, bivši urednik in testni voznik revije Motorist, ki hudičevo dobro ve, kaj so motocikli

Najboljši je pa vir. Swašta. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Je na delu ceste označeno delo na cesti? 

Se prav čudim, da niste zagnali takšnega joka in stoka na cesti Idrija - Most na Soči, ko je bil makadam namesto asfalta. Tisto ni bilo nevarno? Aja, delali so nekaj. Ja, na ridah pa ne delajo, kajne. 

 

hm, mogoče ti je znana razlika med makedamom in peskom na novem asfaltu?

Naj ti povem da je, druga verzija je hudo varljiva, sploh če ti še sonce posveti v oči. Kar je običajno za popoldan na ridah. Za nas, ki vemo da so ride drseče je mnogo lažje kot za nekoga drugega, ki je samo "u prolazu". In takrat je ta pesek na asfaltu slabo viden in nevaren ampak saj vem" neprilagojena" je potem enostaven odgovor.

In na relaciji Most...-Idrija niso posipali nobenega peska. Zalikali asfalt pa konec.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

hm, mogoče ti je znana razlika med makedamom in peskom na novem asfaltu?

Naj ti povem da je, druga verzija je hudo varljiva, sploh če ti še sonce posveti v oči. Kar je običajno za popoldan na ridah. Za nas, ki vemo da so ride drseče je mnogo lažje kot za nekoga drugega, ki je samo "u prolazu". In takrat je ta pesek na asfaltu slabo viden in nevaren ampak saj vem" neprilagojena" je potem enostaven odgovor.

In na relaciji Most...-Idrija niso posipali nobenega peska. Zalikali asfalt pa konec.

 

Delo na cesti je označeno. Še znak za pesek je. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Delo na cesti je označeno. Še znak za pesek je. 

super je no, vse v najlepšem redu :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

So dela na cesti zaključena? 

pr nas niso nikoli :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Borutt said:

Delo na cesti je označeno. Še znak za pesek je. 

Saj to je problem,lepo dajo tablo na cesto,pol pa če se kaj zgodi so lepo kriti.Nikome ništa. Ko sem gradil hišo,so tovornjaki zasvinjali cesto (blato),sem moral ulico cca 200 metrov celo pomest.Ker drugače bi bojda dobil kazen.Kdo bi v mojem primeru odgovarjal,če bi se nekdo razkantal na tej umazani cesti?  Ali bi lahko sam storil enako,da bi samo postavil tablo pa bi bila situacija rešena? Ja sanja svinja kukuruz....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Marcel-F pravi:

Saj to je problem,lepo dajo tablo na cesto,pol pa če se kaj zgodi so lepo kriti.Nikome ništa. Ko sem gradil hišo,so tovornjaki zasvinjali cesto (blato),sem moral ulico cca 200 metrov celo pomest.Ker drugače bi bojda dobil kazen.Kdo bi v mojem primeru odgovarjal,če bi se nekdo razkantal na tej umazani cesti?  Ali bi lahko sam storil enako,da bi samo postavil tablo pa bi bila situacija rešena? Ja sanja svinja kukuruz....

Razlikuješ med delom na cesti in onesnaženjem ceste? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vceraj cez letel, pa sploh nisem porajtal, da je pesek, dokler nisem ene pocasnele ujel. :whistle::lol1:

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Razlikuješ med delom na cesti in onesnaženjem ceste? 

 

 

Verjetno ima stanje svoj razlog, in bi blo uporabnikom lazje, ce bi se tocno vedelo kaj se dogaja. Cemu sluzi taka situacija, kot je zdaj na ridah.  In situacija je,  bodmo posteni, precej cudna, in za motorista neprijetna. Takih del enostavno ne poznamo. Kar ne pomeni, de je pa to absolutno narobe....

 

A to besnenje ste opazili? 

https://insajder.com/magazin/pozor-cestno-podjetje-je-nastavilo-smrtno-past-za-motoriste

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!