Skoči na vsebino

Kačje Ride III


Sanda7
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

434317645_949518787065289_692310826191015310_n.jpg.4e226cf151009432ada896e367a67ce7.jpg

Priporočene objave

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Kot vedno samo nabijaš in zavajaš. 

preveč se sekiraš, kaka se meni zdi podlaga. Je pač taka da nisem zadovoljen, ti pa lahko to imenuješ nabijanje in zavajanje.

ps. za en drek je :panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

preveč se sekiraš, kaka se meni zdi podlaga. Je pač taka da nisem zadovoljen, ti pa lahko to imenuješ nabijanje in zavajanje.

ps. za en drek je :panic:

Ti ves čas pišeš, da nekdo nekomu trdi, da je asfalt na ridah najboljši. Razumeš razliko in tvoje nabijanje ter zavajanje? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Ti ves čas pišeš, da nekdo nekomu trdi, da je asfalt na ridah najboljši. Razumeš razliko in tvoje nabijanje ter zavajanje? 

ne, pojasni mi prosim :D

 

pred 11 urami, MdAzz pravi:

Nam penzionistom se zdi čist fajn, pa iskrce se  -  vsaj tko sem vidu  -  tud dobr krešejo od kolenčnikov...

20180722_152104.jpg

js penzionist, ne hodim dirkat na ride ampak čwekat in kadit, pa se mi še vedno ne zdi v redu :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

js penzionist, ne hodim dirkat na ride ampak čwekat in kadit, pa se mi še vedno ne zdi v redu :ras:

nm tamladim je pa fajn, k hodmo na ride pićke (deklaste deklice) gledat :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

nm tamladim je pa fajn, k hodmo na ride pićke (deklaste deklice) gledat :huh: 

čaki mau, za razgled pa nisem nikol trdil, da je slab, no edin uni stari strici motijo včasih kompozicijo :D

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

čaki mau, za razgled pa nisem nikol trdil, da je slab, no edin uni stari strici motijo včasih kompozicijo :D

 

ja :dry: ... losion cipresa, kajne :huh: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joooooooooooj dematiram vse moje objave, podlaga na ridah je primerna :P zgleda da sm pussi :(

37621882_2263756957185557_2985979796686635008_n.jpg.303b9275d40371f0c7097f3cec7ff8a6.jpg

vir FB

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

joooooooooooj dematiram vse moje objave, podlaga na ridah je primerna :P zgleda da sm pussi :(

nisi .. ampak suza suzana ma mau zjebano elektroniko, pa mu je računalnik pokazu, da je mal večji naklon kot je u resnici, zato pa pelje pod takim kotom .. nisem sicer prepričan, da je to temu vzrok, vendar po mojem laično laičnem mnenju, bi bil res lahko to vzrok :huh: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

nisi .. ampak suza suzana ma mau zjebano elektroniko, pa mu je računalnik pokazu, da je mal večji naklon kot je u resnici, zato pa pelje pod takim kotom .. nisem sicer prepričan, da je to temu vzrok, vendar po mojem laično laičnem mnenju, bi bil res lahko to vzrok :huh: 

ti se bolj posveti deklicam deklicam, ker tele zadeve niso zate, v teh letih je vsak dvig lahko usoden :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 7. 2018 ob 9:09, DAMI34 pravi:

Zlo dobro sem prebral, ti pa kr živi v utvari, ki so ti jo povedali. ...

Kdo je komu kaj in o čem povedal? 

Ob 17. 7. 2018 ob 16:14, DAMI34 pravi:

Razlika je v tem, da nekateri člani Msja ne bodo dopustili drugim drugačnega mnenja, ampak bodo slepo verjeli floskulam, ki jih navijajo lokalni veljaki, ali pa še kdo drug.

...

 

Razloži te floskule.

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ne, pojasni mi prosim :D

 

...

Res je, pojasni. Ali samo nabijaš in zavajaš, da nekdo nekomu trdi, da je na ridah najboljši asfalt. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Borutt pravi:

Kdo je komu kaj in o čem povedal? 

Razloži te floskule.

Res je, pojasni. Ali samo nabijaš in zavajaš, da nekdo nekomu trdi, da je na ridah najboljši asfalt. 

ma mau te šalim.

ps. asfalt je itak za en kurc, slikaj serpentine pa povej, če se je "udelal" :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, DAMI34 said:

joooooooooooj dematiram vse moje objave, podlaga na ridah je primerna :P zgleda da sm pussi :(

37621882_2263756957185557_2985979796686635008_n.jpg.303b9275d40371f0c7097f3cec7ff8a6.jpg

vir FB

 

 

On ni :P 

Dobr se pele..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Rogerg pravi:

ej prou čudn si k ne kažeš fakiča :huh:

odrašćam :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma veste kaj, ne, ni ok. Lahko se pretvarjamo, pa zgovarjamo da smo zbircni, da hocemo dirkalisce in blablabla, ampak ce je to sanacija cestisca, je zelo zelo zelo slaba. Ce bo to cez celo zdrzalo pet let, bom zelo presenecen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Kugelschreiber said:

Ma veste kaj, ne, ni ok. Lahko se pretvarjamo, pa zgovarjamo da smo zbircni, da hocemo dirkalisce in blablabla, ampak ce je to sanacija cestisca, je zelo zelo zelo slaba. Ce bo to cez celo zdrzalo pet let, bom zelo presenecen. 

Lahko utemeljis zakaj?

(ne ni provokacija)

Nekdo bo zasluzil na popravkih :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je ta vrhni sloj res debel 16mm, ga je na dolocenih delih v serpentinah....kolko? 5-10mm. Nism inzinir, niti asfalter....ampak nekako ne verjamem, da lahko 10mm nacetega asfalta prezvi obrememitve se 5let. Ker v ovinkih ga pac gnete in trze. 

Podobn sistem je bil na delu ceste med Kalom in kriziscem za Narin. Dve leti, preluknjano in slabse kot pred “sanacijo” . 

 

Btw, a mas enobarvno rdeco tuno mk1?

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Kugelschreiber said:

Ce je ta vrhni sloj res debel 16mm, ga je na dolocenih delih v serpentinah....kolko? 5-10mm. Nism inzinir, niti asfalter....ampak nekako ne verjamem, da lahko 10mm nacetega asfalta prezvi obrememitve se 5let. Ker v ovinkih ga pac gnete in trze. 

Podobn sistem je bil na delu ceste med Kalom in kriziscem za Narin. Dve leti, preluknjano in slabse kot pred “sanacijo” . 

 

Btw, a mas enobarvno rdeco tuno mk1?

Jah mozno.. vprasanje je tudi od materialov in ostalega. Bomo videli. 

Ne nimam, crna/rdeca kombinacija je moja. 

Sem jo pa videl na omvju v postojni ;)  Moja je bila skrita za bmwjem :D 

 

Je pa tist nasut pesek na ovinku pri klopcah kar malo v napoto..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... z vsem spoštovanjem , fantje!

... asfalt na ridah je videti zelo kvaliteten, kvalitetno položen in nudi veliko oprijema.

V čem je težava?

... v drugih dejavnikih.

Kot vemo, morajo biti za polaganje asfalta izpolnjeni različni pogoji, med njimi tudi ugodna (dovolj visoka) temperatura okolice.... 

... ravno tako morajo biti za strditev asfalta določeni pogoji. ... najprej dovolj visoka temperatura okolice, da izhlapijo iz bitumna razna topila (v ki so v bitumnu, ki nastanejo s segrevanjem - taljenjem bitumna), da pa postane asfalt dokončno "trd", pa mora biti zunanja temperatura nižja ...oz. mora prestati določen čas staranja (vroče-hladno... vroče-hladno).

...mogoče je nerodno samo to, da so asfaltirali spomladi in da se sedaj v nov, "črn" asfalt ne more hitreje strditi, ker nanj pripeka sonce...in ker je temne barve, toliko več absorbira sončeve toplote...če bi to delali pozno v jeseni na lep sončen dan...in da čez teden dni močno pade temperatura, se to zagotovo ne bi dogajalo. Ampak po taki logiki bi morali cestarji vsa cestna dela narediti v zadnjem lepem tednu v letu... to pa ne gre, ane?

Torej, kar se tiče izvedbe del, ni nikakršne težave.

Težava so izključno težki kamioni, oz. večosne prikolice šleperjev, ki trgajo še neutrjen asfalt!!!

... tudi tisti pesek so posipali izključno zaradi tega, da zmanjšajo trenje pod kolesi teh večosnih prikolic, ki jim zadnjo os pošrek odnaša čez ostre serpentine... s tem pa "ribajo" in trgajo še neutrjen asfalt (sem o tem že pisal kak mesec nazaj).

Na ravnih delih in blažjih ovinkih je vse o.k., težava je samo na tistih dveh serpentinah... najbolj pa na tisti 1800 malo pod vrhom klanca.

... kar se mene tiče, cestarji so dobro opravili svoje delo. Šleperjem, težkim kamijonom ... skratka  težjim vozilom bi morali prepovedati vožnjo čez Ride, dokler asfalt ne doseže neke zahtevane trdnosti. V petek, ko sem se peljal čez Ride,  sem jih srečal mnogo....mnogo... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno to, ziunorc, tocno to. Use super....sam na serpentinah se znajo pojavt lukne u roku par let. Pol pa temu ne recem vec super. Ce primerjam s salabajzerjijo pr meni... so streho super nardil, sam pri robu mi zamaka.....

 

ne vem kaj bi mogli kako bi mogli...se mi pa zdi, da recimo 9let star odsek avtoceste ne bi smel bit zaprt ze vec mesecev, pa ce se cesto dela na novo, bi mogla bit dobro narejena komplet vsa dolzina. “Smrtni” ovink, ttisti 180, je ze precej razdrapan. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

V čem je težava?

... v drugih dejavnikih.

težava je, ker se ne da peljat 300 :ras:

p.s.

v soboto popoldne je nekdo skipal pesek po ovinkih, še najbolj pa na ovinku pod klopcami ...tko da .. če je kdo padu al pa poslajdu, je kriv nepazljiv voznik, ki je pesek skipu in cestarji, ki to niso pometli.

 

drugač pa .. po omejitvah se da z lahkoto peljat .. gor in dol .. edino pripombo imam, ker je asfalt pregrob in mi unićuje drsnike :mad:

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!