Skoči na vsebino

Vplinjači


dunker

Priporočene objave

Preden grem na morje, bi odprl še tole temo.

Torej, znašel sem se v zagati: Stvar, ki sledi 70cc kitu je (poleg prenosov) ponavadi večji forgazer. In tu se pojavi problem - za Speedfighta 2 ne delajo 17'5 forgazerja, delajo le 19ko.

Sedaj pa se obračam na vas in bi vas prosil, če mi vsi, ki imate kakršnekoli izkušnje z menjavo forgazerja, pomagate.

Koliko vam je pokuril skuter s 70cc z orig. forgazerjem, z 17'5ko, z 19ko, mogoče celo z 21ko???

Kakšna je razlika med železnim 70cc z orig. forgazerjem in železnim 70cc z 17'5 forgazerjem. Ali se ta razlika z 19ko še nekoliko poveča, ali za gus 70 povsem zadostuje 17'5ka?

Kakšno poraba pravzaprav lahko realno pričakujem od kombinacije Polini gus 68cc + forgazer 19'5 + avspuh Giannelli Sport 6 in kakšne karakteristike (pospeške, končno hitrost)?

Najlepša hvala za vse odgovore,

lep pozdrav,

Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nevem točno kakšni obstajajo za Speedfighte, ampak za karkoli se boš že odloču, predlagam takega z avtomatskim čokom (to kar imaš že zdaj) in avtomatskim mešanjem bencina in olja (tud to imaš že zdaj :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomosaki, skuter ti brezskrbi nebo šel 150km/h, se hecaš??? Moj kolega je imel runnera, sfriziranega, mu ga je predeloval en iz kopra, ki predeluje skuterje za tekme inje imel vse od malossi-ja gor in mu je šel 140km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomosaki, kolkor jest vem, ne boš ti kita 70 + forgazerja 19'5 nikakor spravil čez 120, če pustiš gor originalne prenose. Men se gre za pospeške in nič drugega.

Naš motosvetni kolega, x8r-x ima naprimer forgazer 19'5. Torej nima automatskega čoka. Ravno danes mi je pokazal - tam je pač eno "kao" stikalce, ki ga prestavljaš na 3 različne položaje. Pravi da se ga še nikoli ni resneje dotikal - vedno ga ima v položaju, kot je bil in skuter dela kot urica.

Torej, kaj je težava s temi čoki?

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najlepsa hvala x8r-x! A mas ti mogoce tut speedfighta? jest mam enko in mam leovinci zx avspuh gor - gre mi pa 85 pa ce je mal hriba zacne nenormalno zgubljat hitrost. pol k pa ustavm in se enkrat spelem pa stegne ko nor ampak sam do 50 pol se pa spet ustau. A mogoce ves kaj bi lahko blo narobe? Pa sori k morim!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Mene pa zanima če ve kdo za kšno predelavo frgazarja (s tem ne mislm na menjavo dize ker je treba original dizo tko al tko zamejnat ker je narejena da motor duši pr pospeškah).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če ve kdo za kšno predelavo frgazarja (s tem ne mislm na menjavo dize ker je treba original dizo tko al tko zamejnat ker je narejena da motor duši pr pospeškah).

:whistle:

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes: skuterji niso narejeni za hitrosti čez 140 km/h, 70 kit ti bo skuterja popeljal tja do 120 km/h, moj prijatelj ima na apriliji RS 50, 70 kit in 19 furgazer (polini), in gianeli izpuh, zapelje se mu do 120 km/h. Dize ne rabiš menat spljoh!!!!!! :yes:

če hočeš kaj hitrega rajši kupi 125ko, problem je sigurno izpit, če še nisi dovolj star

da povem še o mojem atxu:

- je 60 ccm in ima 9 KM, 17 frgazer (poraba je od 4-6 l/km)

- hitrost z res velikim (15) zobnikom spredaj in res malim zobnikom (36) zadaj je največ 110 km/h

Ker sem se ga naveličal ga prodajam!!!! Kupil pa bom KTM MXC 300ccm :worship:

še slika atxa, če koga zanima:

(drugače imate v temi kjer imamo lastniki svoje slike mopedov na strani 11 podroben opis predelav in nekaj več slik) :oops: sorry k mečem oglas na forum, sam tko je TAKVI TI JE ŽIVOT!!!! :blush:

post-5472-1105393113_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa svizec zavije cokoloda v folijo. Res da se ne spoznam dosti na fergije vem pa da mores dize menjat ce kaj predelas (filter ergi kit.... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mam izpuh resonanci pa prenose bom tudi menjal po vsej verjetnosti.

predvsem me zanima hlajenje in mazanje bolj kot performanse

aja pa cena tudi ni tak zanemarljiva - 20k in pa treba je se upostevat vecjo porabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mam izpuh resonanci pa prenose bom tudi menjal po vsej verjetnosti.

predvsem me zanima hlajenje in mazanje bolj kot performanse

aja pa cena tudi ni tak zanemarljiva - 20k in pa treba je se upostevat vecjo porabo.

20k uff to je mal velik, 13k je pa res :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah fora je da bom jaz to mogo v stupitu kupit (pac, akros in najprej treba vse mere dobit) pol pa po katalogih gledat kaj bi pasalo itd. pizdarija velika. in morm malo visjo ceno racunat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ti samo zmeri fi od kolena pa od enega kolega ko ma npr. gilero kolko je fi vplinjača pa če je na kolenu dost velka lukna bo pac delalo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!