Skoči na vsebino

Vplinjači


dunker

Priporočene objave

djezo zakaj se pametnega delas? nena se raje pac clovek nima vse jasno glede diz pa kaj zdaj ti tudi marsikaj neves pa te nena zafrkavamo. :topic:  :topic:

ja pa me :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj mi lahko kdo prosim pove kako se uplinjač 12 predela na 14 pa če se pozna kaj?

Popravljeno . Popravil aerox_16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri govorijo,da če daš na navadn celinder 19ko fergazer,da ti ga zalije.To je sicer res,samo,kaj pa če pač daš npr 90 dizo pa športni filter? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi lahko kdo prosim pove kako se uplinjač 12 predela na 14 pa če se  pozna kaj?

Idi do tomota, on je vrtal, jaz sem dražal pa levo-desno govoril :blush: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da smo to temo že obravnavali pred nekaj časa, vendar vseeno;

- nekateri so mnenja, da je treba pri montaži 70 ccm kita zamenjati tudi uplinjač (zaradi nekakšnega izpiranja karterja op.p)

Mislim, da si pri tej temi nismo prišli na jasno, zato prosim,če si kdo kaj več spozna na to. :hmm:

Problem je predvsem pri Sf2 vplinjaču, kjer nimaš kaj naštelat (saj sam tudi ne znam).

Zdaj pa z mnenji na dan!!

:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjava uplinjača ni nujna, za eno pravilno predelavo pa je treba imet kolikortoliko smiselno usklajene elemente motorja. Nima tu izpiranje dosti veze.

Tlačit nek mali uplinjač na dirkalni cilinder nima nobenega smisla. Z večjim uplinjačem več pije, vendar sorazmerno tudi več gre motor.

SlickTomy: Kaj pa je sploh narobe da moraš štelat?

Aerox_16: niti slučajno ni vredno predelovat 12mm na 14mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa sam zanima ce je kej razlike med DELL'ORTO PHVA 17,5 CD

pa med DELL'ORTO PHVA 17,5 ED

k js mam duma DELL'ORTO PHVA 17,5 ED na eni strani pa pise da paše na

piaggiota pa gilero DELL'ORTO PHVA 17,5 CD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa sam zanima ce je kej razlike med DELL'ORTO PHVA 17,5 CD

                                                  pa med  DELL'ORTO PHVA 17,5 ED

k js mam duma DELL'ORTO PHVA 17,5 ED na eni strani pa pise da paše na

piaggiota pa gilero  DELL'ORTO PHVA 17,5 CD

Mislim, da gre za razpored priključkov za vaakum in olje. V osnovi pa so uplinjači identični.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjava uplinjača ni nujna, za eno pravilno predelavo pa je treba imet kolikortoliko smiselno usklajene elemente motorja. Nima tu izpiranje dosti veze.

Tlačit nek mali uplinjač na dirkalni cilinder nima nobenega smisla. Z večjim uplinjačem več pije, vendar sorazmerno tudi več gre motor.

SlickTomy: Kaj pa je sploh narobe da moraš štelat?

Saj ne da bi blo kaj narobe, hočem samo povedat, da če zamenjaš cilinder, je smiselno tudi uplinjač.

Če pa bi hotel orig. uplinjač od Sf2 nastavlat, da bi več bencina šlo skoz, pa ne gre, ker nima nobenega šraufa; zato pravim, da je najbolje če zamenjaš še uplinjač. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne da bi blo kaj narobe, hočem samo povedat, da če zamenjaš cilinder, je smiselno tudi uplinjač.

Če pa bi hotel orig. uplinjač od Sf2 nastavlat, da bi več bencina šlo skoz, pa ne gre, ker nima nobenega šraufa; zato pravim, da je najbolje če zamenjaš še uplinjač. :naughty:

lahko , iglo dvigneš više

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni igla za bolj "fine" nastavitve? :?

Če dvigneš iglo naj bi dobil mal več bencina kot je original to mislim sam če maš kakšen kit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, kolker se jaz spomnim od lani, ko sem razšraufal plovček, igla NI imela več zarezic - al pa se ne spomnim več prav. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

igla je za nastavitve, ko gas ni na full..naprimer če ti na začetku ko čist malo gasa daš, preveč lufta potegne, ko pa je gas do konca pa je vreji, pol moreš iglo dvignit, da dobi pri malem gasu več bencina.....

za full gas pa igla ne igra vloge, samo diza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj me zanima: kaka je razlika med 12ko in 17,5?(pospeški, končna,poraba...)!

Popravljeno . Popravil scooter_17
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj me zanima: kaka je razlika med 12ko in 17,5?(pospeški, končna,poraba...)!

17,5 ti bo bol vleko kot original fergazer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!