Skoči na vsebino

Razpadajoče ceste


1965

Priporočene objave

glede na to kakšne bedarije vse objavljajo na 24.ur in Svetu bi bilo modro poizkusiti srečo tudi tam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ODGOVOR:

Vzemi fotoaparat poslikaj tako da bodo poškodbe cestišča dobro razvidne, napiši točno za kateri odsek ceste gre in opis poškodbe (zakaj je nevarna).

Stvar pošlji na direkcijo za ceste ali na ZMKS (email: info@zmks.com )

Jamranje drug drugemu po forumu je bolj izguba časa. Lahko pa izkoristimo forum za akcijo poslikajmo slovenske luknje na cesti (in seveda "state of the art" popravke).

LP

Kam pa pošljem slike občinskih cest??

Seveda na občino. Torej naj spremljam med vožnjo še to, v kateri občini se trenutno nahajam???

Direkcija za ceste je odgovorna samo za državne. V kur.u so pa ene in druge.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to kakšne bedarije vse objavljajo na 24.ur in Svetu bi bilo modro poizkusiti srečo tudi tam

Objavijo že, rešitev pa ni in tudi nikoli ne vztrajajo, da bi jo našli.

Kar se pa tiče slikanja cest je pa tako, govoril sem enkrat z nadzornikom za ceste, ki je označeval dele cest, ki jih bodo poflikali (bederija, ker na stikih slej ko prej začne zamakat in je naslednjo zimo cesta tam spet fuč)in sem ga vprašal kako se sploh odloči kje se bo poflikal, glede na to, da bi bilo po moje potrebno celo cesto preplastit in je rekel, da se zapelje z avtom po cesti in se ustavi tam, kjer ga najbolj preruka in to označi. Povedal je še, da mu je popolnoma jasno, kaj bi bilo potrebno naredit ampak, da ima za določeno cesto določeno vsoto denarja za krpanje in potem pač naredi kakor naredi, če bi šel pa peš se sploh ne bi mogel odločiti kje naj označi.

Je pa potrebno povdarjati, kjer ima kdo pač možnost, da je veliko nesreč tudi posledica slabih cest in ne samo prevelikih hitrosti kot je to pri nas splošno pravilo. Kdaj so nazadnje kje izmerili drsnost in objavili podatke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavijo že, rešitev pa ni in tudi nikoli ne vztrajajo, da bi jo našli.

Kar se pa tiče slikanja cest je pa tako, govoril sem enkrat z nadzornikom za ceste, ki je označeval dele cest, ki jih bodo poflikali (bederija, ker na stikih slej ko prej začne zamakat in je naslednjo zimo cesta tam spet fuč)in sem ga vprašal kako se sploh odloči kje se bo poflikal, glede na to, da bi bilo po moje potrebno celo cesto preplastit in je rekel, da se zapelje z avtom po cesti in se ustavi tam, kjer ga najbolj preruka in to označi. Povedal je še, da mu je popolnoma jasno, kaj bi bilo potrebno naredit ampak, da ima za določeno cesto določeno vsoto denarja za krpanje in potem pač naredi kakor naredi, če bi šel pa peš se sploh ne bi mogel odločiti kje naj označi.

Je pa potrebno povdarjati, kjer ima kdo pač možnost, da je veliko nesreč tudi posledica slabih cest in ne samo prevelikih hitrosti kot je to pri nas splošno pravilo. Kdaj so nazadnje kje izmerili drsnost in objavili podatke?

se popolnoma strinjam, a če damo stvar v medije pa vesoljni slovenijo povemo da nas motoriste slabe ceste zelo motijo in na vse načine opozarjamo odgovorne in ostale udeležence na cesti kako slabe ceste imamo! (mogoče pa zbudimo narod, da se malo zbuni)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popolnoma strinjam, a če damo stvar v medije pa vesoljni slovenijo povemo da nas motoriste slabe ceste zelo motijo in na vse načine opozarjamo odgovorne in ostale udeležence na cesti kako slabe ceste imamo! (mogoče pa zbudimo narod, da se malo zbuni)

..narod se ne buni, ko jim podaljšujejo delovno dobo, ..narod se ne buni, ko se draži bencin, oz. kar vse okol njih, ..narod se ne buni, ko se razmetava denar za referendume, za druge države, itd.

..misliš, da se bo za ceste?

A še kaj napišem ali pa še imaš kaj upanja? Povedat hočem samo to, da se drugi za nas motoriste vsekakor ne bodo "borili", edina opcija je, če se sami zorganiziramo oz. naredimo nekaj/karkoli v tej smeri. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko poskusimo spremenit..se veselim :)..

A kaj potem ko se spravijo delat odsek ceste in ga ne dokončajo v dveh letih, kje se bomo potem vozili?

Poznam nekaj krajev, kjer so kar zabetonirali prometni znak "delo na cesti", ker cestna ureditev še ni urejena, pa tako stoji že kkšno leto.

Kamor koli prideš je en šmorn, na tej strani offroad ker je slaba cesta, po drugi pa tudi offroad, ker le to popravljajo...

V upanju na boljše čase....Jaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta na Pokljuko je sicer tudi razpadajoca, vendar tokrat ne bom opozarjal pred 101 luknjo na njej. Vrli cestarji so ze tako razbrazdanemu cestiscu kot vsako leto, tudi tokrat "uredili" bankine in tako bodo poleg posipnega peska, ki se je nabral preko zime in ga bo seveda tja do konca avgusta moral pocasi pospraviti dez, vsi ovinki vsaj mesec dni nasmeteni tudi z vecjimi kamni. Pazljivo na poti proti Rudnemu polju!

Eden izmed ovinkov pod Zatrnikom.

abcd0001.jpg

abcd0002.jpg

abcd0003.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta na Pokljuko je sicer tudi razpadajoca, vendar tokrat ne bom opozarjal pred 101 luknjo na njej. Vrli cestarji so ze tako razbrazdanemu cestiscu kot vsako leto, tudi tokrat "uredili" bankine in tako bodo poleg posipnega peska, ki se je nabral preko zime in ga bo seveda tja do konca avgusta moral pocasi pospraviti dez, vsi ovinki vsaj mesec dni nasmeteni tudi z vecjimi kamni. Pazljivo na poti proti Rudnemu polju!

Eden izmed ovinkov pod Zatrnikom.

abcd0001.jpg

abcd0002.jpg

abcd0003.jpg

Pa sej to ne morš verjet wallbash.gif Slabš kot makedam. Na takmu pesku te spodnese pri 40km/h, če si rahlo nagnjen kot v tem primeru, kaj šele pri 90 kot je tukaj omejitev (predvidevam). Za take primere bi mogli uvesti objektivno odgovornost cestarskih firm, ne pa da si potem ti kot motorist kriv zaradi neprilagojene vožnje razmeram na cesti slap.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej to ne morš verjet wallbash.gif Slabš kot makedam. Na takmu pesku te spodnese pri 40km/h, če si rahlo nagnjen kot v tem primeru, kaj šele pri 90 kot je tukaj omejitev (predvidevam). Za take primere bi mogli uvesti objektivno odgovornost cestarskih firm, ne pa da si potem ti kot motorist kriv zaradi neprilagojene vožnje razmeram na cesti slap.gif

na žurnalu objavljajo novice če jim pošlješ, ampak zdaj je vprašanje kolk se to kaj bere.

jst sm objavu novico ko sem videl kako avti parkirajo ponoči na parkingih za motoriste po dolgem in počez.

res je da nisem dobil 20€ :/ hehehe

ampak novica je bila objavljena, so bili komentarji da me je srat prijelo ampak kaj čmo, slovensko prebivalstvo je fouš usakemu ki ima nekaj kar si on/oni ne morejo privoščiti in nato pluvajo....to me žalosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pomislil, da bi objavil se kje drugje, toda izven "motoristicnega sveta", bodo slike delezne komentarjev v stilu: "vos pućas, kva pa mislš... prilagodi voznja na rzmere... saj lahko to pričakuješ... pr ns so ctrstrarji ful kul... dj na joki... a miš das rosi...", kar sem nekoc nekje ze dozivel (ok, slike so dozivele), zato sem jih raje prilepil le tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pomislil, da bi objavil se kje drugje, toda izven "motoristicnega sveta", bodo slike delezne komentarjev v stilu: "vos pućas, kva pa mislš... prilagodi voznja na rzmere... saj lahko to pričakuješ... pr ns so ctrstrarji ful kul... dj na joki... a miš das rosi...", kar sem nekoc nekje ze dozivel (ok, slike so dozivele), zato sem jih raje prilepil le tukaj.

se strinjam, to je pa tipično omejeno razmišljanje ljudi ki vidijo kot konji (ki imajo tisto pri očeh) samo naravnost!

tako tudi oni vidijo oz. si mislijo da so za vse nesreče v katerih je udeležen motorist krive prevelike hitrosti. Ne vidijo drugih dejavnikov ki vplivajo na nas, kot so npr. starejši ljudje za volanom ki slabše vidijo, pesek na cesti, olje, luknje, listje, temperatura cest itd. Takega človeka težko prepričaš v nekaj drugega dokler tega sam ne doživi!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam, to je pa tipično omejeno razmišljanje ljudi ki vidijo kot konji (ki imajo tisto pri očeh) samo naravnost!

tako tudi oni vidijo oz. si mislijo da so za vse nesreče v katerih je udeležen motorist krive prevelike hitrosti. Ne vidijo drugih dejavnikov ki vplivajo na nas, kot so npr. starejši ljudje za volanom ki slabše vidijo, pesek na cesti, olje, luknje, listje, temperatura cest itd. Takega človeka težko prepričaš v nekaj drugega dokler tega sam ne doživi!!

LP

Sej mene prov malo briga, kaj si ljudje mislijo o pesku na cesti. Nič ne pomaga, če par omejencev komentira to sliko na spletni strani. Tole sliko je treba poslat odgovornim, da spucajo ta death trap s ceste oz. da se nekaj premakne. Ko bo pa nekoga spodnesl in bo nasproti prpelov avto, pa spet ne bo noben odgovarjov oz. bo krivda prevaljena na motorista, kar je seveda najlažje. sleep.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zjutraj sem med voznjo po pokljuski cesti dozivel pravo presenecenje. Ze prejsnje dni so delavci na roko pometali ovinke na zatrniski ravnini, danes pa sem srecal oranznega unimoga, ki je s cestisca strojno odstranjeval posipni pesek in ga v kupih odlagal na posebej pripravljena mesta. Tega niso v zadnjih letih storili niti enkrat (ce so, se jim globoko opravicujem, toda opaziti ni bilo, kajti vsaka poletna ploha je na ovinke vselej nanosila preprogo kamnickov). In to ni vse! Do 26.04.2011 so po svoje "uredili" le prejsnji teden slikano bankino, ki je nasmetila celotni, danes pocisceni ovinek, visje navzgor, taksnih "death trap" zaenkrat ne nastavljajo vec (to zanesljivo prvic v dvajsetih letih).

Ob tem se mi postavlja vprasanje, je mozno, da nekdo s cestnega podjetja prebira MS in se celo ozira na komentarje tukaj gor... ali si je le vodilni šef omislil dvokolesnika in tako zdaj skrbi za svojo varnost? *sarkazem off

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, dejansko letos bolj pospravljajo. Že v začetku aprila sem jih mnogo videl pometati ob robu cest, tako čez naselja kot drugje. Ponavadi je pesek ležal tam do junija-julija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z zakonom bi mogli prepovedat urejanje bankin s peskom, sem že parkrat plesal po cesti zaradi tega. Enostavno bi jih lahko uredili z betonskimi ploščami, ki bi jih zabetonirali ob cesti, kdor pa vozi na vsakem ovinku po bankini, pa bi se tega hitro odvadil potem ko bi na lepi jami presekal gumo ali dve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dela tolk, da se ne bi ven vidli, sam denar so ves pokradli. V naslednjih 10 letih nismo sposobni zrihtat magistralk, takrat , če ne prej bodo pa spet na vrsti sanacije in rekonstrukcije avtocest itd. itd. Na ostalih cestah je pa najlažje omejiti hitrost in imaš dvakrat korist, nisi vložil nič v popravilo, pa še radar postaviš in kasiraš.

Kaj ti bodo zrihtane magistralke, če pa narašča prodaja SUV-jev trance_40_thumbup.gif

Nekaj veselja pa narod mora imeti trance_43_wavetowel2.giftrance_43_wavetowel2.gif

Dacia Duster v vsako slovensko garažo trance_41_w00t2.giftrance_41_w00t2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa recimo stara cesta iz Celja proti Ljubljani! Katastrofa, luknja pri luknji, sploh proti Trojanam!

To je vse prilagojeno za slovenske BMW GSA faherje whistle.gif svaka čast svetlim izjemam, ki hodijo na dolge in zahtevne ture trance_30_punk.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako bi lahko vso to nezadovoljstvo spravili nekam da bo od tega tudi kaj in ne samo par besed na forumu ki jih berejo/mo ljudje ki nimamo/jo moči kaj storiti??

mediji?

....

Mediji so šele tretji ali četrti korak.

Vsako leto tečejo te debate in človek bi mislil "vedno isto" pozabljamo pa, da je vsako elt otehnika bol jnapredna in več ljudi, tudi totalnih debilov, jo celo zna uporabljati.

Vsi imamo telefone z dokaj dobrimi fotoaparati. Vsi se vozimo po Sloveniji. Vsi opažamo težave.

Vsak od nas se lahko ustavi, fotografira težavo, po možnosti z GPS koordinatami, in potem to, ko pride domov, posreduje na nek zbirni naslov (e-mail ali telefonska številka), kjer pripiše, kje to je in zakaj se mu zdi kritično slabo).

Ocenjujem, da bi lahko v mesecu ali dveh tako "kartirali" nekaj sto težavnih prizorišč.

Potem bi to zbrali in poslali na pristojne službe. Ko one ne bi reagirale v 2-3 mesecih, bi pa šli v medije ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak od nas se lahko ustavi, fotografira težavo,

Potemtakem se nebi nikamor premaknil, saj bi samo fotografiral in tako bo od Lj do Mb potreboval več kot en teden vožnje..

No ja počasi bomo pa lahko imeli slovenske dolomite :kva2::kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom od Dravograda do Velenja kar videoposnetek naredil. Za fotografiranje bi rabil minimalno 8Gb kartico...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potemtakem se nebi nikamor premaknil, saj bi samo fotografiral in tako bo od Lj do Mb potreboval več kot en teden vožnje..

No ja počasi bomo pa lahko imeli slovenske dolomite :kva2::kva2:

daj ne pretiravaj...

pojdi malo v tujino pogledat..... nemcija ma ac v k...... pa regionalke niso nic boljse..

avstrija je tudi dokaj luknjasta.. res pa da ko popravljajo drzi enih par let.... ne pa tako kot pri nas ko cez mesec dni ac spet narazen trgajo

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ne pretiravaj...

pojdi malo v tujino pogledat..... nemcija ma ac v k...... pa regionalke niso nic boljse..

avstrija je tudi dokaj luknjasta.. res pa da ko popravljajo drzi enih par let.... ne pa tako kot pri nas ko cez mesec dni ac spet narazen trgajo

lp h

Točno tako - ko človek naredi par kilometrov po Nemčiji, vidi, kaj so slabe ceste ... morda je problem ozaveščenih Slovencev v tem, da hodijo čez mejo v Avstrijo in vidijo tiste lepe ceste, ki so bile narejene v zadnjem desetletju in pol, ko so malo ta nerazviti jug "popedinali"? :-) (zgolj ugibam)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ne pretiravaj...

pojdi malo v tujino pogledat..... nemcija ma ac v k...... pa regionalke niso nic boljse..

avstrija je tudi dokaj luknjasta.. res pa da ko popravljajo drzi enih par let.... ne pa tako kot pri nas ko cez mesec dni ac spet narazen trgajo

lp h

No ja, foter je naredil po Nemčiji preko 50.000km pa je veliko bolj navdušen nad Nemčijo v primerjavi s slovenskimi cestami.

Sicer pa pri nas samo Gorjanci (Novo mesto-Metlika) pokvari povprečje za par procentov :D

In čemu se cesta flika? Vsaka vas ob cesti bi lahko nekaj prispevala in bi se potegnil novi sloj ceste.! Flika je super par mescev, po prvi zimi je pa treba še enkrat flikat.

Po drugi strani pa CGP ruši eno hišo(napol lesena hiša, ki jo zrušiš in pospraviš v 2 dneh) in potem vleče 250 metrov asfalta preko 2 leti in vsak dan zastoji na isti lokaciji, od tega 2 delavca usmerjata promet, en pa z lopato kopa. Dejansko bi zadevo lahko uredili v 2 mescih, krajevni obrtniki so celo dali pobudo, da bi zastonj uštimali cesto, le da se jim material krije. Grem stavit, da bi bilo končali 10× prej, kot pri CGPju. Se opravičujem vsem zaposlenim v tem sektorju, ampak moje skromno in subjektivno mnenje.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ocitno se tvoj foter ni vozo proti bavarski kaj dost :closedeyes:

saj vseenoo..

definitivno pa cesta velenje- - sl gradec je poglavje zase . kakor tudi gorjanci so zanimiv..

definitivno ima vsaka regija svoje bisere tako da.....

tudi stajerski konec in ptujski ni boljsi

a tudi golica ni vec v top formi....

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Jaz bom od Dravograda do Velenja kar videoposnetek naredil. Za fotografiranje bi rabil minimalno 8Gb kartico...

V znak dobre volje in v smislu ozaveščanja in povečevanja varnosti na cesti, bo Ajdemi prvim 10-tim, ki bodo na motosvet.com, v rubriki 'Albumi / Video posnetki' objavili kratek dokumentarni filmček o stanju in nevarnosti na SLO cestrah, podaril najmanj 4GB SD SDHC.

Brez zajebancije, objavite film, dolžine vsaj 5 min in pošljite PM.

Ponudba velja do konc junija 2011.

Popravljeno . Popravil Ajdemi Popuši
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!