Skoči na vsebino

Tehnični pregled, registracija, prepis, prodaja motorja


ak

Priporočene objave

Ko sem se končno spravil (danes),da opravim tehnični pregled se mi je zgodilo sledeče...

Miklavc s.p. opravlja tehnične preglede (+ zavarovanja, izdaja tablic, itd za UE Mozirje, UE Velenje in UE Žalec)dnevno med 8.00 in 18.00 uro.

Pripeljal sem se ob 17.30 se postavil v vrsto in čakal..... do 18.30, ko mi je (že vidno nervozna) ženska zabrusila, da tehničnega pač ne morem več opraviti danes, ker so šli tehnični pregledniki domov ??????

Seveda sem popizdil in jo vprašal, če me samo zajebava ali misli resno. Pripeljal sem se 30 km daleč (ker sem se poprej z isto osebo pogovarjal po telefonu in mi je zagotovila, da sploh ni problema), čakal eno uro v vrsti, nakar sem se lahko samo obrnil in šel domov.

A so ti ljudje (da ne govorim o birokraciji na Upravnih enotah) sploh še normalni???????

Najmanj eno uro čakaš, da lahko dvigneš dokumente za tehnični pregled, nakar se ti preglednik sprehodi okoli motorja (za kar plačaš 2.500,00 SIT), nato nazaj v vrsto (še ena ura) - plačaš spet cel kup denarja.....

Naj grejo vsi v PM.

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29.04.02 in 30.04. se je v povprecju, na teh. pregl. Miklavc, cakalo 4 ure!!! nekateri se vec...tak da se nimate kej bunit, jas sm bla gor od 11.30 in 16.15 je bila nalepka prlepljena... med nami so stali tresoci se, 60-70 let stari ati z 12 let starimi avtomatiki in stirkami, ki na koncu niti govorit niso vec mogli!! Da ne omenjam nesramnosti gospodičn za "šalterju".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se imajo za kaj visoko nositi na tehničnih pregledih. Ko so uvedli določilo, da nova vozila pridejo na tehnični pregled šele za tretji rojstni dan, so jim izpad dohodka kompenzirali s polletnim pojavljanjem veteranske kategorije stare nad 12 let. Lani novembra so jim z nalepkami nazaj prignali vsa nova vozila, aprila letos pa še mopede/skuterje, odvzeli pa ničesar. Vse skupaj samo ekstra dohodek in dobiček.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, tudi sam sem mislim odpreti tole ali podobno temo.

Se popolnoma strinjam s tem, da oni na tehnicnih niso cist pri sebi. Zadnje case sem imel veliko opravka s tem (sivi lasje ze poganjajo). Primer: Sel sem na tehnicnega v Trbovlje, kjer je tehnicni za celo Zasavje. ko sem prisel tja me je skoraj na rit vrglo. Imeli so prednostno vrsto za UE Trbovlje in kolono za ostalo rajo, mislm podn.

Trenutno se mi zdi (pa upam, da ne bo to kdo narobe razumel) sem imel se najboljse izkusnje z AMZS Celje z eno prekleto birokratsko napako.

Meni se poraja eno vprasanje pa je namenjeno tudi vam Motosvetovcem, ce je kdo kaj bolj prosvetljen kot jaz: Zakaj ne mores registrirati avta kjerkoli v SLO ????? Najdlje do kamor mi je uspelo do sedaj pririnit je to, da lahko registriras kjerkoli v svojem registracijskem obmocju, mesano pa ne. Tako nisem mogel registrirati avta z LJ reg., na CE obmocju.(pa nimam tak rad LJ registracije ) A nismo ena drzava ??

Uhhh, sorry malo sem se moral spihat. Tale plac pa se mi je zdel primeren.

J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa jaz vem, registriraš lahko tam, kjer imaš stalno prebivališče. Za to verjetno, da vodijo podatke o tebi na enem mestu?

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kaj pa jaz vem, registriraš lahko tam, kjer imaš stalno prebivališče. Za to verjetno, da vodijo podatke o tebi na enem mestu?

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

A to misliš, da imajo tiste papirčke pa škatlce na enem kup! Pišuka saj smo v času informatike! Pred nosom nam mahajo z volitvami po internetu, tle pa takole. Ma nesposobnost, nič drugega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk pa kaj se razburjate za 1 uro - jaz sem bil dans v bolnici naročen pa sem čakal 3 ure 55 in seveda čist popizdo ko so mi kreteni povedali da danes SLUČAJNO moje zdravnice ni...pa če bi to blo prvič. Isto se mi je zgodilo pred 14 dnevi ko sem čakal 2 uri 40. Zdaj jih bom dal v časopis in zahteval pregled pred komisijo...ah pa to ni tema za sem

Lani sma šla pa s fotrom na tehničnega za avto - Šerbinek - pa tud čakala skoraj 2 uri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to še ni vse, včeri jim je na upravni enoti v Konjicah zmankalo prometnih dovoljen in sem se lahko lepo domu odpeljal... ker jih pač niso dobli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaaauuuuuuuuuuu.......folk,pa to vas majo za norce... ajajajajaj stala pa taka

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

aaaauuuuuuuuuuu.......folk,pa to vas majo za norce... ajajajajaj stala pa taka

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Iceman, se za tem morda skriva kak NATO podton

LP, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tocno tak, pa jim nic ne mormo, ker so si tako uredil, da je vse zacaran krog

Ce ne gres na tehnicni , ne dobis prometne, ce nimas prometne pa te tak lahka vsak zaje..... keri ma 5 minut cajta na cesti.

Edina mogoca varianta bi bila, ce bi motoristi zaprli vse dostope do vseh , ki opravljajo tehnicne in bi jih malo priskrnli denar, pa bi oni pritisnli na UE-je (upravne enote), pol bi se pa dalo kr naenkrat vse uredit.

quote:

aaaauuuuuuuuuuu.......folk,pa to vas majo za norce... ajajajajaj stala pa taka

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Iceman, se za tem morda skriva kak NATO podton

LP, PEPE

z vsem spostovanjem pepe,nikakrsen pod-,nad-,ali drugacen natovski ton....se mi samo zdi,da vas na teh t.i. "tehnicnih" posteno na suho nategujejo ....in se placati morate,da vas boli.mislim....to ni noben odnos do stranke; konec koncev je to denar,katerega sluzijo."der kunde ist könig" pravijo tukaj.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da zadeva ne bi bila tako zelo enostavna, se je moja agonija danes nadaljevala 10.05.02.

Danes sem izprosil za 2 uri dopusta in sem bil prvi v vrsti za tehnični pregled - tokrat v Velenju APS.

Teh. preglednika sta si ogledala (mal z leve, mal z desne), pokimala z glavo in vprašala če imam zavore v redu ????

Hotel sem že odgovrit "Ne kje pa, imam samomorilska nagnjenja ..."

... torej, poštempljata list, odidem nazaj v vrsto čakat za nalepko in novo prometno... Gospa na šalterju ugotovi, da oni pač niso pooblaščeni za izdajo nove prometne (ker je od poteka registracije več kot 30 dni - vendar tablico imam še na motorju)in me napoti po novo prometno na Upravno enoto Velenje - ki pa seveda ob četrtkih nima uradnih ur.

Vprašal sem jo, če si bom sedaj po novem moral za vsako registracijo motorja vzeti (od oka) 3 dni dopusta (da o denarju raje ne govorim). Prijazno mi razloži, da to sploh ni več potrebno, ker od sedaj lahko tehničnega in pridobitev nalepke opravljam kjerkoli v SLO???

Po moji razlagi, da se decembra in januarja ne mislim vozit po snegu z motorjem (se pravi da ga bom jeseni odjavil), pa mi je samo še potrdila moje zle sumnje....

Ja vsako leto isto....

Čestitam vsem birokratom in lobistom zavarovalnic v Sloveniji.

PS Mogoče mi bo jutri celo uspelo pridobit novo prometno (ali pa letel iz službe..)

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Da zadeva ne bi bila tako zelo enostavna, se je moja agonija danes nadaljevala 10.05.02.

Danes sem izprosil za 2 uri dopusta in sem bil prvi v vrsti za tehnični pregled - tokrat v Velenju APS.

Teh. preglednika sta si ogledala (mal z leve, mal z desne), pokimala z glavo in vprašala če imam zavore v redu ????

Hotel sem že odgovrit "Ne kje pa, imam samomorilska nagnjenja ..."

Ejkej

be happy..........

lansko leto mi je bebec na tehničnih pregledih rekel naj mu dam ključe od motorja, da se bo malo zapeljal in preveril, če bremze dobro primejo,kajti nimajo valjčkov za testirat zavore.

lahko si predstavljaš moj bukov pogled,ko sem mislil,da nisem dobro slišal........

moj odgovor je bil:"NI ŠANS"

mater dati v roke nekemu bučkotu 1200ccm , ki drugega ne dela,kot da pregleduje številke motorja in okvirja ni šala.......

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: lansko leto mi je bebec na tehničnih pregledih rekel naj mu dam ključe od motorja, da se bo malo zapeljal in preveril, če bremze dobro primejo,kajti nimajo valjčkov za testirat zavore.

hehehe...

ne se hecat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nego kaj...a misliš,da sem bebcu dal motor v roke?tako lepo milo sem ga pogledal, da je takoj opustil zadevo.........

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

z vsem spostovanjem pepe,nikakrsen pod-,nad-,ali drugacen natovski ton....se mi samo zdi,da vas na teh t.i. "tehnicnih" posteno na suho nategujejo ....in se placati morate,da vas boli.mislim....to ni noben odnos do stranke; konec koncev je to denar,katerega sluzijo."der kunde ist könig" pravijo tukaj.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Seveda, Ice, kupec naj bi bil kralj po celem svetu, v teoriji seveda. V praksi pa poznam ljudi iz raznih dežel in glej ga zlomka, prav redki se ne pritožujejo nad birokracijo te ali one vrste. Žal je tako, da človek, ki mu daš v roko pečat, pogosto postane neke vrste "oblast" in na plečih strank zdravi svoje komplekse. Neke vrste mentalna infekcija, ki se širi predvsem med "malimi" osebki. Ne verjamem, da so v katerikoli državi že uvedli učinkovito cepljenje proti temu virusu. Morebiti to pride v SLO zaenkrat še bolj do izraza, glede na to da imamo relativno kratko tradicijo t.i. demokracije in tržnega gospodarstva. Ne, stvari vsekakor niso idealne, daleč od tega, vendar se še dobro spominjam ne tako davnih časov, ko je bilo potrebno za navaden telefonski priključek poznati kup pomembnih oseb, ko smo za stoenke v vrstah kempirali pred prodajalnami, ko smo se vozili po sistemu par/nepar, ko je bilo treba za potovanje v tujino plačati depozit ipd. Moje osebno mnenje je, da gredo stvari na bolje, čeprav priznam, da tudi meni občasno pade mrak na oči zaradi kakih povsem neživljenjskih bedarij, ki jih navadno lansirajo ljudje, ki niso nikoli imeli ali pa so izgubili stik s prakso.

Ma, brez veze toliko nakladam. Saj vem, kaj misliš in prepričan sem, da tudi ti razumeš, kaj sem hotel povedati. Lepo se imej,

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

z vsem spostovanjem pepe,nikakrsen pod-,nad-,ali drugacen natovski ton....se mi samo zdi,da vas na teh t.i. "tehnicnih" posteno na suho nategujejo ....in se placati morate,da vas boli.mislim....to ni noben odnos do stranke; konec koncev je to denar,katerega sluzijo."der kunde ist könig" pravijo tukaj.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Seveda, Ice, kupec naj bi bil kralj po celem svetu, v teoriji seveda. V praksi pa poznam ljudi iz raznih dežel in glej ga zlomka, prav redki se ne pritožujejo nad birokracijo te ali one vrste. Žal je tako, da človek, ki mu daš v roko pečat, pogosto postane neke vrste "oblast" in na plečih strank zdravi svoje komplekse. Neke vrste mentalna infekcija, ki se širi predvsem med "malimi" osebki. Ne verjamem, da so v katerikoli državi že uvedli učinkovito cepljenje proti temu virusu. Morebiti to pride v SLO zaenkrat še bolj do izraza, glede na to da imamo relativno kratko tradicijo t.i. demokracije in tržnega gospodarstva. Ne, stvari vsekakor niso idealne, daleč od tega, vendar se še dobro spominjam ne tako davnih časov, ko je bilo potrebno za navaden telefonski priključek poznati kup pomembnih oseb, ko smo za stoenke v vrstah kempirali pred prodajalnami, ko smo se vozili po sistemu par/nepar, ko je bilo treba za potovanje v tujino plačati depozit ipd. Moje osebno mnenje je, da gredo stvari na bolje, čeprav priznam, da tudi meni občasno pade mrak na oči zaradi kakih povsem neživljenjskih bedarij, ki jih navadno lansirajo ljudje, ki niso nikoli imeli ali pa so izgubili stik s prakso.

Ma, brez veze toliko nakladam. Saj vem, kaj misliš in prepričan sem, da tudi ti razumeš, kaj sem hotel povedati. Lepo se imej,

PEPE

Na kratko....BLAGOR UBOGIM NA DUHU,KAJTI..........bla bla bla(ne znam dalje,je pa tko nekak....A NE???)

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mal bom iz debate padu, (yao, PEPE, kok si se razpisov...), pa da uprašam, zakaj vas nikjer ne spustijo prek vrste??!! Na Vodovodni maš lohk km dolgo kolono, pa motoriste spustijo naprej, da pogledajo kok visok maš luci naštelane, pa ce maš vso dodatno opremo, pa valda da maš, tut ce nimaš.....Ne tezijo nic, nimam tok slabih izkušenj s tehnicnimi....

Lp restavratorski

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pepe sva nekje na isti valovni sirini in klimbra tudi ni dalec,se mi zdi.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

pepe sva nekje na isti valovni sirini in klimbra tudi ni dalec,se mi zdi.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

I've told you I'm your fan

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!