Skoči na vsebino

Tehnični pregled, registracija, prepis, prodaja motorja


ak

Priporočene objave

11.05.02 AGONIJA SE NADALJUJE !!!

Danes poteka tretji dan postopka registracije motorja. Tokrat sem pooblastil brata , da lahko čaka v vrsti...

Čaka na UE Velenje že 2 uri v vrsti in prisegel mi je, da nikoli in niti slučajno več ne bo kaj podobnega storil zame...

Zanima me samo, če lahko traja še kakšen dan več????

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..me je že kar strah tega, pa še motorja nimam zrihtanga (vsaj unga za reg. ne)...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Po TV so govorili o spremebi periodike za tehnične preglede, iz sedanjih 3, 5, 7... na 4, 6 , 8 ....

Kdaj to začne veljati v praksi....

Bral uradne liste - še nič zasledil.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo parlament sprejel predlagane spremembe Zakona o varnosti cestnega prometa. To pa je lahko zelo hitro ali pa nikoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22. marec RTV Slovenija:

"Vlada je na seji potrdila novelo o varnosti v cestnem prometu, ki prinaša novosti pri tehničnih pregledih in registraciji.

Za motorna in priklopna vozila je tako določen prvi tehnični pregled po štirih letih, nato pa za vozila mlajša od osem let vsaki dve leti. Obenem bo po novem mogoče podaljšanje registracije tudi prek spleta"

Vlada potrdila novelo - a to gre sedaj še v parlament?

Če je tako - potem bo treba kar na tehničnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po TV so govorili o spremebi periodike za tehnične preglede, iz sedanjih 3, 5, 7... na 4, 6 , 8 ....

Kdaj to začne veljati v praksi....

Bral uradne liste - še nič zasledil.

LP

To bo pa nakaj,če bo? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno? :( Kako pa sploh zgleda pregled za motorje. Tisti ki ste svoje konjičke že večkrat spravli čez tehničnega, opišite malo na kaj so pozorni, kje so cake...

:? Kako pa naj utišam izpuhe le toliko in za ta čas da naredim tehnični pregled pozitivno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Kako pa naj utišam izpuhe le toliko in za ta čas da naredim tehnični pregled pozitivno?

Sam problem je, če se đandarmarju, ki te ustavi na cesti, zdi tvoj izpuh preglasen, te lahko rukne na izrednega tehničnega, potem si pa u dreku :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mes pa motorino kar fajn grmi (Remus), ampak mi še nikoli niso rekli, da je preglasen. Pozornost polagajo predvsem na številke, gume, zavore in luči. Seveda poleg splošno potrebne opreme (prva pomoč, rez. žarnica, ogledala,...) ampak tega ne pogledajo prav pogosto.

Upam da bo tako še vnaprej.

Je pa res da sem enkat uletu k je bla gužva in mi je stric samo papirje popisal in poslal plačat brez da bi stroj sploh pogledal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je taka: Virago 750 oriđinal ispuhi, brez vseh prekatov.

V bistvu niti ne ropota tako močno.... boljši izraz je grmenje. Tak motor sem že dobil.Tko da grem zdaj prvič na tehnični pregled z njim. Zadnji del izpuha je v bistvu okrogla cev. Razmišljal sem, da bi naredil nekakšne plehnate vložke, ki bi se prilegali v ta zadnji del, kateri naj bi nadomestili prekate, vmes pa bi napolnil stekleno volno ki bi še dodatno zadušila zvok. A bi to pomagalo al ne pa ne vem. Po tehničnem bi vso tisto navlako seveda pobral ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa najdeš tehnika, ki ti bo za 10 jurjev za šankom naredil tehnični pregled na tvojem motorju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je v motorju tudi obvezno voziti rezervne žarnice ali kaj? :blink: Jaz ko nimam gor kovčka nimam ne prve pomoči,... saj nimam kam dati.

Na koncu bo potreben še trikotnik, odsevni jopič in šlep zajla!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu bo potreben še trikotnik, odsevni jopič in šlep zajla!

a ni jopič že, vsaj v tujini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je v motorju tudi obvezno voziti rezervne žarnice ali kaj? :blink: Jaz ko nimam gor kovčka nimam ne prve pomoči,... saj nimam kam dati.

Na koncu bo potreben še trikotnik, odsevni jopič in šlep zajla!

Edina obvezna oprema na motorju je prva pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom za hec uno tamihno zložljivo lopatko dal še pod sedež :lol: am...edini problem ki ga vidim na tehničnem je za bol švohcene in še ne preveč spretne motoriste in motoristke... je malo sitno na valjčkih bremzat :hmm: sploh če nisi nikoli sprobal...

je pa res, da še nisem vidu "kripe" od motorja na tehničnem...so bli bol brezhibni kot vsa merilna oprema :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno? :( Kako pa sploh zgleda pregled za motorje. Tisti ki ste svoje konjičke že večkrat spravli čez tehničnega, opišite malo na kaj so pozorni, kje so cake...

:? Kako pa naj utišam izpuhe le toliko in za ta čas da naredim tehnični pregled pozitivno?

Še kak nasvet iz lastnih izkušenj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kak nasvet iz lastnih izkušenj?

Utišal boš pa teško :? Sposodi si auspuhe :OK: Najbolj gledajo gume in pa št.na motorju :eek: Zavore pa tako moraš imet dobre zaradi sebe :grim da se ne boš :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp...valčki so dokaj zoprna stvar, ko ti začne motor na mestu plesati levo-desno .)

pa sploh ne vem kaj lahko izmerijo z tako meritvijo??? edino to da vidijo da bremze primejo...kar se da tudi drugače sprobati ( pri avtu je drugače saj mora leva in desna stran enakomerno bremzati)

drugače pa meni so edino cifre pogledali, gume nevem da bi si ogledoval, pregledal je luči, smernike , hupo in srečno pot :OK: ...aja v halo sem se pripeljal pod zelo nizkimi obrati in hitro vgasnil mašino :D ......sem imel pa 2 leti nazaj že primer da sem moral motor prižgati in nato še gas naviti, da je slišal kako glasen je....nato je nekaj tečnaril glede glasnosti, nato pa le še zaželel srečno pot :P

Popravljeno . Popravil Gricko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo ze pri tehnicnih .

Lani sem sel z BMW R 1100 na AMZS (MB) na tehnicnega in glej presenecenje, tip se spomni da bi on bremze preveril na valjih (prej je stalno samo malo na mestu stisnil po bremzi da je videl da motor ponikne , pri endurci pa sem malo zazlajfal po asfaltu).

In se kepec (ata strumf) spravi na motor in ga ugasnjenega tisi do valjev , vmes ga je enih parkrat skoraj polozil , sam sploh nisem mogel vec gledati, ampak sem samo upal de ce ze zrije da bi ga motor vsaj tak stisnil da bi mogli lovca poklicat da ga resi muk. Potem proba prednjo zavoro in pri tem zadaj hidravlika stisne kolo da motor ne pobegne , OK se kar gre ker je guma kar precej siroka in preko felne. Potem pa proba zadnjo zavoro in pritem stisne prednjo kolo, ki je osko pa se BMW ma te kurceve gus felne ki majo zelo visok rob tako da hidravlika ze stisne po felni in to pa ziher ni prevec fajn. Zakaj te dajem gor utezi (po par g. ) da mi potem ti kurci stiskajo felno. Pa da se ne menimo da je tip to probaval pri ugasnjem motorju (ne dela bremss verstarker , ne vem kako bi on to probal integralno zavoro pri 1150 ali 1200) .

Kaksne so kaj vase iskusnje pri testih , no jaz mislim letos it nekam drugam ce ne pa ga bom kar doma tehnicno pregledal. ( Niti slucajno nisem proti testom zavor , samo to je malo prevec.)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po TV so govorili o spremebi periodike za tehnične preglede, iz sedanjih 3, 5, 7... na 4, 6 , 8 ....

Kdaj to začne veljati v praksi....

Bral uradne liste - še nič zasledil.

LP

lep pozdrav

jaz sem 23.3.2006 šla registrirat nov motor in mi piše, da imam naslednji tehnični pregled marec 2009, kar pomeni, da je še vedno na 3 leta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!