Skoči na vsebino

Tehnični pregled, registracija, prepis, prodaja motorja


ak

Priporočene objave

Popust na nepovračilo premije imaš?

Najbolje je, da pokličeš na Triglav in vprašaš. Spet ima lahko vsaka zavarovalnica svoje "cvetke" ;)

Jaz sem na mariborski brez težav uredil... v primeru prodaje motorja ti vrnejo denar... oz prekinejo trajnik (v mojem primeru).. bonusa za to leto sicer ne dobiš, od avtomobila bonus pa ti ostane... ko spet zavaruješ za celo leto dobiš spet bonus, kolikor ga imaš +popust 50% na celo leto (za klube), 40 % .....

Mene pa zanima, kje v ljubljani mi naredijo komisijsko pogodbo za prepis vozila najceneje, ali pa vsej ne najdražje? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam eno vprašanje glede kupovanja kros motorjev.

Ali se sploh delajo prepisi ali pogodbe ob nakupu pri teh, če se jih sploh ne da registrirati?

Ne rabiš prepisa delat, ker se motorja ne da registrirat.

Dovolj je kupoprodajna iz knjigarne, kjer napišeš vse podatke o motorju, kupcu, prodajalcu in pa da je motor v celoti plačan ob prevzemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na mariborski brez težav uredil... v primeru prodaje motorja ti vrnejo denar... oz prekinejo trajnik (v mojem primeru)..

Zdej al sem jst bebec, al so pa oni bebci. Kako so ti vrnili denar (prekinili trajnik), če so ti prej priznali 40-50% na celo leto (nepovračilo premije) :hmm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst sem se pa zaj. ker sem vzel tisti popust na nevračilo premije :headbang: , tako da če prkinem zavarovanje mi ne povrnejo denarja... Razen če se da registracija kako prenesti, ne da bi se prekinila??-sam dvomim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst sem se pa zaj. ker sem vzel tisti popust na nevračilo premije :headbang: , tako da če prkinem zavarovanje mi ne povrnejo denarja... Razen če se da registracija kako prenesti, ne da bi se prekinila??-sam dvomim

Zaj... si se? Jaz sem naredil isto, dobil popust na nevračilo premije, plačal 1/4 polne premije (imam pr14). Po šestih mesecih si na plusu, se ti ne zdi? Razen, če si registriral nekje sredi sezone, jaz imam marca registracijo. Nikoli ne vzdržim dlje, da bi motor sameval v garaži do aprila, maja, kot nekaterim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej al sem jst bebec, al so pa oni bebci. Kako so ti vrnili denar (prekinili trajnik), če so ti prej priznali 40-50% na celo leto (nepovračilo premije) :hmm

pač sem motor prodal... zato...

tudi kolegu so vrnili denar, ker so mu motor ukradli.. sicer ga je kasneje dobil nazaj...

očitno gre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaj... si se? Jaz sem naredil isto, dobil popust na nevračilo premije, plačal 1/4 polne premije (imam pr14). Po šestih mesecih si na plusu, se ti ne zdi? Razen, če si registriral nekje sredi sezone, jaz imam marca registracijo. Nikoli ne vzdržim dlje, da bi motor sameval v garaži do aprila, maja, kot nekaterim...

Fora je v tem da sem kupu nov motor pa bi rad tega registriral starega pa odjavu-starega sem pa registriral sele pred par meseci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kje v ljubljani mi naredijo komisijsko pogodbo za prepis vozila najceneje, ali pa vsej ne najdražje? :unsure:

Jaz to najraje delam pri Španu. Je ugodna cena in delajo do 19h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

živjo...imam eno uprašanje in sicer..kupu bom motor(yamaha xtx660 ki je registriran do aprila 2008...prodajalc pravi da mi pusti zavarovanje in tablice...torej ko dobim motor naredim novo prometno na upravni in potem sklenem še zavarovanje za tistih 5 mescou do aprila na svoje ime...zanima me če se da še zmerej prenest iz avta na motor pri triglavu(ata ima avto pr triglavu reg.)50% tistga popusta? moreš kake posebne pogoje izpolnjevat za ta prenos...vpliva kaj odjava motorja čez zimo na to? po drugi strani se pa sprašujem se mi sploh splača zdaj registrirat motor...malo sem u dilemi

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj pa v primeru, če prodajalec (prijatelj, znanec) pusti zavarovanje in tablice, registracijo pa ima še do maja? In pravi, da se kar na njegovo ime vozim, da ne kompliciramo. A je dovolj (za policaje) da do takrat nariediva npr. kupoprodajno pogodbo? Ko pa poteče registracija pa jaz vse uredim na sebe?

Bo kaj problemov ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa v primeru, če prodajalec (prijatelj, znanec) pusti zavarovanje in tablice, registracijo pa ima še do maja? In pravi, da se kar na njegovo ime vozim, da ne kompliciramo. A je dovolj (za policaje) da do takrat nariediva npr. kupoprodajno pogodbo? Ko pa poteče registracija pa jaz vse uredim na sebe?

Bo kaj problemov ?

Načeloma jih ne bi smelo biti, zna pa se zakomplicirati pri morebitni nezgodi,- kuponi in bonifikacija bodo šli njemu, ne tebi... Njegov riziko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimame če se še da kje na internetu izračunat koliko em pride zavarovanje

ter pri kateri zavarovanlici lahko pridem z največ popusta skozi.trenutno sem na triglavu z 25% bonifikacije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimame če se še da kje na internetu izračunat koliko em pride zavarovanje

ter pri kateri zavarovanlici lahko pridem z največ popusta skozi.trenutno sem na triglavu z 25% bonifikacije

TRIGLAV

Za ostale pa poišči. Večina zav. ima podobne info izračune na svojih spletnih straneh.

Nekaj imaš pa tudi TUKAJ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slučajno kdo ve,kje na Koroškem lahko nardim prepis? Oziroma,kje se prepisi sploh delajo? Upravna enota,avto hiše,....?

Nimam pojma o teh stvareh! :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slučajno kdo ve,kje na Koroškem lahko nardim prepis? Oziroma,kje se prepisi sploh delajo? Upravna enota,avto hiše,....?

Nimam pojma o teh stvareh! :blush:

najbolj simpl in najceneje (razen če te trgovec nategne - zato vprašaj pri ene treh koliko imajo ceno)je da to narediš pri kakšnem trgovcu rabljenimi z avti. samo vprašaj če delajo, če delajo ti bodo vse povedali. pri njih pogodbo pol pa overitev na upravni enoti in je gotovo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slučajno kdo ve,kje na Koroškem lahko nardim prepis? Oziroma,kje se prepisi sploh delajo? Upravna enota,avto hiše,....?

Nimam pojma o teh stvareh! :blush:

Jaz sem svoj moped prodal pri Žunkonu v kotljah. Ni blo nbenga problema, pa tut je blo cist poceni. Po moje se da to na avto celje (v dobji vasi pri merkatorju kjer majo tut tehnične preglede) Kje drugje pa nevem na pamet.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni

v kratkem bom peljal motor na registracijo in to bo prvič da sploh registriram motor.

zanima me pa sledeče:

kakšne morajo biti gume na enduro motorju da so ok za registracijo

ali je ta moja guma ok (slika je v prilogi)

kako je pa z zavorami ipd..

in na kaj naj pazim?

ali na motorju tudi merijo izpušne pline??

hvala za odgovore

PS

tale grd sedež sem dal preoblečt in še nekaj stvari se obnavlja

post-18702-1202378519_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma je dobra, če ima zadosti profila in tale ga, na oko ocenjeno, ima. Zavore ti stestirajo na valjčkih. Če se upaš s tem motorjem vozit so zavore skoraj sigurno dobre(razen če si po duši kamikaza).

Pri motorjih ni večjih komplikacij glede tehničnega, plinov pa ne merijo mopedom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!