Skoči na vsebino

Yamaha XV 250 Virago


alen1

Priporočene objave

Pozdravljeni zanima me kaj več glede motorja(vzdržnost, moč, servisi). Namen imam kupit omenjen motor, ki pa ima za seboj že 25000km. Je sicer izredno lepo ohranjen. Zanima me a se ti motorji pogosto kvarijo al imajo kakšne druge hibe. Zanima me glede tudi same moči in kako se motor obnese na daljših turah(v dveh).

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni zanima me kaj več glede motorja(vzdržnost, moč, servisi). Namen imam kupit omenjen motor, ki pa ima za seboj že 25000km. Je sicer izredno lepo ohranjen. Zanima me a se ti motorji pogosto kvarijo al imajo kakšne druge hibe. Zanima me glede tudi same moči in kako se motor obnese na daljših turah(v dveh).

Hvala!

Če bi že rad čoperja potem vsaj Virago 535,sploh,če se bosta gor vozila dva in še ta ti bo po parih mesecih PREŠVOH!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi že rad čoperja potem vsaj Virago 535,sploh,če se bosta gor vozila dva in še ta ti bo po parih mesecih PREŠVOH!!! :OK:

ja no

jst se lepo furam z dragstar-jom 125, tut v dva, tut na morje.

sam v klanc je 125 prešvof

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no

jst se lepo furam z dragstar-jom 125, tut v dva, tut na morje.

sam v klanc je 125 prešvof

ma nemoj, to je tudi po klancu navzdol 636-krat prešvoh :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne pričakujem nevem kaj. Trenutno nisem ravno pri denarju, tko da bom nekoč nabaliv kaj močnejšega. To me samo tko zanim ker nimam kaj veliko izkušenj s chopperji. A se vam zdi za 250 25000km veliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se ne zdi to veliko. Čese malo več voziš, toliko kilometrov lahko narediš v dveh sezona brez problema. tudi mašina ni ne vem kako navita, tako da bi mogla delat k urca :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne pričakujem nevem kaj. Trenutno nisem ravno pri denarju, tko da bom nekoč nabaliv kaj močnejšega. To me samo tko zanim ker nimam kaj veliko izkušenj s chopperji. A se vam zdi za 250 25000km veliko?

Napiši raje koliko denarja,ravno včeraj sem malo brskal po Ebeyu in je bil odličen čoper 535 za 1000 EUR z vso mgočo opremo letnik 97 in z 27 K kil. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši raje koliko denarja,ravno včeraj sem malo brskal po Ebeyu in je bil odličen čoper 535 za 1000 EUR z vso mgočo opremo letnik 97 in z 27 K kil. :worship:

tut na avto netu je bil virago 535 za 1100€ sam da brez dokumentov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut na avto netu je bil virago 535 za 1100€ sam da brez dokumentov

In kaj bi z njim? Same hantle bi imel s policijo, ziher ukradena roba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj bi z njim? Same hantle bi imel s policijo, ziher ukradena roba.

narediš rat bike iz njega :naughty:

itak so take stvari bol za dele

sej je pisal da je brez dokumentov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svak pred 2 letoma nabavil viragota 250 letnik 2000, ful ohranjenga, ful dodatno opremljenga... prevozil iz 30000 na 37000 brez vsakršnih problemov...Če je redno servisiran se nimaš kaj bat! Aja, prodal ga je poleti za isto ceno, kot ga je nabavil, tako da tudi zgubil ni nič...

Pa še to: jaz sem v tem času vozil marauderja 250, in če primerjam oba dva motorja, lahko zapišem takole: Marauder je veliko udobnejši, zaradi položaja za krmilom primernejši za daljše ture, ob nakupu cenejši in tudi cenejši za vzdrževanje (1 cilinder)... Poraba je pri obeh enaka, okoli 3 litre... Kljub enakim kilovatom je virago odzivnejši in hitrejši, vibracij je manj (2 cilindra), vendar veliko manj udoben. Izgled je stvar okusa: Virago je bolj čoperski (bolj naprej pomaknjene stopalke), marauder pa bolj custom - tudi veliko bolje vodljiv in lažji (bolj ženski)... Oba sva motorje letos prodala, kjer pa se je izkazalo, da je virago veliko bolje obdržal ceno... glede na primerjavo obeh, se mi je zdel na pram marauderju precenjen...

Če rabiš še kakšno izkušnjo, vprašaj...

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bom ravno kak virago 250 nabavil za začetek potem, ko bo več denarja pa kaj močnejšega. Koliko pa pridej približno letni stroški(zavarovanje,servisiranje,pnevmatike...) Glede zavarovanja imam avto zavarovan je pri triglavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst sem imel takega viragota eno leto pa ti povem da mi ni žal! Ubistvu mi je malo žal da sem ga prodal! Z njim se da vozit tudi u dvoje če nisi dirkač in uživaš v vožnji do max. 130kmh! Kilometrov nima preveč te motorčki delajo bez problemov sam tankaš pa voziš :D !! Ti sam kupi pa vozi, če si želiš čoperja potem verjetno ne boš razočaran!

lp miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst sem imel takega viragota eno leto pa ti povem da mi ni žal! Ubistvu mi je malo žal da sem ga prodal! Z njim se da vozit tudi u dvoje če nisi dirkač in uživaš v vožnji do max. 130kmh! Kilometrov nima preveč te motorčki delajo bez problemov sam tankaš pa voziš :D !! Ti sam kupi pa vozi, če si želiš čoperja potem verjetno ne boš razočaran!

lp miha

pa še to ni potrebn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja potem moram pa kar nabavit. Hvala vsem za odgovore, če pa ima kdo še kakšni izkušnjo s tem motorjem naj kar napiše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Ja potem moram pa kar nabavit. Hvala vsem za odgovore, če pa ima kdo še kakšni izkušnjo s tem motorjem naj kar napiše.

Jaz trenutno prodajam 125ccm Viragota l.98, pa me zanima če se mi splača zamenjat za virago 250 - so pospeški in moč tolko večji da se mi splača?

Btw: če kdo išče 125ccm viraga ali pa prodaja 250ccm viraga - PM ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni zanima me kaj več glede motorja(vzdržnost, moč, servisi). Namen imam kupit omenjen motor, ki pa ima za seboj že 25000km. Je sicer izredno lepo ohranjen. Zanima me a se ti motorji pogosto kvarijo al imajo kakšne druge hibe. Zanima me glede tudi same moči in kako se motor obnese na daljših turah(v dveh).

Hvala!

Jest sm vozil ta motor v avtošoli. Meni je bil super, pospeški več kot dobri samo končna malo nizka. Je pa enkrat kar crknil (mraz, november), inštruktor pa ni mel pojma za popravilo, tko da sm ga kar jaz zrihtal :worship: Men je bil ta motorček zakon, čeprav sem bolj supersport sorte :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz trenutno prodajam 125ccm Viragota l.98, pa me zanima če se mi splača zamenjat za virago 250 - so pospeški in moč tolko večji da se mi splača?

Btw: če kdo išče 125ccm viraga ali pa prodaja 250ccm viraga - PM ;)

V avtarju imaš NAŽALOST vse neznano,namreč če že lahklo voziš večji motor(mogoče z blokado) kupi vsaj Viragota 535 pa še ta je za dva švoh.Lahko pa boš vsaj rekel,da imaš motor in če greš s kakšno skupino na izlet ali popotovanje jih boš dohajal,poraba goriva pa bo enaka OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V avtarju imaš NAŽALOST vse neznano,namreč če že lahklo voziš večji motor(mogoče z blokado) kupi vsaj Viragota 535 pa še ta je za dva švoh.Lahko pa boš vsaj rekel,da imaš motor in če greš s kakšno skupino na izlet ali popotovanje jih boš dohajal,poraba goriva pa bo enaka OK.

Izpit za motor imam že dobrih 8 let... Tak da lahko vozim neomejeno..

Končujem pa študij, tak da nebi rad vsega denarja na motor strošil - zato pač gledam 250ccm Virage.. Če pa bo se našel kateri 535 z razumno ceno pa bi ga ziher takoj vzel.

Na spletu se prodajajo po absurdnih cenah 535 - letnik 1998 se dobi za okrog 3000, letniki 1993-1995 pa so 2500 do 3000 (wtf?) :headbang:

Kaj pa primerjava Virago 250 vs Kawasaki EL 252? Vem da je kawasaki mnogo močnejši..

Vidim pa tudi da pa imata oba isti navor - 20nm.. zanimivo..

Bolj kot končna hitrost me vleče izgled, elastičnost motorja in pa moč pri nizkih obratih... pri katerem lahko pričakujem več? Kak pa je z zvokom pri teh dveh 1/4 litrskih "zverinah" - kateri je bolj čoperski?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Hyosung Aquila?

Saj priznam da je kar lep, pa cene so odlične... vendar... yamaha je yamaha ;) Z mojim viragom, razen takoj po nakupu (en cajt je stal pa sem moral dan naštelat frgazar - 20€ stroškov), problemov nisem mel. Vžge kot raketa, mašina laufa mirno, vse je usklajeno in tekoče, itd. itd. ..

Kot alternativo vidim le če hondo ali kawasaki.. Samo v tem rangu ni izbire, rebel 250 mi ni optično preveč pa malo jih je, el252 pa je preveč dirkalni kolko berem po forumih,...

Najraje bi kar mojo mašino predelal v 250, samo se ne splača... Tak da bom vzel Viraga 250ccm v Sloveniji za ~2000 ali 535 iz tujine za max 2300€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni

Odločil sem se za nakup omenjenega motorja in me sicer zanima če pozna kdo lastnika motorja ki je na sliki (linka do oglasa nemorem dati).

1.jpg

Bi pa prosil če ima kdo kakšen PDF dokument z navodili za uporabo (angleščina,slovenščina,srbo-hrvaščina)

Ter pa sicer če imate kakšna mnenja glede motorja. Sam imam 30let ter sem že polno zaposlen na dveh šolah in rabim nekaj za sprostitev v sončnih dneh

saj je v službi vedno gužva (vzrževanje računalnikov),

LP

post-13364-1238650048_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 let nazaj sem ga vozu,težav z njim ni bilo se pa splača dat par evrov zraven i kupit 535

to je sam moje mnenje,drugač pa čist kul motorček za fijakanje in sprostitev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!