Skoči na vsebino

Honda CB 1000 R 2008


marko55

Priporočene objave

Zivjo. 

Imam Hondo CB1000R 2009 letnik in mi motor tezko vziga. Gor je nov akumolator in nove svecke. 

Isti problem kot na videu. Je imel ze kdo podobne tezave ali pa ve mogoce resitev? 

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/26/2019 at 12:40 AM, spasku said:

Honda CB 1000R mi ob zagonu težko užiga namesto da kresne takoj se malo zaganja in potem kresne.Baterija je 1 leto stara litijeva tako da baterija ni problem(kontroliral).Na Honda servisu pravijo da je nekaj z elektriko stikala,masa,žice ,(zaganjač normalno zaganja )Z užigom pa pravijo da sigurno ni nič narobe in da ni nič za štelat.Vem da imajo Honde ta problem a je kdo že rešil ta problem???

Danes sem si vzel čas in malo pregledal motor u vezi slabega užiga.Razdru sem plastike sedeže in dvignu rezervar.Potem pa vse kontakte ki sem jih lahko desegu brez dodatnega zdiranja odpru očistu in pošprical z kontakt sprajem.Pri varovalkah pobral ven releje in varovalke..pošprical stikala na krmilu kar se je lahko dalo brez zdiranja.Ostala mi je še sprednja luč in stikalo na tački me je je...ni prostora za iztaknit kontakte to bo ob drugi priliki ko bo motor na stojalih in bom zdru tačko.Motor je užgal od kolpa in ni bil pa užgan 3 dni tako da bomo vidli kako bo čez čas.

Možnih uzrokv je več baterija svečke kontakti zamazan filter v potopni pumpi ali pa CKP senzor užiga.Senzor ti lahko izmerijo na servisu ker ga ni kar za menjavat je potrebno zdret pokrov karterja.Cena senzorja je okrog 100EUR +delo.Glede baterije ni nujno če je nova da je tudi ok moraš jo izmerit še najboljše da kupiš litijevo baterijo ker se bolje obnese. Jaz sem začel pri vseh kontaktih in od takrat mi normalno užiga tko da ti svetujem da začneš pri tem ker te ne udari po žepu.Normalni užig pri hondi je tak kot na videu ko ga prvič zažene. Aja prevsem dobro našpricaj očisti stikala na krmilu posebno gumb za hitri izklop motorja ga pred vžigom parkrat vsakič odpri zopri in večkrat ga našpricaj z kontakt spre...mislim da je bil ravno ta gump pri meni heb..situacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj mi je motor normalno vzgal brez da bi se en cas zaganjal. Sedaj sem prisel z voznje in motor ugasnem. Ker me je zanimalo kako vzge ga takoj probam vzgat znova in se je samo zaganjal. Sedaj ko se je ohladil spet vzge normalno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Bajker69 said:

Danes zjutraj mi je motor normalno vzgal brez da bi se en cas zaganjal. Sedaj sem prisel z voznje in motor ugasnem. Ker me je zanimalo kako vzge ga takoj probam vzgat znova in se je samo zaganjal. Sedaj ko se je ohladil spet vzge normalno. 

naredi kot zgoraj napisano pred užigom ko obrnes ključ počakaj da ugasnejo vse lučke in še kakšno sekundo več potem poizkusi z užigom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem si uzel končno čaš zamenjat tisto original hupo Honde  ki delala kot fičo iz leta 60 z aftermarket made in china 110 db ki je kar precej manjša od originala dela kot je treba ko stisnem zatrobi konkretno in glasno sm zadovoljen mi ne bo več paralo živcev.odstranu sem original nosilc s tisto skledico proč in privil hupo direktno na mesto po praznikih jo bom pomaknu še malo bolj visoko na drugo jamo:lol1:bo skoraj nevidna.Kupil sem pa 2 hupe strošek 4.30 US na glavo eno je zmontiral frend na Kawasakimean streak.

https://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Horn-Moto-Trumpet-12V-Loud-110db-Moped-Dirt-Bike-Electric-Vehicle-Scooter-Air-Horns-Motorbike/32921394007.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4deUteV4

IMG_20190420_173815.jpg

IMG_20190420_173946.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga zjutraj prizgal in je vzgal brez problema. Po 5minutah delovanja ga ugasnem in motor vec ne vzge nazaj. Sem probal stikalo na on in off parkrat pa ni pomagalo. Ko se ohladi spet vzge normalno. Bom ga odpeljaj na servis drug teden pa javim kaj je narobe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ščisti vse kontakte ti pravim ampak če si se odločil za servis pelji na servis.

3 hours ago, Bajker69 said:

Sem probal stikalo na on in off parkrat pa ni pomagalo

kot da nisi nič naredu če nisi vsaj našprical dobro stikala z kontakt spre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 4. 2019 ob 11:01, Bajker69 pravi:

Sem ga zjutraj prizgal in je vzgal brez problema. Po 5minutah delovanja ga ugasnem in motor vec ne vzge nazaj. Sem probal stikalo na on in off parkrat pa ni pomagalo. Ko se ohladi spet vzge normalno. Bom ga odpeljaj na servis drug teden pa javim kaj je narobe. 

men je tko bandit delu ..oz komaj uzgal vroč...  no samo malo gasa sem dal ko sem uzigal vročega in je palu ko nov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sem začel ugašat s stikalom( prej sem ga vedno s ključem) in mi sedaj že 2 dni vžge normalno tudi če je vroč. Bi pa še vprašal koliko km približno naredite z polnim tankom?

Popravljeno . Popravil NKoca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, NKoca said:

Motor sem začel ugašat s stikalom( prej sem ga vedno s ključem) in mi sedaj že 2 dni vžge normalno tudi če je vroč. Bi pa še vprašal koliko km približno naredite z polnim tankom?

Sej ti pravim že en teden da očisti in pošpricaj vse kontakte na motorju posebno stikalo za ugašanje motorja večkrat našpricaj če ga ne boš raztavil to je bil problem pri mojem. vsakih 180-200 tankam ker na kraju je hitro paljčevina v rezervarju .  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, NKoca said:

Bi pa še vprašal koliko km približno naredite z polnim tankom?

Ne vem točno, ker tankam zelo različno. Povprečna poraba je nekje od 5.2 do 5.5 l/100km.  Gre pa tudi 4.9, odvisno od relacije. Izračunam jo pa enkrat na sezono, sicer se ne obremenjujem s tem. Sprednji verižnik imam z enim zobom več od serijskega in se malenkost manj vrti. 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Ima kdo Leo Vince Gp Pro na Hondi da je izmeru db na tablici piše 94db pri 5000 obatih.Na homologaciji piše isto+79 db v vožnji.Zanima me ker sem se vozil po Austriji.Ravno tu je fora plačas vse homologacijo zavaro..cestno  da si v reguli in potem ti bo en vaški bedak reku da ni izpravno ker ne veljajo enaki predpisi po EU.Pri homologaciji bi morali izmerit db in upisat podatke od izpuha seveda to ne delajo.Konkretno pri meni od Leo Vince ne isto kot pise na tablici Honde.Na tak nacin sem vedno v prekrsku ker policije ne zanima homologacija.Seveda fabrika prodaja auspuh ki naj bi bil OK za predpise. :mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
38 minutes ago, a79 said:

54k km? Kolk to sparas z mocnim gasom?

Sem mel v glavi  da imam 54t Km ne vem zakaj sem pomešal s kakšnim motorjem od frendov moja greška .Sem šel zdaj pogledat  naredu sem z verigo 49.919Km.Lani proti kraju sezone so bile že slabe tako da čistih 45t Km sem naredu z rednim vzdrževanjem z verigo in zobčeniki. Po gasu ga ne šparam pa tudi ga ne navijam v vsaki brzini do fula ker ni potrebe.

IMG_20210301_151818.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes mali servis IMG_20210322_112316.thumb.jpg.71e5727c561d63351f93e8d3ab6b4e4c.jpg

IMG_20210322_112330.thumb.jpg.1717e54d7f7b1afb2bd9fc2070304429.jpg

IMG_20210322_112638.thumb.jpg.fbd30bd666004ff3f6311e1b92546f3e.jpgIMG_20210322_112638.thumb.jpg.fbd30bd666004ff3f6311e1b92546f3e.jpg

In potem sem se odpravil  na krajšo turco po Soški in dobim to sranj..v gumo ni ostalo kot obrnit in naravnost v Moto Vončo sanirat gumo.Ravno zadnji čas sem še uspel prijpeljat  nekaj pod 1.0 bar je še ostalo v gumi.:angryrant1:(zadaj 2.9- spredaj 2.6)

IMG_20210322_211123.thumb.jpg.a8a57aa165731629c8c585dfd08a5330.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
On 3/22/2021 at 9:26 PM, Spasku said:

Danes mali servis IMG_20210322_112316.thumb.jpg.71e5727c561d63351f93e8d3ab6b4e4c.jpg

IMG_20210322_112330.thumb.jpg.1717e54d7f7b1afb2bd9fc2070304429.jpg

IMG_20210322_112638.thumb.jpg.fbd30bd666004ff3f6311e1b92546f3e.jpgIMG_20210322_112638.thumb.jpg.fbd30bd666004ff3f6311e1b92546f3e.jpg

In potem sem se odpravil  na krajšo turco po Soški in dobim to sranj..v gumo ni ostalo kot obrnit in naravnost v Moto Vončo sanirat gumo.Ravno zadnji čas sem še uspel prijpeljat  nekaj pod 1.0 bar je še ostalo v gumi.:angryrant1:(zadaj 2.9- spredaj 2.6)

IMG_20210322_211123.thumb.jpg.a8a57aa165731629c8c585dfd08a5330.jpg

 

Sej komentarja ni potrebno napisat dobro da sem doma videl da manjkata 2 vijaka eden od ostalih 2  je držal eden je bil že na pol moliran za me ubit.Tako sem naredu 200Km.Šla je 2 dnevna tura v k in še 4 nove vijake sem moral kupit.

IMG_20210602_103444.jpg

IMG_20210628_143110.jpg

  • Šokiran 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Spasku pravi:

eden od ostalih 2  je držal

IMG_20210602_103444.jpg

Vsaj tisti en je držal, kaj se zdaj pritožuješ :rolleyes:

Predvidevam, da je to vulkanizerjevo maslo? Nam se je podobno zgodilo na avtu, še dobro, da je bila kratka pot... Izgleda, da ne pomaga niti če jim gledaš pod prste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, 3nity said:

Vsaj tisti en je držal, kaj se zdaj pritožuješ :rolleyes:

Predvidevam, da je to vulkanizerjevo maslo? Nam se je podobno zgodilo na avtu, še dobro, da je bila kratka pot... Izgleda, da ne pomaga niti če jim gledaš pod prste.

Dobro predvidevaš ne pomaga če gledaš pod prste.od zdaj naprej če nima moment ključa meni ne bodo več menjavali gum tisto pistolo naj si vtaknejo v r....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ima kdo na zalogi original rocico sklopke in levo voznikovo stopalko za 2010 letnik? Danes mi je padla na mestu in sm tole polomu... Ali pa ce kdo ve, kje to nabavt, rabljeno, novo, karkoli? Ebay od kitajcev ne gre verjetno vec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti kupil rabljeno stopalko tukaj... (https://www.ebay.de/str/fiedifightersdeshop/Honda/_i.html?_bkw=cb1000&_storecat=1276169013)

Za 25€ dobil desno, rabljeno - originalno. Na servisu pa imajo "pozlačene" za 60€+. Kopije so dobijo že za 10€ set, samo sem želel originalno... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!