Skoči na vsebino

Honda CB 1000 R 2008


marko55

Priporočene objave

31 minutes ago, spasku said:

Ampak tisti kovček na taki lepotici :angryrant1::headbang:

Dodaš še stranske kovčke in ga spremeniš v multipraktik. :) 

11 minutes ago, a79 said:

Na svoji sem tud nosilec kovcka odmontiral...

Odviješ 6 vijakov in pade vse stran (nosilec kovčka in stranskih torb). Samo potem je pa kot en bicikl... "našpičena pa taku..." :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, XTR said:

Dodaš še stranske kovčke in ga spremeniš v multipraktik. :) 

Odviješ 6 vijakov in pade vse stran (nosilec kovčka in stranskih torb). Samo potem je pa kot en bicikl... "našpičena pa taku..." :D :OK:

Hočeš reč da izgleda potem :

3926-bicicletta-carena-moto.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No fantje lahko se vi hecate k mate motor, jaz pa sem prodal, sedaj pa samo žalastno gledam in iščem, če se kaj primernega pojavi za kupit, pa vreme čedalje lepše?

Drugače pa ja, kupujem samo motor brez raznih torb ipd., to pride kasneje, če bo potreba .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/4/2018 at 9:53 PM, krucymucy said:

Se previt se da kaksnega, vse ne. 

Men ga je skurlo pri 64 000 km, obstaja hondina podalšana garancija za stator, ki pa jo naš uvoznik ne priznava .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, spasku pravi:

Za vrhunsko bo treba seč globje u žep ali pa kasneje dokupit opremo nekaj od CB 1000R imaš tudi v rubriki : Oprema-torbe-Stranske torbe za motor ,da dobiš neko idejo. Tista na avtonetu z 47.000km ima kar nekaj Km in hitro se bo nabralo še več. Se da dobit z 15-20 km samo sile ne smeš imet.

Na 48k sm trenutn z mojo, naj bi blo kaj narobe? Pri doticni vse pise, ce je servisirana kot je treba in ni bla sesuta je motor verjetn OK. Je pa res, da bo treba za kaksn km manj in letnik mal globje sezt v zep...

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj če gledam letnik 2008-09 je to kar realno št. kilometrov, sploh pa bi rajši kupil motor z realnimi 47-imi kot pa magičnih 25000 kot ima večina, ki se prodaja. Po mojem skromnem mnenju in izkušnjah  je takoj majhno št. provozenih km čisto nerealno razen, če nimaš motorja za na kavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se ustavil v Novi G. v moto fortuna imajo tega Kawasakija v trgovini je bilo zaprto sem ga pa  poklical na gotovino ti dajo še popust če te zanima.Pokliči tega ker sem z njim govoru   040 / 808 - 889   Dalibor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, spasku said:

Hočeš reč da izgleda potem :

Ne, samo po velikosti je primerljiv s kolesom. Našpičen pa kot kakšna specialka. :)

 

10 hours ago, Lipstick said:

Men ga je skurlo pri 64 000 km, obstaja hondina podalšana garancija za stator, ki pa jo naš uvoznik ne priznava .....

V kakšnem stanju si imel pa akumulator? Star? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, XTR said:

V kakšnem stanju si imel pa akumulator? Star? 

 Odlično stanje, star 7 let,  je fural še kakšen let po zamenjavi navitja ( oriđiđi Yuasa ), pol sem preventivno zamenju z LiPoFe4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se sklopka prezraci? Ko pritisnem rocko imam ene 2 cm praznega stiska, pol pa zacne prijemat... Isto se mi je pojavilo lani.

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, a79 said:

Kako se sklopka prezraci?

Jaz pa sem dobil pri menjavi zavorne tekočine še malo zraka gratis.... Po kakšnem tednu mirovanja je šla pri prvem stisku zavorna ročica skoraj do krmila. :( 

Ta posnetek poglej, ti bo vse jasno. Lahko pa zamenjaš tekočino še s pomočjo vakumske črpalke ali pa napolniš sistem v obratni smeri, od spodaj navzgor (ta način je verjetno še najbolj učinkovit, ker zračni mehurčki potujejo navzgor). 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, a79 pravi:

Kako se sklopka prezraci? Ko pritisnem rocko imam ene 2 cm praznega stiska, pol pa zacne prijemat... Isto se mi je pojavilo lani.

enako kot zavore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja kakšna stran, kjer točno vidiš kaj pomenijo črke v imenu teh modelov od hond? Sem iskal mlajšo verzijo hornetke pa kolikor vidim je ravno cb1000r to. Je še kateri drugi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, Arzen said:

Obstaja kakšna stran, kjer točno vidiš kaj pomenijo črke v imenu teh modelov od hond? Sem iskal mlajšo verzijo hornetke pa kolikor vidim je ravno cb1000r to. Je še kateri drugi?

Cb1000r je nasledila Hornet-ko 900. Nakedi so bili še CBF600N, CB600F Hornet in CB1300.  

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, nabavil CB-ejko, tisto z Lj., redno servisirana na AS-u, voznik starejši gospod,  sicer  mal popraskana  po rezervarju in desni zaščiti hladilnka (plastka), drugače pa OK.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, danes sem na na motorju menjal akumolator, in ko sem motor prižgal je imel drugačen zvok kot z starim akumolatorjem. Kot da bi ga nekaj dušilo. Gre se pa za cb1000r letnik 2009.

Je to povezano z akumolatorjem ali je kaj drugo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+ in - si pravilno priklopil? Da ga nisi ti v "rikverc" vžgal. :O Poglej, če iz izpuha ven piha ali noter vleče. :D

Razlike ne bi smelo biti. 

 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izmeri napetost med obratovanjem motorja, to je še najlažje kar lahko narediš sam. Možno je, da ti je zaradi okvare na sistemu polnjenja  posledično odpovedal akumulator. V tem primeru ti tudi nov ne bo dolgo zdržal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, NKoca said:

in ko sem motor prižgal je imel drugačen zvok

:friend1:akumulator nima nobene veze  Kdaj si pa menjal svečke nazadnje ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ima motor v izpuhu loputo?

...je mogoče čez zimo zaštekala?

...si mogoče čez zimo kurblal motor...pa ga nisi ogrel do konca in se je v avspuhu nabiral kondenz...in je blokirala ta loputa?

...si imel napolnjen rezervoar čisto do vrha čez zimo?...in ali je bil motor v hladni garaži?

...itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Zivnorc said:

...ima motor v izpuhu loputo?

...je mogoče čez zimo zaštekala?

...si mogoče čez zimo kurblal motor...pa ga nisi ogrel do konca in se je v avspuhu nabiral kondenz...in je blokirala ta loputa?

Nima te navlake. Ena skrb manj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ima v sesalnih grlih dvojne lopute? ...ene na "gas zajlo", ......druge na servomotor? ... mogoče to "šteknlo"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sem kupil pred enim tednom. Rezervar je bil skoraj prazen, tip ga je imel v garazi pokritega z pokrivalom. Notri okrog 10 stopinj. Svecke bi naj bile menjane pred 2k km. Bom izmeril napetost ko pridem iz sluzbe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!