Skoči na vsebino

Honda CB 1000 R 2008


marko55

Priporočene objave

Vem da ne spada k temi, pa bi vseeno rad nekaj vprašal. Zakaj se mučite z nekimi samodejnimi mazalci ketn in podobnimi stvarmi, če pa to ne dela druga kot samo svinjarijo na motorju?? Totalno zasvinja skoraj cel zaden del motorja, pa še nevarno je, ker lahko zmasti zadnjo zavoro in rob gume. Že kettensprayi večinoma naredijo celo svinjarijo vsaj na felni in na ketni. Jaz sem uporabljal samo ta sprej. Ketna čista, SUHA, vse čisto od felne, gume, vsepovsod, kjer je drugače bila totalna svinjarija, je z uporabo tega spreja bilo vse čisto.

Screen Shot 2018-04-06 at 07.08.05.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je ceneje, enostavneje, bolj enakomerno namazano, veriga več zdrži itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Demon said:

Vem da ne spada k temi, pa bi vseeno rad nekaj vprašal. Zakaj se mučite z nekimi samodejnimi mazalci ketn in podobnimi stvarmi, če pa to ne dela druga kot samo svinjarijo na motorju?? Totalno zasvinja skoraj cel zaden del motorja, pa še nevarno je, ker lahko zmasti zadnjo zavoro in rob gume.

Zelo enostaven odgovor, ker ne gre za mučenje ampak za užitek ob montaži in nastavljanju sistema. :) Ko bo regulacija pravilno nastavljena bo zadeva vrhunsko opravljala svojo nalogo, v to sem prepričan. Ostalo ti je pa že Dami napisal.... meni to ni bistveno, hočem pa to imeti na motorju.. tak sem. :blush:  Noben sprej ne more tako kvalitetno namazati verigo, to je dejstvo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, XTR said:

Zelo enostaven odgovor, ker ne gre za mučenje ampak za užitek ob montaži in nastavljanju sistema. :) Ko bo regulacija pravilno nastavljena bo zadeva vrhunsko opravljala svojo nalogo, v to sem prepričan. Ostalo ti je pa že Dami napisal.... meni to ni bistveno, hočem pa to imeti na motorju.. tak sem. :blush:  Noben sprej ne more tako kvalitetno namazati verigo, to je dejstvo. 

OK, saj razumem, mene bi pač motilo vsa svinjarija, ki s tem nastaja, vse ostalo kar sta z Damijem napisala, pa verjetno drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

saj problemi z statorji se pojavljajo pri vseh znamkah 

ampak honde vsi modeli pa res crkujejo nenormalno

in ne nič niso odpravili teh težav 

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, bna pravi:

saj problemi z statorji se pojavljajo pri vseh znamkah 

ampak honde vsi modeli pa res crkujejo nenormalno

in ne nič niso odpravili teh težav 

Stručko, nimaš kej. WTF !?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, sinn said:

zanimam se za tole CB1000R https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13622771 pozna kdo? a majo kako posebno stvar za pregledat teli motorji?

pa mogoče mal butasto vprašanje, sam a majo vse te CB1000R probleme z statorji in elektriko al so to recimo z nekim letnikom popravli?

Ne sekiraj se prevec za stator. Popravilo je enostavno in poceni.

Sam motor je pa prakticno enak kot pri CBR1000RR 2004-2007 tako da tole zdrzi precej kilometrov.

Meni je precej hitro spuscala vodna crpalka, ampak spet, popravilo je poceni in enostavno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem ene tri Honde zadnje čase, da bi se pa katera pokvarila pa nisem doživel. Pri tej https://www.avto.net/_2016mojavtonet/details.asp?id=13580117&display=Honda Honda VFR 800 X Crossrunner mi je crknla kratka luč. Ti povem, odgovarjajo ti sami stručkoti.

Popravljeno . Popravil Gonca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce isces, najdes za vsak motor oz. bolje receno za vsak izdelek, dolocene napake.

Mene ni se nikoli odvrnilo od nakupa, ker se to pac potencionira na raznih forumih, dejansko so pa tezave zelo redke.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, sinn said:

hvala vsem

kok pa pride približno nov stator in pa nova vodna pumpa? tok okvirno 

Okrog 380€ naj bi bil original stator. Na ebayu jih imaš pa za 100€, samo vprašanje kakšna je kvaliteta. Kdaj bo odpovedal je pa loterija. Enim pri 20k kilometrih, drugim pri 50k+.... ali pa nikoli.

 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, XTR said:

Okrog 380€ naj bi bil original stator. Na ebayu jih imaš pa za 100€, samo vprašanje kakšna je kvaliteta. Kdaj bo odpovedal je pa loterija. Enim pri 20k kilometrih, drugim pri 50k+.... ali pa nikoli.

 

Se previt se da kaksnega, vse ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, krucymucy said:

Se previt se da kaksnega, vse ne.  

Omenil je še, da kopija za ta model še ne obstaja, vsaj spomladi ni. Za ostale modele (Varadero, CBF...) pa obstajajo. Na mojem pri 44 k kilometrih še kar dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Čedalje bolj mi je všeč  Hondica CB 1000 R.

Če kdo prodaja ali bo v kratkem prodajal,ali pa ve za kakšno dobro, da se prodaja tam do max. 5.000,00 eur, takoj kupim.

Pridem pogledat če je OK, plačam,  prepiševa in odpeljem.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Dainese said:

ali pa ve za kakšno dobro

Mi imamo samo vrhunske :P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, temo o CB- jkah sem našel, pa je tko našarjena, da mojga posta še pogledal nihče ne bi tko, da če koga moti, se naj pač tema prestavi.

Kar se tiče XTR-a pa super,  saj takega vrhunskega tudi jaz iščem, zato pa sprašujem na tem forumu, valjda je še kakšen pošten prodajalec oz.motorist, da najdem dober motor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Dainese pravi:

Ja, temo o CB- jkah sem našel, pa je tko našarjena, da mojga posta še pogledal nihče ne bi tko, da če koga moti, se naj pač tema prestavi.

Kar se tiče XTR-a pa super,  saj takega vrhunskega tudi jaz iščem, zato pa sprašujem na tem forumu, valjda je še kakšen pošten prodajalec oz.motorist, da najdem dober motor. 

seveda se bo, in tudi tvoj post bodo videli.

Za v bodoče, če te bo pa še kaj zanimalo okrog CBitd...ne odpirat nove teme. Je vse odprto.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, XTR said:

Mi imamo samo vrhunske :P

Za vrhunsko bo treba seč globje u žep ali pa kasneje dokupit opremo nekaj od CB 1000R imaš tudi v rubriki : Oprema-torbe-Stranske torbe za motor ,da dobiš neko idejo. Tista na avtonetu z 47.000km ima kar nekaj Km in hitro se bo nabralo še več. Se da dobit z 15-20 km samo sile ne smeš imet.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!