Skoči na vsebino

Honda CB 1000 R 2008


marko55

Priporočene objave

Tudi razlika v napetosti akumulatorja vpliva na delovanje motorja...tak primer sem imel sicer na avtu. Ni pa rečeno po glasu, da ga duši, lahko bolj mirno teče in se ne zaganja, cuka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, vandrovec said:

Tudi razlika v napetosti akumulatorja vpliva na delovanje motorja...tak primer sem imel sicer na avtu. Ni pa rečeno po glasu, da ga duši, lahko bolj mirno teče in se ne zaganja, cuka...

Sem dal zdaj stari akumolator nazaj pa isto dela. Auspuh ima drugacen zvok kot prej pa obrati mu padajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se peljaj z starim akumolatorjem. Motor je prej imel zelo visok stangas, sedaj skoraj crkne pri speljevanju in ce ne das gasa cuka. Med voznjo ima auspuh zvok kot da bi ga nekaj dusilo. In motor potegne mogoce z pol moci kot prej. Je mozno da je sla svecka ali da je prisla smet v rezervar? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, NKoca pravi:

Danes sem se peljaj z starim akumolatorjem. Motor je prej imel zelo visok stangas, sedaj skoraj crkne pri speljevanju in ce ne das gasa cuka. Med voznjo ima auspuh zvok kot da bi ga nekaj dusilo. In motor potegne mogoce z pol moci kot prej. Je mozno da je sla svecka ali da je prisla smet v rezervar? 

Glej, ni to neki apn 6, da bi na pamet ugotovljal... Pelji k nekemu serviserju, da ti malo pregleda kaj si kupil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/8/2019 at 2:51 PM, a79 said:

Je mozno da je sla svecka ali da je prisla smet v rezervar?  

Za  svečke  pogledat moraš imet poseben ključ da ti gre skozi gumo navrhu svečke. Potopna pumpa v rezervarju ima mali filter in ta se lahko zapaca  to  je enostavno za pogledat. Če boš že kupoval svečke kupi Iridium potem maš mir za 50t km. Lahko ti dam link kje kupit svečke. Ni pa to za ugibat  kot  ti je napisal v prejšnjem postu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, NKoca said:

Jutri ga peljem na popravilo pa javim ko bo popravljen kaj je bilo. Link za svecke pa mi lahko posljes. Lp in hvala

V tej trgovini  driven2automotive  na Ebayu tukaj sem siguren da boš dobil original svečke.(Pr nas je bila 1 svečka 30eu 1 leto nazaj)

https://www.ebay.co.uk/itm/4x-NGK-IMR9E-9HES-7556-LASER-IRIDIUM-SPARK-PLUGS-HONDA-CB1000R/153124985390?fits=UKM_Make%3AHonda&epid=2108951176&hash=item23a6f5da2e:g:nlkAAOSwrfRbsemY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da kar  tu vprašam ali je že kdo menjal utezi na cb-jki, zgleda hudo zakomplicirano, Spasku ti bi to znal povadal  ali pač ne....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hebene uteži 3 dni sem razmišljal kako to zmontirat.Je treba manjša predelava ker v nasprotnem primeru je treba zdret komplet ročke ki so zalimane na krmilo in pod ročkama je en zatič da potegneš ven tisti del kjer je privita original utež.Rešitev je enostavna.

Ko zdereš original utež vidiš to kot je na sliki 1.

Potem narediš 2 distasnčnika kot na sliki 2 pazi ker nista iste debeline to sproti pomeriš da se lepo naleže med utež in ročko pustiš kak milimeter lufta.Lahko pa uporabiš kakšni matici če dobiš primerne debeline da se lepo naleže.

Ko boš privijal utež nežno z občutkom da ti ne poči plastika na uteži daš malo loctite plavega ker ni tako močan da se vijak ne bo odvijal.

Lahko pa kupiš OEM uteži ki imajo že distancnike sam ti povem da te bo minilo ko boš vidu ceno :lol1:

Uteži sem kupu tukaj :

https://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Accessories-7-8-22MM-Handlebar-Grips-Handle-Bar-Cap-End-Plugs-For-Honda-CB1000R-CB/32869886815.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.51a34c4d8oDmzQ

IMG_20190205_203741.jpg

IMG_20190207_173337.jpg

HONDa.jpg

IMG_20190207_185610.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, najlepša hvala za opis oz.postopek, imam pa prav take uteži ja, zato sem pa vprašal, ker mi ni bilo čist jasno, sem pa razmišljal v pravi smeri, Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/10/2019 at 6:16 AM, NKoca said:

Jutri ga peljem na popravilo pa javim ko bo popravljen kaj je bilo. Link za svecke pa mi lahko posljes. Lp in hvala

Si odpeljal motor na servis???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredu sem doma kupiš košček palčke aluminija par eu narediš luknjo v sredini odrežeš na pravo debelino distačnik in potem urežeš se zob.

Lahko pa uporabiš kakšni matici če dobiš primerne debeline da se lepo naleže

Popravljeno . Popravil spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, spasku pravi:

Naredu sem doma kupiš košček palčke aluminija par eu narediš luknjo v sredini odrežeš na pravo debelino distačnik in potem urežeš se zob.

Lahko pa uporabiš kakšni matici če dobiš primerne debeline da se lepo naleže

Hvala, poskusim in javim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dede7, če nisi vešč teh ročnih spretnosti tako kot jaz ti lahko povem, da adapterje lahko kupiš prek spleta na www. barracudamoto.si za cca 7 eur.

+poštnina cca.10 eur jaz jih že čakam.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Dainese pravi:

Dede7, če nisi vešč teh ročnih spretnosti tako kot jaz ti lahko povem, da adapterje lahko kupiš prek spleta na www. barracudamoto.si za cca 7 eur.

 

+poštnina cca.10 eur jaz jih že čakam.

O super, takole je res bolj zame. Vidim, da imajo vec variant; bom v nedeljo tocno pogledal kaksne rabim in narocil. Hvala za nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

prosim za pomoč. 

Verjetno je že kje napisano v tej temi, ampak ... mogoče je odgovor preprost in vam bo vzelo manj časa, kot da jaz berem vse tole:

torej CB1000R + menjava izpušnega sistema. 

Ali je v tem primeru obvezno imet power commander ali se da zadeva kako drugače "pre-programirat" in ali je to sploh nujno?

Ko gledam ponudbo, imajo skoraj vse CB-jke menjan izpuh, a samo 1 ali 2 imata tudi PC zraven.

 

Popravljeno . Popravil Delirium
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bela ima crne rocice bremze in sklopke - nikol se vidu, vprasaj zakaj je barvano- zamenjano, ce ima res servis kot pise je ok,malo poglej, ce je bil sesut. Rdeca je novejsa, nima original rock bremze in sklopke, utezi -  vprasaj za originale, vprasaj kako je s servisom...Glede na km, mora bit kot nova.  Vzemi poleg kaksnega, ki se malo spozna na motorje.

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, a79 pravi:

Bela ima crne rocice bremze in sklopke - nikol se vidu, vprasaj zakaj je barvano- zamenjano, ce ima res servis kot pise je ok,malo poglej, ce je bil sesut. Rdeca je novejsa, nima original rock bremze in sklopke, utezi -  vprasaj za originale, vprasaj kako je s servisom... Vzemi poleg kaksnega, ki se malo spozna na motorje.

Hvala za odgovor. A mogoče še veš odgovor na vprašanje glede power commanderja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Delirium said:

torej CB1000R + menjava izpušnega sistema. 

Če je zamenjal samo auspuh ni potrebno imet power commanderja če je pa zamenjan cel komplet je obvezno imet namontiran power commander.Jaz imam Leo Vince poglej pod stranske torbe je slika tam .

 

Popravljeno . Popravil Spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!