Skoči na vsebino

Aprilia 750 SMW Dorsoduro


kasti

Priporočene objave

A jo je že kdo preizkuso,peljal,... ali jo ima celo v garaži???? :rolleyes:

Popravljeno . Popravil johan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A jo je že kdo preizkuso,peljal,... ali jo ima celo v garaži???? :rolleyes:

Vozil sem jo na Hungaroringu, motor je 101% funbike - petarda! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prvi pogled lep motorček, zna bit fleten za vozit! Samo ena stvar me blazno moti ITALJAN je :rolleyes: ! A kdo mogoče kaj ve a se ta motorček sedaj že prodaja po naših slovenskih trgovinah in kje bi se ga dalo u živo pogledat?? Pa mogoče kakšna je cena ko tako hvalijo da je cenejši od ducatija??

lp miha

Zakaj te pa mot, da je Italijan. Ravno to je O.K. Kvalitetnejši in naprednejši sigurno od JAP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Opravil prvih 500 km z dorsodurotom.Zaenkrat navdušen(do 6000 o/min)naprej pa upam,da bo enako :rolleyes: in,da drži to kar pravi tomomajster.

Popravljeno . Popravil johan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, ta tema je že predolgo tiho pa jo bom zbudil, vsaj upam :rolleyes:

Zanima me kaj bi Vi izbrali na mojem mestu za "all round bike" :unsure: . Tu imam v mislih vsakodnevna uporaba v mestu in okolici + vikend izleti (tudi v dvoje).

V mislih imam predvsem dva motocikla: SMV 750 Dorsoduro in Kawasaki z750. Dorso je že v osnovi skoraj 2k€ dražiji, je vreden tolliko več? Kak je z stroški?

p.s. Imel sem že 3 aprilie (super zadovoljen) :worship: sr50ditech, rs125 l03, rs250 l 01;

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, ta tema je že predolgo tiho pa jo bom zbudil, vsaj upam :rolleyes:

Zanima me kaj bi Vi izbrali na mojem mestu za "all round bike" :unsure: . Tu imam v mislih vsakodnevna uporaba v mestu in okolici + vikend izleti (tudi v dvoje).

V mislih imam predvsem dva motocikla: SMV 750 Dorsoduro in Kawasaki z750. Dorso je že v osnovi skoraj 2k€ dražiji, je vreden tolliko več? Kak je z stroški?

p.s. Imel sem že 3 aprilie (super zadovoljen) :worship: sr50ditech, rs125 l03, rs250 l 01;

Lp

dorsoduro ni pravi SM motor..je kar bolj na nakeda..

ciklistika je res super..kratki ovinki, dolgi..nič ne plava in ga ne zvija..

da se tudi zelo hitro peljat..

poraba ni glih dobra stran tega motorja če ga hočeš hitreje peljat..

po potovalnem računalniku je bila poraba pri 130 5.3 litra, pri 150 pa že 7.5..

sicer pa je bila tudi skupna nekje 7.5 litra..ampak to zaradi tega ker je tok zabaven motorček..

mal je sicer zoprna elektronika ki ne da takoj vse moči ampak dela po svoje, lahko pa zaradi tega sred ovinka odpreš gas na polno..

abs je zakon, vetrna zaščita presenetljivo dobra..pri 150 in usnjenem kombinezonu se veter komaj čuti..velik sem 180..

za z750 pa vprašaj drugje..obstaja tema..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala za iskreno mnenje :worship:

Glede velikosti pa si tudi nisva veliko dolžna... :yea1:

Poraba me ne boli tolk (glede na prdhodnike RS :wacko: je to, še najmanji problem), sicer pa z nečim je tudi treba nahranit teh skoraj 100 konjičev.

P.S.

Priporočam se še za kakšno menenje, posebej tistih, ki so imeli možnost preizkusit oba (mali Z in Dorso), saj med prebiranjem teme o Z750 nisem našel nič, kar bi mi olajšalo odločitev, temveč me je postavilo še bolj v dvom! :wacko:

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SMV je sigurno bolj igriv motor, na tvojem mestu bi se verjetno kar zanj odloču. Z-jev je malo morje in ni nič novega, pač spet še en naked... SMV je pa med SM pa naked... Vsaj po testih sodeč ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala za iskreno mnenje :worship:

Glede velikosti pa si tudi nisva veliko dolžna... :yea1:

Poraba me ne boli tolk (glede na prdhodnike RS :wacko: je to, še najmanji problem), sicer pa z nečim je tudi treba nahranit teh skoraj 100 konjičev.

P.S.

Priporočam se še za kakšno menenje, posebej tistih, ki so imeli možnost preizkusit oba (mali Z in Dorso), saj med prebiranjem teme o Z750 nisem našel nič, kar bi mi olajšalo odločitev, temveč me je postavilo še bolj v dvom! :wacko:

Hvala in LP

če se odločaš med dorsoduro in z750, bo najbolje da se še enkrat vprašaš kaj sploh hočeš..

glede ciklistike ti povem tako..ko se z750 začne zvijat je dorsoduro še popolnoma miren..

rečmo da hočeš en ovink po kolenu spelat z 160 km/h..

to ti velik pove o kvaliteti ki jo dobiš pri apriliji..

seveda je to treba plačat..

pa lej, poraba je tako..po računalniku naj bi bila 5.5 litra..ko tankaš je 7.5..

res da je bil motor čist nov, še neutečen, gas večinoma na polno odprt..testi pač taki so..tako da mogoče se bi kmalu ustalila na nekje 6 litrov..kar pa ni ne vem kako veliko..

če bi menjal izpuh, bi najbrž dobil še dosti bolj odziven motorček..pa ni hudič da italijani ne bojo pogruntal nečesa da zjebejo tisto elektroniko in bo vse skupaj veliko bolj zabavno in na hard..

kot ti je stricburek že povedal..z750 ma veliko folka, pa vsi nekej jokajo kako se zvija pa bremze glih niso pa...pa rabljen je vreden natanko nič..

dorsoduro pa bo še dolgo nekaj posebnega..

čist tko..hypermotard je sranje proti dorsoduro kar se ciklistike tiče..ima pa bistveno bolj odziven motor..sicer tudi več kubikov..ampak sedi se pa na hypermotardu ko na kroski tako da mi ni bil všeč..

če maš možnost vzet dorsoduro ne oklevaj..ne bo ti žal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Lep pozdrav

Resno sem razmišljal o nakupu Aprilia Dorsoduro 750, pa me zanima, če je tukaj kdo ki jo ima? Testov sem prebral že veliko, tako da me zanima mnenje kakšnega lastnika....

Če jo kdo ima, ali jo je že vozil, naj mi poda kako mnenje,hvala že vnaprej :D . Testne vožnje mi ni ratalo zrihtat,sem pa itak mnenja,da v 1 urci ne moreš prav dosti izvedet o motorju:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je meni osebno petarda!

+ je preveč da bi jih našteval;

ker pa rad z motorjem tudi potujem me moti naslednje:

- relativno majhen rezervoar (za potovanja) 12 l, čeprav se da z enim polnjenjem prevoziti >200km

- ni možnosti montaže centralnega kovčka (vem da mu itak ne paše) :whistle:

... other than that; super fun bike!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Super hvala....za rezervar sem bral ja,samo je pa res da je 200 čisto dovolj,ker so itak bencinske goste kot pesek v sahari :D po vsej evropi....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tank je res malo moteč na daljši vožnji 12.lit. Največ sem jaz naredil 250 km.Za moj okus ima ta motor preveliko medostno razdaljo.Bi bil bolj zabaven,če bi bil krajši kakih 10-15 cm.Povdarjam-ZA MOJ OKUS.Jaz sem mu menjal sprednji zobnik -1.Drugač pa zelo lep motorček.

Popravljeno . Popravil johan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daš zadaj večji zobnik pa bo krajša razdalja :)

ampak ne za 10-15 cm krajši kot bi on hotel..

čeprav ne vem zakaj, saj je čist fajn okreten, plus tega pa je v primerjavi z hypermotardom bistveno bolj nevtralen v dolgih zavojih.

super zavore, povsem zadovoljivo vzmetenje, ni mi pa všeč to, ko elektronika nadzira plin. meni osebno bi bil bistveno bolj "fun bike", če bi v sport mode bilo brez kontroliranja odprtosti lopute. eni pravjo da je noro brutalen motor..očitno mam jest drugačne kriterije glede tega, kaj je brutalno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni pravjo da je noro brutalen motor..očitno mam jest drugačne kriterije glede tega, kaj je brutalno..

sma že dva.

če bi bil krajši za teh nekaj cm bi bil še bolj zabavem(po zadnjem,sprednjem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sma že dva.

če bi bil krajši za teh nekaj cm bi bil še bolj zabavem(po zadnjem,sprednjem).

sam ne vem kaj bi ti rad..naprimer medosna aprilie je 1505 mm, KTM 690SM je 1460mm, BMW g650 je 1500 mm

10-15 cm je pa taka razlika da si ne znam predstavljat kako bi se motorček obnašal sploh..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam ne vem kaj bi ti rad..naprimer medosna aprilie je 1505 mm, KTM 690SM je 1460mm, BMW g650 je 1500 mm

10-15 cm je pa taka razlika da si ne znam predstavljat kako bi se motorček obnašal sploh..

Po moje kar ok.sedaj je predolg-preteški spredaj.za normalno vožnjo je motor ok,če pa hočeš kaj več pa...ne vem no.mene ni prepričal,čeprav ga po vseh testih zelo hvalijo.ko sem ga kupoval ga nisem imel priložnosti nikjer probat.sem nasedo testom;-brutaln,odlično vozn,.... od sedaj naprej PREIZKUSI POTEM KUPI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje kar ok.sedaj je predolg-preteški spredaj.za normalno vožnjo je motor ok,če pa hočeš kaj več pa...ne vem no.mene ni prepričal,čeprav ga po vseh testih zelo hvalijo.ko sem ga kupoval ga nisem imel priložnosti nikjer probat.sem nasedo testom;-brutaln,odlično vozn,.... od sedaj naprej PREIZKUSI POTEM KUPI.

tisto o brutalni moči se povsem strinjam s tabo..je ni..mislim pa tudi, da se bo prej ali slej našel kak proizvod ki bi obšel tisto elektronsko nadzorovano loputo.

kar pa se voznosti tiče pa se ne morem strinjat s tabo. kot prvo je motorček neka mešanica supermota in nakeda, tako da že ko se vsedeš nanj veš, da ni namenjen prvenstveno norčijam ki bi jih ti želel, ampak se dejansko da z njim tudi v dvoje kam dlje odpeljat.

najbrž si kupil napačen motor. je pa bila dorsoduro na voljo za test kolikor jaz vem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar pa se voznosti tiče pa se ne morem strinjat s tabo. kot prvo je motorček neka mešanica supermota in nakeda, tako da že ko se vsedeš nanj veš, da ni namenjen prvenstveno norčijam ki bi jih ti želel, ampak se dejansko da z njim tudi v dvoje kam dlje odpeljat.

najbrž si kupil napačen motor. je pa bila dorsoduro na voljo za test kolikor jaz vem ;)

Ko sem jaz kupoval oz.naročeval lansko leto je žal ni bilo.Na videz-po slikah,prospektih zgleda bolj zabaven kot pa je v resnici.Vsak pa ima svoje želje in pričakovanja.Moja so bila očitno prevelika.

Popravljeno . Popravil johan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Živjo, mene pa zanima kaj bi predlagali, oziroma če jih sploh lahko primerjam, se pravi dorsoduro proti ktm 690 SMC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mores primerjat. SMV je bolj umirjen motor za peljat se na morje, v ovinke, 690SMC pa za afnanje po "pistah".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče neumno vprašanje, ampak v testih sem bral, da nimam kazalnika količine goriva...ima pa verjetno lučko ki te opozori da si na rezervi????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!