Skoči na vsebino

Čelade - Value for Money


antares

Priporočene objave

hmmmm......jaz imam pa en manjši problemček :) mami mi je raztavila čelado ( NOLAN N90) in mi oprala notranjost, zdej je pa ne znam sestavit nazaj. imam 4 koščke pene in nevem kam jih morm potlačit. lepo bi prosila, če kdo ve, naj mi prosim pove, ali pa pošlje slikico na email, da vidim kam naj to vtaknem :P

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a0324af08eb82f915bf19dacc75fbd32.jpg

To pokaže na Nolanovi strani, kaj več pa bi Kompi znal svetovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm......jaz imam pa en manjši problemček :) mami mi je raztavila čelado ( NOLAN N90) in mi oprala notranjost, zdej je pa ne znam sestavit nazaj. imam 4 koščke pene in nevem kam jih morm potlačit. lepo bi prosila, če kdo ve, naj mi prosim pove, ali pa pošlje slikico na email, da vidim kam naj to vtaknem :P

lep pozdrav

Tako na daljavo je malo težko.

Ti štirje koščki so bili namazani z belim lepilom, lepilo ti je ostalo na notranji strani oblazinjenja in verjetno na teh koščkih. Poskusi po obliki odtisa lepila ugotoviti kam kaj sodi.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm......jaz imam pa en manjši problemček :) mami mi je raztavila čelado ( NOLAN N90) in mi oprala notranjost, zdej je pa ne znam sestavit nazaj. imam 4 koščke pene in nevem kam jih morm potlačit. lepo bi prosila, če kdo ve, naj mi prosim pove, ali pa pošlje slikico na email, da vidim kam naj to vtaknem :P

lep pozdrav

Koščki sive pene se namestijo v lični blazinici in v obrobo temenskega dela oblazinjenja. Tam so zato, da vzdržujejo pravilno obliko oblazinejnja.

Če ti oblazinjenja ne uspe sestaviti, se prosim oglasi v Nolanovem servisnem centru v Velenju, kjer ti bomo radi pomagali.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koščki sive pene se namestijo v lični blazinici in v obrobo temenskega dela oblazinjenja. Tam so zato, da vzdržujejo pravilno obliko oblazinejnja.

Če ti oblazinjenja ne uspe sestaviti, se prosim oglasi v Nolanovem servisnem centru v Velenju, kjer ti bomo radi pomagali.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala za pomoč in odgovore :) sem se danes kar zapeljala v Ljubljano v yamaha kmc, kjer so mi prijazni fantje to zrihtali in mi pokazali kam kaj paše :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje kompi:

Ali bo ta nova n104 imela prepripravo za n-com bt, saj po sliki tega ne vidim, ali je to kot kao dodatna opcija.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje kompi:

Ali bo ta nova n104 imela prepripravo za n-com bt, saj po sliki tega ne vidim, ali je to kot kao dodatna opcija.

lp

Tudi nova N104 bo predpripravljena za uporabo N-Com komunikacijskega sistema. Gre za povsem na novo oblikovan N-Com B4, na voljo pa bo kot opcija za doplačilo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vizir že zgleda velik, a kaj ko spredaj dejanska odprtina zgleda bolj ali manj enaka.

Sicer pa zgleda zelo dobro. Predvsem upam, da bo lažja in tišja od N-103.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

104 deluje kar hudo.... zdi se mi, da je precej večji vizir, kot do sedaj ?

kako bo pa s ceno ?

Ja, vizir že zgleda velik, a kaj ko spredaj dejanska odprtina zgleda bolj ali manj enaka.

Sicer pa zgleda zelo dobro. Predvsem upam, da bo lažja in tišja od N-103.

Vizir na novi N104 res zagotavlja neobičajno veliko vidno polje. Precej večje, kot smo bili vajeni doslej.

N104 bo tudi lažja in tišja od dosedanjih "flip-up modelov.

Pričakovana maloprodajna cena se bo vrtela med 300-400€, odvisno od barvne izvedbe in serijske opreme.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ker že govorite o hrupnosti N103 me zanima, ali to mislite z vložki ali brez. Sam imam to čelado. Nekaj časa sem vozil bez "ušesnih vložkov" (pridejo zraven čelade) in je bilo res hrupno. Sedaj, ko sem jih dal noter je razlika v hrupnosti kar precajšna.

A res?? Ker na servisu se dobijo tudi posebne blazinice, ki bi naj zmanjšale hrupnost.

Je pa hrupnost te čelade zelo odvisna od motorja na katerem se voziš, oziroma tudi od dodatne opreme na njem - recimo višja šipa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za povsem na novo oblikovan N-Com B4, na voljo pa bo kot opcija za doplačilo.

a to pomeni samo ob nakupu ali tudi možnost naknadne vgradnje?

PS: a se že da videt kake grafike? Lahko tut mi mal namignemo kaj nam bi bilo všeč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to pomeni samo ob nakupu ali tudi možnost naknadne vgradnje?

PS: a se že da videt kake grafike? Lahko tut mi mal namignemo kaj nam bi bilo všeč :)

Čelada N104 in komunikacijski sistem zanjo bosta naprodaj ločeno. Odločitev za nakup in vgradnjo sistema N-Com B4 bo tako prepuščena kupcu.

Celoten pregled barvnih kombinacij čelade N104 je že objavljen na uradni spletni strani Nolana (klikni tukaj), v kratkem pa bo na voljo tudi slovenska različica. Vsak namig o tem, kaj bi vam bilo všeč, je več kot dobrodošel!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak namig o tem, kaj bi vam bilo všeč, je več kot dobrodošel!

Moram rečt, da sm hotu bit pameten pa izbirat barvne kombinacije, ampak je večina tok huda, da bi kr vse vzel :D Hi visibility definitivno obe. Voyage ziher vse kombinacije, pa specialke tud. Action niti ni treba, so Voyage dost hude. Klasike pa itak, črne mat pa bele pa rdeče.

A dobim za ta izjemno pomembni prispevek kako ponudbo menjave staro za novo? N103 za N104 plus popust, ha? Jajajaja!!

Ja, sicer jo bo treba sprobat na bajku, ampak zgleda pa precej hudo dobra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celoten pregled barvnih kombinacij čelade N104 je že objavljen na uradni spletni strani Nolana (klikni tukaj), v kratkem pa bo na voljo tudi slovenska različica. Vsak namig o tem, kaj bi vam bilo všeč, je več kot dobrodošel!

Lp, Boris Kompare B)

ACTION N-COM - 20 metal white :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera preklopna čelada ima največ prostora pri bradi? Probal sem vse od nolana, shoji, hjc, givi in vse čelade imajo zame premajhen bradni del. Ko zaprem sprednji del čelade, se čelada ne zapre ali zaklene, ker se prej dotakne moje brade. Prosim kakšen predlog:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera preklopna čelada ima največ prostora pri bradi? Probal sem vse od nolana, shoji, hjc, givi in vse čelade imajo zame premajhen bradni del. Ko zaprem sprednji del čelade, se čelada ne zapre ali zaklene, ker se prej dotakne moje brade. Prosim kakšen predlog:

Nova Nolanova N104 ima precej naprej potegnjen predbradni del in tako ponuja veliko prostora pred usti. Poleg tega je zunanja školjka izdelana v dveh velikostih, da se kar najbolj natančno prilega glavi, ne glede na velikost voznika. Prvič bo na voljo tudi v velikosti XXXL.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova Nolanova N104 ima precej naprej potegnjen predbradni del in tako ponuja veliko prostora pred usti. Poleg tega je zunanja školjka izdelana v dveh velikostih, da se kar najbolj natančno prilega glavi, ne glede na velikost voznika. Prvič bo na voljo tudi v velikosti XXXL.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala. Ko bo čelada na policah jo bom sprobal v velikosti XL.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera preklopna čelada ima največ prostora pri bradi? Probal sem vse od nolana, shoji, hjc, givi in vse čelade imajo zame premajhen bradni del. Ko zaprem sprednji del čelade, se čelada ne zapre ali zaklene, ker se prej dotakne moje brade. Prosim kakšen predlog:

Moj sopotnik ima res ogromno betico in temu primerno brado. Nosi C2 Schuberth, ki jo še kar lahko zapre, sicer mu je boljša C3. Ne pozabite, da je to najlažja, najtišja in na žalost verjetno tudi najdražja preklopna čelada. Js sem strašno zadovoljna, ker lahko s preklopno odprto čelado uletim na pumpo, v trgovino in je tako komot, da jo včasih pozabim snet. Tudi lic ne tišči, kar je super za turiste motoriste in ne zmaže make-upa (povejte sopotnicam). :whistle: Moja naslednja bo C4, ko bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj sopotnik ima res ogromno betico in temu primerno brado. Nosi C2 Schuberth, ki jo še kar lahko zapre, sicer mu je boljša C3. Ne pozabite, da je to najlažja, najtišja in na žalost verjetno tudi najdražja preklopna čelada. :whistle: Moja naslednja bo C4, ko bo.

Moja TUDI !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!