Skoči na vsebino

Čelade - Value for Money


antares

Priporočene objave

Ja ja, jaz imam čelado gor tud na wc-ju ko listam po Lujzovem katalogu, babica je vedno pravila "previdnost je, kaj že... mater sem pozabil, no v glavnem nikolli ne veš.....:fredy:

Mati modrosti!!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedanjik: Ne, da me je strah brez nje voziti, ampak mi avtomatsko nekaj manjka na glavi (mašina-sem napisal na glavi ne v glavi), če je ni, ko se vsedem na motor. Isto velja za varnostni pas, če se ne privežem mi nekaj manjka.

preteklik: v mladosti imel kar fajn karambol z mopedom, seveda brez čelade (takrat ni bila obvezna). Če bi jo imel: no, bi imel tudi svoje zobe, pa malce manj šivov po betici, pa pretresa možgan ne bi bilo...

sedanjik: ampak, kjub vsemu, kadar grem biciklirat se pa ne morem in ne morem prisiliti, da bi si napičil tisto malo čeladico na glavo

povzetek: al sem čuden, al so nekatere zadeve samo rutina in zaraščene v podzavest, da jih avtomatsko počnem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedanjik: Ne, da me je strah brez nje voziti, ampak mi avtomatsko nekaj manjka na glavi (mašina-sem napisal na glavi ne v glavi), če je ni, ko se vsedem na motor. Isto velja za varnostni pas, če se ne privežem mi nekaj manjka.

preteklik: v mladosti imel kar fajn karambol z mopedom, seveda brez čelade (takrat ni bila obvezna). Če bi jo imel: no, bi imel tudi svoje zobe, pa malce manj šivov po betici, pa pretresa možgan ne bi bilo...

sedanjik: ampak, kjub vsemu, kadar grem biciklirat se pa ne morem in ne morem prisiliti, da bi si napičil tisto malo čeladico na glavo

povzetek: al sem čuden, al so nekatere zadeve samo rutina in zaraščene v podzavest, da jih avtomatsko počnem

Seveda si "čuden" ko maš pa mupsa ma mopsa no :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda si "čuden" ko maš pa mupsa ma mopsa no :P

Ni res, sej ima čelado, no pokrivalo.:naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. sier sem voznica skuterja, s katerim se prevažam ZGOLJ po naši mali vasici (vozim s hitrostjo peščev in kolesarjev),ampak vseeno: glavo v takem primeru čuva tisto kar je v glavi, ne pa čelada !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. sier sem voznica skuterja, s katerim se prevažam ZGOLJ po naši mali vasici (vozim s hitrostjo peščev in kolesarjev),ampak vseeno: glavo v takem primeru čuva tisto kar je v glavi, ne pa čelada !

O pa še kako se motiš...upam, da nikdar ne občutiš na lastni koži tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam...

ko imas enkrat namesto dlani mleto meso, ko sam piceka niti iz hlac ne mores dati, ko ti zaradi povitih rok drugi rit brisejo,...

ja, po tem si nikoli vec ne pozabis natakniti kvalitetnih rokavic...

Tukaj se strinjam tudi jaz .

Ko sem imel prometno nesrečo in sem z motorjem letel po zraku ene 30 m , kar se na srečo ne spominjam , pa sem priletel na travnik tako z motorjem pod seboj , sem po končanem prevračanju obležal pod motorjem . Kolektorji izpušnega sistema so bili na moji roki in preden so me kolegi izvlekli izpod motorja je bilo v rokavici že prekleto vroče . Tako vroče , da je stopilo kevlar na vrhnji strani rokavic , kjer je tikala cev rokavico . Roko sem sicer imel zlomljeno , a koža je ostala cela . Si ne znam predstavljati bolečine , pa tudi opekline , če ne bi imel rokavic .

Jaz pravim ,

edina oprema za motorista je usnjen kombinezon , integralna čelada in pa rokavice s kevlarsko zaščito . Pa seveda ustrezna obutev , seveda .

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. sier sem voznica skuterja, s katerim se prevažam ZGOLJ po naši mali vasici (vozim s hitrostjo peščev in kolesarjev),ampak vseeno: glavo v takem primeru čuva tisto kar je v glavi, ne pa čelada !

Res upam,da ne bo kdaj tvoja blond glava ležala razbita na asfaltu,tisto,kar naj bi jo pa po tvojem čuvalo,pa razsipano okrog..... :sleep2:

Pa srečno vožnjo......

ps:po zgoraj napisanem sklepam,da je blond glava.

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. in kakšna je razlika, če se peljem s kolesom ali skuterjem do prve trgovine ?

Se naj tudi v primeru prevoza s kolesom zaščitim z moto-čelado ?

Point je v tem, da se, kakor narekuje tema, 'peljem samo do soseda !'

Sicer je pa v hiši kar konkretna 'konjušnica' in kadar sedem na katerega od konjičev, se pa brez pomislekov oblečem in zaščitim od glave do pet !

BTW, pa še res sem blond.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. sier sem voznica skuterja, s katerim se prevažam ZGOLJ po naši mali vasici (vozim s hitrostjo peščev in kolesarjev),ampak vseeno: glavo v takem primeru čuva tisto kar je v glavi, ne pa čelada !

V tem primeru ima punca nekako prav, če navedena dejstva dobesedno držijo.. Torej vožnja po vasi s hitrostjo pešcev in kolesarjev. Če se dejansko pelješ z motorjem 20km/h si pač ravno tako ogrožen kot vsi vaški mulci, ki se cele dneve preganjajo z bicikli gor pa dol. S tega vidika torej tudi na motociklu nisi nič bolj ogrožen kakor sicer pri vsakdanjih dejavnostih, kjer pač nimaš na glavi čelade. Konec koncev lahko peš nerodno padeš, usekaš z glavo ob robnik in si zgodovina.

Tako, da kritike o neki veliki neodgovornosti v tem primeru niso na mestu, ker neki "normalni stopnji" tveganja je človek izpostavljen ves čas.

VENDAR

vsaj po mojih izkušnjah, pa tudi po izkušnjah kolegov, ki so šli sam do soseda je dejanska stvar taka, da je malokdo, ki se potem dejansko pelje samo 300m do soseda s 15km/h. Tudi če greš res samo okoli vogala je 50km/h noter v trenutku. Nenazadnje je to hitrost, ki na nekem resnem motorju deluje skoraj kot da bi lahko tekel zraven. Hočem povedat, da se temu "izletu do soseda" v realnosti kaj hitro doda še kakšen dodaten km vožnje okoli vasi in to ne pri 15km/h. In kakor enkrat operiraš že z moped hitrostmi, je pa tveganje pri morebitnem padcu (lahko te kdo drug zbije) neprimerno večja kot če bi šel peš, ali počasi z biciklom.

Tako, da kar se mene tiče, je čelada na glavi vedno in povsod. Ker točno vem, da je velika verjetnost, da v realnosti izlet do soseda ne bo 300m pri 15km/h :)

Poleg tega pa zakaj se ne bi zaščitil če se lahko. Tudi bicikel je v bistvu zelo nevaren. In vsekakor bi bilo priporočljivo tudi na biciklu imet motoristično čelado, vendar je to zaradi načina uporabe bicikla praktično neizvedljivo. Je pa fajn imet vsaj tisto kolesarsko. Ziher je ziher.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta teme je, da kadar pač pride tvoj čas, da te nekaj za..jebe, pa ni važno ali si peš, s kolesom ali motorjem, je bolje imeti čelado na glavi. Mar ne?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta teme je, da kadar pač pride tvoj čas, da te nekaj za..jebe, pa ni važno ali si peš, s kolesom ali motorjem, je bolje imeti čelado na glavi. Mar ne?

Točno tako, lepo povedano! Zakaj je ne bi imel, kadar jo imaš možnost imet. Škodila ti ziher ne bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, da kar se mene tiče, je čelada na glavi vedno in povsod. Ker točno vem, da je velika verjetnost, da v realnosti izlet do soseda ne bo 300m pri 15km/h :)

če pa 300 metrov ne moreš peš narest pol pa tut ne vem :D

sej vem kaj si hotu povedat..

če ne druzga si nabaviš eno odprto čelado ki vsaj nekaj zaščiti..

če je že treba na kavo it z motorjem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo vsem jasno, da je potrebno natakniti čelado, ne samo zaradi zakona, ampak zaradi lastne varnosti, pa tudi, če je samo za vogal, jo bo lažje natakniti in se ne bo treba vprašati, za koliko metrov jo rabim.

No ja ... eni jo pa nosmo zato, ker lepši zgledamo v čeladi, ki je popolnoma zaprta in z malo temnim vizirjem :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jaz imam do najbljižje trgovine cca. 700 m in vsakič nataknem čelado in jo sklenem skupaj. padec z hitrostjo 10km /h je tudi lahko usoden brez nje.Pravila se držim že od samega začetka, ker kar se janezek nauči, janezek zna....

v seh letih sem se morda 2x peljal brez čelade na probo, da sem bolje slišal delovanje motorja, to pa je tudi vse.

Sem pa velikokrat opazil motorista v kratkih hlačah, majici in brez čelade in sem si nekako ustvaril mnenje ,da to počnejo samo kmeti, ki si želijo biti prepoznavni, kajti z čelado na glavi, ga drugi ne vidijo, da ima motor . frajer ??? zame ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo vsem jasno, da je potrebno natakniti čelado, ne samo zaradi zakona, ampak zaradi lastne varnosti, pa tudi, če je samo za vogal, jo bo lažje natakniti in se ne bo treba vprašati, za koliko metrov jo rabim.

No ja ... eni jo pa nosmo zato, ker lepši zgledamo v čeladi, ki je popolnoma zaprta in z malo temnim vizirjem :lol:

Za ene bi bilo pa sploh potrebno, da jo imajo na glavi vedno in povsod, tud kadar gredo spat. Ker zgledajo lepši. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ko sem se zapeljal le čez cesto, me je pobasal šerif in mi še povečal "luknjo" v žepu! :O - Tam je bil od nekdaj red! Izkušnja izpred 28 let. N'kol pozabu! :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ko sem se zapeljal le čez cesto, me je pobasal šerif in mi še povečal "luknjo" v žepu! :O - Tam je bil od nekdaj red! Izkušnja izpred 28 let. N'kol pozabu! :nono:

Tam? A si mislil "Čez cesto" :rolleyes: ?

lp Jest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem po dolgem času spet pospravljal po kleti, in iz kleti porinil zverino, da probam če še vžge...

seveda sem se moral en krog zapelat, pa čeprav samo po vasi... ampak čelado pa obvezno GOR!

prav glupo sem se počutil, v trenerki pa čelado :) ampak čelada mora biti na glavi, je bla predraga, da je ne bi nosil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa se je zgodilo nekaj, kar nekateri ne bodo nikoli razumeli;

Bili so časi, ko sem živel in "spal" s čelado na glavi... in nekoč med vožnjo, ne da bi se zavedel, krepko plunil... :unsure:

Hecno ne! Zgodilo se je pa - ker se nisem zavedel, da imam tikvo v čeladi. :O:slap:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče je za vse vas tukaj to:

Everything looks better on the inside of motorcycle helmet

haha :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!