Skoči na vsebino

Cagiva Supercity 125


Zip

Priporočene objave

Če bi mešalo 2% bi že zdavnaj zaribalo. Se mi zdi, da meša 6? Ali 4%? Nisem ravno prepričan. Glede cilindra pa poglej malo po avto.net kakšne Cagive Mito in se mi zdi, da en prodaja zraven motorja tudi cilinder. Pokliči ga in ga vprašaj če ti proda samo cilinder :) Če ne pa kontaktiraj http://www.zupin.si/ ki je uradni zastopnik MV Agusta koncerna v Sloveniji :) Pod njega spadajo Husqvarna pa tudi Cagiva :)

ei žnj če bi ti uliu 6% olja v mešanico neb vidu nč okol sebe ker bi se tolko kadilo. Kvalitetno olje more bit za take stroje v mešanici 2-2,5%, 3% maximalno. Kokr je janstyle reku če maš kšn pocen zanč olje je pa usen kolk ga ulijš nebo doug delal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Husqvarna spada pod BMW zato pa ma avtoval tud huso čez....2% bo dovolj! v nekatere kros mašinke gre tud 1,5 % seveda s pravim oljem... za gvišno pa lahk daš 2,5% pa še to nepotrebno

Stari kakšne majstre ne najdeš tle anda :D 2% bo že kr mastilo mašino, če boš kšnega Motula 710 dajal. Sicer pa ... boljše več za sigurno. Kr na 2% dej in je. Če je mojo Hondo zdržal bo tut Cagivo.

Husqvarna je pa pod BMWjev v SLO šele od letošnje zime. Pa tut prej ni bla nikol pod MV Augusto ima pa na gruštu eno ploščico k piše gor MV Augusta.

Mislm pa celo, da se Husqvarne v Italiji izdelujejo xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari kakšne majstre ne najdeš tle anda :D 2% bo že kr mastilo mašino, če boš kšnega Motula 710 dajal. Sicer pa ... boljše več za sigurno. Kr na 2% dej in je. Če je mojo Hondo zdržal bo tut Cagivo.

Husqvarna je pa pod BMWjev v SLO šele od letošnje zime. Pa tut prej ni bla nikol pod MV Augusto ima pa na gruštu eno ploščico k piše gor MV Augusta.

Mislm pa celo, da se Husqvarne v Italiji izdelujejo xD

Husqvarna izdeluje oz jih je določene stvari skupaj z Ducatijem, Cagivo,npr računalniček je od ducatija... vedno so bli "skupaj" Husqvarne se delajo v italiji znamka je a švedska... aja mislu sm računalniček na husqvarni sm 125s

:topic:

Popravljeno . Popravil janstyle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf... zgleda, da se bo še veliko treba naučiti o motorji :blush:

Ko sem imel(no še imam) APN 6 sem mešal 4% :)

Sicer pa sem zasledil naslednje podatke:

In 1999 MV Agusta Motor become the main brand comprising Cagiva and Husqvarna.

In July 2007, MV Agusta Motor S.p.A, sold the Husqvarna motorcycle brand to BMW

On July 11, 2008, Harley-Davidson announced they had signed a definitive agreement to acquire the MV Agusta Group for US$109 million (€70M)

Oprostite za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Husqvarna izdeluje oz jih je določene stvari skupaj z Ducatijem, Cagivo,npr računalniček je od ducatija... vedno so bli "skupaj" Husqvarne se delajo v italiji znamka je a švedska... aja mislu sm računalniček na husqvarni sm 125s

:topic:

Morte vedet da so Husqvarna motorji in Husqvarna motorke dve popolnoma različni firmi. Nekdaj pa je to bila ista firma, dokler niso Italijani kupili firme Husqvarna motorji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morte vedet da so Husqvarna motorji in Husqvarna motorke dve popolnoma različni firmi. Nekdaj pa je to bila ista firma, dokler niso Italijani kupili firme Husqvarna motorji.

in zato mi še vedno ni jasno zakaj je na kosilnicah isti logo kot na moji mašini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

en lep pozdrav po dovgm času ;)

učeri sm lpo zrihtov moj problem z cilindrom in batom, pa grem probat se jst zapelat in me je po 10min ze taku fino pod koleni grelu in sm ugotovu d mi vode necirkulira >_<....

zdej pa pumpa naj bi bla na levi strani tm k je štarter (zobnik an) ? kaj bi biu lahko kej vzrok za nedelovanje, peosm pomoč d se tu zrihtam kr nism biu na motorju ze ohohoo casa ;)

Opa pa se en problem mam.... na mojm motorju ni bremz.... sm naliv olje, ih prezraču, mesa je še dost na ploščicah pa so bremze useen cist mehke, prakticnu ih sploh ni hah, če bi se kle gdo vedu vzrok bi prosu za pomoč ;)

hvala za odgovore..

LP Denis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mene pa zniam ce mi lohka poveste kaj je narobe z motorjam k ga prvic uzgem mrzuga se motor kr sam od sebe zavrti do 7 rpm brez da bi dodav jst gas

z zavhom to!!!..En mi je ze reku da bi mogu spucat fergazer a je to res al je lohka se kej druzga narobe???

Kva pa miselte da je treba nardit da motor normalno dela??

Pa je mogoče da motor tud zarad tega slabš gre končna hitrost???

Pa se za svecko me zanima motor uzge u prvo sam sem mal gledu svecko pa je cist crna zapacana pa nvm a bi jo menu al je nebi ???je tud zarad tega mogoce da gre motor mejn??

pa mogoce ce ves tud k je mrzu motor fajn kadi misles da to mam sam pipco za mesanco delat mal bolj odprto??pa lohka tud zarad tega kej motor mori ???

Pa se neki me zanima ce si kdaj pucu auspuh od tega motorja jst sem porajtu da se mi je kr dost saj nabral, pa sem razmislu da bi auspuh zazgav(noter naliv bencin...zakuru..po pa z necim pihu da bi nastala eksplozija..)

a ves slucajen se z cim bi se to dal spucat???

Hvala za odg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravleni

Sveže pečen lastnik Cagive Super City 125 l. 99 tukaj. Tole temo sem prebral, me pa zanimajo raznorazne izkušnje in vtisi lastnikov o supercity.

Men zaenkrat sede motorček.

Je pa tko: do ene 6000 rpm ne lih vleče (no, v mejah normale), od tle naprej pa sem kar zadovoljn. Muči me edino to ko ste eni omenjali 160km/ končna. Sicer svojga še nisem gonu več kukr 130 (na 10.000 rpm). Biuši lastni prav da je probu ene dvakrat na 140 in da je mel še mal lufta- sam men se mašinca mal preveč smil da bi jo gonu na 11500 rpm.

Kaj to razliko v končni naredi samo sedma brzina al tudi zobniki? Al eno in drugo?

A obstaja za Cagivo tudi neka varijanta Polini?

Prejšni lastnik pravi da je bla narejena generalka (bat, ojnica, cilinder, ležaji). Kolk km naj bi jmu zdej mir? Po kolkih km je treba menjat bat (če zmerno vozm)? Kašnega kupit in kolk to stane? Je Mitaka roba res tako slaba? Kakšna je razlika v ceni med oriđinali in mitaka oz. drugimi ponaredki? Kateri ponaredki so dobri?

Uf, pouhno vprašanj, ma bi bil vesel če bi tole zdebatirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima mogoče kdo od Super City navodila za uporabo in vse tiste dokumente ki jih dobiš pri nakupu novega motorja? Predvsem me zanima kakšno olje gre v motor in katere so vse ostale tekočine, in katera gre kam. V bistvu me zanima čim več v zvezi z vzdrževanjem.

Popravljeno . Popravil cmok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Mene zanima kako je kaj s servisi? So servisi dragi glede na to, da je dokaj redek motor, sploh v Sloveniji?

Nekaj sem našel od servisev pa me zanima če še kateri servisira cagive?

aja pa tu je za nekatere ko iščete servise.. če bo komu pomagalo:

Cagiva dealers and importers found in SLOVENIA:

Agromix d.o.o

Ljubno 29

4244 - Podnart () - SLOVENIA

Email: langus.motocenter@s5.net

Web: http://www.langus-motocenter.com

_________________________________________

Gil Motosport k.d.

Balanticeva Ulica 1

1234 - Menges () - SLOVENIA

Tel.: 0 41643025

Email: gilmotosport@siol.net

Web: http://www.gilmotosport.com

_________________________________________

Moto Center Klekl

Ulica Jusa Kramarja 005

9000 - Murska Sobota () - SLOVENIA

_________________________________________

TMR - Trogvina in Servis

Marno 045 Marno

1431 - Dol pri Hrastniku () - SLOVENIA

_________________________________________

Yogi Moto Center d.o.o

Prelska 021 b

3320 - Velenje () - SLOVENIA

_________________________________________

Zupin Moto-Sport d.o.o

Lemberg 48

3241 - Podplat () - SLOVENIA

Tel.: 0051 304 794

Email: husky.moto.park@siol.net

_________________________________________

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis ni drag. Ponavadi so imeli Husqvarna in Cagiva skupaj servise. Meni so vse v garanciji naredili, ne vem zakaj, ampak mi je bilo všeč.

Glede na to, da je 2 taktni motor te bo prišel mali servis okrog 50€.

Priporočam TMR, Tonjko Miran in pa GILa, ker GIL je taka legenda, da bo staknil del iz svojega motorja in ga dal na tvojega, če ga ne bo imel na zalogi. Res vrhunski fant, po mojem sploh ne servisira zarad denarja, ampak zarad užitka. Za TMR pa mislim, da je propadel. Tam sem jst vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Lp.

Sem lastnik Cagive Supercity 125 l. 1993

Motor ima 6 prestav in original prenose

CSI se mi sploh ne odpre...

In me zanima če se tale stvarca lahko kosa z Yamaho tzr 125

To hočem vedet zato ker se mislim spustiti v stavo in me zanima ali se sploh splača....

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cagiva je top motor med 125ccm in ni važno kateri model imaš boš nascal vsakega edino če si res slab voznik aja pa te stave je najbolj varno na dirkališču izvajat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cagiva je top motor med 125ccm in ni važno kateri model imaš boš nascal vsakega edino če si res slab voznik aja pa te stave je najbolj varno na dirkališču izvajat ;)

Hvala za informacijo :D voznik bi pa reku js,da sem kar povprečen ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali še kdo potrebuje ''gumijaste matice'' za vijak M6 kot na sliki http://lakinplates.com.au/images/large/accessories/Rubber_Nuts_4mm_LRG.jpg  Potrebujem jih zase vendar je minimalno naročilo 100 kosov in me zanima če je še kak interesent ki bi se pridružil nakupu cena je pa super ugodna. te matice se rabi pri ducatijih, cagivah, pa tudi pri drugih znamkah tako da če je kak interesent naj me prosim kontaktira na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pozna kdo kaksno trgovino za dele za supercity? Isčem sesalno koleno za dellorto 34mm in gumijasto pokrivlo CTS-ja(power valve)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

lp. zdej jaz bi barval motor....vse plastike v temno modro in diske v rumeno,okvir pa naj bi bil bel.In bilo bi treba pokitat par razpok na plastiki,ki niso prav majhne.Zanima me koliko me bo to stalo?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...
On 2/2/2010 at 10:24 AM, peAk said:

zdravo :worship:

mene zanima če je še gdu lastnik cagive supercity 125 na tem forumu, d bi kako rekl al p dve :D:D

 

zdravo :worship:

mene zanima če je še gdu lastnik cagive supercity 125 na tem forumu, d bi kako rekl al p dve :D:D

 

zdravo :worship:

mene zanima če je še gdu lastnik cagive supercity 125 na tem forumu, d bi kako rekl al p dve :D:D

10 let pozen ampak ja....pred kratkim sem jo kupil haha...

On 2/2/2010 at 10:24 AM, peAk said:

zdravo :worship:

mene zanima če je še gdu lastnik cagive supercity 125 na tem forumu, d bi kako rekl al p dve :D:D

 

zdravo :worship:

mene zanima če je še gdu lastnik cagive supercity 125 na tem forumu, d bi kako rekl al p dve :D:D

 

zdravo :worship:

mene zanima če je še gdu lastnik cagive supercity 125 na tem forumu, d bi kako rekl al p dve :D:D

10 let pozen ampak ja haha....nedavno kupil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!