Skoči na vsebino

Honda XL 700 V Transalp


lukec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

SERVICE MANUAL (klikni me) Honda XL700V service manual.pdf

Priporočene objave

pred 3 urami, Fadil pravi:

Za današnje čase kar precej.

za staro mašino v današnjih časih kar odlično 4-5l je odlično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Fadil said:

A nisi vedel...

Vedu. Sej ze par let isces motor, de bi zadostil tvojim extra kriterijem. Ampak useen presenecas, s konciznimi in pomembnimi vprasanji. Ugotovitve mas pa sploh epske. Za današnje čase kar precej. Pa no shit, Sherlock, dej ti razkrijem eno skrivnost. Transalp 700 je motor letnik 2007. Enajst let ima. Ukinili so ga 2012. Pet let ga ne delajo vec. Kako naj bo varcn po danasnjih merilih??? Ucasih me res zanima, kaj pr pizdi bi kak folk sploh rad?  Verjetno je tebi edini sprejemliv motor   Mt07 tenere, za 1500€ Max. 

 

For fuck sake. 

 

Pa za foro, ce ma solidna, in si upam rect mal nadpoprecna  sezona 10000km, pri porabi 6l/100km je to 600l benza, ce vse tankas v slo, po danasnji ceni 825€ Pr porabi 5l/100km pa 686. To je razlika 140€/leto. Ce te pr celi moto sezoni boli 140€, obvezno najdi drug hobi. Recimo kolesarstvo. Ni porabe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Kugelschreiber said:

To je razlika 140€/leto.

Pr takšnih podatkih je to res tko, jaa. A ni brez veze, kako se nekateri obešajo na porabo, kot edini faktor? Pa sej je pr avtu isto. Kukr da je poraba pomembna ... 

7 hours ago, Kugelschreiber said:

Recimo kolesarstvo. Ni porabe

Tole pa nisi prav napisal. V mojih 'dobrih' letih, ko sem letno delal po 50.000 višincev z gorskih kolesom, me je koštalo leto 500 - 600 €. To je strošek servisov in opreme. Verjamem, da ni možno verjet, ampak glej, imam vse zabeleženo.

127.jpg

Popravljeno . Popravil GO_Tomi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, GO_Tomi said:

Pr takšnih podatkih je to res tko, jaa. A ni brez veze, kako se nekateri obešajo na porabo, kot edini faktor? Pa sej je pr avtu isto. Kukr da je poraba pomembna ... 

Tole pa nisi prav napisal. V mojih 'dobrih' letih, ko sem letno delal po 50.000 višincev z gorskih kolesom, me je koštalo leto 500 - 600 €. To je strošek servisov in opreme. Verjamem, da ni možno verjet, ampak glej, imam vse zabeleženo.

127.jpg

 

 

Ajde, ni porabe goriva. Sej motor je tud treba obut, olje menjat, regitrirat. Mas bliz 500-600€ fiksnih stroskov, pol mors pa se tankat hudica. In to na vsaki furi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to je res, a dejstvo ostaja: porabo ima relativno veliko. Je pa to precej tipično za motorje z majhno močjo, ker se jih ravno zaradi tega bolj navija.

Leta pa tu niso izgovor. V-Strom 650 je iz leta 2004, zasnova in prostornina agregata sta podobna pa povprečno kaj več kot 4,5l/100km ne pije oz. treba se je dobesedno truditi, da ga spraviš na 5l...

Pa še to: večja poraba, manjši doseg z enim rezervoarjem. In Transalp ima relativno majhnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kugelschreiber pravi:

Vedu. Sej ze par let isces motor, de bi zadostil tvojim extra kriterijem. Ampak useen presenecas, s konciznimi in pomembnimi vprasanji. Ugotovitve mas pa sploh epske. Za današnje čase kar precej. Pa no shit, Sherlock, dej ti razkrijem eno skrivnost. Transalp 700 je motor letnik 2007. Enajst let ima. Ukinili so ga 2012. Pet let ga ne delajo vec. Kako naj bo varcn po danasnjih merilih??? Ucasih me res zanima, kaj pr pizdi bi kak folk sploh rad?  Verjetno je tebi edini sprejemliv motor   Mt07 tenere, za 1500€ Max. 

 

For fuck sake. 

 

Pa za foro, ce ma solidna, in si upam rect mal nadpoprecna  sezona 10000km, pri porabi 6l/100km je to 600l benza, ce vse tankas v slo, po danasnji ceni 825€ Pr porabi 5l/100km pa 686. To je razlika 140€/leto. Ce te pr celi moto sezoni boli 140€, obvezno najdi drug hobi. Recimo kolesarstvo. Ni porabe. 

Vidim da se precej ukvarjaš z mano.

Smanji doživljaj, pa malo več strpnosti tukaj na forumu. Tvoje frustracije ne zanimajo nikogar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Fadil said:

Vidim da se precej ukvarjaš z mano.

Smanji doživljaj, pa malo več strpnosti tukaj na forumu. Tvoje frustracije ne zanimajo nikogar.

Ne laskaj si. Nisi kej pisebnega. Do kretenizmov imam nulto toleranco, in me ni sram tega povedat.  

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Kugelschreiber pravi:

Vedu. Sej ze par let isces motor, de bi zadostil tvojim extra kriterijem. Ampak useen presenecas, s konciznimi in pomembnimi vprasanji. Ugotovitve mas pa sploh epske. Za današnje čase kar precej. Pa no shit, Sherlock, dej ti razkrijem eno skrivnost. Transalp 700 je motor letnik 2007. Enajst let ima. Ukinili so ga 2012. Pet let ga ne delajo vec. Kako naj bo varcn po danasnjih merilih??? Ucasih me res zanima, kaj pr pizdi bi kak folk sploh rad?  Verjetno je tebi edini sprejemliv motor   Mt07 tenere, za 1500€ Max. 

 

For fuck sake. 

 

Pa za foro, ce ma solidna, in si upam rect mal nadpoprecna  sezona 10000km, pri porabi 6l/100km je to 600l benza, ce vse tankas v slo, po danasnji ceni 825€ Pr porabi 5l/100km pa 686. To je razlika 140€/leto. Ce te pr celi moto sezoni boli 140€, obvezno najdi drug hobi. Recimo kolesarstvo. Ni porabe. 

Ma ne vem no, se nebi ravno strinjal s tabo. Meni pije pod 5, naredim preko teh tvojih 10k km in imam po tvojih izračunih že naprimer ene škornje na leto zastonj, če se mi za to ni treba nič trudit, to zame ni zanemarljivo. Kot drugo, pa kot je že @Joker omenilj je pomemben domet. .....imam motor, Tenerejko, ki se ji prižge rezervamed 400 in 500 km, rezerve pa še za 100 km. Ne moreš verjet, koliko je to vredno, ko si na daljši poti ali nekje kjer ni bencinske črpalke za vsakim vogalom. .....in imam enduro z dometom cca150 km do rezerve, le-ta pa majhna, .....ma ti povem, samo preračunavanje do kje še smem, da ne ostanem brez, še posebno, ker po neznanih gozdnih poteh hitro kje skreneš s prave poti, je hitro par 10 km dodanih. Danes npr. po gozdovih kočevske, dolini Kolpe, bencinskih pa ni:headbang:......Oh, domet Tenerejke:worship:....neprecenljivo................(DOMET se POVEČUJE z MANJŠANJEM PORABE, poleg povečevanja rezervoarja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, xtzs said:

Ma ne vem no, se nebi ravno strinjal s tabo. Meni pije pod 5, naredim preko teh tvojih 10k km in imam po tvojih izračunih že naprimer ene škornje na leto zastonj, če se mi za to ni treba nič trudit, to zame ni zanemarljivo. Kot drugo, pa kot je že @Joker omenilj je pomemben domet. .....imam motor, Tenerejko, ki se ji prižge rezervamed 400 in 500 km, rezerve pa še za 100 km. Ne moreš verjet, koliko je to vredno, ko si na daljši poti ali nekje kjer ni bencinske črpalke za vsakim vogalom. .....in imam enduro z dometom cca150 km do rezerve, le-ta pa majhna, .....ma ti povem, samo preračunavanje do kje še smem, da ne ostanem brez, še posebno, ker po neznanih gozdnih poteh hitro kje skreneš s prave poti, je hitro par 10 km dodanih. Danes npr. po gozdovih kočevske, dolini Kolpe, bencinskih pa ni:headbang:......Oh, domet Tenerejke:worship:....neprecenljivo................(DOMET se POVEČUJE z MANJŠANJEM PORABE, poleg povečevanja rezervoarja)

Ti sploh ne oporekam.  Tud Jokerju ne. Manjs poraba je bols!!! Ko sm mel vtr, mi je sla poraba na zivce nacelno in logisticno. Poraba 8 tank 16. Popizditis.  Kolega se je enako pelal za 5,5-6. Ampak, beggars can’t be choosers. Tud zdej imam motor ku pod 6 ne pije.  Zakaj? Ker je bil dostopn. Je pa lazje pohajat, ker ma tank 25l. Fadil ze par let sprasuje izkljucno o porabi.  In vsi pijejo nekam dost. Kot da je to edini pomembn podatek. Ni. 

 

Precej sm vozu transalp xl600. Krasn izi motorck.  Verjetno je 700 se bols.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo sem tudi jaz dodal Transalp XL 700 VA v svojo garažo, zaenkrat nobenih izkušenj z njo zgolj preizkus delovanja, toliko da se javim.

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 6. 2018 ob 18:45, poggy pravi:

Viška imam še en komplet nosilcev (novi, Givi) za stranske torbe za XL 700V v kolikor koga zanima...

Nikogar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Živjo

Tako, še en nov ponosen lastnik Transalpke 700 od jeseni naprej. Sicer še brez večjih izkušenj in kilometrine, prevoženih ca. 1000 konec lanske sezone ampak na prvi šus brez večjih pripomb, za kaj več bo pa letošnja sezona poskrbela! :)

lp, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

A to drži, da gre v motor (XL700VA) samo 2,3l olja z menjavo filtra (2,9l po razstavljanju motorja)? Torej rabim samo 3l olja? Ve kdo iz lastne praktične izkušnje?

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, bajsi pravi:

A to drži, da gre v motor (XL700VA) samo 2,3l olja z menjavo filtra (2,9l po razstavljanju motorja)? Torej rabim samo 3l olja? Ve kdo iz lastne praktične izkušnje?

 

LP Bajsi

Na vrhu je service manual, upam da ga lahko dol potegneš, oziroma jaz ga lahko.

Dam še 1x tukaj v prilogo 

Brez naslova.jpg

Honda XL700V service manual.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj na ta podatek is service manuala, ki sem ga tu dol potegnil se nanaša to vprašanje. Malo se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, bajsi pravi:

Saj na ta podatek is service manuala, ki sem ga tu dol potegnil se nanaša to vprašanje. Malo se mi zdi.

Normalno je to, tvoja ima 680ccm in gre kakšen deci več not, na mojem, ki ima 650ccm, gre not 1,9l, če je komplet suh pa 2.4l.

3L imaš v glavnem dovolj :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bajsi pravi:

Saj na ta podatek is service manuala, ki sem ga tu dol potegnil se nanaša to vprašanje. Malo se mi zdi.

jaz bi vlil normalno kot piše, potem pa kontroliral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!