Skoči na vsebino

Honda XL 700 V Transalp


lukec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

SERVICE MANUAL (klikni me) Honda XL700V service manual.pdf

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Namesto tistega L profila (zadnja roka), bi lahko dali kakšen lepši konec aluminija.

Ne vem ampak tu sam vidim prednost evropskih motorjev pri katerih je vse veliko bolj dodelano.

Drugače pa bo sigurno enkraten motorček s tem da se men za kakšne hujše podvige zdi nekoliko prenizek.

Za na cesto pa je čist fletn.

LP ROk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
Je že kak lastnik tega motorja v SLO?

je že par lastnikov ja..ampak se vsi vozijo in noben nič ne piše..

je pač zelo zabaven motorček..zelo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D Drugi teden grem iskat novo Transalp. Zanima me, če je na forumu že kakšen uporabnik Transalpa in kakšne so izkušnje. Kar se bere po revijah in kar sem sam sprobal, je odlično vodljiva, nezahtevna za uporabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D Drugi teden grem iskat novo Transalp. Zanima me, če je na forumu že kakšen uporabnik Transalpa in kakšne so izkušnje. Kar se bere po revijah in kar sem sam sprobal, je odlično vodljiva, nezahtevna za uporabo.

in popolnoma res je..

jest bi jo že mel sam je stari motor bolj težko prodat..boš zelo zadovoljen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Jst bi jo tud imel, samo je problem motor z dušo u promet spravt :)

sem jo vozil - in tako kot je napisano. Vse je na mestu kjer mora biti. Zavore so odlične, ABS tudi, Prav tako sistem integralnega zaviranja. Moči je dovolj, po ovinkih se pelje kot perešček in drži smer brez kakega zvijanja. Ubistvu sem našel motor ki ga iščem, samo še tega starga SS prodam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 let pozneje...

Kaj mi lahko kdo pomaga, zakaj me po vožnji hudo boli trtica in kaj lahko naredim. Najbrž mi sedež ne ugaja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo zamenjal original šipco za višjo? Kako se obnese in od katerega proizvajalca?

 

Jaz em dal od Givija višjo šipco pa mi glavo premetavalo levo deno in bobnelo je ko sto hudičev od 100-135 km/h in sem nazaj dal orginalno. Visok sem 185 ccm.

Popravljeno . Popravil bugy2004
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi lahko kdo pomaga, zakaj me po vožnji hudo boli trtica in kaj lahko naredim. Najbrž mi sedež ne ugaja. 

 

Mene je trtica bolela na BMW-ju F800gs na Transalpki pa me ne boli. Najverjetneje je do sedeža problem. Mogoče pa rabiš malo več uvajanja na tak položaj sedenja, da se telo navadi.

Popravljeno . Popravil bugy2004
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je trtica bolela na BMW-ju F800gs na Transalpki pa me ne boli. Najverjetneje je do sedeža problem. Mogoče pa rabiš malo več uvajanja na tak položaj sedenja, da se telo navadi.

Do zdej me ni pa sem naredil že 15.000 km. To me je začelo letos. Kaj menite o gelu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po določenem času vožnje na transalpu me začne močno bolet trtica in to traja nekaj dni. Kaj mi lahko kdo pomaga kako to rešit oziroma zakaj se mi je začelo to dogajat. imam jo že nekaj let, tako da nisem zdaj na novo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prešaltaj na SS te bojo bolele samo roke :P

 

pa ne to jemat kot zafrkancijo, ampak verjetno ti ta pozicija zelo pokončna ne ustreza najbolj, saj dobiš direkt vse v hrbet. Lahko daš gel sedež ampak bistveno bolje ne bo. Bo treba kak drug moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi za začetek dal kakšno podlogo na sedež? Magari kakšno blazino s sedeža ali pa ovčjo kožo? 

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi za začetek dal kakšno podlogo na sedež? Magari kakšno blazino s sedeža ali pa ovčjo kožo? 

 

 

LP Robert

...ravno sem mislil to predlagati. Odkar imam ovčjo kožo, ni bolečin na daljših turah. Saj, če ti je bela preveč izstopajoča, se da dobiti tudi črna ali rjava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po določenem času vožnje na transalpu me začne močno bolet trtica in to traja nekaj dni. Kaj mi lahko kdo pomaga kako to rešit oziroma zakaj se mi je začelo to dogajat. imam jo že nekaj let, tako da nisem zdaj na novo.

Ne vrjamem da je za to kriv motor,kako si olajšat zadevo pa so ti že opisali,gel kar pripomore k komfortu,z ovčko pa ne vem kako je,sem pa slišal že od marsikaterega motorista,da je zakon,toda pomaga pri pekoči riti ki postane po daljši vožnji,ne vrjamem,da ti bo pomagalo pri bolečinah v trtici.Gel bo boljša rešitev,prav tako obisk zdravnika,saj močne bolečine opozarjajo na previdnost!

 

Ovčka..................ko to vidim se mi zdi ko da se Čobani vozijo z motorji :P neki novodobni pastirji :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tudi na vseh endurah boli hrbet, križ, rame vse. Na SS pa če se počas peljem me samo dlani malo če pa tiščim pa še to ne več. SS je udoben :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp.kot sem prebral se večjega vetrobrana ne splača montirati.ali ima še kdo kakšno izkušnjo s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel povišan vetrobran od proizvajalca givi, pri katerem so me vrtinci zraka zelo motili. Sedaj imam od honde povišan vetrobran, s katerim je vrtincev zraka veliko manj. Je pa res da originala nisem nikoli probal. Visok sem 190 cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam še original in je pri hitrosti nad 120 kar velik upor v čelado visok pa sem 180 cm zato iščem primerno rešitev.zanima me tudi če se da dobiti poviške krmila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se, če se minimalno sklonim, brez težav vozim 160 po ac, tako da mislim, da nebi smel imeti težav. Tudi kolega se je peljal dalj časa s hitrostjo nad 150 pa ni imel večjih težav. Je pa nekaj cm višjo od 180cm. Sva pa oba opazila, da je na njegovem suzukiju sv-ju (brez oklepa) veliko tišje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!