Skoči na vsebino

lcd ali plazma


Priporočene objave

Preden se odločite za nakup se je dobro pozanimati, koliko jih je kaj "količinsko" na servisu pač, da ne zgubljaš čas z reklamacijami. Nekateri servisi so zabiti...

Praviloma so cenejši modeli precej delikatni sploh pa vse OEM verzije.

Pri LCD preberite drobni tisk o pixlih (važen je razred panela, a ti ga v garanciji zamenjajo če je samo 1 pixel šel na sredini ?)

Važno je, da je garancija čim daljša - vsaj 3 leta tovarniško. V primeru dokupa garancije obevzno beri drobni tisk (ni vse krito).

Sicer pa so zanimive informacije na forumu avs: http://www.avsforum.com/ :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupujete kupite LCD!!!

Plazmi slika po okoli 30.000 slika bledi...plazma ima v sebi plin(nevem točno kateri) in ko oslabi je slika fuč..

Po 30.000 urah. Če vzamemo, da TV gledamo 8 ur na dan, je to 3750 dni oz. 10 let in malenkost. Ja, prav grozno je s tem plinom :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa LG??, se mi zdijo najbolj dostopni, ne vem pa kako se kaj obnašajo??

npr. LG 32LC41

kolega ga ima.izredno čista slika, lepe barve..... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega ga ima.izredno čista slika, lepe barve..... :worship:

ma daj toti LCD-ji - vse flekasto kontrasti zabiti nobenih prehodov pametnih

za kozlat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LCD je zakon!!!

pazit pa morte ko kupojete LCDje če piše vidni kontrast ali dinamični kontrast.

dinamični se deli s približno z 2 da se dobi vidni :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plazma nima plina ampak vakuum, tako kot klasični ekran. Tudi princip delovanja je isti kot pri klasičnem ekranu. In tako kot zbledi slika na klasičnih ekranih, tako tudi pri plazmi. Saj čez 10 let bo slabša slika, ne bo pa brez slike, tako kot če ti pri lcd crkne žarnica. No ja.. sej se da zamenat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej...poznam enga dobrega ing. elektrotehnike (popravi vse ni da ni) pa je rekel da če ti LCDji ki jih lahko kupiš v Hoferju ali pa v Lidlu ter tudi druge "leve" firme zdržijo celo garancijo da je že kar v redo ali pa še leto po garanciji potem pa "crkne"...njegov nasvet je tudi bil da bolje da pri nakupo odšteješ nekaj % € več pa kupiš kalitetn LCD ki pa bo imel življensko dobo veliko dalšo in ne le tako kot ti LCDji ki zdržijo garancijo pa še kakšno leto...

...kupovat...moraš...na...dolg...rok...

npr.

letos kupiš LCD ... odšteješ 500€

potem ti čez 3, 4 leta crkne...kupiš novega ... odšteješ 500€

je to 1000€

če pa

letos kupiš LCD ...pa odšteješ 800€

pa bo 99% držal vsaj 7 8 let...

in če zračunaš nakoncu prihraniš 200€

ampak ljudje ko kupujejo vedno poceni in ne razmišlajo kako dolgo bo deloval ampak samo da je POCENI, POCENI,...trgovci jih pa za nos vlačijo...

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, kakšen izračun. Matematik si dober, finančnik pač ne. Si že slišal za inflacijo, pa amortizacijo?

inflacija ne nanese toliko v 3 letih...mimogrede...

no in če sedaj kupiš tv za 500€ pa crkne...boš za istega dal čez 4 leta 500+inflacija

če pa kupiš za 800€ pa te nerabi skrbet inflacija ker itak neboš rabu novga kupit

tako je...ne profitiraš kaj s cenejšim...kakor koli se obrneš...

malo "pare" malo "muzike"

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

amortizacija...hehe...mislim da ga nebo kupo na firmo da mu bi lahko šel v strošek pa amortizacijo :krneki:

Popravljeno . Popravil sonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plazma nima plina ampak vakuum, tako kot klasični ekran. Tudi princip delovanja je isti kot pri klasičnem ekranu. In tako kot zbledi slika na klasičnih ekranih, tako tudi pri plazmi. Saj čez 10 let bo slabša slika, ne bo pa brez slike, tako kot če ti pri lcd crkne žarnica. No ja.. sej se da zamenat...

Ne čisto. Plazma ima plin. Oziroma dva: ksenon in neon. Princip delovanja je drugačen, saj plazme nimajo katodne cevi in elektronskega topa, ampak elektronski matriki med katerima je plinska matrika treh barv. Ko torej tok steče po prednji strani elektronske matrike in se na zadnji strani elektronske matrike s sprednjo (preko plinske matrike) vzpostavi stik, se celica s plinom, kjer je stik vzpostavljen zasveti. Ioni v plinu zadanejo s elektroni in naredi se plazma, ki zasveti. Vse to deluje pri izjemno majhni napetosti, medtem ko so katodne televizije pod napetostjo 20.000 voltov in več. Vbistvu sta si LCD in plazma bolj podobna. Kar je podobno s katodnimi televizijami je fosforjem premaz oziroma plast in vzbujanje matrične 3 barvne plasti plasti s elektroni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne čisto. Plazma ima plin. Oziroma dva: ksenon in neon. Princip delovanja je drugačen, saj plazme nimajo katodne cevi in elektronskega topa, ampak elektronski matriki med katerima je plinska matrika treh barv. Ko torej tok steče po prednji strani elektronske matrike in se na zadnji strani elektronske matrike s sprednjo (preko plinske matrike) vzpostavi stik, se celica s plinom, kjer je stik vzpostavljen zasveti. Ioni v plinu zadanejo s elektroni in naredi se plazma, ki zasveti. Vse to deluje pri izjemno majhni napetosti, medtem ko so katodne televizije pod napetostjo 20.000 voltov in več. Vbistvu sta si LCD in plazma bolj podobna. Kar je podobno s katodnimi televizijami je fosforjem premaz oziroma plast in vzbujanje matrične 3 barvne plasti plasti s elektroni.

LEP OPIS :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm se odloču za 42" LCD SHARP HD Ready :D :worship:

Diagonala vidne slike je 107cm (lastnoročno izmerjeno) špili so zakon prek jojstika al pa filmi skupaj z Domačim kinom SHARP 5.1 DD :D :worship: ki sem ga dobil zraven v kompletu.

Zele priporaočam.

Bi pa sedaj vzel še bolj kontrastnega in z večjo svetilnost... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

inflacija ne nanese toliko v 3 letih...mimogrede...

no in če sedaj kupiš tv za 500€ pa crkne...boš za istega dal čez 4 leta 500+inflacija

če pa kupiš za 800€ pa te nerabi skrbet inflacija ker itak neboš rabu novga kupit

tako je...ne profitiraš kaj s cenejšim...kakor koli se obrneš...

malo "pare" malo "muzike"

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

amortizacija...hehe...mislim da ga nebo kupo na firmo da mu bi lahko šel v strošek pa amortizacijo :krneki:

svaka čast :worship:

res sem se nasmejal tej ''matematični'' obrazlagi :lol1:

če rečem še time value of money je pa že preveč, kaj ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem res nimate nobene izkušnje s Haan? :rolleyes:

Samo za to se mi gre, ker ne mislim dati en kup € samo za TV, ker je še ogromno drugih zadev za kupt, moj žep pa tud ni lih tok zlo globok da bi se lahko sprenevedal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

time value of money...

na to sem pozabil ... :yea1:

no pa si se danes lepo nasmejal in tako si imel polepšan dan...

kupojte kvaliteto :grim

ne nasedajte ponaredkom B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta format uporablja večina LCD-jev in plazm dandanes (nekateri pa 14:9). Včasih je bil privzeti format 4:3 (stare televizije). Če imaš potlačeno sliko se malo igraj s funkcijami, ki te pripeljejo do menija, kjer si jo lahko prilagodiš. Jaz imam nastavljeno na samodejno, zato ker so nekateri programi že prilagojeni 16:9 variantam. POP TV skoraj popolnoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta format uporablja večina LCD-jev in plazm dandanes (nekateri pa 14:9). Včasih je bil privzeti format 4:3 (stare televizije). Če imaš potlačeno sliko se malo igraj s funkcijami, ki te pripeljejo do menija, kjer si jo lahko prilagodiš. Jaz imam nastavljeno na samodejno, zato ker so nekateri programi že prilagojeni 16:9 variantam. POP TV skoraj popolnoma.

hvala tomozuki

poznam 16:9 4:3...tv ni moj...igral

sem se z daljincem....nikjer ni blo avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tako... o Haan LCDju 37'' bom lahko več povedal v roku enega tedna :whistle:

ej js sem nekaj najdo na neto o tem LCDjo...je dokaj dober za to ceno...Haan LCDju 37'' cena:599€

pa kot kaže me vgrajene dele od nekatirih znanih firm: Samsung, LG,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!