Skoči na vsebino

lcd ali plazma


Priporočene objave

Ne čisto. Plazma ima plin. Oziroma dva: ksenon in neon. Princip delovanja je drugačen, saj plazme nimajo katodne cevi in elektronskega topa, ampak elektronski matriki med katerima je plinska matrika treh barv. Ko torej tok steče po prednji strani elektronske matrike in se na zadnji strani elektronske matrike s sprednjo (preko plinske matrike) vzpostavi stik, se celica s plinom, kjer je stik vzpostavljen zasveti. Ioni v plinu zadanejo s elektroni in naredi se plazma, ki zasveti. Vse to deluje pri izjemno majhni napetosti, medtem ko so katodne televizije pod napetostjo 20.000 voltov in več. Vbistvu sta si LCD in plazma bolj podobna. Kar je podobno s katodnimi televizijami je fosforjem premaz oziroma plast in vzbujanje matrične 3 barvne plasti plasti s elektroni.

točno tako...

kdor pa bi rad ŠE več izvedel o razliki med LCD in plazma nej gre na www.joker.si pa vpliše pod članke plazma..

no uglavnm napisal so da je trenutno se zelo malo razlike med lcd in plazmo (visok razred)... edino v srednjemu in nizjemu se bolj splaca lcd zarad cene...

drgac pa prisegam na pionner 54' mislim da je pobral kar precej nagrad...

ni pa več nov.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, kdorkoli kupuje te zadeve in mu trenutno ni tko nujno to kupit oz. lahko še nekaj časa počaka, mu nekaj predlagam.

V Ameriki, je že nekaj časa zelo popularna in blazno dobra ter cenejša TV na laser.

Baje da bo zelo kamalu pri nas. Sam kar poznam te stvari in sem lani hotel kupiti plazmo, vendar ko sem slišal za tole, sem se odločil da zadevo počakam.

Lp

Johnny

Popravljeno . Popravil johnny21
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avstralsko podjetje Arasor International je z ameriškim partnerjem Novalux-om v Sydneyu 10. oktobra predstavilo prvi primerek Laser TV-ja, ki je bil izdelan pri Mitsubishi-ju in bi naj predstavljal novo generacijo televizorjev z nizko ceno in kvalitetno sliko.

Nov način prikazovanja temelji na laserskih žarkih rdeče, zelene in modre barve, ki so projicirani na zaslon velikosti 40 in več palcev. Podjetji poročata, da je naprava zmožna prikazati večji del barvnega spektra, je lažja, cenejša in troši manj elektrike kot današnji LCD-ji in plazma TV-ji.

Samsung in Mitsubishi bi naj začela množično proizvodnjo ob koncu leta 2007.

Če gre verjeti strokovnjakom podjetja Texas Instruments, potem se nam kmalu obetajo izjemno kakovostni televizijski sprejemniki. V laserskih TV-sprejemnikih korporacije Mitsubishi bo namreč vgrajen njihov prenovljeni DLP (Digital Light Processing) sistem, ki bo omogočal izris slik s frekvenco 240 Hz :naughty: . Nove naprave bodo lahko v eni sekundi izrisale zavidljivih 240 slik :naughty: (doslej do največ 120), kar bo zagotavljalo izjemno kakovosten prikaz filmskih posnetkov. Laserski TV-sistemi se bodo lahko pobahali še z visokim kotrastnim razmerjem (do 500,000:1) in izjemno varčnostjo z električno energijo. Slike se bodo namreč izrisovale s pomočjo energijsko varčnih laserskih žarkov rdeče, zelene in modre barve (RGB). Ker žarki prikazujejo večji del barvnega spektra, naj bi jih proizvajalci pričeli v bližnji prihodnosti uporabljati tudi za izdelavo računalniških zaslonov.

Pa še TUKAJ je nekaj!

Upam da sem pomagal!

Lep dan

Johnny21

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

bojim se da Laser TV še ne bo tako zelo kmalu na trgu kot se pričakuje, niti (še?) ni tako sijajna zadeva kot se jo je prikazovalo na začetku panike, pred dobrim letom... en link na Wikipediji pravi takole

jst bom kupil tale LCD naslednji mesec :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe....upam da bo čimprej...ker z laserjem se delajo čuda....slika, rezanje, segrevanje, obsevanje...itd. itd.

univerzalna stvar bi lahko rekel :rolleyes:

aja...ful lep je design tega LCDja.....kakšna je pa cena???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

bojim se da Laser TV še ne bo tako zelo kmalu na trgu kot se pričakuje, niti (še?) ni tako sijajna zadeva kot se jo je prikazovalo na začetku panike, pred dobrim letom... en link na Wikipediji pravi takole

jst bom kupil tale LCD naslednji mesec :naughty:

Uf, izgleda precej lepo :) Kakšne so kaj zmogljivosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

@ sonda: v Big Bangu stane trenutno 1499€, bo pa kmalu še manj :)

@ Tomozuki: vse kar zadeva zna je opisano v zlinkanem PDF filetu :)

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupila sva Tega Samsunga, ki je v bistvu monitor, ima pa tv tuner in ga uporabljava za TV.

Zanima me, če kdo uporablja HDMI za povezavo s Tv komunikatorjem (Sagem STB) od Siol TV, ali je slika veliko boljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mas prov z laserji se res reze seka ipd... sam kako pa je to za oči? če bojo hoteli mene prepričat bojo mogl dokazat da je popolnoma (100% ) neškodljivo.

če prov vem plazma je, sem bral v bestbrands zdravnisko porocilo al neki.

moje skromno mnenje, ker imam pokvarjene oči :blush:

lp Boh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka zdej a si pozabo napisat kakšni so rezultati?

al ti ga niso poslali:)

Opa, čist sm pozabu.

Ja, TV je montiran, kaj nej rečem... slika je super, čeprav ma odzivni čas 8ms tega ni zaznati

Ma, kot že piše na papirjih en kup enih priključkov, trenutno mam prikloplen samo preko s.video kabla na računalnik pa dela vredu.

Edino kar je, samo ne vem, a mam jest kej zjeban, al je na tvju, se nism še poglabljal, je to, da ima na enem scart priključku slika po sredini majhno črto, kjer je slika bolj svetla kot pa po ostalem zaslonu. Drugi scart pa dela brez problema.

Max poraba naj bi bila 170w, kar se mi ne zdi veliko za tak TV. Dalinski upravljalnik je pa tud fajn, ni tak kot recimo od korejskih firm, k so tipke čist mejhne & komaj primejo.

Zaenkrat čakam še to da se denarnca mal nafila, za hišn kino, da potem lahko hdmi prklučm, ker navadn tv signal ni lih najboljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ker je bilo kar nekaj debate o plazmah in LCD-jih naj povem še svoje izkušnje z mojim TV-jem, ki ga imam zdaj približno dva meseca. Gre za Panasonic-ovo 42" Full HD plazmo TH-PZ80E. Slika je zelo dobra tako iz analognega TV priključka kot iz DVD-ja. TV sicer zelo redko gledam, a kolikor sem razumel specifikacije in nekatere debate na forumih, se ta plazma prilagaja ločljivosti signala, zato ni takšnih težav kot jih nekje pri LCD-jih povzroča upscaling analognega signala na Full HD. To pomeni, da boste s takšnim TV-jem imeli dobro sliko tudi, če nimate digitalnega TV priključka. S samim upscalingom sem se bolj ukvarjal pri izbiri hišnega kina. Odločil sem se za Panasonic-ov model SC-PT 560 saj lahko z HDMI povezavo krmilim TV in hišni kino z enim daljincem. Upscaling DVD-jev na Full HD je odličen (to nalogo opravlja elektronika v predvajalniku in ne tista v TV-ju) in kvaliteta slike je, vsaj za moje pojme, vrhunska. Vsekakor v trgovini še nisem videl LCD-ja, ki bi prekašal to sliko pa čeprav je predvajal demo Blue-Ray disk.

Če mi je kaj žal, potem le to, da nisem kupil modela PZ85, ki mi je zaradi boljše oblike tudi bolj všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

izbiram lcd med gorenje illumina in sony bravia. Sony nepopisno bolši ? A so razlike opazne na ekranu al sam v denarnici ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izbiram lcd med gorenje illumina in sony bravia. Sony nepopisno bolši ? A so razlike opazne na ekranu al sam v denarnici ?

glej gorenje LCDji sploh niso tako slabi kot si nekateri mislijo in je ravno nasprotno...za to ceno, ki je gorenje ponuja LCD sploh ni slab in za takšno ceno težko dobiš kakšno mednarodno znano firmo, ki bo ponujala toliko kot Gorenje...sicer pa če še nisi opazil...se v televiziji gorenje znajdejo tudi deli od Panasonica itd. (velikokrat sprejemniki...vsaj na starejših TVjih)

...če nisi neki profi. uporabnik kupi LCD Gorenje in mislim da ti nebo žal (posebej te zadnje izdaje so zelo izpopolnjene funkcionalno itd.) pa še slovenski trg boš podprl :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izbiram lcd med gorenje illumina in sony bravia. Sony nepopisno bolši ? A so razlike opazne na ekranu al sam v denarnici ?

Ko sem primerjal enakovredne LCD-je od Sonya in Samsunga sem velikokrat naletel na naslednjo trditev: "V oba TV-ja vgrajujejo Samsungove zaslone. Sony ima bolj kvalitetno ohišje; boljšo elektroniko, ki krmili zaslon; je že po defaultu bolje nastavljen kot Samsung in ima boljši quality control (manj težav po nakupu). Je tudi 20+% dražji."

Razlike so v tem primeru bile opčazne tudi na ekranu. Če ti angleščina ne dela težav ti priporočam ogled AV Forums

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem primerjal enakovredne LCD-je od Sonya in Samsunga sem velikokrat naletel na naslednjo trditev: "V oba TV-ja vgrajujejo Samsungove zaslone. Sony ima bolj kvalitetno ohišje; boljšo elektroniko, ki krmili zaslon; je že po defaultu bolje nastavljen kot Samsung in ima boljši quality control (manj težav po nakupu). Je tudi 20+% dražji."

Razlike so v tem primeru bile opčazne tudi na ekranu. Če ti angleščina ne dela težav ti priporočam ogled AV Forums

ne samo da vgrajujejo enake zaslone...velikokrat se pojavi da je TV oz. LCD in kaktera koli druga naprava popolnoma enaka le da je gor logotip od druge firme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kupil pred časom Gorenje. Boljši kot Sony za mene glede na plačan denar.

Vse super le škoda da nima DVB-C....Pa Tudi DVBT MPEG4 bi si zaželel...

Me pa moti malo da je to v bistvu turčin (Westel) in ne slovenec..Ne vem če bo zdržu 15 let brez popravil..

Dober članek iz revije moj mikro:

http://www.mojmikro.si/center/povem_naglas..._in_se_nategnil

izbiram lcd med gorenje illumina in sony bravia. Sony nepopisno bolši ? A so razlike opazne na ekranu al sam v denarnici ?
Popravljeno . Popravil pepita
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!