Skoči na vsebino

Depresija


metuljcica46

Priporočene objave

  • 3 mesecev pozneje...
  • 3 let pozneje...

Ne morem, da ne bi spihala svoj ventil. Še ena v klubu, sicer z blažjo obliko, furam še brez AD,  je pa kup, kup dela. Najbolj pomaga, ko se lahko končno osvobodiš in razčistiš s preteklostjo, otroštvom, starši in vse strupene ljudi odstraniš iz svojega življenja. Ja knjige, terapija, hobiji, če je treba pa ADji. In vsakdo rabi ob sebi nekoga, ki ne obsoja.

Kako sploh pride do depresije je kompleksno. Ni enoznačnega odgovora. Nekaj je v genih, naši naravi s katero smo prišli na svet, v starših in njihovi vzgoji, zgodnjih izkušnjah in potem življenje naprej.  Obstaja luštna knjiga Depresija za telebane pa tudi Anksioznost za telebane. Se prikrivata in včasih gresta z roko v roki. Ni za prebiranje samo tistim, ki se soočamo z eno ali drugo ali pa obema težavama, ampak tudi za svojce, prijatelje oseb, ki trpijo za depresijo ali tesnobo.

Pravim si, da se vse zgodi z razlogom...Če me ne bi že v najstništvu zdelovala tesnoba, se ne bi naučila toliko o psihologiji človeka kot sem se. Ne bi imela na lagerju tehnik sproščanja, postopnega soočanja, nasprotnega pogojevanja in ne bi spoznala nekaj res čudovitih oseb, s katerimi lahko delim moje izkušnje, misli, čustvene viharje, ki se pojavijo. Če ne bi brata zagrabila močna depresija, se ne bi naučila kako postopat, ko nekdo izgubi voljo do življenja in ne vidi več veselja v stvareh, ki so ga veselile.  

depression.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Antidepresivi v vecini primerov niso nic slabega, ceprav se jih v dolocenih primerih drzi negativen prizvok. Veliko ljudem omogocajo kolikor toliko normalno zivljenje. Ce ti jih kdo predpise, se jih ne otepaj.

Sicer nimam tezav z depresijo, ne morem pa reci, da nisem nikoli imel teh tezav ali da jih nimajo ljudje v moji neposredni blizini. Jih pa doloceni preobrati v zivljenju lahko resijo - seveda ob pomoci prijateljev, ki ti pomenijo vse, in ki jim pomenis vse. Ampak to je dolgotrajen postopek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ker v eni temi več ne pišem, želim pa pozitivno pomagati vsem, ki jih stiska pri srcu in občutijo mravljinčenje v spodnjih okončinah ob gledanju čez daljnogled, ter vestnemu spremljanju vseh kršiteljev odlokov vlade RS:

https://aktivni.metropolitan.si/tek/moram-zaradi-novega-koronavirusa-ukiniti-spomladanski-tek-in-druga-vprasanja-povezana-s-sportom/

https://www.delo.si/novice/slovenija/ostani-doma-a-pojdi-tudi-ven-in-sportaj-292356.html?fbclid=IwAR2wk6sfnbnjBCXX-HsDjjt51S0CltP8ahmUcwQYSHsCOcxP1wg2bL4JmjA

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

409639127_329384966516547_8696515218374642323_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa tok dolgo pavzo delaš? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 12. 2023 ob 8:50, TakeALookAround pravi:

Alko je shit, 5 ur je supr fajn, pol je pa 50 ur depresije.😂

.

... počasi bo treba narest korak naprej ... :eek:

čimprej se moraš odlepit od petih ur :dry:

 

 

ps.

... sej tam dol u Pakli ti je s planinci šlo že kar dobr :worship:

... naslednji dan ni bilo nobene depre :eek:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 12. 2023 ob 8:50, TakeALookAround pravi:

Alko je shit, 5 ur je supr fajn, pol je pa 50 ur depresije.😂

Poskusi z Jogo. 😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!