Skoči na vsebino

Modelčki - replike


jupiter

Priporočene objave

Zivijo ,a kdo ve kje bi dobil modelcek ER-5,suzuki frewind in aprilio pegaso 650 i,hvala za odgovor pozdrav vsem motosvetovcem in SREČNO TER ZDRAVO NOVO LETO 2007 in čim več prijetnih in varnih moto kilometrov v prihodnji sezoni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moji 3je lepotci.. ko bi vsaj eden od teh bil pravi :kva2:

[attachmentid=88773] [attachmentid=88774][attachmentid=88775][attachmentid=88776]

post-7857-1167222206_thumb.jpg

post-7857-1167222218_thumb.jpg

post-7857-1167222234_thumb.jpg

post-7857-1167222245_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh to pa je blo hitro :OK:

Evo mašino:[attachmentid=88823]

Pa še nekaj iz otroštva:

post-3339-1167308761_thumb.jpg

post-3339-1167308805_thumb.jpg

post-3339-1167309046_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil gregor46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sayo pravi:

L.P. Kje lahko pri nas kupiš modele od tamiye?

Pri www.mini-imports.com :) Motorji od Tamiye so sicer za sestavljat in barvat, ampak so neverjetno avtentični in verne kopije večjih, dočim za die-caste to ne bi mogel trditi. Ne samo, da so šlampasto sestavljeni in "posplošeni", v večini so tudi slabo pobarvani (celo smerokazi niso transparentni), sprednje vilice pa so tako vpete na prednje kolo kot pri samokolnici. Kar je slaba stran motorjev za sestaviti je ta, da poleg nabavne cene potrebuješ še pripomočke kot so spreji, čopiči, lepilo, barve, šmirgl 1000 itd. Ampak, če misliš, da jih boš naredil več kot enega, se ti splača. Jaz imam v končnem planu ene 6 motorjev. Vsakič, ko kupiš novega, navadno razen osnovne barve in laka več ne rabiš. Primer je dovolj velik za vsaj 3 makete. No, pa recimo nekaj primerjav. Ok, res je, da je Wellyeva Ninja v merilu 1:18, Tamiyina pa 1:12, ampak vseeno. R1-nki sta pa isto merilo.

Tamiya ZX-12:

IPB Slika

IPB Slika

Welly ZX-12

Tamiya R1:

R1_03.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tomozuki, to barvaš z spreji ali z pištolo na zrak (nevem kak se pravilno reče) :?

Če kupim kit za sestavlat Tamiya, kaj vse še mi fali da bom motor spravo na "gume" in to estetsko?

Obstaja kakšna trgovina v okolici MB-ja?

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če začneš čisto iz nule, še ogromno. Ampak ne se vstrašit. Prvič daš malo več, potem pa ti recimo lepilo ostane, beli primer (tega je tudi veliko) itd. Recimo, da povem za primer moje ZX-12ke. Oklep dobiš prozoren, potem pa se lahko odločiš, če ga želiš pobarvati ali ga pustiš, da se mašina vidi. Če hočeš oklep pobarvati potrebuješ beli primer. Ali boš vzel tistega pri avtoličarju ali pri Tamiyi je vseeno. Oba sta kvalitetna in se barva ne bo luščila. Stanejo od 1500-1700sit. Tudi Revell ga ima, vendar ga odsvetujem. Potem potrebuješ osnovno barvo, ki je lahko candy lime green, mica blue, silver ali mica red. Odvisno v kakšni izvedbi ga želiš. Barvanje seveda dopušča ogromno svobode. Kromirat delov ne rabiš, ampak že dobiš kromirane, torej en sprej manj. Luči so že v barvi (oranžni in rdeči), torej tudi te barve ne potrebuješ. Ker je motor dvobarven sem moral kupiti še sprej z gun metal barvo. Barvaš tako, da barva vedno pride na primer. Torej, eno stran polepiš z malerskim trakom (to je tisti papirnat, ki rahlo vleče na rumeno), posprejaš, počakaš približno 5 minut, odstraniš masko, počakaš da se barva posuši in isto narediš z sosednjo stranjo. Simpl ko pasulj. Gledat moraš edino, da trak dobro tesni, da ti barva ne uide pod njega. Pri delu z motorji se ogromno uporablja semi gloss črna. In mašina je navadno te barve, tudi okvir (razen R1 in Hayabuse, kjer dobiš okvir že v krom barvi in ga ni potrebno barvati) in felne seveda. Spreji so okoli 1500sit. Če vzameš kakšne akrilne iz Mavrice pridejo manj, vendar so bistveno manj kvalitetni. Potem pa potrebuješ še barve kot so recimo srebrna za nekatere dele, ki želiš, da bi izgledali aluminijasti, mat črna za sedež recimo, zlata za zavorne čeljusti in prednje vilice, mogoče še rdeča za določena stikala na armaturni plošči in zadnji amortizer, temno siva za plastiko pod krmilom pa je to kmalu to. Revellove barve stanejo cca 400sit, 5 barv je torej 2000sit. Ampak zdržijo še kar nekaj motorjev. Lahko pa kupiš tudi Tamiyine, ki so tudi tu nekje, imajo pa bolj prijazne pokrovčke, ki jih ni potrebno posebej negovati, da se ne zasušijo :D Rabiš še lepilo, ki ga dobiš ravnotako v vsakem Šparu, vendar se izogibaj tistega iz tube, ker se vlečejo nitke in si raje privošči tistega na iglo. Meni je tudi ta sistem glup, zato sem vsebino tega lepila prelil v stekleničko od laka za nohte, kjer potem lahko z metlico nežno nanašaš lepilo na površino. Če želiš zgladiti tiste štrleče dele, ki ostanejo od rezanja iz plastičnega okvirja, jih z kakšnim finim (recimo 1000-ko) šmirglom pobrusiš. Na koncu rabiš samo še lak (vendar pazi, če je akrilen, da ne pride v stik z enamelnimi barvami, kot je recimo Revell). No, pa narediva račun:

- model motorja (cene so od 15 do cca 30 EUR)

- akrilne barve v spreju (3 x 1500sit = 3500sit)

- beli primer (1700sit)

- enamelne barve Revell (2000sit)

- lepilo (cca 600sit)

- lak (1700sit)

- čopiči (500sit)

- registracija motorja (??? :lol1: )

Mislim, da sem to naštel resnično vse, kar potrebuješ z izjemo polirne paste, ki jo pa lahko uporabiš od avtomobila. Potrebščine te poleg motorja stanejo še 10.000sit, kar je precej za prvič, vendar ti pri naslednjem ostanejo čopiči, lak navadno tudi, lepilo, enameli, beri primer, črni SG sprej, tudi gun metal barva mi je še ostala, tako, da pri naslednjem strošek ni več tako velik.

Moje mnenje je tako; če ti je vseeno glede sestavljanja, morebitnih nepravilnosti pri die-cast modelih in, če si finančno omejen, ostani raje pri New Ray-u, Maistu itd. Če pa bi rad začel sestavljat, ti je pomembno, da modelček izgleda skoraj kot verna kopija tapravega motorja in imaš nekaj v šparovčku si privošči Tamiyo, ker ji ni para. Vsi deli se lepo prilegajo in ni nikakršnega brušenja in zraven uživaš, ko vidiš kako motor raste (ko en avtomehanik). Pri firmi so se tako potrudili, da imaš nalepko celo za oljni filter.

Če boš imel kakršnokoli vprašanje, kar z besedo na dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, glede trgovine. Ena spletna je www.mini-imports.com in je hkrati tudi edina trgovina za Tamiya modelčke, druga je pa Hobby 2000 pri Seiersbergu, kjer so pa cene malo višje.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrazložitev v nulo :OK: :worship:

Po novem letu grem v akcijo, tak da vprašanja še ziher bojo :blush: ,

do takrat pa lep pozdrav.

p.s.: 3X3500sit=4500sit :P :D :D

:yea1:

Popravljeno . Popravil gregor46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, sem se malo zakalkuliral :) Drugače pa super, da si se odločil! Priporočam ti tudi, da pred štirhanjem pregledaš malo forum na www.mini-imports.com, ker imajo fantje veliko nasvetov. Tam boš našel tudi moje slikice z Kawasakijem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno na omarci počiva tole: Z750, Endurance ZX10-R, Monster in FJR

Prosim, sporoči mi kje si naročil oz. kupil FJR.

Hvala lepa

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!