Skoči na vsebino

Vtisi dnevnih voženj 2008


Sanda7

Priporočene objave

So, so iz Celja v Prebold

Tradicija; Vsako leto 1.1. ob 12. uri se zbira pred hotelom (bivši MERX) in vsako leto se nekam pelje.

Če se ne motim, je letošnje srečanje 25-to.

post-12885-1199211964_thumb.jpg

post-12885-1199212054_thumb.jpg

post-12885-1199212101_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj se danes res noben ni fural??

Fural ravno ne, zapeljal pa le, malo po Krasu in naredil prvih 25km v tem letu. Pasalo, kot, da sem si voščil sam sebi.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo smo se le peljali, saj je sijalo sonce.

Ponoči, ko smo pod nebo pošiljali rakete, nas je ovijala megla, zato smo videli le svoje, ostale pa zgolj slišali. Zjutraj pa, ko sem odprl trudni popraznični očesi, je Sonce sijalo v vsem svojem sijaju.

Tam nekje ob 11:30 uri sem končno zajahal motor.

Najprej so bile težave z oblačenjem usnja. Sem med prazniki kipnil kot krof in ene dolge gate so morale stran. Škornje obuti je bila tudi umetnost. Sem se moral usesti na stol, ker se je bilo težko pripogniti. Kravi sem napihnil gumi, ker je revica od oktobra dalje zanemarjeno stala v garaži. Potem pa previdno ven, ker na dovozu k hiši nimam namena kidati snega in tudi avto kdaj pa kdaj sperem z vodo, zato je dovoz zmes snega in zahrbtnega ledu pod njim. Previdno, kot po jajcih sva le prilezla do ulice.

Na motorju sem se počutil kot nagačen kit. Plasti čebule pod usnejm so vezale in omejevale gibanje telesu. Ampak je šlo nekako in z vsakim metrom na bolje.

Pomembna odločitev. Ali naj grem po gorivo ali ne?

Lani ob istem času, ko sem stal pred semaforjem, da zavijem k bencinski črpalki, me je od zadaj zadel avtomobil. Previdno sem se odločil za drugo bencinsko črpalko. Nikoli ne veš.

Tam sem kot manjši čudež na dveh kolesih napolnil rezervoar in se odpeljal na mesto srečanja novoletnih motoristov.

Že nekaj let hodim tja, če me ravno ne zbije kak avto ali pa so popraznične veke pretežke, da bi dovolj zgodaj ugledal luč dneva. In dobro vem, da se vožnja prične ob 13. uri. In, kot nekajkrat že, me je dobri prijatelj BMWslo nategnil, da gremo že ob 12.uri. In smo potem na tistem mrazu, ker, kot ponavadi, nekdo je ukradel sonce, postopali dobro uro in preštevali prste na nogah, če so še vsi živi. Malo smo se poslikali , malo poklepetali, si ogledali nekaj civilistov, ki iz 1534681 razlogov niso mogli priti z motorjem in odfrleli na vožnjo.

Dvoredna kolona je bila kar dolga, nisem pa preštel sodelujočih, vendar računam,,da nas je bilo okoli petdeset.

Lanskoletna vožnja je menda trajala le do bližnje bencinske črpalke, torej le nekaj kilometrov. Letos so nas odpeljali vse do Prebolda. Ceste kopne in zasedene le z nekaj prazničnimi avtomobili. Cilj vožnje je bil nekakšen kamp v Preboldu, še ves v snegu in očitno brez prostora za biti znotraj. Zato nisem niti parkiral, temveč si na ozki in zasneženi dovodni poti izsilil pot naj v motoristično svobodo. Takšni čredni dogodki me ne ganejo preveč, še najmanj pa, da bi v ne dovolj podloženih škornjih tacal naokoli po snegu.

Prepričal sem BMWsloja, da je smisel življenja kje drugje in družno sva ugotovila, da je v tem trenutku ta kje drugje slaščičarna v Mozirju. Za kratek čas je bila v igri tudi krofarna na Trojanah, vendar je zimska dolina skozi Zajesovnik hladna in zaradi pomanjkanja sončnih žarkov v glavnem tudi vlažna, da ne napišem spolzka.

In sva se spustila skozi ovinke odprte Savinjske doline proti Mozirju. Cesta suha, malo sonca, levo in desno snežena polja in travniki in mraz v stopala, stegna in prste na rokah. Popolna zimska kombinacija. Zanalašč nisem vklopil gretja ročic, ker tako pač mora biti.

V slaščičarni sem spil pohleven čaj z limono, medtem ko je BMWslo napadel svoje telo s kalorično bombo v obliki nekakšne kreme in smetane. Nazaj grede sem potlej vozil malo dlje za njim v strahu, da ga raznese in da mi ne bi popacal motorja.

Je pred Žalcem upal, da se me bo rešil, pa sem se ga držal kot klop. Na dovozni cesti v Žalec sva vozila po policijsko, to je vštric. Vztrajno mi je nekaj dopovedoval, a ga nisem razumel. Malce sem moral zaostati, da mi je kapnilo, da sem menda v tisti mešanici zvokov čul besedico kava. Sem ga dohitel in mu razložil, da kave pač ne pijem in potem da čaja tudi ne bom, ker se mi mudi domov na juhico in ostanke silvestrske pojedine.

Pred njegovo hišo sva si še enkrat zaželela vse tako, kot se spodobi in se razšla.

Še malo in sem bil doma. Hitro razjahal in jo ucvrl na WC, ker z vso tisto zimsko navlako se ob poti kar tako ne da olajšati in je bilo potrebno malce potrpeti. Potem sem kravico še malo oprhal z vodo, čeprav tega do sedaj nisem še nikoli naredil, ima še poletne zmazke mušic na sebi in jo dal spat in kavasakita tudi.

In to je to. Letošnja novoletna vožnja.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medtem, ko sem zgornje med kozarci kuhanega vina pisal, je sličice objavil Zd€n€.

Sem mu eno ukradel, avtorskih pravic pa ne izplačujem :)

post-37-1199215020.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj se danes res noben ni fural??

t prve sm se pozdravu od žuriranja

pol sm se učil

pol pa sm se hotu vozt zdele ponoč

pa je neki v kamniku sneg padu pa sm se zapelu dam

začel sm s sezono s skromnimi 20 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no pa je padla prva otvoritvena vožnja letos

rakek-cerknica-grahovo(suha cesta)-nova vas-grahovo(mokro)rakek-unec-rakek

nabralo se orgazmičnih 50,4km :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cerknica --> Grahovo --> Cerknica --> Ride --> Cerknica --> Bezuljak --> Cerknica --> Dolenje jezezo --> Cerknica :D

Nabralo se je skoraj 50 km :D Sicer je bilo vse po Cerknici in okolici, ampak to zato, ker nimam registiranega motorja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ - Vrhnika - Logatec - Ride - Postojna (kufe :whistle: ) - in nazaj v LJ ... :rolleyes: ..120 km ... kratko ali slatko :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa "TA PRAVA" otvoritvena 02 & 03 regije

taki je bil plan

Maribor_to_Maribor.pdf

ki smo ga pa dosegli, ponekod celo presegli :worship:

Vsem skupaj, fajn je blo!!!

meni do doma je pokazalo 300,5 Km

ataIBA je zrihto južno, tak da se je lahko nazaj pelo na čelu kolone :naughty:

Povzetek pa naj pišejo drugi, ker se meni ne da.. :evilgrin:

Slike bodo v albumu čez pol ure...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popoldanska vožnja Maribor-Dravograd-Maribor. Prijetnih 110 km.

Na poti srečal kakih 10 motoristov, ki so izkoristili lepo vreme in ugodne temperature.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dns sm se pa kr navozila štartala v soncu rakek-cerknica-bloke od tu naprej mokrikasta cesta do sodražice čez turjak od tu naprej še megla kot v rogu do pijave gorice mraz ku pes še vsa trava bela do škoflice in ljubljane na obvoznico mimo barja čist premražena prsti bolijo na desni roki da od bolečine priteče še kakšna solza levo roko stlačim pod rit in jo pičim do brezovice kjer res že tako zebe da ne morem več naprej grem natankat in spit eno kofe da si odtajam parkle,nato pa štartam prva druga tretja pogledam v špegle in opazim za menoj mausa Very Happy skupaj pičiva do vrhnike kjer opazujem njegovo rit Surprised greva v montavo na drink potem pa naprej proti logatcu kjer nasproti pripelje en moj goldwingaš in obrnem nazaj za njim greva na pico in nazaj prot logatcu čez ride kjer sameva maus,na vrhu rid srečam še cofa s kompanijo tik pred vrhniko pa še tanjuško s kompanijo ki tko hiti mahat da skor z motorja pade Cool zapeljeva skozi postojno še ene 5km naprej kjer zaradi megle obrneva in pičiva nazaj domov,nardila 155km,pa mi je še pasalo jit do morja sam šhifo od megle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi objektivnih razlogov, sem pičil proti morju. Kot je Sanda že napisala .. kavica na Vrhniki .. in potem preko Rid in Postojne do Senožeč ... tam pa megla za popizdit... polkrožno obračanje in nazaj proti LJ ... malo mrzlo.. ampak 150 km je pa padlo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj prvih 50...... Kočevje - Dvor - Kočevje. Mraza ni bilo, le cesta za PT /penzionersko turistično/ vožnjo.

Pasalo pa je...... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi objektivnih razlogov, sem pičil proti morju. Kot je Sanda že napisala .. kavica na Vrhniki .. in potem preko Rid in Postojne do Senožeč ... tam pa megla za popizdit... polkrožno obračanje in nazaj proti LJ ... malo mrzlo.. ampak 150 km je pa padlo :naughty:

No jest sm pa imel pa zelo podobno izkušnjo. Sm hotu letet do Portoroža na sonček, pa pridem do Hruševja se mi je pa kar stemnilo (megla do tal - nič za vidit), sem naredu polkrog 180 stopinj pa gas nazaj na notranjsko! Filing pa zelo dober, samo cesta pa še mastna da je joj!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem se včeraj odpravil na morje, pa sem zaradi močne megle v Hruševju obrnil.

Naredil cca. 70km od Vrhnike do Hruševja in nazaj.

Popravljeno . Popravil Racon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli 13,00 ure sem se vsedel in se odpeljal iz LJ preko Trojan do Vranskega. Pot se je nadaljevala preko Prebolda - Marije Reke :whistle:, Trbovelj in Litije nazaj do Ljubljane.

V senčnih legah je zelo spolzko, mokro nekje tudi poledenelo ... ampak s kančkom previdnosti, kr gre.

Slabih 150 hladnih km ... ampak je pasalo :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes se kr nisem mogla odpravt šele nekaj čez 14h me je prijelo ko sem ugotovila temp po sloveniji,in se psihično prepričala da me več ne zebe

ko se potikam okol po rakeku zato brž domov in na motor pot pa me je vodila u Brkine s ciljem obiska TATER ja ne boste verjeli tudi slovenci imamo svoje tatre,za katere tudi jaz nisem vedela do nekaj dni nazaj in zato je bil pač cilj do teh tater.Pot me je vodila do postojne pivke in po desni strani pivke se pravi tadalši poti proti ilirski bistrici mimo ribnice tukaj srečala nekje dva motomarsovčka iz obale :photo: pa do odcepa za Prem skozi Prem nekam u hribe po prijetni cesti na levo je bil čudovit pogled na lasnježen snežnik in skozi vasico Čelje ne nisem se zmotla ni celje ;)ter na Prelože pa proti Hujam in zajebala očitno smer table za Tatre oz eno osko uličico in sem se znašla kr na enkrat u Javorjah in na glavni cesti kozina-rijeka kjer sem zavila za kozino,postojno čez ride in domov v šusu prevozila prijetno hitrih 122km :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!