Skoči na vsebino

Vtisi dnevnih voženj 2008


Sanda7

Priporočene objave

Kar priden sem bil danes....Sežana - Štanjel - Štorje - Postojna - ride - Postojna - Kozina - Črni Kal - Sežana....ene 160 km....

Odlična tura, sm pa nažalost bil priča prvemu padcu enega možakarja, ki si je zvil zapestje (prvih nekaj sekund pa je zgledalo, da se je fajn polomu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem danes naredil prve letošnje kilometre :worship: . ni jih bilo glih dosti enih 75 km, sem pa vmes opravil še 2 obveznosti :whistle:

tale krogec je bil večinoma po prekmurju malo pa sem pokukal tudi v sosednjo avstrijo. :krneki:

končno sem dočakal to kar sem čakal že od prvega snega naprej :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v tople kraje - na primorsko, do Sežane, pa potem čez Kras do Gorice in domov. Jasno, čez Rebrnice. Tam doli je eno samo veselje, ko sem se vračal, se mi je pa vsaka dolina bolj hladna zdela. Že tako so osojne lege bolj fajhtne, ko pa sonce zaide in začne temperatura padat, pa mucek začne ritat in je treba bolj previdno, tako po jajčkih, ovinke jemat.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana Crnivec Celje ... lepa tura, majcken mrzlo in poledenelo na izpostavljenih odsekih, ampak super lepo, kjer je bilo sonce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes pa rakek-logatec-hoteje-godovič tankat in nazaj na kalce čez grčerivec in ride do postojne

ter v spremstvu dveh cestakov do izole na drink in nazaj v obratnem vrstnem redu s postankom v kozini in na ridah

nabralo se lepih 215km :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes pa rakek-logatec-hoteje-godovič tankat in nazaj na kalce čez grčerivec in ride do postojne

ter v spremstvu dveh cestakov do izole na drink in nazaj v obratnem vrstnem redu s postankom v kozini in na ridah

nabralo se lepih 215km :worship:

Še v Senožečah ste se ustavili. :whistle:

Jaz sem tudi danes ubral enako pot kot včeraj- Vrhnika-Morje-Vrhnika

Slabih 200km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okolica Lj. ma je pasalo in padlo nekaj čez 50 km :blush: . Nekaj me je v prste na rokah zeblo, ker ni

pod rokavic, drugače je bilo pa toplo, če seveda odštejem senčne dele, kjer se je našlo tudi malo ledu :blink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa kontra smer kot včeraj.... LJ - Logatec - Ride - Postojna :smoke: - Ride :smoke: - Logatec- LJ :smoke:

srečal precej znanih :004 :beer2:

prijetnih 120 km :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jest kronal letošnjo sezono... prvi resni kilometri :OK:

Čeprav brez luči, žmigavcev, ogledal, tablce,.... :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od Ljubljane do Ribnice in naprej na Bloke ter po isti poti nazaj. Na kočevski cesti sem srečal kakšen ducat motoristov, na Blokah pa kakšnih pet. Razveseljivo, zelo malo peska na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa sm šou danes mal morje pogledat...Iz sežane šel do muggia-debeli rtič-kp(drink)-marezige-kubed-kozina-sežana...je blo fajn...edin se mi zdi, da me je malo zeblo v prste...nabralo se je kakih 120km :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo je, če imaš odštekanega prijatelja. Me Bojko včeraj pokliče ob 10 in predlaga pijačo na Pagu :headbang: . Sredi dela in gužve. Hvala bogu, da sem "šef" :whistle: . Delo je v treh minutah prevzel sin IBA pa še motor mi je "moral" dat, da naredim zadnje km, ki so mu falili do servisa. Odpičil iz Hoč domov, spakiral in ob 11,30 že bil v Šempetru. Po stari cesti (normalno!) za Ljubljano - Postojno - Ilirska Bistrica - Knežak - Reka - Novi Vinodolski postanek v moto bifeju HD (priporočam :worship: !!!!) pri pumpi ob vodi. Obvezna travarica za cirkulacijo in dalje do trajektne luke Prizna. Hotela sva okoli čez most, ampak bi naju čapala noč pa tudi veter je butal da je bilo veselje... Bila sva tudi tešča, saj ni bilo ne zajtrka, ne malice, ne... V Novalji sva si naredila nebeško večerjo. Po dezinfekciji z dobrim konjakom, sva maznila domači beli kruh, pašteto, panceto, paški sir v kombinaciji s Laškim. Čez dve urci pa je nebeško pasal pečen paški krompir s kuhanim vinčkom!? Take kombinacije si lahko zmisli samo moj dolgoletni prijatelj na mnogih furah. Pašejo pa vedno! Danes zjutraj sva mazala verigi, maznila zajtrk in kavo pa ob 10 s trajektom po isti poti nazaj. Cesta pod Velebitom ne more biti boljša. Ni bilo prometa, peska, asvalt špica,...

Bojku so začeli nagajati sinusi :headbang: , on pa njim. Končalo se je tako, da je zaradi glavobola šel v Postojni na avtocesto, jaz pa po stari. Logično je, da je treba pazit na osojnih delih ceste, kjer je "vazeljini". Nekaj km pred Vranskim vidim na desni parkiran motor in pri vožnji mimo spoznam Bojkota, ki je veselo telefoniral. Pozdravil sem ga z dvigom roke in on enako. Ko sem prišel domov, me je poklical in povedal, da mi je "pomahal" naj ustavim, ker je ostal brez bencina..... 10 km pred domom...pa bi moralo biti še za 30 km. He - he, torej se to ne dogaja samo meni :whistle: . Na Stranicah sem moral počakati 15 minut, ker so vlekli iz jarka kamionček - hladilnik. Zaneslo ga je v desnem ovinku na levo stran in v grabo. Če bi kdo pripeljal nasproti....

Doma v Sl. Bistrici sem razpakiral motorček in potegnil na servis v MB, kjer sem dvignil mojega z naretim A servisom, pripravljenega na spomladanske užitke. Skupaj prevoženih 810 lepih km, videl pa cca 10 (v toplejših krajih) nezmrzljivcev :alien1: .

LP :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, dans zaradi pomanjkanja casa (beri: druziske obveznosti; beri: malega daje ihta) sem se spravil na cesto precej pozno in samo za kako uro. Je pa fura Celje-Vojnik-dobrna-Velenje-Sostanj-Topolsica-Celje vseeno pasala ko budali batine.

pa se en totalen powerslide sm naredu pred eno bejbo v bmw-ju (sicer ne zanalasc, ampak pogledala je pa vseeno... H O T ! )

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žebljico zadene v glavico, kdor združi prijetno (čeprav hladno) s koristnim.

Službeno sem moral v Ljutomer pa sem se toplo oblekel in okoli enajstih (rahlo sončno +6) krenil iz MB preko Lenarta (mnogo kamionov) in Svetega Jurija ob Ščavnici v Ljutomer. Rahlo hladno (moram kupiti boljše rokavice - te so iz lanske ponudbe Hoferja) ceste pa prijetne in razen do Lenarta dokaj prazne. Nazaj pa preko Tomaža, Dornave, Ptuja in Vurberka). Tudi lepa, zanimiva in prazna cesta, pravšnja za počasno vožnjo. Le od Ptuja proti Vurberku so na novo oblagali bankine inje precej peska na cestišču. Lepih 120km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes - prvih 40km letos po mokrih, hladnih lokalnih cestah. Suzika je po 2mesecih spanja vžgala v prvo :worship: Motoristov nism srečal nič (edini čudak z mopo na cesti). Čeprav so mi prsti na rok skor zmrznili (jah, poletne rokavice :headbang: ), se je po dolgi pavzi kr pasal mal zapelat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes po šihtu skok rakek-planina pa ne čez ride gor na strmico pa studeno,postojno pa gasa do izole kjer je kazalo na cimosovmu semaforju celih+17stopin

u gušta na pico in izpostavljanju sončnim žarkom ter gas nazaj domov brez rid :whistle: skor nabasala na dva radarja,sam mela full srečo da je bil obakrat ravno kamion pred menjo :worship: drgač pa precej vetrovnih 173km:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrhnika-Logatec-Postojna-Ilirska Bistrica-Podgrad-Kozina-Koper-Sečovlje-Koper-Kozina-Postojna-Logatec-Vrhnika

250 mrzlih in vetrovnih, a vendarle sončnih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Motoristkom in bmwslo smo šli golico pogledat. Cesta ok, zadnja tretina poti pesek na cesti, drugače pa , ja je pasalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rakek-pivka-ilirska bistrca-hrpelje-materija-kozina-izola-senožeče.postojna-rakek vetrovno za popizdit

nabralo se ne ene 220km pri temp od 4-12stopin aja prvič letos zadi na goldy :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja prav luštno je blo danes. Motoristek me je pobral po planu okoli 11.00 in sva jo odkrevsljala proti Dravogradu. Cesta suha in čista. Motorjev tudi čista 0 na poti, vse dokler nisva zavila na OMV v Dravogradu, kjer je po planu čakal PURPLE.

Nakrmimo živali in ajd v boj. Meja pusta, kot v Črnobilu. Rampe štrlijo pokonci in nas vabijo v Motoristekovo deželo na oni strani alp. Ker sem vodil jaz, smo se seveda držali skupaj, sicer bi bil Motoristek že na cilju, ko bi midva prečkala navidezno mejo. Pod hribom Motoristek ni mogel več držati mojega tempa, zato jo je ubral naprej, midva pa lepo po PS . Tu in tam sva tudi kaj zadaj pustila, da ne boste mislili, da sva se čisto po upokojensko valila po hribčku. No kmalu nas je pozdravil svež pesek (ne mislim na žival, ampak na tisto drobno kamenje, ki ga posipajo v boju proti poledici) in tako smo še malo umirili tempo.

Motoristek naju je na tref punktu seveda poslikal kot se spodobi. Vžgali smo eno brezkončno debato o strojih in gumah in serviserjih, pri čemer se nam je pridružil še en lokalni civilni motorist. Ker se le legitimiral kot imetnik BMW-ja , smo ga seveda takoj sprejeli medse in potem smo se spominjali še celo Pipsovega potovanja na skrajni sever i.p.d.

Počasi so nas že noge bolele, pa smo zopet sedli na konjiče in oddrdrali prot domu. V Dravogradu PURPLE po svoje, in midva po moje.

V velenkovcu so se začeli zbirati neki plastičarji na OMV. Eden od vozečih modelov, naju je pred Velenjem celo pozdravil kar sicer ni nič čudnega. čudno je bilo le to, da je bil brez rokavic. Ma saj vam pravim, temperature so že skoraj poletne.

Nabralo se je cca ne vem koliko km, a važno, da je bilo lepo.

Še se vidimo na golički :yea1:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo je res prav prijetno vreme, cesta sicer malce drseča- R1 power :naughty: , ampak povsem suha :OK: , pa seveda mal gužvice po gorenjskih magistralah ( Bled-bohinj-bled-radovljica-bled pa domov)!!

post-18016-1202498531_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!