Skoči na vsebino

Bajkal - Rusija z motorjem


Priporočene objave

Bambi-gornja izjava je kontradiktorna s tole, ki si jo napisal v temi, ko ti je BMW crknil v Iranu...

Si nakladal takrat ali nakladaš sedaj?

Drugače ti pa želim veliko sreče na potepu. Po potepu pa vsi tisti, ki ti zavidamo pričakujemo eno foto reportažo, OK?

Al pa ti slabo čitaš :naughty: Omenja potovalno hitrost od 130-150km in makadam okoli 100. Kaj ti tu ni jasno? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bambi-gornja izjava je kontradiktorna s tole, ki si jo napisal v temi, ko ti je BMW crknil v Iranu...

Si nakladal takrat ali nakladaš sedaj?

Drugače ti pa želim veliko sreče na potepu. Po potepu pa vsi tisti, ki ti zavidamo pričakujemo eno foto reportažo, OK?

Ne nakljadam spljoh !Eno je ožemanje motorja na ful , drugo pa je vožnja po jamicah na tvoji sliki! Kaj bi mu te tu stotka škodla!Tako da moped res šparam kot sem napisal vendar preko luknjic pač ne ustavljam! Saj zato so amortizerji, da delajo drugač bi kar fiksne vilice vozil ali ne?

No malo sem takrat res nakladal; BMWja na kamion :naughty: :naughty: Foto bo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč besed.

:hmm: :hmm: :worship: :worship: :worship: :beer2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prejšna stran :OK: dosti McAdama :grim

To, to.... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opozorili so me na to sporočilo. Pred 2 letoma sem napravil to turo. Ljubljana, kijev, Moskva, Kazan, Novosibirsk, Altaj, Čita, Mogoča, Habarovsk, Vladivostok. Od tam sem poslal motor z letalom (ladjo) domov, sam pa nadaljeval pot.

Tako da če te kaj zanima, mi lahko pišeš. V glavnem pa sem letos ponovil del poti, samo da z avtom.

Kijev, Volgograd, Samara, Taškent, Biškek, Alma Ati, Čeljabinsk, Ekaterinburg, potem domov.

Razlika je več kot očitna, predvsem v razvoju dežel.

Če te zanima, servisi za BMW so na voljo, ne računaj na tista v Irkutsku in Novosibirsku. Prvi ni podoben niti garaži, drugi je moderen servis, ampak pojma nimajo o motorjih.

Če boš že tam, MUST je Altaj (Gornjealtajsk, ...) imajo zelo močan moto klub v Bijsku in Irkutsku in Novosibirsku, tako da ti lahko kaj pomagajo.

Malo izkušenj (mojih) imaš na temle linku

http://med.over.net/forum5/read.php?208,34...168#msg-3471168

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opozorili so me na to sporočilo. Pred 2 letoma sem napravil to turo. Ljubljana, kijev, Moskva, Kazan, Novosibirsk, Altaj, Čita, Mogoča, Habarovsk, Vladivostok. Od tam sem poslal motor z letalom (ladjo) domov, sam pa nadaljeval pot.

Tako da če te kaj zanima, mi lahko pišeš. V glavnem pa sem letos ponovil del poti, samo da z avtom.

Kijev, Volgograd, Samara, Taškent, Biškek, Alma Ati, Čeljabinsk, Ekaterinburg, potem domov.

Razlika je več kot očitna, predvsem v razvoju dežel.

Če te zanima, servisi za BMW so na voljo, ne računaj na tista v Irkutsku in Novosibirsku. Prvi ni podoben niti garaži, drugi je moderen servis, ampak pojma nimajo o motorjih.

Če boš že tam, MUST je Altaj (Gornjealtajsk, .. .) imajo zelo močan moto klub v Bijsku in Irkutsku in Novosibirsku, tako da ti lahko kaj pomagajo.

Malo izkušenj (mojih) imaš na temle linku

http://med.over.net/forum5/read.php?208,34...168#msg-3471168

Aja, pa opazil sem, da si kar preveč poln samega sebe, Bambi61. Če te je kaj v hlačah, naredi turo od Čite do Vladivostokka (skozi Mogočo, Habarovsk, ne čez Kitajsko).

Pot do Bajkala res ni kaj posebnega, potrebuješ samo zicleder. Cesta Moskva - Irkutsk je skoraj cela štiripasovna.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem bral naprej po sporočilih.

1. Tiste slike... Nobene od podobnih ne boš posnel na svoji poti, bambi

2. Ceste po Ukrajini so bile bistveno slabše, kot je tista Moskva - irkutsk.

3. Tudi Ukrajinsko cesto Užgorod - Kijev so 90 % zgradili novo, samo okrog Lvova je še ostalo gradbišče (info stara 3 mesece). Tako da so bile Ukrajinske ceste bistveno slabše.

4. Nikar ne hodi pred avgustom. Ceste do do takrat tako nevarne zaradi ledenih plošč, da te bo odneslo mimogrede.

5. Izkušnje domačih motoristov so, da bi pot Moskva Vladivostok zmogel samo BMW ali KTM. Drugi motorji so baje preslabi. Leto pred mojo potjo so šli 3 Francozi s cestnimi jajci. Prišli so do Irkutska, od tam pa so se naslednji dan po telefonu iskali, kje je kdo. Vsi 3 so prvi dan končali v bolnici.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,zelo zanimivo branje Bojanv in vsaka čast.Med drugim me zanima vrsta motorja

z katerim si potoval po Rusiji.Hvala za odgovor in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si prebral link, ne bo nič novega. Ne potujem za čast, ampak zase. Za svoj užitek, zato tudi ne objavljam svojih "dosežkov" na velik zvon. Raje se dobivamo s prijatelji in si malo izmenjujemo slike in filme.

Hodil sem z BMW F 650 GS. Na koncu je prišel domov v zabojniku, raje povem, kateri deli so delovali oz. bili skupaj. Motor in tank za bencin. Vse ostalo je bilo polomljeno ali pokvarjeno.

Ja, in gume so bile napumpane oz. niso spustile.

Šasija počena, vilice zvite, sklopka zanič, amortizerji spustili dušo, vžig crknil...

Do cilja sem prišel brez prometne nesreče in samo z enim padcem, ki si niti ne zasluži tega imena. Motor niti ni bil popraskan...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf tole je bila pa cela štala. Zdaj ali so ceste res tako v riti ali pa si dobil ravno petkov motor s konca šihta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sanjam o takšni avanturi,ki pa ne bo časovno omejena,ker bom takrat že v pokoju.

F 650 GS,je bil moj prvi motor in po Evropi 65000 brez napake ,za tako turo bi izbral verzijo Dakar.

Mislim pa,da se razen petka tudi časovna stiska pozna na materialu. Vesel bi bil če bi te bilo mogoče spoznati.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leto prej sem bil z motorjem v Iranu. Isti motor, nov.

Po 18.000 km vožnje razen nekaj podrobnosti ni nagajal. Samo originalne torbe sem zažgal na auspuhu. Tako da so bile neuporabne. Originalne, BMW. In gume sem zdrsal do konca. Čisto po tekstilu sem se pripeljal. Aja, in dva sva bila na motorju celo pot.

Naslednje leto sem bil na motorju sam. Naredil pa sem cca 20.000 km.

Tako da je še kaj drugega, kot petkov izdelek.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leto prej sem bil z motorjem v Iranu. Isti motor, nov.

Po 18.000 km vožnje razen nekaj podrobnosti ni nagajal. Samo originalne torbe sem zažgal na auspuhu. Tako da so bile neuporabne. Originalne, BMW. In gume sem zdrsal do konca. Čisto po tekstilu sem se pripeljal. Aja, in dva sva bila na motorju celo pot.

Naslednje leto sem bil na motorju sam. Naredil pa sem cca 20.000 km.

Tako da je še kaj drugega, kot petkov izdelek.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bambi61 srečno pot :worship: in upam na reprizo ture (mogoče še Kazahstan in Mongolija...)Do takrat bom skušal izpolnit vse vpisne pogoje,časa imam še 7 let :hmm: LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FLY čez 3 leta odrinem v tiste kraje.Lahko bi se skupaj pripravila in prepotovala te države .

Ne postavljam pogojev, ker nisem sponzor zaželjeno pa je,da si prav" pečen"lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Bojanv in dobrodošel na naših straneh !

Hvala za nasvete , predvsem bi mi pomagali naslovi teh klubov ali njihove internetne strani /če niso v ruščini / ?!Bajkal kot pišeš ni ne vem kakšna avantura , kot si nekateri morda predstavljajo, pa tudi ne ne vem kakšen dosežek s katerim bi se /jaz / hvalil! Je pa super če greš in prideš do tja - in nazaj! Po tej poti se namreč v nasprotju s pričakovanji vsakoletno podijo " trume " motoristov iz vseh držav!!

Me pa nekatere stvari čudijo!

Kako da bi bil do avgusta led na cestah?? Na netu je "milijon " potopisov iz maja, junija ki tega ne omenjajo. Velja seveda za pot do Bajkala in ne naprej proti Vladivostoku.Temperature maja-junija so 15-20, ponoči 5-8 !

Pišeš da so ceste dosti boljše kot v Ukrajini. Sem prevozil celo povprek in podolgem , pa so na nivoju SLO razen kakšnih odsekov O.K. , ki pa lahko tudi pri nas slabše najdeš! Rusijo sem prevozil od Krima do Sočija na poti proti Gruziji.Ceste zelo dobre! In kako za vraga si potem zlomil cel svoj moped v komade? Zvil vilce? Uničil amortizerje?Na čisto normalnih, celo štiripasovnih cestah kot pišeš! :whistle: Razen če so slike groznih cest potem od Bajkala naprej?

In zakaj sem poln samega sebe, kot pišeš?In me ni nič v hlačah?? Ker oboje ni moj namen!Tudi se ne hvalim! Samo sprašujem , če bi šel kdo zraven! In pol bi vsi.. a da ne uđe!In bom šel SAM , kot vedno do zdaj!

Pa se po poti sam s sabo kregam !In imam dobrega sogovornika-mene!In si med vožnjo pojem pesmi in uživam v naravi in novih krajih in dogodivščinah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... da so ceste dosti boljše kot v Ukrajini. Sem prevozil celo povprek in podolgem , pa so na nivoju SLO razen kakšnih odsekov O.K. , ki pa lahko tudi pri nas slabše najdeš...

V Ukrajini so ceste v večini res kar slabe ( luknjaste, tresoče ) če si jo bolj podrobno ogledaš Tudi čez njive sma že z mojo vozila po Zaporoškem podeželju, ker je bilo na cesti enostavno več lukenj kot asfalta, kar pa dolgoročno tudi za krosuca ni najboljš. Na Krimu so dobre, pa nekaj glavnih cest: Lvov-Kijev-Odesa in najbrž še kaj glavnih.

Največ moto užitkov pa najbrž nudi cesta preko Karpatov Mukachëvo - Lvov, po kateri se boš najbrž peljal:

post-38-1200911310_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom odgovoril na konkretna vprašanja.

Led? No, ko greš čez Ural, je aprila kar vprašljivo, kako je vreme. Napisano je bilo kot opozorilo.

Slaba cesta? Ja, odsek od Čite do Habarovska je tisti, kjer sem uničil motor. Če bi ti pokazal še kako sliko, bi ti bilo jasno, o čem govorim.

Trume ljudi hodi do Bajkala, do tam res vidiš skupine do 30 motoristov, ki se vozijo. Ampak, žal, ne zaradi cest, zame najzanimivejši del poti je po Irkutsku. Sam Bajkal pa je videti nekaj takega kot Blatno jezero, tisto, ki si ga omenjal v svojem prvem postu.

Naslovov moto klubov pa žal nimam, jih nisem spravil. Je pa zelo običajno, da se vsi ti motoristi zbirajo v Altaju na koncertih. Tam imajo zborovanja, veliko vikendov so gor. Tam sem jih tudi srečeval.

Še glede časa. Sam sem prišel iz Ormoža v Novosibirsk v 9 dneh. Brez ustavljanja, sama vožnja. Tako da je 9+9 dovolj za pot, ostalih 14 dni (+- kak dan) pa za potepanja. Tam je možno vozit 1000 km na dan, brez težav.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale cesta tam zgoraj :rolleyes: je kot naša avtocesta :yea1: Bi pa vprašal, kdaj(letnica) ste se vozili po teh cestah in krajih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!