Skoči na vsebino

Nove gume, stari DOT


yzf600

Priporočene objave

Ker so nove gume precej drage, me zanima koliko je lahko stara nova guma, da je še uporabna 100%, in koliko da je sploh še uporabna?

Že vnaprej hvala za odgovore, če je na to temo že kje govora, OPROSTITE!

Tukaj ne govorimo o varčevanju na gumah, temveč o tem kje se da varno kaj privarčevati!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim, gume se 3 leta štejejo in prodajajo kot nove, torej so tudi uporabne 100%, seveda je odvisno tudi od gum (kakšne gume za čoperje sigurno ne bo uporabnost premosorazmerno padala z leti kot za kakšne racing gume), ampak 3 leta so vse gume nove, nato pa z leti začnejo izgubljati na prožnosti, oprijemu,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je predvsem važno ali je bila guma primerno skladiščena.. Če ni bila, je lahko tudi po 3 letih fuč.. Tako, da previdno..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je predvsem važno ali je bila guma primerno skladiščena.. Če ni bila, je lahko tudi po 3 letih fuč.. Tako, da previdno..

LP

Točno :yes: na suhem ob primerni temperaturi (jaz imam doma komplet novih gum celo zavitih v rjuhe, da se niti ne umažejo :D pa še vsako posebej eno zraven druge, ne eno na drugi :D )

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko kdo ki ve, poslika in označi na sliki, kaj na gumi predstavlja letnico izdelave

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na gumi imaš napisano naprimer DOT3405

To pa predstavlja: prvo dvomestno število je teden, v katerem je guma izdelana, drugo dvomestno število je letnica

se pravi na tem primeru bi bila guma izdelana v 34. tednu leta 2005

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še na motosvetu nemorm stran od šole...:D lih to smo se učl zj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala Čamac :worship:

tudi sam sem imel nekaj takega v glavi vendar nisem bil 100%

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pri taki izbiri gum na trgu in pri dokaj velikih ugodostih, ki jih ponuja čedalje več prodajalcev, je dobro za premisliti, koliko staro gumo je še za dat na motor ...

... osebno max. 1 leto staro ... je bistveno ceneje, kot barvat motor ... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pri taki izbiri gum na trgu in pri dokaj velikih ugodostih, ki jih ponuja čedalje več prodajalcev, je dobro za premisliti, koliko staro gumo je še za dat na motor ...

... osebno max. 1 leto staro ... je bistveno ceneje, kot barvat motor ... :krneki:

barvat motor je relativno poceni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm set gum cca. 250€ ali barvanje 300-470€... :hmm:

mislil sem v primerjavi s popravilom vilic, okvirja, delov motorja itd..

da o praskah, zlomih, zvinih ne govorimo..

guma je edini stik s cesto tko da tukej se NE SME ŠPARAT IN KONEC!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

guma je edini stik s cesto tko da tukej se NE SME ŠPARAT IN KONEC!!

Koliko je zdej lahko nova guma stara (po DOT-u), da je lahko še OK in brez pardona?

IMHO

Sam sem en krat kupil motor z novimi gumami, ki so bile stare 5 let, sem jih lepo prevozil in zamenjal,

vendar sem pred menjavo začel čutiti, da to ni pravi grip. Nove gume (DOT tekočega leta) držijo do konca

tudi, če je že cajt za menjavo. Poleti sem obrabil komplet, ki je bil star dve leti ni bilo videti razlike med njimi

in par meseci starimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DA, prav to mene tudi zanima, kot je že napisano se ne govori o šparanju temveč koliko stara guma je še 100% uporabna!

LP, Grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bom :topic: :)

Sicer razumem, da bistvo teme ni šparanje, ampak ker je debata ravno nanesla na tole bom prilepil tale link, do ene zanimive debate na Gixxer forumu: Using Duct Tape to get extra miles (burnouts) from your flatspotted rears :lol1: :lol1: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bom :topic: :)

Sicer razumem, da bistvo teme ni šparanje, ampak ker je debata ravno nanesla na tole bom prilepil tale link, do ene zanimive debate na Gixxer forumu: Using Duct Tape to get extra miles (burnouts) from your flatspotted rears :lol1: :lol1: :slap:

eni nismo prjavleni gor oz. registrirani :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sranje pol.. Ene kategorije so namreč vidne tudi če nisi prijavljen, očitno ta ni ena izmed njih.. No skratka, fantje debatirajo, kako podaljšat življensko dobo gume tako, da okoli nje naviješ duct tape (lepilni trak, ala silvertejp varianta) :D

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sranje pol.. Ene kategorije so namreč vidne tudi če nisi prijavljen, očitno ta ni ena izmed njih.. No skratka, fantje debatirajo, kako podaljšat življensko dobo gume tako, da okoli nje naviješ duct tape (lepilni trak, ala silvertejp varianta) :D

:lol1: :lol1:

toj pa že redneck varijanta :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gumo uporabljaš kot turing varianto je dobro,da je malo vležana.Namreč nova guma,če ni vležana je zelo mehka za na pisto odlična samo s tako gumo narediš veliko manj kilometrov.Kar se tiče shranjevanja gume je pa takole,vedno mora biti v suhi kleti in v temi,če nimaš temnega prostora se gumo lahko povije z alu folijo temperatura pa naj bi bila nekje med 5 in 10 stopinj. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
a lahko kdo ki ve, poslika in označi na sliki, kaj na gumi predstavlja letnico izdelave

lp

Malo pozno, ampak...

car_photo_217517_7.jpg

Ta je recimo narejena leta 06 v 48 tednu. Če se motim, naj me kdo popravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pozno, ampak...

Ta je recimo narejena leta 06 v 48 tednu. Če se motim, naj me kdo popravi.

bo kar držalo, glede izdelave :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!