Skoči na vsebino

Yamaha FJR 1300


elbarto

Priporočene objave

a gdo ve kaj je narobe z uno fjr iz nemčije ki je na avtonetu že nekaj mesecev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a gdo ve kaj je narobe z uno fjr iz nemčije ki je na avtonetu že nekaj mesecev

Tiste okrogle nalepke na boku se spomnim iz nekega servisa, ko je tip plastiko odnesu, se pravi, da se je nekaj barvalo al pa da je plastika prišla za motorjem iz kdovekje. Mogoče se pa motim, sem namreč že star.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

od danes ponosni lastnik cestne kraljice :OK:

sedaj pa vas lastnike sprašujem ima kdo kako rešitev za montažo zadnjega kufra??

plato od Givija imam ali obstaja kak adapter da se da kovček zmontirat brez da bi snemal original ročaje???

sicer Givijev nosilec in plošča se dobita za slabih 100Eur ampak samo v sivi barvi moja krava pa je temno modra..

za nasvete se že vnaprej lepo zahvaljujem

sicer obstaja topcase tudi original od Yamahe pa stane 600 Eur se mi pa neumno zdi toliko metat stran ker že imam Givi 52 l v taki barvi kot je motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi ploščo iz rosfraja ,jo pritrdi na original nosilec-pritljažnik,na ploščo pa pritrdi givijevo ploščo,simpel kot pasulj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi ploščo iz rosfraja ,jo pritrdi na original nosilec-pritljažnik,na ploščo pa pritrdi givijevo ploščo,simpel kot pasulj :OK:

Pa še dodaj pritrditev na ogrodje motorja - poglej kako je to izvedeno pri original nosilcu od Yamahe (salon, ali pa boš srečal koga od nas). Potrebno je napraviti dve luknji v plastiko, da vidiš kje moraš vrtati luknje moraš odstraniti sedež. Jaz sem jih zvrtal z manjšim svedrom nato pa luknje točno pozicioniral in dokončno zbrusil z biaksom (upam, da veš kaj je to)

Pri zadnji luči boš na razmaku 10 cm otipal dve izvrtini (mislim, da imata navoj M8)na prečnem nosilcu. Nanje je privijačen originalni nosilec za top case! Jaz sem to napravil iz rostfrei materiala, spoliral in sestavil. That´s it!

Tretja točka pritrditve je pa sredinski vijak na original nosilcu. Podenj boš moral dati distančnik in dljši vijak!

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Nekdo je pisal, da ima Dunlopke 208 na FJR;

izkušnje, obraba, mnenja,...?

NEBI VEDU - FURAM METZELER Z6, prej MEZ - 4 in so :OK: ! Obstojnost - nekak okrog 10kkm! z6 - bomo še videli (imam jo šele 1000km)! Grip je pa hud!

Original so bile na motorju - Bridgestone, tud uredu sam oprijem, pr utrujenih gumah je pa slabši!

Dunlop pa nimam izkušenj!

Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je pisal, da ima Dunlopke 208 na FJR;

izkušnje, obraba, mnenja,...?

Jaz prakticiram z D208 in moram reči da sem zelo zelo zadovoljen. Odločil sem se da sprobam meje svoje FJR v zavojih(fustrasterje sem zbrusil za 1cm) zato sem se odločil za to mehkejšo varijanto in po prevoženih 4000km gumam 110% zaupam :worship: . Guma se zelo hitro in močno segreje, na robovih se pojavijo "svaljki", obraba po sredini pa je precej enakomerna.

Toliko o tem, povdaril pa bi da guma ni primerna za touring stil oz. vožnje po avtocestah......potem naj kdo raje vzame D220. Seveda pa je treba vedeti da je FJR zelo težka zverina in je posledično obraba večja kot na drugih motorjih.

Podatki:

-do sedaj prevoženih z D208 4000km, ampak večina po prelazih in zavitih cestah(Golica , Marija reka , Jezersko... od tega vedno vsaj 2x gor in dol).

-obraba, zadnja guma še za max.1500km- pa ne več po zavojih, prednja zgleda bolje.

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

IZPUH - FJR Akrapovič!

Nikol več ne bom trdil nekaj v kar nisem 100% prepričan. Toda, če nekaj ne veš še ne pomeni, da ne obstaja! Je pa naprodaj samo za člane FJ/Fjr kluba - GB!

FJR___Akrapovic.doc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje s K&N filtrom za zrak - sem ga naročil, pa me zanima če kaj vpliva na zvok motorja in lastnosti ...karkoli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes sem vozil FJR 1300 letnik 04 s stranskimi original kufri in zadnjim od Givija.

Moram reči, da je motor res ful dober za pelat.

Na začetku me je motilo malo nizko težišče (vozim Varaderota) drugače pa zelo tekoče pospešuje, nekje nad 6000 obrati malo bolj močno.

Pelje se kot po tračnicah, bremze so zakon.

Se pa motor prodaja za 2,75 miljončka, prevoženih ima pa slabih 5000 km.

Kakšna se vam zdi cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem vozil FJR 1300 letnik 04 s stranskimi original kufri in zadnjim od Givija.

Moram reči, da je motor res ful dober za pelat.

Na začetku me je motilo malo nizko težišče (vozim Varaderota) drugače pa zelo tekoče pospešuje, nekje nad 6000 obrati malo bolj močno.

Pelje se kot po tračnicah, bremze so zakon.

Se pa motor prodaja za 2,75 miljončka, prevoženih ima pa slabih 5000 km.

Kakšna se vam zdi cena?

5000 km? To pa ni tak veliko za FJR, se mi zdi...po moje je cena kar v redu...

Veš ka, bi jaz tudi pogledo al pa sprobo toti bicikel...daj na PM, kje ga lahko vidim....

lp

Popravljeno . Popravil solo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5000 km? To pa ni tak veliko za FJR, se mi zdi...po moje je cena kar v redu...

Veš ka, bi jaz tudi pogledo al pa sprobo toti bicikel...daj na PM, kje ga lahko vidim....

lp

Maš podatke v PM.

Je pa FJR res fantastična za peljat. :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš podatke v PM.

Je pa FJR res fantastična za peljat.  :wub:

:grim In ta občutek, ne zbledi tako hitro!

Cene so pa vedno problematične, samo problem je v tem, da moraš užitke vedno plačat! Vrjetno je motor brezhiben in glede na dejstvo, da ima Top kovček je cena kar ugodna. Stranska kovčka sta pa serijsko! Jaz sem jih prvo leto kresnil 14 000! Meni osebno ni bilo nikdar žal vloženega denarja za ta motor in ostaja pri meni še kar nekaj časa! Tudi ostali FJR - jevci, ki jih poznam so zadovoljni s tem motorjem.

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je zelo lepo vozen motor.

Sedi se zelo pokončno, sedež je ravno prav trd in udoben.

Samo z izbiro cest si malo bolj omejen z njim kot z Varaderotom.

:hmm: :? :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je zelo lepo vozen motor.

Sedi se zelo pokončno, sedež je ravno prav trd in udoben.

Samo z izbiro cest si malo bolj omejen z njim kot z Varaderotom.

:hmm:  :?  :hmm:  :?

Pač druga namembnost! :grim Obdrži še Hondo pa je! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač druga namembnost! :grim  Obdrži še Hondo pa je! :yea1:

Če te kaj poznam, te kakih CBR ipd. ni preveč strah, ne.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te kaj poznam, te kakih CBR ipd. ni preveč strah, ne.

LP Cvetoo.

Strah ima samo velike oči!

CBR znam samo skup sestavljat - celo zimo smo sestavljal Hondo CBR 900 RR od kolega, ki je zletel s ceste! To je naredil res temeljito - sprednja maska, rezervar, zadnji del, zadnje kolo, izpuh, spojlerji stranski! Njemu na srečo ni bilo nič! Razen tega, da se je nekaj naučil iz te lekcije.

Vožnja s temi motocikli me ne prepriča (nenaraven položaj) - sem pač en prevelik, dolgočasen sport touring tip :grim !

Mal OF :topic: !

post-6249-1123834474_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te kaj poznam, te kakih CBR ipd. ni preveč strah, ne.

LP Cvetoo.

Ma, hotel sem ti le namigniti, da ti ni problem ujeti zajca, če si na svoji FJR. .)

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, hotel sem ti le namigniti, da ti ni problem ujeti zajca, če si na svoji FJR. .)

LP Cvetoo.

Se strinjam s tabo (nisem glih dojel kam meriš) - pa še Ledeni je namignil, da sva OFF! Bomo še kakšno o FJR zapisal a ne!

Zdej imam nov filter za zrak K&N (16.600 sit - zame je bila diskontna cena 15. 500 sit - prodaja jih moj sodelavec) in se mi zdi, da motor lepše vleče. Pa tudi malo glasnejši je, ko naviješ gas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

iščem rore za mojo kozo(auspuhe) :grim

ima kdo koristne informacije kje se jih da nabavit ter info.ceno

najraje bi homoligirane da ne bo pizdarij s palicaji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

www.remus.at

www.sebring.at

BTW, na teh straneh lako zvok tudi slišiš.

LP Cvetoo.

Cveto hvala.!

ampak zvok tvoje Yamike je fantastičen,,tako da raje pridem tvojo poslušat :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še tale

www.leovince.it

Nekako cenovno ugodno pa jih je dobavljal naš Hotscko.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!