Skoči na vsebino

Snežne sani SKI-DOO


yamahadriver

Priporočene objave

Ok, bom ti povedal kak je bilo. Do takrat pa mi lahko poveš ti. Čeprav tak kot sem reko, razbit se nočem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ti motor to ni ravna poveršina sanke nimajo 100% oprijema na poveršino.In ko boš priletel z 60km/h z levo smučko v lukno in nato še z desno mal naprej te bo orng premetal na sankih.Proglem vsega tega pa je da stvar ne počaka tako hitro kot motor ali avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, ti pa dosti veš. Najboljše bi se tak blo peljat po smučarski progi. To je sicer skrajno nelegalno, povrh tega pa smučarjem uničuješ progo. Samo je pa najbolj varno, ne? Mogli bi res dat povdarek na proge, kjer bi se lahko vozli s sankami. Samo kdo bo to financiral, žičničarji se tak peljejo po progi... V sibiriji al pa aljaski pa so snežne sani tak kot pri nas avto. Tam pa majo na tisoče kilometrov za divjat, skakat... :whistle:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se misliš po progih vozit te bojo vsi sankači čudn gledal kr vse spravlaš v frko ratrakisti te bojo nažgal kje pa še taplave boš mel hiter na vratih.Se boš pelu pa 1x na Kope pa nazaj boš pa umru.Roke te bojo še dva dni po tem bolele!:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj nisem resno mislu tisto o progah. Jaz sem samo mislu, da bi blo fino, če bi bilo to dovoljeno oz. tako urejeno za sankače. Nebi pa šel po progi ker je prepovedano, tak kot si rekel bi mel takoj policiste pred nosom. Kakšna pa je poraba približno na 100 km? Vzemimo naprimer legend touring v-800. Saj vem, da je odvisno tudi od hitrosti ampak približno.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 litrov v eni uri :whistle: , to pa ni mačji kašelj. Za to pa res gre dosti dnara.

LP

Od kod si pa ti zej dobil 34 litrov na uro? :headbang:

Men je MXZ 440 Racing v uri pa 20 min skuru 39l bencina. :whistle:

Ene 39l na 3 ure skuri Legend.Mogoče mal man več ziher ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to: kaj je dobro za sani, da z njimi skačeš? No, saj vem da so posebni modeli za to. Ti skačeš kdaj?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej dober glih ni da skačeš z njimi nima jim pa kej bit, ubistvo odvisno od modela ne.Ja itq da učasih ti tut skakat zapaše pa greš mal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se dele za ski-doo modele da za dobit v sloveniji? Pa zanima me na kolko časa servisirat, pa če je treba kaj POSEBEJ menjavat ( razen svečke, žarnice,... ).

LP

post-18488-1203280545_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Ski-Doo sanke se da v Slo dobit čist vse!Servis se dela glede od modela sank.Menja se pa olje pri ketni,svečke, olje v mašini(če je 4T),jermen odvisno od tega kak je(lahk ti ga utrga pa si ga menjaš pol sam).Na dolgi rok pa špurnike, smučke in pa gosnco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosed je z MXZ 600 velik skako pa pol tud velik plačal. Skup je stisnal plinski amortizer pri gosenici, pa ga je kr velik pršl vse skupi. Tak da po pameti s skoki. Sam to so bli res skoki na rampi, drugač tist kar so punkli pa to pa ni panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosed je z MXZ 600 velik skako pa pol tud velik plačal. Skup je stisnal plinski amortizer pri gosenici, pa ga je kr velik pršl vse skupi. Tak da po pameti s skoki. Sam to so bli res skoki na rampi, drugač tist kar so punkli pa to pa ni panike.

Jz na te stvari še vedno gledam tak.Če nebi skakal ti bi pa mal kasnej crknu.Do je pa tvoj sodet?Ziher ga poznam, kr MXZ 600 nima velik ludi. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi malo kasneje crknu? Če pa si reku da se ne kvarijo al nekaj takega.

LP

Ja če bi se lepo vozu bi mal kasnej crknu, ali pa tut nebi nevem.Mogoče je bla kaka napaka na fedru.

@likepiaggio:Kaj tebi na avtu nikol nc ne crkne?(Nekatire stvari pač niso trajne, sploh pa amortizerji ne!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sej razumem. Na avtu sem do zdaj menjal jermen, sklopko,... Sej razumem, materiali se obrabijo, tak kot si reko, niso trajni. Amortizerji pa ziher dalje držijo, če jih ne obremenjuješ.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sej razumem. Na avtu sem do zdaj menjal jermen, sklopko,... Sej razumem, materiali se obrabijo, tak kot si reko, niso trajni. Amortizerji pa ziher dalje držijo, če jih ne obremenjuješ.

LP

Ja itq sej zato sn pa reku da če nebi skakal bi ziher dlje delal. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi česa pa žere tolko bencina MXZ 440? Proti Legendu ma skoraj pol manj kubikov. No, na porabo lahko vplivajo obrati, hitrost,... (pa še dosti stvari) Kaj pa če voziš počasi?

Sory, ker mam tolko vprašanj ampak me res veliko zanima. Hvala za vse odgovore do zdaj. :worship:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi česa pa žere tolko bencina MXZ 440? Proti Legendu ma skoraj pol manj kubikov. No, na porabo lahko vplivajo obrati, hitrost,... (pa še dosti stvari) Kaj pa če voziš počasi?

Sory, ker mam tolko vprašanj ampak me res veliko zanima. Hvala za vse odgovore do zdaj. :worship:

LP

Zato kr je MXZ 440 Racing tekmovalna sanka in je vse dokonca odprt(Dize,plovci in izpušni sistem.)Da primirjaš Legenda pa MXZ 440 je enako kot bi primirjal Jugeca pa Audija A4!Pa MXZ so 2T Legend pa 4T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, hvala. To bi pa se jaz res lahko spomnil. :headbang: Če ti preveč težim s vprašanji, kr povej. Ker sem te res dosti spraševal in te še vedno. Veš pa res ogromno :worship: . Hvala še enkrat za vse odgovore do zdaj.

LP, hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, hvala. To bi pa se jaz res lahko spomnil. :headbang: Če ti preveč težim s vprašanji, kr povej. Ker sem te res dosti spraševal in te še vedno. Veš pa res ogromno :worship: . Hvala še enkrat za vse odgovore do zdaj.

LP, hvala

Mnde bi blo res bolš da bi šla na pjačo enkrat pa ti vse obrazložim.Danes sn bil na Rogli pa je že premal snega za sanke.Jz sn se pol mal z 4 kolescom z gosncim pelu.Z kod pa si ti likepiaggio?

Pa ni kej za odgovore.Vem pa zato dost kr mene tut full zanima ta stvar.

Popravljeno . Popravil CaNaM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj na rogli je res že premalo snega za snežne sani? No ko sem gledal malo fotke na ski-sea sem vidu da se ponekod vozijo po blatu. Al pa posnetek ko se nekdo pelje kr po vodi. Na youtube sem tut gledal sani. To me res veseli. Ko sm prvič vozil sani se mi je zdelo tako fajn. Nekega žičničarja sem poznal pa mi je dal za probat scandic, bolj stare že. Kaj LYNX so tut dobre? Vem da spadajo tut pod Bombardier.

Jaz sn z Maribora. Pa do zdaj nism zasledil kake tekme al pa kej takega na našem pohorju. Pa kak bi te blo če ni nič snega nikjer. Samo stadion te še ma nekaj totega umetnega snega. Enkrat na let grem jaz v Italijo. Tam so že boljši pogoji (odvisno sicer od kraja). Majo ski-doo motornih sani tolk da samo gledaš. Če pelje samo enkrat po progi pa tak razrije, te ni čudno da policija tak komplicira. Sem šel langlauf (tek na smučeh), pa je blo zgodaj zjutraj vse razrito. Sem se lahk obrno pa spakal domov.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec je z sankim do naslednega snega ja.Z Apacijem še nekot gre ko gre po šudru tut.Čes i pa z Mb-ja pa tak lahk ju3 na roglo prideš.:)

Lynx je pa sam podružnca Ski-Doo-a.Motorji so enakih v sankah pa to sam oblika je druga.Letos bi mogla bit dirka na Mb Pohorju pa so jo odpovedal kr je itq premal snega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda da ni blo na pohorju tistega. Na Roglo pa verjetn ne bom imel cajta prit ker delam jutri izjemoma popoldan. Dežurstvo pač. Škoda ker ne morm. Fajn se mej če boš šel! Pa kakšno sliko lahko tut pol pokažeš. :yes:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!