Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Naj me moderator briše, popravi ali prestavi v drugo kategorijo če se mu to zdi, da ta tema ne sodi tu ali ni primerna.

Vsak dan se srečujemo s cesto, na cesti, z izsiljevanjem pri vožnji z norimi prehitevanji, izsiljevanji prednosti…. To vse gledamo po medijih in se sprašujemo kam to vodi.

V to temo bi lahko dali svoje izkušnje, »dogodivščine« katere smo doživeli, videli ali slišali od nekoga.

Kopija današnjega poročil Svet na kanalu A:

V nedeljo okoli 18. ure se je na Obvozni cesti v Ljubljani zgodila prometna nesreča s smrtnim izidom. Do nesreče je prišlo, ko je 19-letnik iz Ljubljane z osebnim avtomobilom na ravnem delu ceste zapeljal levo, na nasprotno smerno vozišče ter trčil v osebni avto, ki ga je iz nasprotne smeri pravilno pripeljala 32-letna voznica iz Ljubljane. Po trčenju je vozilo 19-letnika vrglo v zrak, po nekaj metrih je padel na vozišče in trčil še v osebni avtomobil, ki ga je vozil 52-letni voznik iz Radovljice. V trčenju je voznica osebnega avta umrla na kraju nesreče, 19-letnik pa je bil zaradi hudih poškodb odpeljan na urgentni blok ljubljanskega Kliničnega centra, kjer je ostal na zdravljenju. Voznik iz Radovljice je na kraju odklonil zdravniško pomoč.

post-15465-1201545418_thumb.jpg

(foto: Kanal A)

Prevelika in neprilagojena hitrost (150 KM)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kopija poročila 24ur.com

Ne morm vrjet kaj se lahko tudi zgodi na naših cestah!

V ponedeljek ob 19.20 se je na avtocesti, na južni ljubljanski obvoznici, med počivališčema Barje zgodila prometna nesreča s smrtnim izidom.Do nesreče je prišlo, ko je 53-letni pešec iz Ljubljane prečkal avtocesto od počivališča Barje II proti počivališču Barje I. V trenutku, ko se je nahajal na voznem pasu, je z njegove leve strani pripeljal 23-letni voznik osebnega avtomobila iz okolice Lenarta, ki je vozil od razcepa Kozarje proti Novem mestu. Kljub zaviranju in umikanju v levo, je voznik trčil v pešca in ga zbil po vozišču. Ljubljančan je umrl na kraju nesreče.Tiskovni predstavnik PU Ljubljana Vinko Stojnšek je za 24ur.com dejal, da bodo poročilo o nesreči posredovali tožilstvu. Povedal je še, da so prve ugotovitve pokazale, da je 23-letni voznik upošteval cestno-prometne predpise.

INFO link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je šele to žalostno vendar resnično:

Motorist huje poškodovan

Na lokalni cesti Slovenske Konjice-Bukovlje se je v nedeljo ob 15.45 zgodila prometna nesreča, v kateri se je huje poškodoval voznik motornega kolesa. 23-letni voznik motornega kolesa je namreč vozil po lokalni cesti skozi naselje Polene od Slovenskih Konjic proti Bukovljam. Ko je zapeljal v levi ovinek, mu je nasproti pripeljal 44-letni voznik tovornjaka, ki je v ovinku z vozilom zapeljal na levo stran vozišča. Vozili sta trčili, pri tem pa se je huje poškodoval voznik motornega kolesa. Oba voznika sta vozila brez veljavnega vozniškega dovoljenja, voznik tovornega vozila pa je bil tudi pod vplivom alkohola.

VIR:VEČER

Popravljeno . Popravil Vanga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je šele to žalostno vendar resnično:

Motorist huje poškodovan

Na lokalni cesti Slovenske Konjice-Bukovlje se je v nedeljo ob 15.45 zgodila prometna nesreča, v kateri se je huje poškodoval voznik motornega kolesa. 23-letni voznik motornega kolesa je namreč vozil po lokalni cesti skozi naselje Polene od Slovenskih Konjic proti Bukovljam. Ko je zapeljal v levi ovinek, mu je nasproti pripeljal 44-letni voznik tovornjaka, ki je v ovinku z vozilom zapeljal na levo stran vozišča. Vozili sta trčili, pri tem pa se je huje poškodoval voznik motornega kolesa. Oba voznika sta vozila brez veljavnega vozniškega dovoljenja, voznik tovornega vozila pa je bil tudi pod vplivom alkohola.

VIR:VEČER

Pa sej ne morš verjet :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je šele to žalostno vendar resnično:

...Oba voznika sta vozila brez veljavnega vozniškega dovoljenja, voznik tovornega vozila pa je bil tudi pod vplivom alkohola.

VIR:VEČER

Žalostno?

Ne, to je zame čudovito. Dva potencialna morilca sta se "pospravila" med seboj. Čim več tega in čim manj nedolžnih žrtev si srčno želim.

Še tovornjakar bi jo moral pošteno fasat, da ne bi nikoli več sedel za volan.

Popravljeno . Popravil HHV
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste eni k_rčevi mrhovinarji... :glare:

my thoughts exactley.

:SS

najhuje pa je, da se situacija slabša......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno?

Ne, to je zame čudovito. Dva potencialna morilca sta se "pospravila" med seboj. Čim več tega in čim manj nedolžnih žrtev si srčno želim.

Še tovornjakar bi jo moral pošteno fasat, da ne bi nikoli več sedel za volan.

Tale komentar je nekaj podobnega kot Štrovsov z Matildo. Vsi vemo, da si povedal resnico, ampak takih komentarjev še vedno ne odobravamo :grrr Zakaj? Ker nobeden od nas nima pravice sodit o drugih ljudeh, še posebej pa če nas ni blo zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale komentar je nekaj podobnega kot Štrovsov z Matildo. Vsi vemo, da si povedal resnico, ampak takih komentarjev še vedno ne odobravamo :grrr Zakaj? Ker nobeden od nas nima pravice sodit o drugih ljudeh, še posebej pa če nas ni blo zraven.

:lol1: :lol1:

Nimam pravice soditi o ljudeh, ki me potencialno ogrožajo? Lahko da mi je ti ne priznavaš, a jaz si jo jemljem. Ker tudi ne priznavam lažne pietete, ker samo zamegljuje zaskrbljujoča dejstva.

Primerjava s sekretarjem Matildo, pa ni umestna. Ker ni govoril resnice, temveč povrhu še zavajal. Upokojence namreč zelo ogroža znižanje standarda in njegova izjava in dejanja jih grobo marginira.

Sedaj pa samo še čakam ata Ibo in Zdrawca, da začneta vsak svojo stran zagovarjat. Pijance in šoferje brez izpitov za volani in balancami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: :lol1:

Nimam pravice soditi o ljudeh, ki me potencialno ogrožajo? Lahko da mi je ti ne priznavaš, a jaz si jo jemljem. Ker tudi ne priznavam lažne pietete, ker samo zamegljuje zaskrbljujoča dejstva.

Primerjava s sekretarjem Matildo, pa ni umestna. Ker ni govoril resnice, temveč povrhu še zavajal. Upokojence namreč zelo ogroža znižanje standarda in njegova izjava in dejanja jih grobo marginira.

Sedaj pa samo še čakam ata Ibo in Zdrawca, da začneta vsak svojo stran zagovarjat. Pijance in šoferje brez izpitov za volani in balancami.

Tema naj ne zaide na drugo stran voznega pasu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pravice soditi o ljudeh, ki me potencialno ogrožajo?

'Potencialno' te ogrožajo vsi.

Kot jager si ti ogromna 'potencialna' nevarnost.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrawca, da začneta vsak svojo stran zagovarjat. Pijance in šoferje brez izpitov za volani in balancami.

in kdaj sem jaz zagovarjal te, ki jih navajaš v zadnjem stavku

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kdaj sem jaz zagovarjal te, ki jih navajaš v zadnjem stavku

Pričakoval sem "profesionalno deformacijo". V veselju ker je ni ti podarjam en virtualni :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

'Potencialno' te ogrožajo vsi.

Kot jager si ti ogromna 'potencialna' nevarnost.

D.

Na cesti? Don't think so! Alkoholizirani in neizobraženi vozniki so potencialno nevarni. Če to ne bi bilo res, čemu potem sploh potrebujemo izpite in treznost na cesti?

Pri pregledu nesreč, in pri branju člankov, kakršnega je ravno danes objavil Lucky, se najprej povprašam, kolikšen del teh nesreč je povzročenih zaradi Slovenskega nacionalnega športa izogibanja obveznostim in odgovornosti do drugih. Iz tega vidika dobijo potem podatki in grafikoni malo drugačno barvo in težo. In veseli me, da je dejansko za veliko število nesreč pri nas kriv sam motorist, ker to pomeni manjšo nevarnost zame s strani drugih udeležencev, četudi so tudi ti očitno nevarnejši kot v drugih državah EU, ki so se bolje uvrstile od nas, ki smo na repu lestvice.

Res je to egoističen pogled, a najprej pač skrbim za svojo kožo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti? Don't think so! Alkoholizirani in neizobraženi vozniki so potencialno nevarni.

Potencialno nevarni so tudi:

  • zaspani
  • utrujeni
  • razstreseni
  • zasanjani
  • neizkušeni
  • nervozni
  • ...
Spisek lahko nadaljuješ, dokler se ne boš tudi sam našel noter.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno?

Ne, to je zame čudovito. Dva potencialna morilca sta se "pospravila" med seboj. Čim več tega in čim manj nedolžnih žrtev si srčno želim.

Še tovornjakar bi jo moral pošteno fasat, da ne bi nikoli več sedel za volan.

Iz spisanega jaz vidim samo enega "potencialnega" morilca in to je voznik tovornjaka, ki je zapeljal v motorista. Kako si sploh upaš uporabiti besedo "čudovito", da je smrt storil v tem primeru in z vožnjo nekriv voznik mopeda? Mogoče je delal izpit, vozil počasi, neagresiven voznik in še bi ti lahko našteval morda dobre strani tega nesrečnega dečka. Ti vsepovsod vidiš samo morilce, ekstremiste in poznaš samo belo in črno barvo. V preventivi je potrebno vsakega, ki samo korak naredi narobe po tvoje kar s puško? Ti zrihtam telefonsko številko nesrečne družine in jim povej to kozlanje, ki si ga napisal? Ampak predstavi se z imenom in priimkom, da bo oče vedel, kam naj gre spečt za uho privoščljivega debila. Ali ima Pig Valley ime po stanovalcih? Te mi je vse jasno, kajti samo svinja svinjsko misli!!!

In med drugim, kako sta se "pospravila" med seboj kamion in mopedist?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potencialno nevarni so tudi:
  • zaspani
  • utrujeni
  • razstreseni
  • zasanjani
  • neizkušeni
  • nervozni
  • ...
Spisek lahko nadaljuješ, dokler se ne boš tudi sam našel noter.

D.

zaspani

utrujeni

razstreseni

zasanjani

neizkušeni

nervozni

zaljubljeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... z vožnjo nekriv voznik mopeda? Mogoče je ... morda dobre strani ... po tvoje ... Te mi je vse jasno, ...

A da je storil smrt? Hja tega pa do sedaj ni še nihče povedal.

Spet pa si na "mogoče", "morda" in "po tvoje". Tipično, se mi je že čudno zdelo, da te še ni bilo tu. Imaš isto zgodovino kot ti mladiči brez izpitov, ali pa le tragično izkušnjo in sedaj rešuješ vest z zagovarjanjem nepravilnega? Jaz pa se sploh ne obešam in se ne mislim na noben "morda". Pač pa na "gotovo" je bil brez izpita in s tem je bil neusposobljen za vožnjo v prometu in potencialno nevaren.

Ko se boš sprijaznil, da so pravila na cesti in ostalem medsebojnem občevanju državljanov zato, da se med seboj ne pobijemo, ti bo mogoče kapnilo tudi zakaj tisti, ki se želimo varno voziti kršitev ne odobravamo. Pa če se ti stokrat postavljaš na glavo v vlogi advokata prekrškarjev in potencialnih morilcev in iščeš besede iz sekreta.

Pa da te dodatno zakurim. Daj bože, da tisti, ki prekrškarje zagovarjajo, sami izkusijo kam to lahko zapelje. Ciljam seveda nate in samo nate.

Na vprašanje na koncu pa bi si pri vsej svoji blazni inteligenci lahko odgovoril sam. Poskusi "po tvoje" z "morda" in "mogoče". Saj kolikor si nesposoben eksaktnega branja bi bil tvoj odgovor na moje pojasnilo pisan na isti način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potencialno nevarni so tudi:
  • zaspani
  • utrujeni
  • razstreseni
  • zasanjani
  • neizkušeni
  • nervozni
  • ...
Spisek lahko nadaljuješ, dokler se ne boš tudi sam našel noter.

D.

Tako je! Zato pa se moramo zavedati, da vožnja potrebuje celega človeka, izobraženega za vožnjo z veljavnim potrdilom za to in v ustreznem psihofizičnem stanju. Sicer smo se sami dolžni odstraniti iz prometa. To nam je bilo jasno povedano pri opravljanju izpitov in nemalokrat iz strani pristojnih preko javnih glasil.

Toleriranje in zagovarjanje nepravilnosti, običajno ker čutimo da smo tudi sami taki in se nismo sposobni pogledati odkrito v ogledalo, pa le potrjuje splošno prepričanje da je to kar v redu in so le oblasti in policaji tiste barabe ki nas sekirajo.

Kdor se ni sposoben ko je zaspan ustaviti na počivališču in se spočiti, kdor se ni sposoben, ko je alkoholiziran odpovedati vožnji, kdor se ni sposoben posvetiti vožnji, kdor ni sposoben skurcati ali ignorirati sopotnika ki reglja poleg ko potrebuješ koncentracijo, kdor ni sposoben zaustaviti vozila na varnem mestu in šele potem govoriti po telefonu ipd., pač ne sodi v promet.

In to so reči, ki se jih je potrebno izogibati in jim jasno reči NE.

Me boste vprašali, ali sem jaz brez teh napak. Sigurni ne, se pa pošteno trudim, da jih ne delam. In mi v večini uspeva. Kdor pa take napake zagovarja in jih normalizira pa nosi svoj delež krivde za nevarnost na naših cestah. To je tisto kar ubija in ne moja kritika in direktnost! A nekateri zaradi ščitenja svojega blaženega občutka tega nikoli ne boste sprevideli.

Pa nič hudega, živim dalje v stilu "Live and let die!".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to so reči, ki se jih je potrebno izogibati in jim jasno reči NE.

Me boste vprašali, ali sem jaz brez teh napak. Sigurni ne, se pa pošteno trudim, da jih ne delam. In mi v večini uspeva. Kdor pa take napake zagovarja in jih normalizira pa nosi svoj delež krivde za nevarnost na naših cestah. To je tisto kar ubija in ne moja kritika in direktnost! A nekateri zaradi ščitenja svojega blaženega občutka tega nikoli ne boste sprevideli.

Tvoje izjave so pač 'premočne' za nekoga, ki je prav tako 'kriv'. Ko pa boš brez vseh teh napak in se zato ne boš rabil truditi - potem se pa spet oglasi in 'prvi vrži kamen'. :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoje izjave so pač 'premočne' za nekoga, ki je prav tako 'kriv'. Ko pa boš brez vseh teh napak in se zato ne boš rabil truditi - potem se pa spet oglasi in 'prvi vrži kamen'. :rolleyes:

D.

Nekateri se vsaj trudijo, da varno vozijo in se obnašajo primerno v prometu...za razliko od večine, ki pač vozijo kakor vozijo in delajo sranje na javnih cestah. Brez, da bi sploh pomislili na to kaj počnejo in do česa lahko to privede. Ko se pa enkrat zgodi slabo ali najslabše pa jok in stok :closedeyes: In še vedno ne vedo za kaj se gre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da je storil smrt? Hja tega pa do sedaj ni še nihče povedal.

To ni bistveno. Zate je čudovita huda poškodba, invalidnost, smrt,..vseeno kaj, samo "da je kaznovan".

Spet pa si na "mogoče", "morda" in "po tvoje".

Seveda, saj ti vsakega takoj deklariraš za morilca, ki zasluži najhujšo kazen :headbang: .

Tipično, se mi je že čudno zdelo, da te še ni bilo tu. Imaš isto zgodovino kot ti mladiči brez izpitov, ali pa le tragično izkušnjo in sedaj rešuješ vest z zagovarjanjem nepravilnega?

Se močiš, nič od tega. Tudi ne "zagovarjam" nepravilnosti, nepravilni je edino tvoj rigorozni način gledanja - naj vsi ki naredijo majhno napakico raje takoj crknejo, da ne bodo mogoče jutri naredili škode :headbang: .

Jaz pa se sploh ne obešam in se ne mislim na noben "morda". Pač pa na "gotovo" je bil brez izpita in s tem je bil neusposobljen za vožnjo v prometu in potencialno nevaren.

..in je v redu če se takoj ubije, hudo poškoduje, .....grozljiv način bolanega razmišljanja.

Ko se boš sprijaznil, da so pravila na cesti in ostalem medsebojnem občevanju državljanov zato, da se med seboj ne pobijemo, ti bo mogoče kapnilo tudi zakaj tisti, ki se želimo varno voziti kršitev ne odobravamo.

Ne odobrava nihče, vendar edini ti si srečen, če taki že v štartu čudovito "crknejo" (po Darwinu :headbang: .)

Pa če se ti stokrat postavljaš na glavo v vlogi advokata prekrškarjev in potencialnih morilcev in iščeš besede iz sekreta.

Vidiš, sam si napisal "prekrškarji in potencialni morilci". To je za tebe isto? Mislim, da potrebuješ strokovno pomoč. Nekdo ki pa te pozna, bi moral sprožit postopek, da ti odvzamejo orožje (menda si jager :SS ????)!!!

Pa da te dodatno zakurim. Daj bože, da tisti, ki prekrškarje zagovarjajo, sami izkusijo kam to lahko zapelje. Ciljam seveda nate in samo nate.

Hvala za dobre želje! In zakaj mi želiš takšno hudo "kazen"? Vesel bi bil, da me sesuje nekdo na cesti, samo ker se ne strinjam s tvojo agresivno abotnostjo? Jaz ne bom vračal tebi takšnih želja. Po moje si v življenju že dovolj kaznovan in prepričan sem, da veš kaj mislim... Življenje je pač tako, da mali pesi morajo fejst lajat, da se jih spoh opazi. Ampak lajajo samo za ograjo pri zaprtih vratih...., če so vrata odprta, so prestrašeni, tihi in celi spresrani!

Na vprašanje na koncu pa bi si pri vsej svoji blazni inteligenci lahko odgovoril sam. Poskusi "po tvoje" z "morda" in "mogoče".

Normalno je vedno stvar dvomljiva, če ne veš vsega. Ti gledaš vsako stvar z najhujšega stališča (vsi morilci), jaz z stališča, da je potrebno stvari pred sklepom krepko preveriti. Za to ne rabiš biti blazno inteligenten, ampak samo človek.

Saj kolikor si nesposoben eksaktnega branja bi bil tvoj odgovor na moje pojasnilo pisan na isti način.

Če te glupan spravi na svoj primitiven nivo, te zatolče, ker ga zelo dobro obvlada. S takimi prepotentnimi, umsko zaostalimi, zakompleksiranimi in nadutimi osebki imam mnogo izkušenj. V osnovi se jim zloži v življenju tak, da vse kar drugim želijo, dobijo vrnjeno večkratno. In prav je tak!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!