Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Če že komentiramo avtošole pol bi še jaz nekaj dodal. Sem imel pred kratkim obisk iz švedske. Pa sem pobaral malo strica kako majo kaj tam urejeno. Pa je rekel da ko greš delat izpit za avto pod obvezno spada spretnostna vožnja na poligonu, obladovanje avtomobila na zelo spolzkih podlagah (olje, voda, led) in podobno. Ko opraviš ta del pred komisijo lahk greš šele pokazat kaj znaš na cesti. In ko narediš izpit, lahko sicer voziš avto sam kolikor hočeš ampak čez 2 leti imaš še enkrat izpit! A boš šel pred drugim izpitom potrenirat še enkrat v avtošolo je tvoj problem ampak izpit moraš še enkrat naredit!

Saj nimam kaj pripomnit. Je pa fajn, da je večkrat napisano. :P

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex, bulshit pa umirjen mladenič, odgovoren in podobne klanfe....

Kršenje predpisov je kaznivo. Basta. In za udeležbo v prometu predpisi zahtevajo tisto roza knjižico z potrdilom, da je voznik vsaj formalno pokazal dovolj znanja, da lahko vozi vozilo za katero ima štempelj.

Kar pa na žalost res ne pomeni, da nekdo dejansko obvlada vožnjo.

Ampak tukaj je pa potem lastna pamet tista in vozna kultura tista, ki odloča. Samo, to je pa žal stvar vse preveč nekritičnih posameznikov.

A si sploh prebrala kaj sem napisal?? To je bil zgolj primer (še napisal sem, da je pretiravanje), da je to, da se nekomu privošči smrt samo na podlagi tega, ker nima tiste roza knjižice, bolno!

Dejstvo je, da je lahko nekdo, ki formalno nima izpita 10x bolj varen kot norec z izpitom, ker do izpita itak lahko pride vsaka mona. Kar pa ne pomeni, da je vožnja brez izpita opravičljiva.

Seveda močno zagovarjam, da ga mora vsak imet in zagovarjam, da se kršitelje tudi kaznuje.. Ampak, da pa na podlagi tega nekomu privoščuš smrt, je pa bolno!! Sploh zato, ker tista roza knjižica ne pomeni, da bo potem nekdo manj ogrožujoč do drugih, ko jo bo pridobil.

Tole je bilo bistvo. Drugače pa izpit seveda mora bit, tu ni vprašanja.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že komentiramo avtošole pol bi še jaz nekaj dodal. Sem imel pred kratkim obisk iz švedske. Pa sem pobaral malo strica kako majo kaj tam urejeno. Pa je rekel da ko greš delat izpit za avto pod obvezno spada spretnostna vožnja na poligonu, obladovanje avtomobila na zelo spolzkih podlagah (olje, voda, led) in podobno. Ko opraviš ta del pred komisijo lahk greš šele pokazat kaj znaš na cesti. In ko narediš izpit, lahko sicer voziš avto sam kolikor hočeš ampak čez 2 leti imaš še enkrat izpit! A boš šel pred drugim izpitom potrenirat še enkrat v avtošolo je tvoj problem ampak izpit moraš še enkrat naredit!

Pa še moja izkušnja: Jeseni sem šel delat izpit za a neomejeno. Pred tem sem imel izkušnje 4 leta z atx-om in okol 10.000km. Pridem na prvo uro. Inštruktor reče, sej to je isto ko atx sam tist je melo 1KM to jih ima pač 100KM. Sam malo bolj pazi z gasom. Ok prva ura da se sploh motorja privadim, da me ne cuka ko norca ko ob počasni vožnji v 1. dodajam in spušam gas. potem še 2 urci po poligonu in 6 urc na cesti da povadima tiste osnovne stvari... razvrščanje in podobno. In to je to. Pa imam izpit za neomejeno. Zej pa od tej kakšno leto nebom še imel motorja (sem pač sam prvo opremo kupil). In koliko bom obvladal motor ko se bom v jeseni usedel na njega? Bojim se da bolj malo. A sem primeren za vožnjo z motorji, ki imajo 100KM +? I don't think so. Sam vozniško mam pa vseeno. In kdo mi lahk prepreči, da si kupim eno zverino in se razpacam v prvem ovinku, ker se nem znal pravilno skoz ovinek zapelat? Nekdo bi mi moral ... ampak mi vseeno ne ... in tukaj je neki narobe. Meni to preprečuje edino zdrava pamet in si bom raje za začetek kupil kakšnega kle-ja al pa transalpko preden da si kupim kakšen motor z 100KM+. Problem je, da nekdo pa navali na kakšno 900ccm cbr-ko takoj ko je mogoče.

Če sem preveč :topic: se opravičujem.

LP

Točno tako! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že komentiramo avtošole pol bi še jaz nekaj dodal....

.....Meni to preprečuje edino zdrava pamet in si bom raje za začetek kupil kakšnega kle-ja al pa transalpko preden da si kupim kakšen motor z 100KM+. .....

You can ride with me anytime! Po Katančevo... kapa dol!

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si sploh prebrala kaj sem napisal?? To je bil zgolj primer (še napisal sem, da je pretiravanje), da je to, da se nekomu privošči smrt samo na podlagi tega, ker nima tiste roza knjižice, bolno!

Dejstvo je, da je lahko nekdo, ki formalno nima izpita 10x bolj varen kot norec z izpitom, ker do izpita itak lahko pride vsaka mona. Kar pa ne pomeni, da je vožnja brez izpita opravičljiva.

Tole je bilo bistvo. Drugače pa izpit seveda mora bit, tu ni vprašanja.

Lej, jaz nobenenu ne privoščim smrti, samo žalovala in opravičevala pač ne bom nobenega neznanca, ki se je vsedel na moped brez izpita in doživel nesrečo, samo zato ker naj bi bil pripadnik skupine z enakim hobijem.

Ja, ravno tako bi se nesreča lahko zgodila, če bi imel izpit, definitivno pa se ne bi zgodila, če ne bi vozil, ker NI IMEL izpita.

Torej...ON bi lahko preprečil TO nesrečo, če bi se držal predpisov. Pa se jih ni. In je zato plačal najvišjo možno ceno - svoje življenje.

Nekateri imajo srečo in imajo možnost "popravnega izpita", nekateri pa ne.

Življenje pač ni vedno pravično.

Ampak če sami ne poskrbimo za lastno rit in tako vsaj malo zmanjšamo možnosti za nesreče, potem je pač tako kot je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, jaz nobenenu ne privoščim smrti, samo žalovala in opravičevala pač ne bom nobenega neznanca, ki se je vsedel na moped brez izpita in doživel nesrečo, samo zato ker naj bi bil pripadnik skupine z enakim hobijem.

Ja, ravno tako bi se nesreča lahko zgodila, če bi imel izpit, definitivno pa se ne bi zgodila, če ne bi vozil, ker NI IMEL izpita.

Torej...ON bi lahko preprečil TO nesrečo, če bi se držal predpisov. Pa se jih ni. In je zato plačal najvišjo možno ceno - svoje življenje.

Nekateri imajo srečo in imajo možnost "popravnega izpita", nekateri pa ne.

Življenje pač ni vedno pravično.

Ampak če sami ne poskrbimo za lastno rit in tako vsaj malo zmanjšamo možnosti za nesreče, potem je pač tako kot je.

Se sploh se ne gre zato, da kogarkoli opravičujem.. Lahko celo, da je bil nesrečnež res norec, ki je resnično ogrožal vse. Ampak mi tega ne vemo. Gre se za to, da se v takih primerih ne ve ozadja dotičnega osebka, zato je nemoralno privoščit smrt, če je edini znan podatek "ni imel vozniškega dovoljenja". Oziroma jaz nasploh smrti ne privoščim nobenemu.. Razne drugačne stvari ja, ampak smrti pa res ne, sploh pa ne ljudem, ki jih ne poznam in jim ne morem sodit.

In sploh nima veze, da gre za motorista.. Zaradi mene bi šlo lahko za kakršnokoli situacijo. Moti me način takega razmišljanja in tako posploševanje. Ker nekdo, ki tako posplošuje in ljudem privošči slabo, to verjetno počne tudi v drugih primerih in situacijah in s tem se pač ne strinjam. Ne maram posploševanja in privoščljivosti. And thats it.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dam dex-u po svoje prav. Ljudje prevečkrat obsobajamo druge (nam neznane osebe) zgolj na podlagi enega površnega članka, ki ga je novinar spisal v 5ih minutah in v njem manjka cela kopica podatkov, ki bi nam mogoče lahko dala boljšo sliko o tem kaj se je res zgodilo. Niti nas ni bilo zraven da bi videli kako je bilo v resnici. Navadno napišejo samo: NIMA VOZNIŠKE ali NEPRILAGOJENA HITROST in potem beremo komentarje: "Prav mu je." ali "Norec kaj pa je dirkal po navadni cesti. Dobil je kar je iskal. Ziher je bil še pijan pa brez čelade."

Dejte se folk malo vzdržat takih komentarjev. Če si pa že to mislite, pa dejte malo zadržat za sebe, če ne zari česa drugega pa zato ker je nekdo umrl in ker tega nemoreš privoščit nikomur. Tut sovražniku v vojni ne, pa čeprav moraš sam streljat na njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

You can ride with me anytime! Po Katančevo... kapa dol!

lp,

Si nadejam na tisoče prijetnih kilometrov z motorjem v družbi dobrih motoristov. Dokler pa je ŠPARAT (varčevat = šparat za vse ki ne razumete koroško) treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dam dex-u po svoje prav. Ljudje prevečkrat obsobajamo druge (nam neznane osebe) zgolj na podlagi enega površnega članka, ki ga je novinar spisal v 5ih minutah in v njem manjka cela kopica podatkov, ki bi nam mogoče lahko dala boljšo sliko o tem kaj se je res zgodilo. Niti nas ni bilo zraven da bi videli kako je bilo v resnici. Navadno napišejo samo: NIMA VOZNIŠKE ali NEPRILAGOJENA HITROST in potem beremo komentarje: "Prav mu je." ali "Norec kaj pa je dirkal po navadni cesti. Dobil je kar je iskal. Ziher je bil še pijan pa brez čelade."

Dejte se folk malo vzdržat takih komentarjev. Če si pa že to mislite, pa dejte malo zadržat za sebe, če ne zari česa drugega pa zato ker je nekdo umrl in ker tega nemoreš privoščit nikomur. Tut sovražniku v vojni ne, pa čeprav moraš sam streljat na njega.

Se strinjam. Neprilagojena hitrost je najbolj butast pojem, saj jo lahko navedejo tudi pri navadnem odvzemu prednosti, pa čeprav je voznik, ki mu je prednost bila odvzeta, vozil po omejitvah! Po njihovo bi torej moral motor potiskat ob sebi, da bi preprečil nesrečo. Pa dobro, kdo je zdaj kršil zakon, jaz, ki sem pravilno pripeljal in imel po omejitvah dovoljeno hitrost ali nekdo, ki mi je odvzel prednost? Po njihovo sem kršil zakon tudi, ker nisem preprečil nesreče. In kdo me bi naj tega naučil, da bi se ustavljal po prednjem kolesu? Avtošola? Ali, če bi se mu uspel izognit in bi padel po cestišču, bi bil kriv zaradi neobvladovanja vozila. Začaran krog. Potem spet navajajo naprilagojeno hitrost, če cestarji "utrjujejo" bankine, po katerih se sploh ne sme voziti, pa nekateri prav z veseljem polagajo ovinke po njih, nakar nam motoristom namečejo pesek na vozišče. Mi se ga vstrašimo ali pa ga želimo obvoziti, zapeljemo na sosednji pas in bum v nasproti vozeči avto. Volltreffer. Napisali bi pa: voznik ni imel prilagojene hitrosti in je v desnem ovinku zapeljal preko voznega pasu na nasprotno stran, kjer je zadel v nasproti vozeči avto. Če bi na pesku padel, bi spet bila neprilagojena hitrost kriva. Zakaj potem sploh ne odstranijo tistih tabel, ki te obveščajo o dovoljeni hitrosti na enem odseku, saj itak niso merodajne? Ceste so za en kurac, krivi smo pa itak vedno ena in isti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako fino je secirat :)

vso cestno motoristično afnarijo, ki jo vidimo na cesti, lahko lepo pospravimo v samo en sam predalček, ki se mu reče "Jaz tudi!"

med civilnimi vozniki motornih vozil obstajajo osupljivi talenti, ki zadevo v celoti zapopadejo strašansko hitro in so kljub afnarijam na cesti bolj varni kot bureki, ki jim ni pomoči kljub noro velikemu številu prevoženih kilometrov.

..vsem pa se zdi, da ja njihovo mesto prav na vrhu kupa gnoja :rolleyes: in da je njihova pravica peljat se po uhi v vsakem ovinku. Prvim bo najbrž uspelo. Drugim pa ne.

jeba.

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

beliavto060108.jpg Črni avtomobili so najbolj pogosti udeleženci prometnih nesreč, beli pa so v nesrečah udeleženi najmanjkrat, je pokazala avstralska raziskava. V raziskavi so zajeli 17 barv avtomobilov, izkazalo pa se je, da je barva avtomobila zelo povezana z nevarnostjo za nesreče.

Najbolj nevarne so barve, ki so manj opazne oz. imajo manjši kontrast z voznim okoljem, med njimi so po vrsti črna, siva, srebrna, modra in rdeča. Podnevi je kar 12% več verjetnosti, da boste doživeli nesrečo za volanom črnega avtomobila kot pa za volanom belega.

Študija je bila narejena na podatkih 855 258 nesreč med leti 1982 in 2004.

vir: PLIVAZdravlje

http://www.siol.net/slovenija/crna_kronika...ne_nesrece.aspx

tole je grozno

http://www.koroska-on.net/index.php?option...8&Itemid=48

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

" cesta Litija - Ljubljana.....je na odseku v.......WE...........zaradi nesreče zaprta.....nastajajo kolone. Udeležen je tudi motorist....."

Mater....kmal se je začel :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5. točka defenzivne vožnje: Bodite strpni do napak drugih.

Napake delamo vsi. S tem, ko se boste nekateri razburjali, tolkli po glavi in izražali takšna mnenja na tem forumu, ki niso niti malo moralna, ne boste spremenili NIČESAR. Ta forum bere večina motoristov, ki jim je omogočen dostop do spleta in pa seveda seznanjenost z tako sceno, ne pa 3/4 vseh voznikov, tako da nekega velikega vpliva ne bo. S tem, ko izražate nestrinjanje nimam nobenih težav, tudi sam ga večkrat izražam, ne pa iz tega delat cirkusa. Sebi ste ali pa boste verjetno nakopali psihične motnje in si pobarvali nekaj las, zraven tega je večja možnost, da boste lepega dneva razburjeni zaradi situacije, ki se vam je pripetila križišče nazaj, povozili koga ali pa naredili napako in postali sam tisti "debil, gnoj", ki vam je odvzel prednost križišče nazaj ali kar pač je bilo. Pa za to ne bo kriv on, krivi boste vi, saj vam noben ni rekel, da je treba vse udeležence spremeniti v sebi enake ali jih poskusiti spametovati. Če poskušate to, potem pa začnite predlagati radijsko vodena prevozna sredstva, nadzorovanje preko gps ali kateri pač so oddajniki, ki so bili nekaj časa nazaj omenjeni. A tega tudi ne? Treba se bo sprijaznit.

Popravljeno . Popravil R1FREAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam se pa tudi z vsemi, ki so že pred tem napisali, da dokler bo naša zakonodaja takšna kot je, na naših cestah ne bo bistvene spremembe. Sem pa opazo nekaj dobrih argumentov, opazil pa tudi, da nekateri zaradi svojega egoizma, trme in ravnoglednosti ne bodo nikoli možni spreminjati svojega mnenja, ne glede na argumente.

/Sry za dvojni post.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, jaz nobenenu ne privoščim smrti, samo žalovala in opravičevala pač ne bom nobenega neznanca, ki se je vsedel na moped brez izpita in doživel nesrečo, samo zato ker naj bi bil pripadnik skupine z enakim hobijem.

Malo si nepozorno prebrala. Tema je bila, kako lahko kdo privošči smrt ali hudo poškodbo zaradi majhnega prekrška!!!

Ja, ravno tako bi se nesreča lahko zgodila, če bi imel izpit, definitivno pa se ne bi zgodila, če ne bi vozil, ker NI IMEL izpita.

Pri nesreči je vozilo zapeljalo vanj. Obstaja verjetnost, da je fant znal voziti, saj ni bil kriv v nesreči.

Torej...ON bi lahko preprečil TO nesrečo, če bi se držal predpisov.

Ja, nebi se vozil, bi ga pa lahko avto zbil na prehodu, ko spet ne bi bil kriv. Jaz se tudi enkrat nisem držal predpisa in sem vozil bicikl s premalo napumpano gumo. Pa sem padel...

Pa se jih ni. In je zato plačal najvišjo možno ceno - svoje življenje.

Nekateri imajo srečo in imajo možnost "popravnega izpita", nekateri pa ne.

Življenje pač ni vedno pravično.

Ampak če sami ne poskrbimo za lastno rit in tako vsaj malo zmanjšamo možnosti za nesreče, potem je pač tako kot je.

S tem se pa v celoti strinjam. Fanta ne poznam, zato ne žalujem. Taka stvar te samo pretrese in prizadene, če imaš normalna človeška čustva in na splošno ljudi rad. Popizdim pa, ko lahko en idiot da izjavo, da je "čudovito", če se nekdo poškoduje ali celo stori smrt. Pol ti pa še privošči vse slabo, ker se z njim ne strinjaš :headbang: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5. točka defenzivne vožnje: Bodite strpni do napak drugih.

:worship: :worship: :worship: :friend1: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Fanta ne poznam, zato ne žalujem. Taka stvar te samo pretrese in prizadene, če imaš normalna človeška čustva in na splošno ljudi rad. Popizdim pa, ko lahko en idiot da izjavo, da je "čudovito", če se nekdo poškoduje ali celo stori smrt.

Če bi me pretresle vse smrti, ki se zgodijo na cesti, če bi me pretresle vse krivične smrti, ki se zgodijo na svetu, bi lahko bila celo življenje samo pretresena in prizadeta. Ker so smrti zaradi nesmiselnih vojn in lakote bistveno večja tragedija kot pa smrti, ki se dogajajo na cestah.

In ja, gledam povsem neosebno. Smrt kateregakoli človeka je za njegove bližnje največja tragedija, takrat je prizadetost normalna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi me pretresle vse smrti, ki se zgodijo na cesti, če bi me pretresle vse krivične smrti, ki se zgodijo na svetu, bi lahko bila celo življenje samo pretresena in prizadeta. Ker so smrti zaradi nesmiselnih vojn in lakote bistveno večja tragedija kot pa smrti, ki se dogajajo na cestah.

Niso. Natančno ista tragedija so.

In ne verjamem ti, da nisi vsaj malo pretresena in prizadeta, ko po TV-ju (ali kako drugače) vidiš posledice nesmiselnih vojn in podobnih stvari. Še manj pa verjamem, da ob takih 'novicah' veselo vzklikneš 'Čudovito! Nekaj manj odžiralcev hrane (in s tem potencialnih morilcev)!'.

Nihče pa ne pravi, da si bi zdaj morala izjokat oči in porezat žile zaradi tega...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj pristavim piskrček - malo v duhu tele debate:

NE NE NE, MOTITE SE! - JAZ NAJPRAVILNEJE RAZMIŠLJAM IN IMAM EDINI PRAV! (pa redki tisti ki se z mano popolnoma strinjajo)

Uh, je tole postalo nekoliko zateženo branje. Si ne morem, da ne bi napisal, čeprav vstopamo, beremo, izražamo mnenja (in prepričujemo) prostovoljno, po svoji volji.

Namesto "Live & let die" uporabljam "Live and let live". Ko začutim, da lahko nekaj zagusti, pač ukrepam kot divjad - brezpogojen umik, pa naj to pomeni potuhniti se, odviti, ali pa po gasu in stran. Mi tudi že ni uspelo kdaj... :whistle:

Egoizem? Zase sem pač odgovoren sam. Če se sam ne bom pobrigal zase, potem ... ali drugače: Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal.

Glede tistega zgoraj - ja no, tako se meni zdi, saj mogoče se pa vseeno motim. :blush:

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex, ko si že tako lepo postavil tisto zgodbico z osebkom št.2. Pametnim, previdnim in razsodnim voznikom. A kot praviš brez izpita in s tem tudi brez zavarovanja odgovornosti.

Kaj bo z drugim udeležencem, poškodovanim v morebitni nesreči, pa četudi se ta zgodi čisto samo zaradi spleta nesrečnih okoliščin brez objestnosti ipd. Recimo od sonca zaslepljen ali kaj podobnega tvoja št2. povzroči nesrečo, je kriv in so poškodovani ali mrtvi na drugi strani. Kdo jim bo plačal odškodnino, povrnil škodo ipd.?

Se ti zdi še vedno pošteno in prav? Meni že ne. Brez izpita nima nihče kaj početi na cesti! Slučajno, po nesreči, nevedoma ali pa po šlampariji, objestnosti in brezbrižnosti lahko povzroči drugemu hudo. S svojim začetnim dejanjem, nelegalno vožnjo pa je drugim udeležencem že z obratom ključa v kontaktni ključavnici zavestno odvzel še tisto malo, kar bi jim po nezgodi pripadalo.

Ne, ne, ne spreminjam mnenja, pa čeprav ga nekateri niti prav prebrati ne znate ali nočete!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5. točka defenzivne vožnje: Bodite strpni do napak drugih.

...če vam uspe ob njihovih napakah tudi preživeti.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex, ko si že tako lepo postavil tisto zgodbico z osebkom št.2. Pametnim, previdnim in razsodnim voznikom. A kot praviš brez izpita in s tem tudi brez zavarovanja odgovornosti.

Kaj bo z drugim udeležencem, poškodovanim v morebitni nesreči, pa četudi se ta zgodi čisto samo zaradi spleta nesrečnih okoliščin brez objestnosti ipd. Recimo od sonca zaslepljen ali kaj podobnega tvoja št2. povzroči nesrečo, je kriv in so poškodovani ali mrtvi na drugi strani. Kdo jim bo plačal odškodnino, povrnil škodo ipd.?

Se ti zdi še vedno pošteno in prav? Meni že ne. Brez izpita nima nihče kaj početi na cesti! Slučajno, po nesreči, nevedoma ali pa po šlampariji, objestnosti in brezbrižnosti lahko povzroči drugemu hudo. S svojim začetnim dejanjem, nelegalno vožnjo pa je drugim udeležencem že z obratom ključa v kontaktni ključavnici zavestno odvzel še tisto malo, kar bi jim po nezgodi pripadalo.

Ne, ne, ne spreminjam mnenja, pa čeprav ga nekateri niti prav prebrati ne znate ali nočete!

Ta osebek nima nezavarovanega motorja.. Vse stroške drugih udeležencev krije zavarovalnica, potem pa tega osebka tako stoži, da bo do konca življenja samo za zavarovalnico delal. In v tem primeru se mi ne bi popolnoma nič smilil, sam bi si bil kriv.. Ampak, da pa nekomu privoščiš smrt kar tako brez poznavanja dejstev.. :glare: Ne vem no.. Sicer pa je to tvoja stvar, jaz samo povem, da se s takim načinom razmišljanja ne strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bo z drugim udeležencem, poškodovanim v morebitni nesreči, pa četudi se ta zgodi čisto samo zaradi spleta nesrečnih okoliščin brez objestnosti ipd. Recimo od sonca zaslepljen ali kaj podobnega tvoja št2. povzroči nesrečo, je kriv in so poškodovani ali mrtvi na drugi strani. Kdo jim bo plačal odškodnino, povrnil škodo ipd.?

To se sprenevedaš ali res ne veš? :hmm:

Pozavarovalnica oz. Zavarovalno združenje.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!