Skoči na vsebino

Pirineji


Priporočene objave

Zanima me, če je kdo prevozil Pirineje (E-W), oz. zbiram uporabne info o panoramskih cestah, zanimivih krajih in lokalnih feštah v teh hribih (z obeh strani meje). Andoro pa lahko spustite...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem to prekrižaril z avtom. Predvsem ne smeš zgrešit nac. parka Orisa. Malo si ga oglej, posebej če hočeš malo plezat.

Drugače pa sta prehoda čez Pirineje 2, eden je na zahodu, pri Baskiji. Drugi je pri Barci. Zanemaril sem Andorro.

Če si že tam, si oglej še Picos di Europa. Je sicer na drugi strani Baskije, ampak ne bo ti žal.

lp

bv

Zanima me, če je kdo prevozil Pirineje (E-W), oz. zbiram uporabne info o panoramskih cestah, zanimivih krajih in lokalnih feštah v teh hribih (z obeh strani meje). Andoro pa lahko spustite...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

odlična ideja, sem jih prekrižaril junija 2006, prelazov/mejnih prehodov je mislim da 12 (14? sem pozabil točno število, bi moral pogledat v moj potovalni dnevnik), v glavnem same luštne ceste, podobne Dolomitskim, le ena (tovornjakarska, skozi tunel) bolj žalostna... pa en vikend preživel na MotoGP dirki v Montmeloju, tam spoznal nove prijatelje s katerimi se še vedno obiskujem... na poti nazaj sem se ustavil še v Franciji in stestiral pisto Pau-Arnos :naughty:

hrana je božanska, meni malce bolj všeč francoska, vino da padeš dol (tko in tko, hahaha), ljudje prijazni, a le redkokdo zna angleško, več kot čudovita dežela Katarov ob vznožju Pirenejev na francoski strano, neverjetni gradovi... ah, prav fajn je blo, ja - zares lepo se boš mel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lo1ma pravi:
Zanima me, če je kdo prevozil Pirineje (E-W), oz. zbiram uporabne info o panoramskih cestah, zanimivih krajih in lokalnih feštah v teh hribih (z obeh strani meje). Andoro pa lahko spustite...

 

:hmm:

 

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni odpre vstopno stran MK Viharnik zelo majhne velikosti...

In pol najdeš gumb Pirineji in se začne:če je premalo zumiraš :naughty: pa probimo ......

spodaj gumb za pomik naprej :naughty: in smo že na drugem listu :worship: in spet list naprej...... :yea1: in naprej in naprej v zmage.......

post-2154-1201810243_thumb.jpgpost-2154-1201810252_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta stran je zame neuporabna, ker res ni kaj videti zaradi same velikosti (majhno) ikon. Mogoče nimam ustreznega programa za ogled te strani...

Vseeno pa hvala vsem na info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

LP

Dajte mi prosim mački izkušeni napisat, če je morda kakšen prelaz v Pirenejih plačljiv, ali je vse zastojn?! Namen imam v nedeljo se odpravit tja pa jih pičit povprek in počez veselo, pa nism ravno pripravljen plačevat kar tako v en dan, če le ni potrebno :rolleyes:

hvala vam in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola suhi,

jst sem pred dvemi leti prevozil skoraj vse (razen ene par čisto na severu, pri Irunu), pa mi ni bilo nikjer treba plačat, tko da kar pogumno :OK:

in ker vidim da šparate, en mičkenmejhen nasvet: prečekirajte cene bencina, takrat je bil v E precej cenejši kot v F, se je splačalo splanirat tankanje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola suhi,

jst sem pred dvemi leti prevozil skoraj vse (razen ene par čisto na severu, pri Irunu), pa mi ni bilo nikjer treba plačat, tko da kar pogumno :OK:

in ker vidim da šparate, en mičkenmejhen nasvet: prečekirajte cene bencina, takrat je bil v E precej cenejši kot v F, se je splačalo splanirat tankanje :)

Midva sva kar dobro prevphala španski del Pirinejev. MUST je Orissa narodni park, ampak da bi plačal kak prelaz, se ne spominjam. :rolleyes:

Če imaš čas, pojdi pogledat še Picos di Europa, to je cca 50 km zahodno od Bilbaa, Baskija. Enkratno, tako visoka gora tako blizu morja. Odličen razgled na Biskajski zaliv, če ni megle. :naughty:

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Bom kar tole staro temo uporabu. :smoke:

 

Odpravljamo se v Pireneje. Marsikaj sem že izvedel o tistih krajih, vendar če ima kdo kakšen nasvet predvsem kaj se ne sme izpustiti pri ogledih, kar na plan z idejami.

Termin od 21.6 do......

Namen: potovanje po poteh Vuelte in Toura. Prelazi, kanjoni, Andora, itd.....

Baza bo v Ainsi. od koder bomo delali dnevne ture.

 

Bo še kdo v tistih krajih v tem času ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil konec junija (sicer samo v tranzitu) . Vreme je lahko nepredvidljivo (verjetno lahko "vseka" celo kakšen sneg) . Pri meni je bilo s 27 na 15°C v slabe pol ure vožnje (v eni dolini so ljudje kurili, se je kadilo iz dimnikov) . Definitivno pa je tisti konec na seznamu bolj podrobnega spoznavanja (meni je večino nagajala megla, ampak kar se videlo skozi... ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bil tam konec maja, sicer v sklopu voznje Francija Spanija, ampak s poudarkom na pirenejih.

Toulouse - Foix - Boutx - Lourdes - Oloron (vse Fr)

Klasicna motoristicna destinacija, prvi del iz Toulousa je dolgocasen, prav tako mi oni del okoli Lourdesa ni bil prevec vsec, ostalo lepo. Potem pa gori doli cez prelaze in majhne vasice. Oloron je lepa vasica pa se res lusten hotelcek sem imel.

 

Oloron - Jaca (Es) - Pamplona

Pot cez pireneja je bila obcasno dezevna, ampak vedno zanimiva. Od Jaca (izgovoris Haka) do Pamplone pa pol pol. Ponekod dolge ravnine, pa spet ovinkasti odseki, sploh recimo okoli velikega umetnega jezera. Se pa Pamplono splaca pogledat. Je bilo pa zelo vetrovno in kar mrzlo, kljub temu da je bil ze skoraj junij.

 

Huesca  - Fiscal - Ainsa - Arreau (Fr)

precej hitro iz Huesce postane cesta zanimiva, sploh je krasen del okoli Fiscala, samotne ceste, vsakih 10km sem srecal kak avto,  in popolnoma opuscene, z drevesi zarasle vasice. Tudi cesta skozi Pireneje je bila lepa, vreme pa precej lepse kot na poti dol.

 

Na splosno mi je bil spanski del bolj uzivaski kot francoski, ce odstejem ubijalski veter v bolj ravninskem delu Spanije.  Prazne ceste, cenejsa hrana in benzin, nobenih policajev. Sploh glede zadnjega, francozi jih sicer nimajo veliko, ce pa so, pa imajo dobro skrite zasede, ustavijo te pa par kilometrov naprej, v naslednji vasi. Nekoliko pozoren je terba biti tudi glede tankanja, pumpe so kar narazen, kaksna zna biti tudi zaprta. Ponavadi za tankanje potrebujes kartico ali pa bankovce.

Kako gres do tja?, ce ti ni skoda, se vsekakor splaca prevozit francoski centralni masiv http://en.wikipedia.org/wiki/Massif_Central ki sicer ni spicast in skalnat, je pa prava motorosticna uzivancija.

Ena moznost je npr. Ales  - gorges du Tarn ali pa bolj severna Le Puy - Mende. Predel med centralnim masivom in pireneji pa je raven in bolj kot ne dolgocasen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tole staro temo uporabu. :smoke:

 

Odpravljamo se v Pireneje. Marsikaj sem že izvedel o tistih krajih, vendar če ima kdo kakšen nasvet predvsem kaj se ne sme izpustiti pri ogledih, kar na plan z idejami.

Termin od 21.6 do......

Namen: potovanje po poteh Vuelte in Toura. Prelazi, kanjoni, Andora, itd.....

Baza bo v Ainsi. od koder bomo delali dnevne ture.

 

Bo še kdo v tistih krajih v tem času ?

Tonystx, poslal sem ti mail.

 

LP Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tonystx, poslal sem ti mail.

 

LP Scarabeo

 

Živijo.

 

A lahko še meni pošljete, ker imam tudi v planu v tiste konce zaiti.

 

Hvala!

 

Lp Ak84

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!