Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

a ni vin napisan tud na ploscici pod sedezem?

coc pa bi najbrs lahko tud dobil pri bmw, ce ga tip nima

Popravljeno . Popravil fishy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

COC dokument pti papirizaciji pri nas ni nujno potreben. Ta dokument izda proizvajalec in ne vem, če se ga da kar tako kupiti ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, boych pravi:

COC dokument pti papirizaciji pri nas ni nujno potreben. Ta dokument izda proizvajalec in ne vem, če se ga da kar tako kupiti ..

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, David 90 pravi:

Hvala.

Na spletu sem prebral (članek izdan januarja 2016), da je potrebno kupoprodajno pogodbo uveriti pri notarju .Denar ne mislim nakazovat ampak izročit ročno. Glede na to, da na kupoprodajni pogodbi piše cena po moje lahko šteje kot potrdilo o plačilo kupnine.

Je potrebno kupoprodajno pogodbo uveriti pri notarju ali je kako drugače?

 

Hvala

Če kupujete od fizične osebe, morate kupoprodajno pogodbo overiti pri notarju. Shranite potrdilo o plačilu kupnine, denimo plačilni nalog, potrebovali ga boste za izračun davka na Fursu. Ob nakupu od fizične osebe je vaše pravno varstvo manjše, velja načelo videno-kupljeno, razen izrecno zapisanih določil in jamstev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm sou lani septembra kupit in sm rabu

pred kratkim je sijay kupil motor v nemciji in je rekel da ni rabil overjat

 

mene ni nic stalo, overjanje, lohk da tud zato ker sta se notar in prodajalec poznala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, NARGOTH pravi:

Pogodbe ni potrebno overjati ! Ko narediš prepis reci prodajalcu naj spiše na prazen list pogodbo. Na pogodbi naj bodo podatki od prodajalca,tvoji ter podatki o motorju (tudi št šasije). Obvezno tudi ceno napiši spodaj ter podpišita se oba. To je to. LP

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ NARGOTH - A mi lahko poveš okvirno, koliko te je prišel uvoz motorja iz italije ? Ker motor, kolikšna je bila tam cena in koliko te je koštalo da se sedaj voziš? Ker me resno zanima, koliko pride uvoz cestaka 1000ccm (euro3), 140KM, letnik 2006, ki  italiji stane cca 5000€. A govorimo tle o 500€ al 1000€ dodatnega stroška?  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plačal boš DMV, do 999 cm3 je 5%, 1000 cm3 in več pa 10%. 100€ te pride še holologacija in to je to, razen stroškov transporta, tehničnega in registracije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, ProdriveR pravi:

@ NARGOTH - A mi lahko poveš okvirno, koliko te je prišel uvoz motorja iz italije ? Ker motor, kolikšna je bila tam cena in koliko te je koštalo da se sedaj voziš? Ker me resno zanima, koliko pride uvoz cestaka 1000ccm (euro3), 140KM, letnik 2006, ki  italiji stane cca 5000€. A govorimo tle o 500€ al 1000€ dodatnega stroška?  

 

Za opisani motor boš plačal, če ima v prometni zapisano manj kot 1000 ccm 3% (če ne 5%) + 5% davka na luksus, ker ima več kot 75 kW ... pa 100 EUR homologacije ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@boych  Mislim, da bo kar tako kot sem jaz napisal.

5.2.2 Motorna kolesa (tudi mopedi), kolesa z motorjem, trikolesa in štirikolesa

Davčna stopnja je odvisna od moči motorja v kW: Moč motorja (kW)

Stopnja davka (%) od davčne osnove

do vključno 25

1,5

nad 25 do vključno 50

2

nad 50 do vključno 75

3

nad 75

5

Stopnje dodatnega davka

Stopnja dodatnega davka je odvisna od prostornine motorja in znaša: Prostornina motorja (v cm3)

Stopnja dodatnega davka (%) od davčne osnove

Od

 

 0 - 999

0

 1.000 -

5

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nad 1000ccm se smatra kot luksuz zato dodatni davek.. kupiš panigale 959 pa ni tega davka..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Frenk 67 pravi:

@boych  Mislim, da bo kar tako kot sem jaz napisal.

5.2.2 Motorna kolesa (tudi mopedi), kolesa z motorjem, trikolesa in štirikolesa

Davčna stopnja je odvisna od moči motorja v kW: Moč motorja (kW)

Stopnja davka (%) od davčne osnove

do vključno 25

1,5

nad 25 do vključno 50

2

nad 50 do vključno 75

3

nad 75

5

Stopnje dodatnega davka

Stopnja dodatnega davka je odvisna od prostornine motorja in znaša: Prostornina motorja (v cm3)

Stopnja dodatnega davka (%) od davčne osnove

Od

 

 0 - 999

0

 1.000 -

5

Se opravičujem, zamenjal sem davek na luksus in davek, ki se obračuna na kW ... hotel sem mu samo napisati, da če mu v prometni piše manj kot 1000 ccm ne bo plačal davka na luksus in bo davek samo 5% ...

Se opravičujem še enkrat ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Glede na to, da sem mislil uvoziti motor iz tujine sem do dobra preveril kaj vse potrebuješ in kaj lahko preveriš glede motocikla:

Za registracijo in plačilo davka potrebuješ :

- račun oz. kupoprodajno pogodbo (dobro je če se uveri) ni pa nujno

- original prometno (od prodajalca)

 

Glede na to, da se v tem času veliko motorjev ukrade lahko greste v tuji državi (državi nakupa) na policijo in vam motocikel preverijo. Z motociklom se je potrebno pripeljati pred nakupom na policijo in ga brezplačno preverijo. V primeru, da je ukradeno ga zasežejo.

To velja za privat prodajalca. Za avto hiše ne vem.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jest to prav razumem. Recimo da bi rad pripeljal novo motorno kolo HD XL1200T Superlow.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=222530219&scopeId=MB&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&usage=NEW&makeModelVariant1.makeId=10300&pageNumber=2

na netto ceno 10407EUR plačam 22 procentov DDV in 2 procenta DMV (do vklljučno 50 kw), ter 5 procentov za nad 1000 ccm. Se pravi 29 procentov na neto ceno + 100 EUR homologacije.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne. (2+5)% boš plačal na bruto ceno z 22% DMV-ja

10407*1,22*1,07 + homologacija + dol ga prpelat

sej ni velika razlika 160 ojrov 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Potreboval bi pomoč, da se po domače ne nateg***. Dogovarjam se z Španskim državljanom o nakupu motorja. Čisto po naključju sem padel v to in sprva mislil da je vse skupaj natego varjanta. Poslal mi je slike motorja, skenirano osebno izkaznico in poslikane dokumente motorja, kjer je razvidna tudi VIN številka motocikla. Mi tukaj lahko kdo pomaga in preveri motor, lepo prosim. Številko javim na ZS.

Še nekaj me zanima. Je to sploh varno, kajti sedaj moram poslati svoje podatke in motor bo dostavljen z ladijskim prevozom. Seveda je potrebno predplačilo firmi, ki bo dostavljala motor in sicer v znesku 50%, po dostavi pa še naslednjih 50%. Kako se tu lahko zavarujem, da nebi slučajno bil po domače nategn***. Kako dejansko te zadeve zgledajo v praksi in na kaj moram paziti. Prosil bi za vaše mnenje in pomoč z informacijami.

Hvala

pred 28 minutami, roxsas pravi:

Pozdravljeni.

Potreboval bi pomoč, da se po domače ne nateg***. Dogovarjam se z Španskim državljanom o nakupu motorja. Čisto po naključju sem padel v to in sprva mislil da je vse skupaj natego varjanta. Poslal mi je slike motorja, skenirano osebno izkaznico in poslikane dokumente motorja, kjer je razvidna tudi VIN številka motocikla. Mi tukaj lahko kdo pomaga in preveri motor, lepo prosim. Številko javim na ZS.

Še nekaj me zanima. Je to sploh varno, kajti sedaj moram poslati svoje podatke in motor bo dostavljen z ladijskim prevozom. Seveda je potrebno predplačilo firmi, ki bo dostavljala motor in sicer v znesku 50%, po dostavi pa še naslednjih 50%. Kako se tu lahko zavarujem, da nebi slučajno bil po domače nategn***. Kako dejansko te zadeve zgledajo v praksi in na kaj moram paziti. Prosil bi za vaše mnenje in pomoč z informacijami.

Hvala

 

1.png

LIBRETTO (4).png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznavalci pozdravljeni! Ker imam določene pomisleke, da bi kupil rabljenega iz tujine, pa nasprotno pri novem teh ni ...

Konkretno mi je tale padla v oko: http://www.moto.it/moto-usate/honda/vfr-800/vfr-800-f-2014-16/6643477

Sedaj bi pa prosil nekoga, ki je bolj vešč teh davščin tam in tu, če mi v par besedah in številkah lahko napiše, za koliko € bi jo imel doma na dvorišču. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Fazer03 pravi:

Poznavalci pozdravljeni! Ker imam določene pomisleke, da bi kupil rabljenega iz tujine, pa nasprotno pri novem teh ni ...

Konkretno mi je tale padla v oko: http://www.moto.it/moto-usate/honda/vfr-800/vfr-800-f-2014-16/6643477

Sedaj bi pa prosil nekoga, ki je bolj vešč teh davščin tam in tu, če mi v par besedah in številkah lahko napiše, za koliko € bi jo imel doma na dvorišču. Hvala.

Nebodi len in preberi mal poste za nazaj, je bilo vse že napisano in to celo na tej strani.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Fazer03 pravi:

Poznavalci pozdravljeni! Ker imam določene pomisleke, da bi kupil rabljenega iz tujine, pa nasprotno pri novem teh ni ...

Konkretno mi je tale padla v oko: http://www.moto.it/moto-usate/honda/vfr-800/vfr-800-f-2014-16/6643477

Sedaj bi pa prosil nekoga, ki je bolj vešč teh davščin tam in tu, če mi v par besedah in številkah lahko napiše, za koliko € bi jo imel doma na dvorišču. Hvala.

glede na to da imajo v italiji enak stopno ddv-ja pa da ma tvoja makina 800 kubou pa vrjetno nad 100 konji oziroma na oko 75kw boš mogu dodat 5% na italjansko bruto ceno

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Fazer03 pravi:

Poznavalci pozdravljeni! Ker imam določene pomisleke, da bi kupil rabljenega iz tujine, pa nasprotno pri novem teh ni ...

Konkretno mi je tale padla v oko: http://www.moto.it/moto-usate/honda/vfr-800/vfr-800-f-2014-16/6643477

Sedaj bi pa prosil nekoga, ki je bolj vešč teh davščin tam in tu, če mi v par besedah in številkah lahko napiše, za koliko € bi jo imel doma na dvorišču. Hvala.

Pozanimaj se, če ga lahko dobiš brez IVA-e, ali kako jo boš dobil nazaj, ker boš v Sloveniji moral placat DDV in DMV.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 9. 2016 at 13:41, Frenk 67 pravi:

Žal ne. (2+5)% boš plačal na bruto ceno z 22% DMV-ja

10407*1,22*1,07 + homologacija + dol ga prpelat

sej ni velika razlika 160 ojrov 

sej se hecaš ane..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

sej se hecaš ane..

Ma ja, 22% DDV-ja

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!