Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

pred 18 urami, zenith pravi:

Zdravo. 

Ima ze kdo izkusnjo z uvozom honde dominator in homologacije te? 

Kako se je izslo z emisijsko ustreznostjo? 

Moja izkusnja je da niso nasli podatka tako da je osnova za obracun dmv 30% od cene motorja. 

Z

 

Vse imaš lepo opisano TULE ... o EURO normah pa ... citiram iz dokumenta v linku ...

Prav tako se za določitev stopnje dodatno upoštevajo še EURO standardi stopnje izpusta, in sicer se za stopnjo izpusta, nižjo od EURO 2, stopnja davka poveča za deset odstotnih točk, za stopnjo izpusta EURO 2 pa se stopnja davka poveča za pet odstotnih točk.
Za motorna vozila iz te točke z dvotaktnim motorjem se stopnja davka poveča za tri odstotne točke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Just now, CINDAPP said:

ker nisem našel, me zanima ali ima kdo izkušnjo  z uvozom motorja iz Švice

lpa

Lahko jaz danes vprasam (grem ravno na homologacijo) in javim. Ne vem, ce imajo kaksen sporazum podpisan....Svica ni del EU. Kaj pa je za en primerek (EURO?)....

lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, CINDAPP said:

Ja ,prosim gre za Harliya (euro-ne vem)

Harliy...a je to od Shenzhua (model?)! Oni delajo vecinoma samo elektricne skutercke....!

Model motorja in letnik?

 

lp

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, CINDAPP pravi:

Ja ,prosim gre za Harliya (euro-ne vem)

Pred leti so pisali, da imajo Harliji, ki so delani za ameriško tržišče (določene številke šasije), težave pri homologaciji v Sloveniji.

Malo poišči in se pozanimaj, da ne boš ostal brez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odg. zaposlenega na tehnicnih za homologacije....citiram:” jst tega neb uvazu..”! Na vpr. zakaj?....”jst nebi iz Svice uvazu”! 

To je to.....

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 3/5/2019 at 2:51 PM, Roger G. Jagger said:

Odg. zaposlenega na tehnicnih za homologacije....citiram:” jst tega neb uvazu..”! Na vpr. zakaj?....”jst nebi iz Svice uvazu”! 

To je to.....

 

lp

Moj zdivjanec je bil leta 2007 uvozen iz Svice. Kolikor vem, ni razlik med svicarskim trgom in trgom EU - vsaj Falco ima popolnoma enak izpuh, EPROM (Euro normo), luci itd. Pozanimaj se le kako je s carino. :whistle:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Arzen pravi:

Obstaja v Italiji kaj podobnega kot je pri nas za vpogled koliko lastnikov je imelo vozilo?

Pri njih enostavneje...so vsi lastniki na prometnem vpisani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Zivjo

kupujem motor ki je ze v sloveniji a ima avstrijske papirje nevem tocno kaj use ima in me zanima kaksne papirje potrebuje da je vreden nakupa ter homoligacije in registracije 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za homologacijo in registracijo rabiš račun ali pogodbo, prometno dovoljenje in dokument o homologaciji (coc), vozilo mora biti odjavljeno. S temi papirji greš na firmo, ki je registrirana za homologacije, tam ti spišejo prijavo in to odneseš na FURS z vsemi originali, čakaš cca en mesec za obračun DMv-ja in potem dobiš nalog za plačilo tega.  S potrdilom in motorjem nazaj na TP, če je vse v redu, ti izdajo tablice in to je to .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, 

zanima me, če kdo ve za kakšnega "dealerja" rabljenih italijanskih motorjev čez mejo. Da ni predaleč, veneto regija, trst, trbiž, udine, ... in da bi se splačalo iti pogledat ... Motohit vem, da hodi kupovat v milano ali rim do velikih pooblaščenih servisov oz. zastopnikov za znamke in naloži po 80 motorjev ... Sam ne bi šel tako daleč, ker ekonomske računice ni za nakup 1 motorja...

 

  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kosho pravi:

Pozdravljeni, 

zanima me, če kdo ve za kakšnega "dealerja" rabljenih italijanskih motorjev čez mejo. Da ni predaleč, veneto regija, trst, trbiž, udine, ... in da bi se splačalo iti pogledat ... Motohit vem, da hodi kupovat v milano ali rim do velikih pooblaščenih servisov oz. zastopnikov za znamke in naloži po 80 motorjev ... Sam ne bi šel tako daleč, ker ekonomske računice ni za nakup 1 motorja...

 

  

Moto fortuna, N. Gorica, na netu najdeš kontakt od Daliborja. On nabavlja v okolici, ki si jo navedel. 

Usluga te bo stala par stotakov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

kot fizična oseba (ne kot prodajalec) sem si kupil avto v Nemčiji in pripelajl v Slovenijo z začasnimi tablicami. Potem sem  vse te dokumente oddal kot je treba na FURSu. FURS je ugotovil, da davčna številka tega prodajlca ni veljavna in so mi prekinili postopek odmere DMVja in so poslali mednarodno poizvedbo z namenom, da preverjio tega prodajlca. Če hočem registrirati avto, moram plačati celotni DDV(+ DMV), pravi FURS ali pa počakam dokler se mednarodna poizvedba ne konča. To je bilo Oktobra, zdaj smo konec Januarja (3 mesece že čakam na odmero DMV). Med tem časom sem najel davčnega svetovalca, ki vodi moj postopek (pritožbe, urgencije) in pravi, da to kaj so se oni odločili, nima smisla. Rabljen avto z več kot 6000km in več kot 6 mesecov star, se DDV ne plača, ampak samo DMV.

Prosim za vašo pomoč in nasvet, če je kdo imel podobne težave...

Hvala in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjaj svetovalca. Tebi manjka dokazilo, da je bil DDV sploh plačan oz. je prodajalec lahko "izvozil" avto in uveljavil povračilo (ali pa obstaja še kakšna "nova fora" ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem nisem v celoiti opisal zadevo. DDV ni razviden iz računa ker pri tem prodajalcu sem dobil računa kjer piše, da ta car dealer ni davčni zavezanec in ne more davka pokazat v računu (baje plača samo davek na dobiček mi je rekel po telefonu in tega nemore navesti v računu). Piše pa tole v tem računu "Nach 25a UStG (Differenzbesteuerung Sonderregelung) kann keine Umsatzsteuer ausgewiesen werden" . Davčna števlika, ki je na računu je samo "Ust. Id Nr: xxxxxxx", in se ne začne z "DE xxxxx" (kot si FURS želi). Prodajalec pa pravi da je Ust. Id Nr. edina davčna številka, ki jo ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, moreš dopovedat davčni da je kot da bi kupil avto od fizične osebe in je prodajalec podobno kot pri nas, tako da jim napiši da je tisti nemški stavek enako kot v  Slo. zakonodaji

"DDV ni obračunan na podlagi 1. odstavka 94. člena Zakona o davku na dodano vrednost"

Torej prodajalec ni zavezanec za DDV, ker je njegova davčna številka podana brez DE, torej ni dobil povračila DDV.

Uspešno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to jim je napišal ta moj davčni svetovalec in so rekli, da se lahko pritožujem in oni menijo, da moram varščine plačat (DDV v celoti). Če se iskaže da je ta prodajalec v redu, celotni znesek dobim nazaj. Vse povsod kje sem pa bral, piše da se zavarovanje DDVja plača samo če si firma, ne pa fizična oseba. FURS parvi v vsakem primeru bi morel imeti veljavno davčno številko, tudi če ni on davčni zavezanec. Očitno se nočejo več ukvarjat z mano in so me dejansko "odje****"...

Popravljeno . Popravil DMV 3 mesece čakam
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so poslali poizvedbo, potem se "ukvarjajo" s teboj. Samo že naši niso ravno hitri, prioriteta takih stvari, pri tujih organih pa tudi ni ravno med nujnimi, če pa bodo dobili "negativen odgovor" , pa veliko sreče...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, kako lahko fizična oseba izda račun :huh:

Če jaz prodajam motor, obstaja samo overjena kupoprodajna pogodba .. a je v Nemčiji drugače ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, maus said:

Zanima me, kako lahko fizična oseba izda račun :huh:

Če jaz prodajam motor, obstaja samo overjena kupoprodajna pogodba .. a je v Nemčiji drugače ?

 

Ne sme ga. In v tem primeru ga tud ni. Dec je avto kupil v prodajalni. In racun je Izdala je pravna oseba, ki pa ni vpisana v evropski razvid sistema za DDV.
 

 

Ze kako leto se trudim razvozlat podobno zagonetko v obratni smeri, pa na FURS-u ne dobim nobenga konkretnega odgovora, niti kompetentnega sogovornika. Izstopil bi iz ddv sistema, rad bi pa še naprej nabavljal v EU. Vendar me dobvitelji ne bi videli v sistemu, in se stvari komplicirajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

Ne sme ga. In v tem primeru ga tud ni. Dec je avto kupil v prodajalni. In racun je Izdala je pravna oseba, ki pa ni vpisana v evropski razvid sistema za DDV.

jaz, ker sem mal tumpast, sem razumel, da je kupil od fizične osebe ;) ,

ker je vse skupaj malo konfuzno napisano :jezik: 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!