Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

pred 1 uro, raza pravi:

Napačno tolmačiš ali se slabo spomniš!

 

Citat:

Nakup novega vozila iz EU

Kot novo EU vozilo je smatrano tisto, ki je staro manj kot 6 mesecev in ima manj kot 6000 prevoženih kilometrov. Večina držav ne zaračuna nobenega davka na uvoz v tem primeru, izjemi sta le Ciper in Portugalska.

Vir:https://www.carfax.eu/sl/uvoz-avtomobila/iz-tujine

Torej je rabljeno vozilo starejše od 6 mesecev in ima prevoženih vsaj 6000 km

sj nism dost falil ... ampak .. od kdaj staro .. od prve registracije ali od izdelave ? .. kot se spomnim je rok od registracije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, maus pravi:

sj nism dost falil ... ampak .. od kdaj staro .. od prve registracije ali od izdelave ? .. kot se spomnim je rok od registracije.

evo najdu... mislim, da še velja. Napisal sem od registracije, v zakonu piše dano v uporabo ;)

Po DDV zakonodaji je rabljeno prevozno sredstvo kopensko motorno vozilo, ki je bilo dobavljeno po preteku šestih mesecev od datuma, ko je bilo prvič dano v uporabo, in s katerim je prevoženih več kot 6.000 kilometrov. 

vir: https://www.fu.gov.si/davki_in_druge_dajatve/podrocja/davek_na_dodano_vrednost_ddv/#c4623

v točki https://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet/Davki_in_druge_dajatve/Podrocja/Davek_na_dodano_vrednost/Opis/Davek_na_motorna_vozila.docx

jaz sem zapisal:

pred 4 urami, maus pravi:

pol leta mora bit registriran in (kokr se spomnem 5000 km), da se smatra kot rabljen motor

govorim na pamet... ampak tko je bilo

evo .. zajebu sm za 1000 km :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala @Maus 

In kak je potem davek če iz IT uvozimo motocikel, ki ima samo 1000 km? Oz kak če ustreza pogojem rabljenega vozila?

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Ni3ous pravi:

Hvala @Maus 

In kak je potem davek če iz IT uvozimo motocikel, ki ima samo 1000 km? Oz kak če ustreza pogojem rabljenega vozila?

ne vem.. bi moral mal brskat nisem iz Fursa ampak iz Darsa .. vem pa kok je letna vinjeta za na motor, ne glede kok je star motor in kok km ima, samo da je registriran oziroma dan v uporabo.

cena je enaka :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

ne vem.. bi moral mal brskat nisem iz Fursa ampak iz Darsa .. vem pa kok je letna vinjeta za na motor, ne glede kok je star motor in kok km ima, samo da je registriran oziroma dan v uporabo.

cena je enaka :P 

FURS, DARS isti kuratz. Povsod sama korupcija... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

zanima me če je že kdo kupoval  rabljen dirkalni motor v EU? Mam enga ogledanega pa mi ne morejo naredit računa drugače kot na firmo.

Motor ni registriran in nikoli ni bil, homologacije ni, je čist factory motor, tud okvir nima številk, samo račun iz tovarne do ekipe ki ga ima v lasti. 

A je kdo že šel čez tole, zanimajo me izkušnje?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, BIZIXXX said:

Motor ni registriran in nikoli ni bil, homologacije ni, je čist factory motor, tud okvir nima številk, samo račun iz tovarne do ekipe ki ga ima v lasti. 

Tole bo pa neka tezka raketa! Moto2?

a si prasal kake krosiste? Al pa karting dirkace? Slisi se podobno. Pac sportni rekvizit, ni prevozno sredstvo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, BIZIXXX pravi:

Pozdravljeni,

 

zanima me če je že kdo kupoval  rabljen dirkalni motor v EU? Mam enga ogledanega pa mi ne morejo naredit računa drugače kot na firmo.

Motor ni registriran in nikoli ni bil, homologacije ni, je čist factory motor, tud okvir nima številk, samo račun iz tovarne do ekipe ki ga ima v lasti. 

A je kdo že šel čez tole, zanimajo me izkušnje?

Hvala.

spremlam tvoje poteze :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kugelschreiber pravi:

Tole bo pa neka tezka raketa! Moto2?

Superstock 1000 

pred 15 urami, maus pravi:

spremlam tvoje poteze :P

Tud jest tvoje ?

 

U glavnem ne bo šlo, največji problem je v tem ker vozilo nima nikakršne VIN številke. No go, oziroma veliko težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, BIZIXXX pravi:

U glavnem ne bo šlo, največji problem je v tem ker vozilo nima nikakršne VIN številke. No go, oziroma veliko težav.

Kaj pa, če kupiš okvir in vse to namontiraš na drug - rabljen okvir ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ga je treba sploh uvažati, če ne bo za na cesto? Plačaš račun prodajalcu in stvar zaključena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, BIZIXXX pravi:

Pozdravljeni,

 

zanima me če je že kdo kupoval  rabljen dirkalni motor v EU? Mam enga ogledanega pa mi ne morejo naredit računa drugače kot na firmo.

Motor ni registriran in nikoli ni bil, homologacije ni, je čist factory motor, tud okvir nima številk, samo račun iz tovarne do ekipe ki ga ima v lasti. 

A je kdo že šel čez tole, zanimajo me izkušnje?

Hvala.

Ne vem sicer kako boš uredil s FURS om ker kupuješ na firmo.....sicer pa greš samo na homologacije kjer ti bodo izdali tako potrdilo......moj je sicer imel WIN številko, od tipa motorja pa ne, ker je gor pač SBK motor...

20181106_171630.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Sicer sem celo jaz verjetno rekel da ne vem če gre, amoak zdej nujno rabim informacijo kako se da zrihtat izvozne tablice iz italje? Torej rad bi pripeljal vozilo brez avtovleke (ne morem ga dat na prikolico ima 2t ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

55 minutes ago, smasher said:

Sicer sem celo jaz verjetno rekel da ne vem če gre, amoak zdej nujno rabim informacijo kako se da zrihtat izvozne tablice iz italje? Torej rad bi pripeljal vozilo brez avtovleke (ne morem ga dat na prikolico ima 2t ?

Ne boš. Na kamjon bo moglo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neeee no.. ne bom dal jurja za transport.... dobrih 500km v eno smer, je en majstr ki je reku da da starodobnika samo da kdo plača prepis ki je v IT prepis svinsko drag (oz njihov passaggio di prprpieta), za izvoz tega ni, samo cca 100eur papirjev od njihovih uradov za izpis iz vozila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, smasher said:

neeee no.. ne bom dal jurja za transport.... dobrih 500km v eno smer, je en majstr ki je reku da da starodobnika samo da kdo plača prepis ki je v IT prepis svinsko drag (oz njihov passaggio di prprpieta), za izvoz tega ni, samo cca 100eur papirjev od njihovih uradov za izpis iz vozila...

Ma ne bi smelo bit tolko. Za avto s temi...ne spomnem se izraza, vozjo se okrog in sproti pobirajo kar se jim naroci, za avto iz njemacke cca 300€.  Recmo u tem stilu:

https://www.intergem.si/prevoz-vozil

 

ce je pa registriran, nej se prpele do meje, in uzame tablice+papirje. Ti pa placas šlep iz Milj do doma. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Italiji po 1.1. mora biti avto registriran še 6 mesecev da ga lahko odjaviš za izvoz, ravno zaradi takih primerov, pa rabiš še CMR od prevoznika.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja kera neumnost, jaz sem ravo neregistrirano vozilo odpeljal, to mjo tut ni malo v qrcu zakonodajo. prav tako imajo (ne vem če velja povsod v IT) če kupiš kot tujec nepremičnino moraš potem registrirat tudi vozilo v iT, pa tuje tablice za italjane so ne sploh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Smasher&Fwcabrio, lahko malo bolj razlozita:

Ce od privat prodajalca kupis-mora biti reg. vsaj se pol leta? In samo tak motor lahko potem odjavi+CMR je potreben?

Ce je pa od dealerja/firme, neregistriran, je pa kako?

 

Thx za info

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj našel v zvezi s tem...

Ocitno je fora v tehničnem, ne sme biti starejši od 6 mesecev,

ne velja pa to za mlajše motorje od 4 let( tehnični se ni zahtevan).

Pa tu piše, da lahko tudi začasne tablice dobiš .?????
Upam, da prav razumem ( Google translate :)):

http://www.aci.it/i-servizi/guide-utili/guida-pratiche-auto/esportazione.html

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, flight69 said:

Nekaj našel v zvezi s tem...

Ocitno je fora v tehničnem, ne sme biti starejši od 6 mesecev,

ne velja pa to za mlajše motorje od 4 let( tehnični se ni zahtevan).

Pa tu piše, da lahko tudi začasne tablice dobiš .?????
Upam, da prav razumem ( Google translate :)?

http://www.aci.it/i-servizi/guide-utili/guida-pratiche-auto/esportazione.html

 

Hvala, za link. sem iskal to 2018, in tudi sedaj nisem našel nobenega postopka starejšega od 2019, da bi imel možnost tablic za izvoz, čeprav na formularju piše 2017.

Sicer piše cela solata in sem komaj razluščil bistvo vsaj islim da sem ga..

Istanza Unificata  (dolg formular skor da ne piše še številke gat..)

Se la richiesta è presentata dall'avente titolo non intestatario al PRA è necessario allegare anche il titolo di acquisto in originale (atto di vendita, provvedimento della Pubblica Amministrazione, verbale di vendita all'asta, accettazione di eredità ecc.) redatto nelle forme prescritte dalla legge.    (kupoprodajna pogodba, potrdilo o nakupu..)

Certificato di Proprietà (CdP) in formato cartaceo, Carta di circolazione o Documento Unico di Circolazione.  (italjanska prometna)

Targhe (anteriore e posteriore). (Tablice)

Documento di identità/riconoscimento.  (osebni dokument)

 

Ja piše da lahko dobiš začasne tablice ki so namenjene samo za eno potovanje, (to sem pol prebral na drugem linku), kjer je potrebno točno opisati željeno pot.

https://www.newsauto.it/guide/targa-provvisoria-come-funziona-2018-155425/#:~:text=Nel caso di targa provvisoria,anche il permesso di soggiorno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lep pozdrav,

zanima me kako bi lahko uvozil aprilio rs 125 iz druge države ker pri nas stane 5.200 zato bi jo rad uvozil ker so drugje zelo cenejše npr. nemčija in me tudi zanima koliko bi me vse skupaj stalo.

Popravljeno . Popravil TimonT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, TimonT pravi:

Lep pozdrav,

zanima me kako bi lahko uvozil aprilio rs 125 iz druge države ker pri nas stane 5.200 zato bi jo rad uvozil ker so drugje zelo cenejše npr. nemčija in me tudi zanima koliko bi me vse skupaj stalo.

ba kar tule prava tema za tako vprašanje, mal prelistaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!