Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Motor mora ustrezati določenemu standardu, že vse piše, malo pobrskaj tudi v drugi temi o uvozu in homologaciji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[- COC (Certificate Of Conformiti) Za dvo in trikolesna vozila imamo popolnoma harmonizirane predpise z EU. Na kratko, kar je registrirano kjer koli v EU je lahko tudi pri nas.

Popolnoma napačna trditev !!!Mislim na drugi stavek v besedilu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[- COC (Certificate Of Conformiti) Za dvo in trikolesna vozila imamo popolnoma harmonizirane predpise z EU. Na kratko, kar je registrirano kjer koli v EU je lahko tudi pri nas.

Popolnoma napačna trditev !!!Mislim na drugi stavek v besedilu !

razlog prosim,ker nisem dobil COC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlog prosim,ker nisem dobil COC

nimaš COC?

pejt nazaj pa ga dobi!

ker brez COC (in recimo tud brez vez) homologacije--> registracije PAČ ne bo!

Kar je v EU je lahko tudi pri nas?

Recimo, samo da so pri nas veliko strožji glede takih stvari

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne klamfe pa ti serješ.

CoC rabiš samo pri registraciji NOVEGA motorja. Ker ko je motor prvič registriran dobi CoC ministrstvo za promet in ga tam hrani.

Lepo sem uvozil rabljen motor iz italije in noben ni hotel CoC, nikjer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...In česa ni možno registrirati:

...Direktive 97/24/ES.--- (Če tem direktivam ne ustreza ne moreš registrirat)

Kot boste videli pa je napisanega toliko in tako, da ne morem izluščiti bistva, ki bi mi dalo vedeti kaj točno se ne more uvoziti, vendar na podlagi vseh direktiv, zakonov in prebranega gradiva izhaja, da kar je TA HIP registrirano v EU lahko registriramo tudi pri nas v primeru nakupa rabljenega dvo ali tri kolesa. V kolikor temu ni tako bodo ustrezni organi morali to dokazati na podlagi uredbe v kolikor obstaja. Jaz je ne najdem niti ne vem zanjo.

LP

Nikola Tesla

:klicaj: PS: Prosim, da ne pošiljate v tej temi postov Bambijevega kova ampak navajate zgolj in samo preverjena dejstva. Take trditve pa podprete z nečim konkretnim, da bomo pač vsi vedeli, če temu res ni tako.

Tesla, lepo si se potrudil, sam se mi zdi, da si ti eden tistih, ki malo prevec komplicira...

Kot si ze sam napisal - vse kar mora uvoznik rabljenega dvokolesnika doseci je, da na dokumentih nekje pise, da vozilo ustreza direktivi 97/24/ES. Tej pa NE ustrezajo VSA ta hip registrirana vozila v EU.

Pri uvozu mojega tega ni bilo nikjer napisanega, je pa res novejsi letnik. Tisti, ki pa uvazajo starejsi moped, naj pac poskrbijo, da imajo to vpisano na dokumentih. Ce to ni mozno, naj tak moped pustijo tam kjer je.

Sam begate in strasite potencialne uvoznike :evilgrin:

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne klamfe pa ti serješ.

CoC rabiš samo pri registraciji NOVEGA motorja. Ker ko je motor prvič registriran dobi CoC ministrstvo za promet in ga tam hrani.

Lepo sem uvozil rabljen motor iz italije in noben ni hotel CoC, nikjer.

se opravičujem, zamenjal sem CoC in ACI :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Tesla, lepo si se potrudil, sam se mi zdi, da si ti eden tistih, ki malo prevec komplicira...

1. Sem natančen, dosleden in stvari vedno izpeljem do konca in če so ti taki pojmi tuji potem lahko rečeš, da kompliciram. Se strinjam.

... Kot si ze sam napisal - vse kar mora uvoznik rabljenega dvokolesnika doseci je, da na dokumentih nekje pise, da vozilo ustreza direktivi 97/24/ES. Tej pa NE ustrezajo VSA ta hip registrirana vozila v EU.

2. Če nisi razumel napisanega ti bom povzel po domače. Država si je z tem določilom pustila pravico zavrniti izdajo homologacije in posledično registracijo vozila (mlajšega od 25 let) ki (POUDARJAM) PREVEČ odstopa od naštetih normativov. Torej vidiš, do določene mere ti bodo že pogledali skozi prste le tega ti nihče ne more zagotoviti kje je ta meja. Zato je potrebno v kolikor motor PREVEČ odstopa oziroma, če veš, da kupuješ v tujini starejši motor izbrskaj prej podatke o njem in jih pošlji na homologacije-avtoplus@siol.net in povprašaj če bo šlo skozi.

Starodobnike lahko registriraš, če je vozilo starejše od 25 let, ohranjeno in tehnično vzdrževano tako, da je skladno z originalno konstrukcijsko sestavo in obliko, in se zaradi tega svojega zgodovinskega in tehničnega pomena praviloma ne uporablja za vsakodnevne prevoze.

Kontrola uvoza starodobnikov in uvoza vozil za določene subjekte ni predmet akreditacije (36.in 37.člen pravilnika o ugotavljanju skladnosti vozil s predpisi)

Prevedeno po domače. Za starodobnike ne veljajo nobene omejitve ob predpostavi, da je vozilo tehnično izpravno in originalno (nepredelano).

... Sam begate in strasite potencialne uvoznike

3. Zbegan je lahko nevednež, kot sem bil jaz, ko so me pošiljali od vrat do vrat. Tebe pa želim izobraziti in kaj naučiti.

Te teme pa sem se lotil zato, da vas ne bodo imeli za norca butasti in za povrh še nesramni birokrati. Bodite pripravljeni in se ne pustite zmesti in zahtevajte, kar Vam pripada. Ne pustite, da vas pošiljajo plačat DMV če ga ni. Ne dovolite, da vas odženejo, ko želite preizkusno tablico. Ne plačujte dveh zavarovanj, če lahko plačate le eno še posebej, če imate namen motor takoj tudi registrirat. Ne pustite, da Vas policaj pošlje na tehnični, ker po njegovem motor ne ustreza homologaciji. Slikajte motor na samem tehničnem pregledu in mu pomolite sliko, če bo treba. Bodite pripravljeni in se ne pustite jebat.

Težko sem zapisal to besedo, ampak imam za to zelo tehten razlog, ki izvira iz našega sodstva in krivic, ki jih povzroča včasih z zelo težkimi posledicami. Če še ne veste v kolikor ste prejeli kar koli iz sodišča pa je šlo za evidentno pomoto, (recimo: nekdo z istim priimkom živi na istem naslovu v več stanovanjski zgradbi), odgovorili pa ste vsega en dan prepozno, da niste prava oseba je to za državo isto kot, da ste vi tisti, ki je kriv za vse, pa čeprav nimajo za to niti enega samega dokaza in za povrh priznajo, da to vedo, ampak nekdo pač mora plačat. Vmes poteče 10 let živcev in plačevanja odvetnikov, da bi dokazal, da se to mene sploh ne tiče. Verjeli ali ne te države to ne briga. Izgubil sem, saj je višje sodišče ugotovilo, da sem se dejansko en dan prepozno pritožil in zato sem nase prevzel vse nastale terjatve. Jebali vas bodo do konca dokler vas ne bodo zjebali, kot so mene. Življenje je predragoceno, da bi ga zapravljali po nepotrebnem zaradi birokracije. Na žalost sem to spoznal šele na lastni koži.

LP

Nikola Tesla

:klicaj: PS: Prosim, da ne pošiljate v tej temi postov Bambijevega in Flight69 kova ampak navajate zgolj in samo preverjena dejstva. Take trditve pa podprete z nečim konkretnim, da bomo pač vsi vedeli, če temu res ni tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da jaz opišem celo svojo zgodbo uvoza kar v to temo. Verjetno bo mariskomu koristila.

Na italijanski spletni strani sem našel motor, ki mi ustreza. Motor se je nahajal pri prodajalcu, torej concessionario. Dogovoril sem se za obisk, pogledal motor, če je res tak kot je trdil in se lotil papirjev. Najprej sem dobil ACI (automobile club d'italia), ki je certifikat o lastništvu. Na tem dokumentu mora biti napisano: annotata cessazione della circolazione per esportazione ... . Skratka, da je motor pripravljen za izvoz. V marsikaterih drugih državah je ta dokument dovolj kot potrdilo o lastništvu, pri nas ni. Potem sem dobil odjavljeno prometno dovoljenje. Na prometnem dovoljenju (carta di circolazione) mora biti žig ANNULATO, torej odjavljeno. 3. dokument, ki je OBVEZEN je kupoprodajna pogodba ALI račun. Pri nas velja kot potrdilo o lastništvu. Odvisno od tega ali kupuješ pri prodajalcu ali pri fizični osebi. Pozanimajte se kdo je uradni lastnik motorja! Ker če je prodajalec kupil motor, ni ga pa prepisal nase, je lastnik še vedno tista fizična oseba, ki ga je pripeljala v salon. To se je zgodilo pri meni. Čeprav sem kupil pri prodajalcu sem rabil OVERJENO(!) kupoprodajno pogodbo, ker je bila lastnik še vedno neka ženska. Kupoprodajni pogodbi se reče Contratto di vendita. Vse potrebne žige se uredi pri lokalni agenciji. Če kupujete motor pri fizični osebi se prej pozanimajte kje takšna agencija je. Pravtako najdite notarja, ki vam bo overil pogodbo. Meni je to prodajalec urejal sam.

V roki sem imel torej 3 dokumente:

- ACI

- overjeno kupoprodajno pogodbo

- odjavljeno prometno dovoljenje

V Ljubljani sem motor zavaroval za celo leto, dvignil preizkušnjo in se odpeljal v Koper na Avtoplus (http://www.avtoplus.si/index_homologacija.asp). Oni so edini v Sloveniji, ki urejajo homologacijo za uvožene motorje. Šušlja se, da se lahko to opravi tudi drugje, vendar tule zagotovo dobite pravi papir. Ko kupujete motor glejte, da bo v čim bolj originalnem stanju. Težijo namreč za vsak aftermarket smernik, da o izpuhu in podobnih predelavah ne govorim. Če je motor predelan imejte s seboj vse dokumente o predelavi ali pa si sposodite originalne dele. Po opravljeni homologaciji (kartonček dobite priporočeno po pošti v 3h delovnih dneh) sem šel motor registrirat. Če je motor starejši od 4ih let, morate opraviti tehnični pregled. Po tehničnem pregledu na lpp ali kje drugje pa za registracijo zahtevajo:

- homologacijo (to kar dobite pri avtoplusu)

- odjavljeno prometno

- kupoprodajno pogodbo ali račun

- sklenjeno zavarovanje

Potem pa tablice na motor in gasa.

No, jaz sem se ukvarjal še z blokado na 25kW in dodatno homologacijo le-te. 25.2. sem pripeljal motor iz Italije, registriral 21.3, ta teden enkrat bo pa v prometno končno vpisana tudi blokada na 25kW. Računajte, da boste potrebovali kakšen mesec za urejanje vseh papirjev, ker italijanska pošta deluje zelo počasi. Probajte čimveč urediti, ko ste še tam. Naj omenim še to, da ne znam italijansko. Spletne strani sem prevajal prek google translate, prodajalec je pa govoril neko spakedrano angleščino, a se je vseeno dalo zmenit.

Res je, da je precej zafrkancije, toda meni se je splačalo. (Yamaha R6 letnik 2003 v odličnem stanju za 4300€)

Veliko uspeha pri uvozu vam želim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[ ...

3. Zbegan je lahko nevednež, kot sem bil jaz, ko so me pošiljali od vrat do vrat. Tebe pa želim izobraziti in kaj naučiti.

LP

Nikola Tesla

:klicaj: PS: Prosim, da ne pošiljate v tej temi postov Bambijevega in Flight69 kova ampak navajate zgolj in samo preverjena dejstva. Take trditve pa podprete z nečim konkretnim, da bomo pač vsi vedeli, če temu res ni tako.

Kaj naj ti se recem... :D

Se enkrat, cenim tvoj trud, da hoces zbrat vse podatke na enem koncu, vendar moras biti pripravljen, da te bo kdo kdaj popravil...Zakaj je to tako tesko sprejet?

Brezveze kompliciras s COC-om, zacasno registracijo in se s cim. Dovoli pa, da te ljudje popravijo(mo). Pusti se tudi ti izobrazit ali pa vsaj pusti, da te nekdo nauci nekaj narest brez se vecjega kompliciranja.

Verjamem, da so te v preteklosti nasrali in si zato previden.

Ze ACI je za vecino bavbav, ko pa nekdo zacne z COC-om pri rabljenem vozilu - si res mislil, da se nebo nihce obregnil, ce bo

videl, da si napisal nekaj kar ni prav? Se pa strinjam s tabo, da naj bi bili "popravki" v pravilni obliki.

Ko folk vidi pred sabo copy-paste zakone, se vecini stemni pred ocmi. Sploh, ce se gre za take enostavne stvari, kot je uvoz motorja. To ni topic za bodoce uvoznike na veliko, ampak za nas "indijance", ki si (smo ze) kupujemo 1 moped v tujini :whistle: .

Ce si hotel imeti temo, kjer bi obveljalo samo to kar ti napises, potem bi se moral dogovoriti z Adminom, da ga zaklene in bi ti mi posiljali PM-je kje si se zmotil, ce lahko popravis, al pa bi te pljuvali v drugi temi :evilgrin:

Jaz sem svoj moped uvozil pred dobrim letom brez vsakrsnih tezav. In za to se moram zahvaliti predvsem Motosvetu in "pionirjem", ki so tu opisali svoj "krizev pot" :cry: .

Sem pa res parkrat prebral teme po dolgem in pocez in to je tudi razlog, da cenim tvoj trud, da vse strnes v tem topicu, ker bi s tem mnogim olajsal zadevo.

Tko. Razumi in sprejmi tole kakor hoces, upam pa da v dobro, ker si zacel dobro stvar in je prav, da nadaljujes - lahko Admini kaksno stvar pobrisejo, da bo tema bolj pregledna (tudi moje pisanje :P ), tebe Nkola T. pa prosim za malo vec strpnosti, tudi vecina nas ostalih na forumu je dobronamernih...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prebral vso to temo in še 20 ostalih na temo uvoza pa nisem uspel izluščit naslednjega primera:

zaradi slabega dolarja bi se splačalo kupit motor v ZDA in kolega razmišlja o nakupu yamahe R6. če jo v zda kupi po uradni ceni (se pravi brez vseh popustov) ga stane 6000€. ima enega ki bi mu jo dal v kontejner (vozi avte in čolne) in recimo da bi ga to stalo 800€ in ko plača vse davke in dajatve ga motor pride na 8600 €. delta team jih ima sedaj v akciji za 9200 € tako da je tu prihranka 600€, drugače pa sem gledal cene od 9600 do 10200 € pri nas.

ampak OK, on ima sedaj ugodno USA model pri nas - kaj pa potem da ga registrira?

lahko sploh naredi homologacijo brez kakih predelav? ustrezajo ti motorji euro izpušnim normam (gledam ameriške strani pa nič ne piše kake norme izpolnjujejo)? kakšen je postopek in stroški od pristanišča do ceste in papirologija za USA model???

za garancijo mi je jasno da je verjetno ni.

hvala za odgovore ker verjamem da je že kdo se igral z to mislijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na avtomobilizem.com je en uporabnik Chgotom al neki takega, ki se ukvarja s prevozom in rihtanjem vsega za uvoz vozil iz ZDA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na avtomobilizem.com je en uporabnik Chgotom al neki takega, ki se ukvarja s prevozom in rihtanjem vsega za uvoz vozil iz ZDA.

ne nismo se razumeli. to da se v zda kupi, naloži na kontejner in pri nas uredi procedura uvoza je porihtano preko enega tipa AMPAK kaj potem? homologacija (kolko stane?), je motor sploh ustrezen, ker iz ameriških specifikacij se to ne vidi, itd...?

jaz ga prepričujem da se mu ne splača ker bo prišparal max 1000€, čakal bo kar nekaj časa, ne bo imel garancije in še vedno je vprašanje če ga lahko tu sploh registrira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor na to vprašanje boš po mojem dobil edino na Avtoplusu v Kopru. Če bodo oni dali homologacijo za ta motor se bo dalo zrihtati vse. Če pa ne bodo, potem pa po mojem nimaš kaj.

Kot si že sam rekel, se po mojem mišljenju za razliko 600-1000 EUR bolj splača vzeti pri nas z dveletno garancijo.

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem imel pred kratkim prav enako idejo, da bi v ameriki kupil in uvozil motor.

no koncu sem ugotovil, da se ne da, oziroma se ne splača.

plačat je treba carino (10% od zneska vrednosti+prevoz+dajatve tam+stroški nalaganja, razlaganja...), pa še tudi DDV. Osnova za DDV je carinska vrednost blaga, h kateri so prišteti carina, okoljska dajatev in davek na motorna vozila. Stopnja DDV je 20 %.

poleg tega na nobenem dokumentu od motorja ki je namenjen za ameriko ne piše, da je skladen za evropo, zato ti homologacije ne bojo izdali v Kopru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me, če je potrebno motor starejši od 25 let tudi peljati na homologacijo? In če homologacije opravljajo tudi kje v SV Sloveniji? Motor bi pripeljal iz Nemčije, starost motorja je 26 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me, če je potrebno motor starejši od 25 let tudi peljati na homologacijo? In če homologacije opravljajo tudi kje v SV Sloveniji? Motor bi pripeljal iz Nemčije, starost motorja je 26 let.

RTI v Mariboru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!

zanimam me, kako dolgo moram čakat na duplikat iz avtoplusa, namreč motor je bil tam homologiran in ker sem izgubil homologacijski kartonček sem prosil za duplikat! na njihov naslov sem poslal prošnjo za duplikat zdaj pa je že minilo 1 teden pa nobenega odgovora z njihove strani, mogoče ve kateri kako dolgo potrebujejo da pošljejo duplikat?

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZOR pri homologaciji uvoženega rabljenega motorja imajo novo foro za zezanje. Čeprav imaš odjavljeno prometno in kupoprodajno pogodbo ni dovolj če motor ni bil delan za evropo zdaj hočejo

še direktivo 93/14 to pomeni da ustrezajo zavore,pa čeprav so identične kot na motorju ki je kao delan za evropo.To foro zdaj uporabljajo pri HD jih.Brez te direktive ni homologacije!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZOR pri homologaciji uvoženega rabljenega motorja imajo novo foro za zezanje. Čeprav imaš odjavljeno prometno in kupoprodajno pogodbo ni dovolj če motor ni bil delan za evropo zdaj hočejo

še direktivo 93/14 to pomeni da ustrezajo zavore,pa čeprav so identične kot na motorju ki je kao delan za evropo.To foro zdaj uporabljajo pri HD jih.Brez te direktive ni homologacije!

jst sm zravn njim dau tud COC in EURO potrdilo tko da se lohk pojebejo z mojimi bremzami :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam pa eno specificno vprasanje:

Na ebayu sem nasel cel kup zelo lepih in ugodnih streetfighter predelav. Kako je z uvozom predelav iz drzav EU? TUV certifikat itak da majo, sej so registrirani. Za osnovo imajo motorje in okvirje iz kakih 90ih let. Torej niso starodobniki, niso pa tudi najmlajsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!