Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

pred eno uro, bambi61 pravi:

Zdaj bom noro vprašal ali potem novega ne morem uvoziti??Ali so dajatve iste za nov ali rabljen motocikel?Prosim za odgovor!Hvala.

Google je lahko tudi tvoj prijatelj ... Kmet bi lahko prikoličarja uvozil brez DMV, če bi le ta bil starodobnik...

Višina DMV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

a se pri poškodovanem kaj bolj zaplete? verjetno da - a je predpisan rok od dneva kupoprodajne do dneva vložitve dokumentov za uvoz ? je pri uvozu treba peljati motor če je pol leta star na homologacijski pregled in mora biti izpraven? kajti sam čas za popravilo je lahko daljši od roka za uveljavitev ostalih stvari .. :hmm:

Po besedah ''homologatorja'', ki mi je delal homologacijo (Avto Krka), je potrebno najpozneje 15 dni od nakupa vozilo prijaviti pri firmi, ki dela homologacije, sama homologacija se pa lahko naredi pozneje, ... se pravi kupiš -> prijaviš -> popraviš -> opraviš homologacijo ...

pred 1 uro, bambi61 pravi:

Zdaj bom noro vprašal ali potem novega ne morem uvoziti??Ali so dajatve iste za nov ali rabljen motocikel?Prosim za odgovor!Hvala.

Lahko, samo boš pri nas plačal DMV in še DDV ... verjetno se da kako urediti, da pri nakupu v drugi državi ne plačaš DDV-ja ... novega se praktično izven SLO ne splača kupiti ... razen, če ga pri nas ne moreš dobiti ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9 March 2016 at 10:17 AM, boych said:

Po besedah ''homologatorja'', ki mi je delal homologacijo (Avto Krka), je potrebno najpozneje 15 dni od nakupa vozilo prijaviti pri firmi, ki dela homologacije, sama homologacija se pa lahko naredi pozneje, ... se pravi kupiš -> prijaviš -> popraviš -> opraviš homologacijo ...

Lahko, samo boš pri nas plačal DMV in še DDV ... verjetno se da kako urediti, da pri nakupu v drugi državi ne plačaš DDV-ja ... novega se praktično izven SLO ne splača kupiti ... razen, če ga pri nas ne moreš dobiti ... 

Pri nakupu novega placas DDV samo pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 3. 2016 at 9:49, HD-Dyna pravi:

Google je lahko tudi tvoj prijatelj ... Kmet bi lahko prikoličarja uvozil brez DMV, če bi le ta bil starodobnik...

Višina DMV

Google je bil moj prijatelj še predno je obstajal internet!

Hvala za odgovore sem že kupil pri nas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lp,zanimam se za nakup motorja,ampak je na hrvaškem,zanima me kaksne dokumente rabim od prodajalca da nebi blo kaksnih tezav ko bi ga hotel prinas registrirat

Tako nakratko ce mi lahko gdo pove

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, David Kozar pravi:

Lp,zanimam se za nakup motorja,ampak je na hrvaškem,zanima me kaksne dokumente rabim od prodajalca da nebi blo kaksnih tezav ko bi ga hotel prinas registrirat

Tako nakratko ce mi lahko gdo pove

Saj ni važno, če je to Hrvaška ali katerakoli druga EU država :

Navodila za izračun DMV

Alter

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ravno danes sem se pogovarjal z znancem, ki je lani uvozil Suzuki GSXR 1000 letnik 2010.

Zanj ni potreboval nikakršnih overitev pogodbe, samo kupoprodajno sta spisala s prodajalcem in priložil mu je vso papirologijo motorja.

V Sloveniji je šou homologirat in DMV plačat. To je bilo to, ne vem kaj je glede nekih COC pa overitev govora, se mi zdi da vsak drugače pove :D..

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, OldSchool Kawi pravi:

Ravno danes sem se pogovarjal z znancem, ki je lani uvozil Suzuki GSXR 1000 letnik 2010.

Zanj ni potreboval nikakršnih overitev pogodbe, samo kupoprodajno sta spisala s prodajalcem in priložil mu je vso papirologijo motorja.

V Sloveniji je šou homologirat in DMV plačat. To je bilo to, ne vem kaj je glede nekih COC pa overitev govora, se mi zdi da vsak drugače pove :D..

 

Lp

Leta 2010 je ŠE bilo potrebno (kako je sedaj ne vem) pri homologaciji predložiti od notarja overjeno kupoprodajno pogodbo, če je bilo vozilo kupljeno od privat ponudnika. Za rabljeno vozilo kupljeno pri ''dilerju'' pa je zadostoval izdani račun.

COC dokument ni nikoli bil potreben, se pa lahko priloži vlogi za homologacijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On ‎22‎.‎3‎.‎2016 at 10:47 AM, HD-Dyna said:

Saj ni važno, če je to Hrvaška ali katerakoli druga EU država :

Navodila za izračun DMV

Alter

Tale debata na Alterju je precej stara in veliko stvari ne drži več - samo dobronamerno, da ne bo koga zavedlo...

 

On ‎20‎.‎4‎.‎2016 at 11:11 PM, NARGOTH said:

Pogodbe ni potrebno overjati.

Tudi na AMZS Kranj velja enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, da ne berem celotne teme. Pri uvozu rabljenega motorja in če je več kot 1000 kubikov, je potrebno plačati 20% dajatev + cca. 100€ homologacije...?

Če je manj kot 1000 kubikov je...?

Koliko je potrebno plačati državi , če bi recimo kupil v Italiji nov Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, Fadil said:

Torej, da ne berem celotne teme. Pri uvozu rabljenega motorja in če je več kot 1000 kubikov, je potrebno plačati 20% dajatev + cca. 100€ homologacije...?

Raje preberi temo :) (saj ni potrebno, da celo)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje a mi lahko zdele nekdo pove prosim, peljem se v Zagreb po motor ali delam prepis v Zagrebu ali v Sloveniji lahko?

 

Lp hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, NARGOTH said:

Na hrvaškem moraš naredit prepis. V sloveniji ga nemoreš če je hrvaški motor.

Se pravi sedaj imam overjeno kupoprodajno in pa odjavleno prometno potebujem še kaj :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak na prometni nikjer ne pise da sem jaz lastnik motorja. Na te hrvaski prometni. Bi to moralo pisat? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, msarc1 pravi:

Ampak na prometni nikjer ne pise da sem jaz lastnik motorja. Na te hrvaski prometni. Bi to moralo pisat? 

Ja saj pa imaš kupoprodajno pogodbo, ki dokazuje, da si sedaj ti lastnik ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Berem, da praktično vsi, ki ste uvažali motor, ste ga v SLO pripeljali s kombijem. Ali ni bolj enostavno in ceneje, seveda, če se kupuje rabljen motor, da se kar pripelješ z njim?

Ko sem pred 2 leti prodal svoj motor na Hrvaško, je kupec šel z menoj, da sem motor odjavil, on pa je vzel začasno registracijo in motor tudi zavaroval za nekaj dni. Domov na Hrvaško se je preprosto odpeljal.

Verjetno bi bilo to izvedljivo tudi iz Italije ali Nemčije. Ali pa se mogoče motim? Kdo pozna zadeve bolj podrobno?

Popravljeno . Popravil Fadil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvoz novega motorja: Na kaj se računa DMV?. Na netto ceno ali na ceno z ddv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, map said:

Uvoz novega motorja: Na kaj se računa DMV?. Na netto ceno ali na ceno z ddv?

 

2 hours ago, Gonca said:

Iz Nemćije lahko. Zaćasna tablica in zavarovanje pride okoli 80€.

Lp

Odlično. Verjetno tudi Italija, saj je vseeno vse skupaj EU!? Kakšen Primorec tukaj, ki bi več vedel?

Popravljeno . Popravil Fadil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se novega motorja tiče: DMV . Na linku je tudi tabela za izračun davka.

Mislim da ga iz Italije ne moreš pripeljat, ampak sam sem uvažal samo iz Nemčije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 5. 2016 at 16:59, Fadil pravi:

Berem, da praktično vsi, ki ste uvažali motor, ste ga v SLO pripeljali s kombijem. Ali ni bolj enostavno in ceneje, seveda, če se kupuje rabljen motor, da se kar pripelješ z njim?

Ko sem pred 2 leti prodal svoj motor na Hrvaško, je kupec šel z menoj, da sem motor odjavil, on pa je vzel začasno registracijo in motor tudi zavaroval za nekaj dni. Domov na Hrvaško se je preprosto odpeljal.

Verjetno bi bilo to izvedljivo tudi iz Italije ali Nemčije. Ali pa se mogoče motim? Kdo pozna zadeve bolj podrobno?

Vsekakor ni ceneje. Če računaš, da se moreš z avtomobilom pripeljat na neko lokacijo in potem še priti nazaj domov, benzin za tankanje motorja, preizkusno tablico, mogoče še kakšno cestnino oz. tunel ... motor na prikolici pomeni recimo samo cca 0,5 do 1 l večjo porabo ...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, boych said:

Vsekakor ni ceneje. Če računaš, da se moreš z avtomobilom pripeljat na neko lokacijo in potem še priti nazaj domov, benzin za tankanje motorja, preizkusno tablico, mogoče še kakšno cestnino oz. tunel ... motor na prikolici pomeni recimo samo cca 0,5 do 1 l večjo porabo ...  

Imaš prav. Sam sem računal samo najem kombija in gorivo + vinjeto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!