Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Hey,

Eno vprasanje oziroma nejasnost. Ali se se komu dogaja, da ne prejme odgovora s strani Autoscout24?! Ne vem, mi ni jasno. Poslal sem ene 6 mail-ov, ze pred casom glede motorja (Italija) in ne dobim nobenega odgovora. Ali so Lahi tok upiljeni in ne odgovorjajo tujcem ali se je potrebno kaj logirat, da prejmes odgovor?! Ker kopijo poslanega sporocila dobim na svoj mail, odgovora pa nobenga! Pa je kar nekaj zanimivih primerkov, kaksnega bi bilo za kupit......! Ni mi jasno!

Kaksne imate kaj izkusnje ?

 

Hvala in lp,

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yagi, tile nakupi od Italijanov so križev pot ... :wallbash:

Čisto možno je, da je z mailom vse ok, pa so prodajalci čudni...Pa fajn je, če pišeš v italijanščini, ker ang. in nem. jim neki ne gre ravno...

Jaz se že dober mesec trudim - zadnjič mi je eden (moto-hiša) po telefonu dejal, da tujcem sploh ne prodajajo. Pri šestih privat prodajalcih sem čakal po par dni (raznorazni izgovori), da javijo kdaj bo možen ogled, tik pred zdajci pa so javili, da je motor prodan... Nekaj jih sploh ni odgovorilo na mail ali na klic. Pa precej oglasov je že "pretečenih".  Pa nisem trzal na čudne, prepoceni oglase, ampak predvsem na takšne s tel.št. in mailom, ter podrobnim opisom... Situacija se je malo izboljšala, ko sem jih začel klicati (ali najprej sms) preko WhatsApp-a, vsaj do dejanskega pogovora prideš.

Videti je, kot, da se izogibajo prodaji tujcem in sem začel zdaj metati uč še na nemški trg. Se mi zdi, da je tam čisto druga zgodba - vsaj po izkušnjah, ko sem kupoval avto. Je pa slaba stran Nemčije, da je večinoma daljša pot in višje cene (vsaj za Ducatije).

 

Bi kupil tudi pri nas, pa je bolj malo izbire, pa še to sem zadnjič naredil ''zastonj'' 400km po Slo zaradi dveh mopedov...Po telefonu vse super, na ogledu pa - ma še kar ne morem verjeti, da lahko ljudje tako direktno lažejo...no sej v bistvu niso lagali, samo zamolčali so bistvo, ko sem klical...:D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flight69, hvala za odgovor!

Imam jaz zelo podobne izkusnje. Pa mi ni problem it iskat zadevo, sem tako tudi Alfo uvozil iz Nemcije, sel sam ponjo.

Ampak ta neazurnost odgovarjanja inp. je kr neki! Kaj, mislijo, da smo iz Afrike, kot Capt. Phillips, ki je ne dolgo nazaj kupoval 3/4 avto(pika)net-a?!

Katere dva si pa gledal pri nas? Privat ali firma (prodajalec)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijani imajo sitnosti pri prodaji v tujino. Tudi jaz, če bi prodajal nekaj dobrega za solidno ceno (kar verjetno tudi sam gledaš), bi raje počakal na kupca iz svoje države, čisto zaradi bolj tekočega in znanega postopka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, koliko imajo sitnosti, malenkost vec, kot ce proda svojemu Lahu. Je pa ceneje, ce je prenos lastnistva na tujca, kot iz Ita-Ita!

So pa pri nas podobni primerki 1500-2000€ drazji, to pa.....

 

lp,

Yagi

Popravljeno . Popravil Yagi-san
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, Yagi-san said:

Flight69, hvala za odgovor!

Imam jaz zelo podobne izkusnje. Pa mi ni problem it iskat zadevo, sem tako tudi Alfo uvozil iz Nemcije, sel sam ponjo.

Ampak ta neazurnost odgovarjanja inp. je kr neki! Kaj, mislijo, da smo iz Afrike, kot Capt. Phillips, ki je ne dolgo nazaj kupoval 3/4 avto(pika)net-a?!

Katere dva si pa gledal pri nas? Privat ali firma (prodajalec)?

Oba privat ( beli monster 1100s in crni 696 iz okolice Ptuja)

 

15 hours ago, dlicen said:

Italijani imajo sitnosti pri prodaji v tujino. Tudi jaz, če bi prodajal nekaj dobrega za solidno ceno (kar verjetno tudi sam gledaš), bi raje počakal na kupca iz svoje države, čisto zaradi bolj tekočega in znanega postopka.

Se strinjam, v bistvu sem zato '' aktiviral'' prijatelja, ki zivi v Veroni, in bo on kupec( bom moral pac pozreti dvojni prepis), in zdaj gnjavim reveza, ki o motorjih ve samo to, da so vecinoma na dveh kolesih, da klice namesto mene...:slap:

Pa ocitno sem rahlo zamudil, ker je črnih Evo monstrov v celi It samo se za vzorec...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Yagi-san said:

Hja, koliko imajo sitnosti, malenkost vec, kot ce proda svojemu Lahu. Je pa ceneje, ce je prenos lastnistva na tujca, kot iz Ita-Ita!

So pa pri nas podobni primerki 1500-2000€ drazji, to pa.....

 

lp,

Yagi

Ma glej, če tudi pri Italijanu (oz. Lahu, da boš razumel, koga mislim) uporabljaš toliko klicajev, kot jih tukaj, potem nisem presenečen, če ti ne odgovarjajo.

22 minutes ago, flight69 said:

Se strinjam, v bistvu sem zato '' aktiviral'' prijatelja, ki zivi v Veroni, in bo on kupec( bom moral pac pozreti dvojni prepis), in zdaj gnjavim reveza, ki o motorjih ve samo to, da so vecinoma na dveh kolesih, da klice namesto mene...:slap:
 

 

Uf, ali ne bi bilo ceneje, če bi angažiral enega uvoznika, da ti ga pripelje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kaj si se zdaj zapicil v moj(e) klicaj(e)?! Pa v bistvu je samo eden....al te je oznaka zmotila?

Moje osebno mnenje nima veze z nakupovanjem. In ne, pisem jim v italijanscini!!!!!! (samo zate)

 

lp,

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dlicen, tudi to sem se menil in je opcija - za 300 eur mi ga pripeljejo iz It severa ( prepis, prevoz), v primeru, ce jim dam link za tocno dolocen motor... Pa tudi v tem primeru bi se moral ze prej s prodajalcem pogovoriti glede cene ( lahko pac recejo,da ni hotel nic spustiti in je usluga kar naenkrat 700 eur?)

Je pa jajc, ker motorja prej ne vidis in zato bi raje sam izpeljal ( pot je cca 100eur + prepis, kombi je pa od frenda)

Ampak zaenkrat slabo kaze, ker tudi ni nic za videti...:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 5. 2016 at 11:23, flight69 pravi:

dlicen, tudi to sem se menil in je opcija - za 300 eur mi ga pripeljejo iz It severa ( prepis, prevoz), v primeru, ce jim dam link za tocno dolocen motor... Pa tudi v tem primeru bi se moral ze prej s prodajalcem pogovoriti glede cene ( lahko pac recejo,da ni hotel nic spustiti in je usluga kar naenkrat 700 eur?)

Je pa jajc, ker motorja prej ne vidis in zato bi raje sam izpeljal ( pot je cca 100eur + prepis, kombi je pa od frenda)

Ampak zaenkrat slabo kaze, ker tudi ni nic za videti...:D

Zgleda da je večji problem če bi kdo zaslužu kak euro ker ti je napravu uslugo, kot pa da ti kupiš dober motor.:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, fwcabrio said:

Zgleda da je večji problem če bi kdo zaslužu kak euro ker ti je napravu uslugo, kot pa da ti kupiš dober motor.:grupni:

fwcabrio, po moje me nisi dobro zastopil. Bistvo je, da pri takem načinu motorja ne vidim pred nakupom. Ne vidim prodajalca, njegovega okoliša, servisne, računov, ne morem se sam pogajati za ceno pa še kaj...vse tiste stvari, ki meni pri nakupu avta ali motorja dajejo občutek, da je to vsaj približno prava stvar...Pa občutek, ko ves nakup sam izpelješ je tut fajn, pa če se naserješ, veš, da si se sam...:D

Če pa posredniku samo pomolim oglas pod nos, pa dobim domov motor in šele naknadno lahko preverjam vse skupaj - plačal sem ga pa že...Na žalost med posredniki nimam nobenega dobrega prijatelja, ki bi mu lahko zaupal (pa verjamem, da so eni čisto fajn ljudje).

Kar se njihovega zaslužka tiče - valjda mi ne bo nihče zastonj vozil motorja, to je menda jasno.

Vendar, ko sem zadnjič kupoval motor v It so mi spustili ceno za 500 eur. Če prišteješ še 100-200 za uslugo si že na 700 eur - ne vem, če je to samo "kak evro"....

 

 

 

 

1 hour ago, NARGOTH said:

tudi prepis je okoli 100 eur.

Res je, kolega od dol mi je sicer rekel, da se rahlo razlikujejo cene glede na kraj; pri njemu, če sam ureja, je cca 85 eur.

Pri dilerjih pa do cca 200 eur in kolikor sem opazil imajo prepis zastonj in nove gume najraje v ponudbi, ko sprašuješ za popust...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nargoth, to je tudi opcija, če je diler edina šansa, da te spravi do ogleda(Ima pa večina privat prodajalcev napisano, da dilerjem ne prodajajo).

Bomo že...:D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za klicanje sem frenda iz Verone "predelal" v kupca - samo mopeda ni nobenga pravega trenutno...

Drugače pa hvala za ponujeno pomoč, javim, če kaj ne bo šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni motoristi imam vprašanje glede uvoza motorja iz italije in sicer gre za 30 let staro Vespo  50 ccm, kot so mi pojasnili italjani za 50 ccm v italiji ne potrebuješ ACI dokumeta oz. coc dokumenta, lastnik ima samo prometno dovoljenje za omenjen motor oz. certificato per ciclomotori po njihovo, vsaj tako piše na dovoljenju...Potrebujem še kaj za uvoz 30 let starega 50 ccm motorčka, jasno kupoprodajno bova napisala.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je z uvozom skuterja? Na primer, če bi želel uvoziti skuter, 279 kubikov, 20kW, letnik 2009, cena 2500€? Nikjer ne piše podatek o izpuhu. Koliko bi bil tukaj DMV? Še kakšen drug strošek razen homologacije?

Popravljeno . Popravil Fadil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Fadil pravi:

Kako pa je z uvozom skuterja? Na primer, če bi želel uvoziti skuter, 279 kubikov, 20kW, letnik 2009, cena 2500€? Nikjer ne piše podatek o izpuhu. Koliko bi bil tukaj DMV? Še kakšen drug strošek razen homologacije?

V osnovi se verjetno tretira isto kot motorno kolo, se pravi, da je do 50 kW -> DMV 1% ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eventuelno je dilema, če se tretira kot motorno kolo ali kot sesalnik za prah. Verjetno prvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi dobil točne informacije iz prve roke? Na davkariji? Kaj je sedaj to FURS, DURS ali kaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fadil, tule je link do FURS-ove strani. Takoj na začetku imaš povezavo do takšne Excelove  razpredelnice,kot je na sliki, pa si lahko poljubno vstavljaš podatke in preračunavaš.

Izračun je za "tvoj" skuter - predvideval sem, da ima izpust EURO3. To je eno izmed meril, ki ti določa stopnjo DMV pri uvozu motociklov - sigurno lahko nekje izbrskaš podatek za ta skuter, ki ga gledaš...? Če je EURO 2, ti recimo DMV skoči na 162 eur...

Pa še tri stvari ti vplivajo na DMV: cena, kw in prostornina nad 1000ccm.

 

Slike razpredelnice ne gre kar direktno prilepit, v glavnem DMV za tvoj skuter v primeru, da je EURO3, pride  37,50 eur.

 

Popravljeno . Popravil flight69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem videl tole razpredelnico in je tudi meni prišlo 37,50€. Ker dostikrat pri oglasu manjka podatek o EURO 1,2,3..., me zanima kako veš kateri razred je? Mogoče od določenega letnika naprej?

flight69 hvala lepa za pomoč in dobro voljo.  :)

Tudi Euro 2 je 37,50€, Euro 1 pa zraste na 287,50€

Popravljeno . Popravil Fadil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na netu (testi, YouTube, najdeš na kakem forumu lastnika in ga povprašaš...), uvoznik?

Še na kakšnih DE, CH, AT oglasih za enak skuter, če je mogoče vpisano...?

Na Moto.it imaš recimo zgoraj zavihek LISTINI , izbereš znamko, model, ki ga iščeš (če seveda obstaja) in dobiš ven vse podatke...Ni pa za vse modele...

Glede izračuna pa - gre po 5% na račun EURO izpusta (za 3 je nič, za 2 se doda 5%..) Mogoče si se kaj zatipkal...

Aja, dobra volja pa vedno, če se le da...:D

Popravljeno . Popravil flight69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam različne motorje in skuterje pa malce primerjam. Kontaktiral sem tudi ljubljansko podjetje ki izposoja kombije. In za enodnevno vožnjo, recimo do okolice Münchna, računajo 90€ + gorivo. Porabo pa imajo ti kombiji 10l. Torej je prevoz blizu 200€ za približno takšno razdaljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Fadil pravi:

Gledam različne motorje in skuterje pa malce primerjam. Kontaktiral sem tudi ljubljansko podjetje ki izposoja kombije. In za enodnevno vožnjo, recimo do okolice Münchna, računajo 90€ + gorivo. Porabo pa imajo ti kombiji 10l. Torej je prevoz blizu 200€ za približno takšno razdaljo.

... ali pa ujagaš kakšnega prijatelja, ki ima vlečno napravo na avtomobilu in si sposodiš samo prikolico, ki jo dobiš že od 20 - 30 EUR na dan ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!