Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

kokrat bo treba se napisat da davka (ne ddv, ne dmv) na rabljene motorje NI..

da se ti da men se ne!Tisti ki tega ne ve....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi lahko uvozil Triumph Thinderbird Sport model, ki je žal samo Euro1 ? Ima kdo idejo, kako bi prišel do tega lepotca?

mk6168.386586.jpg.386587.jpg

baje da je ena fora..kao zelo redko vozilo pri nas in te zadeve..podobno se uvažajo avtomobili..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

živjo,

*jst pelem jutr zjutri moj motor na homologacijo za rabljeno uvoženo motorno kolo, pa nimam COC. ali je COC obvezen ali ne, ker na domači strani od LPP piše, da je potrebno priložiti kopijo COC, če je le ta na razpolago-no pr meni ga ni, ostali papirji pa so vsi.

*aja, na motorju je še namontiran Akrapovič, z vgravirano homologacijsko številko, torej bom naknadno homologiral še predelavo, samo me pa zanima ali zna biti to zdaj problem, ker originala pač nimam.

*kje lahko dobim homologacijski kartonček od akrapoviča, ker sem ga izgubil.

že vnaprej hvala za pomoč.

lp nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEJC COC-a ne boš potreboval ,zna bit težava Akrapović .Najboljše da dobiš original Akrapovičevo homologacijo in jo fotokopiraš.Za kateri letnik pa rabiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEJC COC-a ne boš potreboval ,zna bit težava Akrapović .Najboljše da dobiš original Akrapovičevo homologacijo in jo fotokopiraš.Za kateri letnik pa rabiš?

živjo,

homologacijo bi rabil za kawasaki ninja zx-10r, letnik 2004 (model 2004-2005)...........če jo mogoče res lahko kdo, ki jo ma, slika al pa poskenira in mi jo pošlje na mejl nejc.zalar@gmail.com

hvala in lp

nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam samo za l.06/07.Drugače pa ti svetujem da si sposodiš original ,kajti homologacija pomeni kompleten pregled .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekola

učeri na lpp naredu homologacijo, s sledečimi papirji

italijanska prometna

kupoprodajna pogodba-overjena

ACI certifikat

* + fotokopija-neoriginal certifikat od Akrapoviča, da so mi spotoma še tega vpisal (na njihhovo pobudo)

skratka, s postopkom sem bil zelo zadovoljen (niso nč kompliciral) in presenečen nad zelo hitrim potekom homologiranja, ne glede na to, da niem bil edini

P.S. edini, ki me je razočaral je moj motor, odkar ma slovenski potni list noče več užgat......hehe zgleda da ne govori slovensko-očitno mu je škodila vožnja na prikolici pri -15 stopinjah.

Popravljeno . Popravil nejc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočal bi se za povezavo do italjanske baze podatkov o vozilih.Nekaj v stilu našega emrlv.

Imam nagledan avto, uvožen iz IT......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanimam se za nakup motorja iz Italija(bližina meje...).

Torej ali bi prosim kdo dal kakšno uporabno stran z rabljenimi motorji ki je podobna kot (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)?

To s papirji pa vem in znam saj imam(no ne jaz,bratranec) izkušnje.

LP Jernej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pozdravljeni

imam eno uprašanje

kupujem motor iz uk im me zanima

motor je kawasaki 636 2005 letnik

rabim račun, prometno ali je to dovolj

hvala za usak odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

imam eno uprašanje

kupujem motor iz uk im me zanima

motor je kawasaki 636 2005 letnik

rabim račun, prometno ali je to dovolj

hvala za usak odgovor

vprašej na lpp

drgač pa glej da ne boš kej nakazoval preden motorja ne dobiš..da ne boš ugotovu da je motor v rusiji..oziroma samo slikca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

imam eno uprašanje

kupujem motor iz uk im me zanima

motor je kawasaki 636 2005 letnik

rabim račun, prometno ali je to dovolj

hvala za usak odgovor

Predelava žarometov? Saj veš, oni vozijo po napačni strani in imajo zato tudi žaromete 'narobe obrnjene'...

Pa kak si na UK prišu? A ne bo transport predrag?

Pa res se pazi goljufov - sem že parkrat naletel kak oglas z noro ugodno ceno, ker je prodajalec 'nujno' moral prodat motor, ker je dobli službo 'pač nekje drugje' in motorja tja ne more spravit... Ti samo plačaj, on pa zrihta dostavo mopeda tebi na dom... :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

imam nekaj poznanstev v uk, gor velike motoristične sezone nimajo in lahko dobim motor z 4000 km in je čist normalno, prevoz me prde približno 400 eur

to je tudi mene zanimalo ali so luči pri motorju enake kot pri avtu ena sveti višje ob robu cestišča.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa to slišal, da nimajo sezone? :headbang:

Tam se vozijo celo leto, senga skoraj ne poznajo... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa to slišal, da nimajo sezone? :headbang:

Tam se vozijo celo leto, senga skoraj ne poznajo... :naughty:

je pa ogromno vlage. In veliko motorjev v uk je rjavih, kot bi jih iz morja potegnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ebayu sem v nemčiji našel suzuki intruderja letnik 92 predelan z vsemi nemškimi homologacijskimi papirji za dele ki so bili dodatno vgrajeni na motor. Ali po vaše tak motor lahko homologiram oziroma registriram v Sloveniji. Nekje sem prebral, da lahko homologiraš motorje ki so mlajši od 10 let, ampak ta motor je iz Nemčije oz. EU. Ali obstajajo omejitve glede starosti?

lep pozdrav in hvala za odgovore

primož

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE ni pogojev!

Se pravi ni pogojev glede starosti? Zdaj na vse kriplje iščem potrdilo da ustreza tistim EU standardom, pa upam da najdem kje. Kaj če ga ne dobim potem ni registracije?

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi ni pogojev glede starosti? Zdaj na vse kriplje iščem potrdilo da ustreza tistim EU standardom, pa upam da najdem kje. Kaj če ga ne dobim potem ni registracije?

Za L.92 ni varijante,da dobiš potrdilo o izpušnih plinih!Oz ga lahko dobiš vendar ne bo ustrezalo normam za homologacijo v SLO!Tako,da opusti sanjanje o tem motorju!Kaj kupil si ga že?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za L.92 ni varijante,da dobiš potrdilo o izpušnih plinih!Oz ga lahko dobiš endar ne bo ustrezalo normam za homologacijo v SLO!Tako,da opusti sanjanje o tem motorju!

prepozno je ze tu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je res od letos naprej potrdilo o lastništvu ACI in kupoprodajna pogodba (neoverjena) dovolj za homologacijo motorja? Ok, valda še zraven odjavljeno prometno dovoljenje.

V ponedeljek sem pripeljal en motor (ki ga sicer ne bom registriral, a vseeno imam rad pošlihtane te stvari) in ko smo v Italiji šli na agencijo, mi je tam ženska na vse možne pretege zatrjevala, da overitev ni potrebna. Klicala je okrog in vsi so zatrjevali isto. Ker vem da sem lani potreboval overitev, sem bil tečen, a sem na koncu vseeno popustil. Se je res letos kaj spremenilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!