Skoči na vsebino

Kočevska reka - Osilnica


Priporočene objave

Jaz sem danes službeno (z avtobusom) prevozil cesto v smeri Osilnice :kva1: :kva1: Že ob misli da bi bil na cesti z motorjem sem bil navdušen :OK: Naslednji izlet na Krk na poti domov sigurno podaljšam čez Medvedje ride :kva2: :kva2:

Mislim da bo letos poleti tako rohnelo in pokalo nad Osolnico da bodo domačini ves čas v strahu da se ni hrib odtrgal :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja pa precejšnja nevarnost trka zaradi ozkosti in nepreglednosti.

Ob Kolpi, med Brodom in Osilnico vozijo tudi avtobusi, turistični.

Cesta je na dolžini ca 25% je zelo ozka in je prostora izključno le za avtobus !!!!!

Zato pazljivo. :hmm: :hmm: :hmm:

Sam sem na srečo vozil za njim in ne nasproti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes službeno (z avtobusom) prevozil cesto v smeri Osilnice :kva1: :kva1: Že ob misli da bi bil na cesti z motorjem sem bil navdušen :OK: Naslednji izlet na Krk na poti domov sigurno podaljšam čez Medvedje ride :kva2: :kva2:

Mislim da bo letos poleti tako rohnelo in pokalo nad Osolnico da bodo domačini ves čas v strahu da se ni hrib odtrgal :grim :grim

Ta je pa dobra... :lol1: ....boš vidu pole kmečke Osilniške fante.. :huh: .....boš mislu,da se je teb hrib odtrgal... :P:D ..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato je pa treba iz Osilnice gor :OK: Ko bodo zaslišali pokanje bo že pozno da bi te šel kdo lovit :grim :grim

Ja po dolini ob Kolpi pa fantje le po pameti :surrender: :surrender: Če bom kakšnega heroja "ki obvlada in pozna cesto" srečal z avtobusom se bo slabo končalo. :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes bil en izlet . . . . . in sm si prvošču . . . .en mal naganjanja . . . . . :OK:

cesta enkratna . . . .samo precej umazana (prah in pesek . . . .droben) :ninja: in kot ste ugotovila . . . .precej ozka .. . . . pa ne toliko! :kva2:

edino kar sm se spozabu . . . . . . .

je da je kr naenkrat konec asfalta . . . . :kva2::eek::eek: :eek:

sm žlajfu k nor . . . .

post-15855-0-15765100-1339360890_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo je šlo. Lep konc Slovenije. Lepa panoramska cesta. Samo kdor bo tja hodil iskat užitke ala Planinske ride itd bo razočaran. 1. cesta(ovinki) je prepočasna, 2. ozka, 3. ni gledalcev. Se pa splača zapelat, če imate pot kje mimo ali razlog za izlet. Nama z mojo je popestrila furco do Pule. Ni pa to nekaj da bi se hodil tja z 200 konjskim mopedom gor in dol vozit. Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kočevska reka-Osilnica je lepa krasna, dober razgled...a zelo umazana..nikoli ne veš kje bo pesek...če pa potem še preko meje greš in preko Čabra, je pa še gladek in spolzek asfalt. (pri zelo nizki hitrosti, pri vožnji preko serpentine mi je vzelo prednjo gumo, tako da sem kot krosarji popravljal motor z nogo:D) Previdnost ni odveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

medvedov ni blo :kva1:

na meji spustijo brez pisanja in plačila....

Ne bo držalo, načeloma kasirajo, sam sm se policajki tok dopadu :004, da nam je dala takoj 100% škonto :P Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo, načeloma kasirajo, sam sm se policajki tok dopadu :004, da nam je dala takoj 100% škonto :P

:ninja: načeloma? če bi kasiral, bi vsem :D kršijo svoja pravila...

ti si mel zihr kake čudne mučke s tisto bejbo :kva1:verjetn si bil sam na motorju , drgač bi bil že tepen :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo je šlo. Lep konc Slovenije. Lepa panoramska cesta. Samo kdor bo tja hodil iskat užitke ala Planinske ride itd bo razočaran. 1. cesta(ovinki) je prepočasna, 2. ozka, 3. ni gledalcev. Se pa splača zapelat, če imate pot kje mimo ali razlog za izlet. Nama z mojo je popestrila furco do Pule. Ni pa to nekaj da bi se hodil tja z 200 konjskim mopedom gor in dol vozit. Srečno!

Za tahitre, al pa tamočne, je trasa Kočevje - Brod direktno. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo je šlo. Lep konc Slovenije. Lepa panoramska cesta. Samo kdor bo tja hodil iskat užitke ala Planinske ride itd bo razočaran. 1. cesta(ovinki) je prepočasna, 2. ozka, 3. ni gledalcev. Se pa splača zapelat, če imate pot kje mimo ali razlog za izlet. Nama z mojo je popestrila furco do Pule. Ni pa to nekaj da bi se hodil tja z 200 konjskim mopedom gor in dol vozit. Srečno!

Po moje bi bilo smiselno tam še postaviti kakšne dodatne table, ker gre za turistično cesto v izjemnem naravnem okolju, v stilu počasne in tihe vožnje.

V Avstriji ni to nič neobičajnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v stilu počasne in tihe vožnje.

In prav tako sem si privoščil danes.

dsc03880.jpg

dsc03883.jpg

Nič kaj turistično in okusno pa ni bilo tukaj.

dsc03884.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tahitre, al pa tamočne, je trasa Kočevje - Brod direktno. ;)

Ahh kje ta je že rezervirana za kočevske "dirkače", pa majo oni nek svoj čudn smisu vožnje po sosednem pasu, k ga jaz čist ne razumem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo je šlo. Lep konc Slovenije. Lepa panoramska cesta. Samo kdor bo tja hodil iskat užitke ala Planinske ride itd bo razočaran. 1. cesta(ovinki) je prepočasna, 2. ozka, 3. ni gledalcev. Se pa splača zapelat, če imate pot kje mimo ali razlog za izlet. Nama z mojo je popestrila furco do Pule. Ni pa to nekaj da bi se hodil tja z 200 konjskim mopedom gor in dol vozit. Srečno!

E pa sem jo tudi jaz prevozil in se strinjam z odebeljenim. Spodnji del ki je nov asvalt je malo hitrejši pa ko bo enkrat konec del da ne bo več kamenja pa zemlje bo kar vredu. Serpentine naprej so pa zelo drseče in cesta je preveč zaprta. Vseeno mi ni žal za izlet ampak za vsakokratno vožnjo po tej cesti namesto direkt na Kočevje se pa ne splača. Pa ne zaradi te ceste ampak zaradi ceste ob Kolpi do Osilnice. Preveč se vleče in na določenih delih je res ozka pa slaba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In prav tako sem si privoščil danes.

dsc03880.jpg

dsc03883.jpg

Nič kaj turistično in okusno pa ni bilo tukaj.

dsc03884.jpg

Industrija, leva ne ve kaj dela desna, z malo truda je mogoče stanje zelo poboljšat.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

jaz sem bil pred kakšnima dvema tednoma in asfalt je bil še popolnoma nov. noro lepi ovinki, nič prometa sploh, ni pa ravno za hitrostne rekorde. ampak zelo luštna cesta in razgled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ja tud jest sm bil ene 2 tedna nazaj gor na medvedjih ridah in moram "pohvalt" rolkarje, so poskrbel tud za " varnost ", sej ne da je na usakmu ovinku polno mrve od bal, ker so zaščitl use izletne cone, ograje, strebričke, odtočne jaške in ni da ni, tk da jej jej pobčki....škoda nisem se spomnil da bi naredil kkšno fotko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V soboto šel pogledat te "medvedje ride".....lepo! Prometa skoraj nič, peska tud ni bilo na cesti, ovinkci pa luštni, z lepo panoramo. :OK:

Škoda, ker mi je tako daleč.... ;)

Skratka, splača se parkrat gor in dol.....

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto šel pogledat te "medvedje ride".....lepo! Prometa skoraj nič, peska tud ni bilo na cesti, ovinkci pa luštni, z lepo panoramo. :OK:

Škoda, ker mi je tako daleč.... ;)

Skratka, splača se parkrat gor in dol.....

Lp

zanimivo...... dva dni prej sem se fijakov v bližini..... pa se ne morem pohvalt, de je blo tko zlo dobr...... kaj senčni ovinki niso mokri? cesta ponekod polna listja, rob ceste pa peska?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj pa vem, meni se je zdela cesta bolj tako tako - je lep razgled in nov asfalt ampak so večinoma ravnice in zelo zaprti ovinki, hitrejših bolj odprtih ovinkov pa ni. Rolkarje po cesti pa raje ne bomo omenjali. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!