Skoči na vsebino

Koliko nas bo letos na cesti preživelo?


moto rider

Priporočene objave

Kaj moriš s temi linki, potemtakem sploh ne smeš iz bajte stopit. :glare:

Če misliš na slabo se bo to tudi zgodilo, enako velja obratno. Ne pa zdaj mislit da si Superman. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako naj si razlagam mnenje, da je tveganje pač tveganje in da deluje princip selekcije ... kakšne pa?!?

Ja, no, vsi že umremo, slej kot prej, vendar je svetlobna razlika, če nas pobere zaradi naravnih zakonitosti ali pa na cesti le zaradi enega norca, ki se je šel pač tveganje, pa pojma ni imel, kako bi to "tveganje" obvladal. :?

In od kod vam nebuloze, da na cesti velja naravna selekcija??? :eek:

Joj, ... joj! :headbang:

Ker sem jaz pisal o naravni selekciji, verjetno ta odstavek leti na moje mnenje.......

Zamisli si čredo ovac, ki se mirno pase na pašniku! Mednje plane volk in eno ujame, onemogoči in pokonča! Katero je ujel.... ni nujno najšibkejšo, najpočasnejšo.... pač tisto, ki jo je najprej ujel! Lahko je bila hitra, močna, zdrava, tisti trenutek nepozorna, skratka oh in sploh, ampak bila je na napačnem mestu ob napačnem trenutku!

Na cesti je popolnoma isto - ni važno kateri osebek, s kakšnimi frustracijami, motnjami, prizadetostjo ali čisto navaden uredu človek, ki je slučajno napravil napako bo odnesel enega s sabo! Jaz tu ne vidim razlike.... nekdo je bil ob nepravem času na nepravem mestu!

Razlika je le ta, da živali ubijajo zato, da preživijo, ljudje pa se brezveze pobijamo med sabo, zaradi svoje neodgovornosti, brezbrižnosti itd....! Žal tako je in s tem moramo živeti...... mogoče bi bilo bolj umestno, če bi napisal namesto naravne selekcije VSILJENA SELEKCIJA!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

Motoristi, ki znajo voziti hitro in dinamično, ne da bi ogrožali sebe ter druge, so zame pravi mojstri.

Ravno včeraj sem imela v družbi takšnih motoristov priložnost doživeti eno tistih top voženj. Pametno, v okviru omejitev hitrosti skozi naselja, povsod drugje, kjer pa je situacija dopuščala in je bilo varno, pa na način, ki ti požene kri po žilah in zaradi česa je motoriranje tako nor užitek! :OK:

Tudi TOP piloti delajo napake in se sesujejo ali koga napičijo! A se ti ne zdi...

Zdi se mi, da večina razmišlja tako....vse imam pod kontrolo, nič se ne more zgoditi! Ampak očitno ni tako !

Vredno razmisleka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, jest grem na močnejši motor, kljub temu da mi je bil že prejšnji kar dost močan. Obvladal sem ga (v podpisu vidite da mogoče tudi ne) , če bom tega pa ne vem. O podobnih vprašanjih kot zgoraj se ne sprašujem. Usoda je usoda in lahko nas doleti danes, jutri ali pa enkrat letos. Nikoli ne vemo kdaj. Motorizem je nevaren šport in treba je tvegati veliko...ali pa motor na stran in nič. Za emocije tukaj ni veliko prostora, sploh za nas ogroženo vrsto, supersport. Seveda pa želim vsakemu od tu čim več varnih kilometrov, brez padcev in poškodb.

na dirkališče se pejt razpucavat ne na ride pa bo..sicer se je pa dobr vidl kok ti motor "obvladaš"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na dirkališče se pejt razpucavat ne na ride pa bo..sicer se je pa dobr vidl kok ti motor "obvladaš"

no, če je mel hladne gume se to lahko zgodi vsakemu, res je da takrat ko mu je začelo zdrsovat, ne bi smel čisto zapret plina, saj je zaradi tega guma zagrabla in ga je vrglo iz ravnotežja, ampak bi pač moral malo zmanjšat in probat na meji odpeljat ovinek (tak ko to opisuje v knjigi magisterij vožnje motocikla), vendar je teorija daleč od prakse in če nisi res nek ultra dirkač, ki ima nevem kolko km za sabo, se ti kar hitro to lahko zgodi...popolnoma obvladaš takega motorja, pa praktično itak nea nikol, ker te vedno lahko kaj preseneti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, če je mel hladne gume se to lahko zgodi vsakemu, res je da takrat ko mu je začelo zdrsovat, ne bi smel čisto zapret plina, saj je zaradi tega guma zagrabla in ga je vrglo iz ravnotežja, ampak bi pač moral malo zmanjšat in probat na meji odpeljat ovinek (tak ko to opisuje v knjigi magisterij vožnje motocikla), vendar je teorija daleč od prakse in če nisi res nek ultra dirkač, ki ima nevem kolko km za sabo, se ti kar hitro to lahko zgodi...popolnoma obvladaš takega motorja, pa praktično itak nea nikol, ker te vedno lahko kaj preseneti...

zato pa pravim naj se RAZPUCAVA na dirkališču..

tudi sam se vozim na ridah pa je vedno z rezervo..

okej off topic smo..

tema je čist okej..vsak nej pri sebi malo razmisli..od SS do čoper voznikov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem jaz pisal o naravni selekciji, verjetno ta odstavek leti na moje mnenje.......

Zamisli si čredo ovac, ki se mirno pase na pašniku! Mednje plane volk in eno ujame, onemogoči in pokonča! Katero je ujel.... ni nujno najšibkejšo, najpočasnejšo.... pač tisto, ki jo je najprej ujel! Lahko je bila hitra, močna, zdrava, tisti trenutek nepozorna, skratka oh in sploh, ampak bila je na napačnem mestu ob napačnem trenutku!

Na cesti je popolnoma isto - ni važno kateri osebek, s kakšnimi frustracijami, motnjami, prizadetostjo ali čisto navaden uredu človek, ki je slučajno napravil napako bo odnesel enega s sabo! Jaz tu ne vidim razlike.... nekdo je bil ob nepravem času na nepravem mestu!

Razlika je le ta, da živali ubijajo zato, da preživijo, ljudje pa se brezveze pobijamo med sabo, zaradi svoje neodgovornosti, brezbrižnosti itd....! Žal tako je in s tem moramo živeti...... mogoče bi bilo bolj umestno, če bi napisal namesto naravne selekcije VSILJENA SELEKCIJA!

LP

Ne, ne, ni letelo nate, prebrala sem vsa mnenja in pač napisala svoje.

Mnogo tega, kar si zajel s svojo razlago, sem z drugimi besedami tudi sama povedala.

"Vsiljena selekcija" je dober opis, bi bolje razumela. Je res bolj primerno ... vsilijo nam poškodbe, invalidnost, smrt.

Pač, ... marsikoga na teh naših cestah me je groza. Ne le avtomobilistov, tudi takšnih iz naših vrst.

Jasno, vsi kdaj grešimo, vsak naredi napako. Odvisno le, s kakšnim prepričanjem ... kot božji odposlanec in s tem vsemogočen ali pa le kot navaden človek.

Popravljeno . Popravil Mutika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj eni res vidite prvi post v temi, kot soljenje pameti :eek:

Nekateri ste res polni sami sebe in zabiti kot kante :headbang:

Sej z vašimi izjava in dokazovanje na forumu me niti ne motite, ampak kaj, ko se srečamo tudi na cesti :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj moriš s temi linki, potemtakem sploh ne smeš iz bajte stopit. :glare:

Če misliš na slabo se bo to tudi zgodilo, enako velja obratno. Ne pa zdaj mislit da si Superman. :)

Sej nisem imel namena zamorit nove motoristične sezone. Izhod iz bajte je še zmeraj dovoljen (in zaželjen), hotel sem samo odpret oči tistim, ki so tega potrebni: hojo iz bajte na sebi in drugim "varen" način. Se popolnoma strinjam, da če misliš slabo, na sebe vežeš negativno energijo in obratno. Do sedaj nikoli nisem mislil na ta način, zadnje čase pa je nekak vse preveč takih prečkalo v onstranstvo, ki sem jih poznal. Še Mutika je enkrat skoraj nastradala zaradi enega butastega divjaka iz gozda :krneki: Z videi sem samo želel prikazat, da nekateri mislijo, da so Supermani, drugi pa nastradajo zaradi Supermanov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač, ... marsikoga na teh naših cestah me je groza. Ne le avtomobilistov, tudi takšnih iz naših vrst.

Jasno, vsi kdaj grešimo, vsak naredi napako. Odvisno le, s kakšnim prepričanjem ... kot božji odposlanec in s tem vsemogočen ali pa le kot navaden človek.

:worship:

Zanimivo kako hitro nekateri popizdijo, če poveš nekaj kar misliš ! Še huje je to,da enak vzorec obnašanja prenesejo tudi na cesto !

Z željo, da se ob letu zopet o tej temi prerekamo ! Srečno !

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nisem imel namena zamorit nove motoristične sezone. Izhod iz bajte je še zmeraj dovoljen (in zaželjen), hotel sem samo odpret oči tistim, ki so tega potrebni: hojo iz bajte na sebi in drugim "varen" način. Se popolnoma strinjam, da če misliš slabo, na sebe vežeš negativno energijo in obratno. Do sedaj nikoli nisem mislil na ta način, zadnje čase pa je nekak vse preveč takih prečkalo v onstranstvo, ki sem jih poznal. Še Mutika je enkrat skoraj nastradala zaradi enega butastega divjaka iz gozda :krneki: Z videi sem samo želel prikazat, da nekateri mislijo, da so Supermani, drugi pa nastradajo zaradi Supermanov.

Tomozuki!

Na žalost se je potrebno tudi o tem pogovarjati. Pa še info s prve roke;

Vsak bo moral enkrat letno, "na sprehod" skozi rehabilitacijski center Soča, da mu ŽIVI (pohabljeni, brez udov in osnovnih funkcij za življenje) povedo, kakšno je lahko življenje po nepremišljenih podvigih!

Nisem "angel", še zdaleč ne, saj je za menoj preveč divjih kilometrov. Imam pa to prekleto srečo, da lahko danes poskušam vplivati na tiste, ki so na začetku motoristične poti! Ta sreča pa je na žalost, mnogim pokazala hrbet!

Po tolikih letih motorizma, lahko rečem, da nisem dober motorist, ampak sem imel VELIKO SREČO!!!

Samo v razmislek.

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro povedano ;) Ampak sej veš kako je. Tisti, ki so najbolj potrebni zdravila, ga nikoli ne vidijo. Ker ga nočejo videt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sn se trikat razbil...nazadnje na ridah 3 leta nazaj...k sreči ni blo hujšega..mal polomlenih rebr,roka,rama,pretres možganov(kolkr sn jih pač mu)...

mi je dalo mislit...ne grem se več tega,ne bom reskiral vsega,da bom mal hitrejši...ne...uvidu sn kaj lahko zgubim,če se še naprej zajebavam...sam tri tedne sm bil cel v gipsu in obvezan...na eni roki gips na druge nisn mogu premaknt zarad rame...obrnt se nisn mogu k sn mu polomlena rebra....preprosto in samoumnevno opravilo( oprostite izrazu) brisanje riti...nisn mogu sam...šele takrat spoznaš da ni vse v tem,da si frajer,da izivaš usodo...še kako pomembno ti postane,da se lahko sam oblečeš in umiješ...greš na kavo in v eni roki držiš šalco z kavo,v drugi pa čik...

mene je minilo.. raje se malo popazim...da se lahko normalno igram s sinom in tečem z njim al pa igram košarko...sj ne rečem lih tko se mi lahko zgodi...sam ne bom več izival usode...

nekaterim na žalost ni bilo dano,da bi imeli to srečo,da bi jih opozorilo,nekaterim ni blo dano da bi imeli srečo da bi se temu izognili..

nisem tega napisal da bi solil pamet...sam povedu bi rad...da dejte mal pazit nase...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... iskreno upam - da VSI ...

... res je, da upanje umre vedno zadnje, vendar je zelo osamljeno...

... ni pomembno, kdo misli da zna voziti in kdo ne zna, ampak ali se tega zaveda in stori vse, da bi svoje znanje, spretnosti in sposobnosti izboljšal do te mere, da na bo na cesti varen zase in za vse druge udeležence na cesti ...

... najbolj nevaren je tisti, ki misli da vse ve ...

... fantje in dekleta ... varno in strpno na cesti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mnenje.

Vsi se moramo zavedati, da smo motorist le eden od udeleženih v prometu.

Vsi udeleženi se moramo držati pravil, ki se imenujejo PROMETNA PRAVILA.

To je rešitev, vse ostalo je nakladanje in izgovarjanje.

Lep dan vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki!

Na žalost se je potrebno tudi o tem pogovarjati. Pa še info s prve roke;

Vsak bo moral enkrat letno, "na sprehod" skozi rehabilitacijski center Soča, da mu ŽIVI (pohabljeni, brez udov in osnovnih funkcij za življenje) povedo, kakšno je lahko življenje po nepremišljenih podvigih!

Mene je mnogo bolj prizadelo, ko smo na praksi imeli tudi 30, 35let stare bolnike po možganski kapi. Zavedajo se vsega okrog sebe in so pri polni zavesti, ampak so pa popolnoma nepokretni in odvisni od tuje pomoči. Mogoče ironično pa je, da motocikla ali kaj podobno "nevarnega" še od blizu niso videli. Ali pa onkološki bolniki v terminalnem stadiju.

Takšen človek, ki ga je usoda tako kruto doletela, se ti resnično zasmili.

Se ti zdi polomljen motorist še srečnež.

Jaz pa s krosko vsake toliko časa malo pogrnem. Ne preveč, toliko da imam kakšno bolečo modrico ki mi je vsakič v poduk, kako hude bi bile šele posledice na cesti. :krneki:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki!

Na žalost se je potrebno tudi o tem pogovarjati. Pa še info s prve roke;

Vsak bo moral enkrat letno, "na sprehod" skozi rehabilitacijski center Soča, da mu ŽIVI (pohabljeni, brez udov in osnovnih funkcij za življenje) povedo, kakšno je lahko življenje po nepremišljenih podvigih!

Nisem "angel", še zdaleč ne, saj je za menoj preveč divjih kilometrov. Imam pa to prekleto srečo, da lahko danes poskušam vplivati na tiste, ki so na začetku motoristične poti! Ta sreča pa je na žalost, mnogim pokazala hrbet!

Po tolikih letih motorizma, lahko rečem, da nisem dober motorist, ampak sem imel VELIKO SREČO!!!

Samo v razmislek.

LPM

Moto rider, kapo dol pred tabo :worship: . Mutika, kot vedno žebljica na glavico :worship: . Moto riderju se vidi, da je ne samo starosta med motoristi, ampak pravi motorist, Mutika pa odlična in prisrčna motoristka z velikim srčkom :winkiss: .

Ta tema je zelo dobra iz preprostega razloga, da se ne uspavamo v prepričanju - saj meni se to ne more zgodit... Nesreče se dogajajo in tu ne bomo nič spremenili. Vzroki so lahko fizični, psihični, tehnični,... vezani na oba udeležena. Zato je dober povdarek na predvidevanju, pričakovanju nepričakovanega in bolje, da motorist misli, da so vsi ostali udeleženci v prometu idioti, ker potem bo tudi tako vozil, da mu idioti ne bodo kaj storili. Sigurno je hitrost en izmed pomembnih vzrokov nesreč. Vendar hitrost na nepravem mestu (nepreglednost!!!) in ob nepravem času(preveč prometa!!!) , je tista, ki stane. Zato pa vaja, vaja in vaja. Tomozuki je dobro dejal o začetništvu. Zame je na dobri poti, da bo postal dolgoleten motorist tisti, ki ima rešpekt pred motorjem in prometom ter se ne da sprovocirat.

Je pa tudi res, da eni hitreje dojemajo (talenti), drugi so bolj previdni, tretje prej stisne strah,.... vsi pa smo na cesti.

Začetnikom in mlajšim motoristom pač priporočam, da vsaj poslušajo take mačke kot je Moto rider, saj hočejo samo dobro. Toplo pa ti postane pri srcu, ker se vidi, da še vedno obstajajo ljudje, ki imajo radi ljudi, ne pa samo idioti, ki privoščijo samo slabo, slabše in najslabše :headbang: .

Pa tako fajn je, če se družimo, drug drugemo pomagamo(npr. Brumer), izmenjujemo izkušnje in umirjamo situacijo. Da pa bojo eni vedno "vun skakali" pa je za pričakovat. Naj ne bojo hitrejši od angela varuha :unsure: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti blizu. To, da na cesti umre proporcionalno veliko mladih voznikov dvokolesnikov je dejstvo. Še bolj žalostno dejstvo je, da poleti, ko si v tujini, ne rabiš gledati poročil vremenoslovcev, da bi vedel kakšno vreme je doma. Če sta črni forum ali tema o nesrečah updejtana, potem je doma lepo vreme. Za takšna sklepanja ne rabiš biti jasnovidec.

Tisti, ki propagira nespametno obnašanje na cesti in to tudi počne bo, v veliki meri sam kriv, če se mu bo kaj zgodilo. Sad but true.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav

Tudi sam sem bil mlad in neizkušen - zaletav in cel svet je bil moj. Pa so se stvari kar same poštimale. Ko sem se oženu in dobil naraščaj

je hitrost kr sama padla na nekaj normalnega. Motorja seveda ne nameravam prodati, moram pa dva mulca do kruha pripeljat, da ne bo še ene

samohranilke več v Sloveniji.

Dnevi so že lepi in na Soški že kar lepo poje.

Veliko lepih in varnih kilometrov v novi sezoni.

lp

Matej

Popravljeno . Popravil matejs58c
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni, da ne bi odgovoril na to temo, ker vidim, da še zdaj niso VSI dojeli, da je ta tema namenjena VSEM nam, da bi se po lepi vožnji VSI brez izjem vrnili domov živi in zdravi.

Mladim soliti pamet je kot scati proti vetru. Je brez zveze, ker tako ali tako nihče ne posluša. Na žalost ne gre drugače kot Vas pretresti z linki objavljenimi v tej temi, da vas vsaj toliko zdrmajo, da boste potem absorbirali (če) VSAJ OSNOVNE NASVETE.

O osnovah VARNE VOŽNJE so me takrat 19 letnega mladeniča poučili izkušeni člani veteran kluba.

Fantje iz Veteran kluba Šentvid izpred 25 let do danes, vsaj tisti z katerimi sem se še občasno srečal, so ostali vsi nepoškodovani brez nesreče z težjimi posledicami. Morda pa je potem le nekaj na tem, kar je govoril o osnovah varne vožnje pokojni Franc Sojer (Vodiški Francelj). Op. umrl je naravne smrti.

Vedno nas je učil:

- V ovinek pelji vedno tako, da boš lahko ustavil tudi, če je za ovinkom padlo drevo, voz ob cesti ali skale s pobočja.

- Računaj, da je na asfaltu VEDNO pesek, listje, v senci moker spolzek asfalt, v ovinkih pa polita nafta iz slabo zaprtih rezervoarjev ... Ponavadi ravno takrat, ko je tega najmanj treba.

- Kadar voziš po dolgi ravni cesti ob tvojem pasu pešec nasproti pa kamion se boste VSI SKUPAJ SREČALI NATANKO V ISTI TOČKI. Vedno!!!!

- Vsaj skozi naselje vozi po predpisih !

- Vozi z prižgano lučjo. No sedaj je le to izgubilo pomen saj moramo vsi voziti z zasenčenimi lučmi in ne izstopamo več od ostalih vozil.

- Ne sledi drugih motoristov. Prehitevanje je najtežje za zadnjega v koloni, ker hoče slepo ujeti ostale. NAPAKA!!! Vozi po svoje in se osredotoči na promet okoli sebe in ne na skupino pred teboj.

- Na motor se vsedi z glavo ne z ritjo.

Morda bi morali za kategorijo motociklov dati pobudo za zakonsko spremembo, ki bi dovoljevala montažo močnejših led pozicijskih luči za motorna kolesa, podobno kot ima to Audi A4 in pa že navadni bicikli, ki so z led svetilkami predvsem utripajočimi izredno dobro vidni tudi podnevi. Menim, da bi se OPAZNOST motornih koles v prometu povečala in z tem zmanjšale nesreče zaradi izsiljevanja prednosti predvsem v naseljih.

Ni mi vseeno, če se komurkoli od Vas kar koli zgodi, zato te prosim vozi svojim zmogljivostim primerno in ne pretiravaj. Poskusi se vsaj enkrat vprašati, ko boš vozil v ovinek ali je imel Vodiški Francelj prav?

Lep pozdrav

Nikola Tesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!