Skoči na vsebino

Koliko nas bo letos na cesti preživelo?


moto rider

Priporočene objave

Aha, zdaj zastopim, zakaj se mi je 'pajkica' v zadnjih časih prebralo 'pikrca'. Če pomislim, kako bi bil šele sam zaxeban ...

Dajmo zdaj. Gre ti, korak po koraku - pa si zmagala. Ti želim, da čimprej stečeš ... v hrib in na vrh!

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šele zdaj opazil tole temo... čimprej se pozdravi.

brez bolečin ni izkušen, brez teh pa ni modrosti.

Kar tako naprej pa bo kmalu po starem :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

nauk je na koncu zgodbe.... če vse prebereš, je to dovolj... vsak sam zase ve najboljše :)

razglabljanja pa ne bom brala, zakaj, kdo kriv, pa če bi ali bi blo drugač...bla bla bla.....

 

No, le daj, napiši, prosim ... Res me zanima ... kaj se je zgodilo, da si pridelala vse tiste zlome? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja je odlutala za trenutek

 

 

No, to nas zanima, ta trenutek ... kaj je bilo ... kakšna je bila nesreča ... 

 

 

zdej poslušam užaljene tipe, res ne, tudi komentarjev ni treba ... včasih moramo nekaj tudi dati iz sebe kar je še ena izkušnja več, pa čeprav na papir....

 

 

 

Ja, saj pravim - daj iz sebe ... 

 

 

Mene resno zanima iz tvojih ust, kaj je bilo. Ker ne morem verjeti tračem ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni še konec leta.....

Pazi!!!

Če ležiš na traumi se morš pazt sam kakšnega levega kirurga :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ležiš na traumi se morš pazt sam kakšnega levega kirurga :lol:

 

Al pa nerodne blond sestre :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo, da je previdnost mati modrosti. Kako za boga je pri vsej tej previdnosti zanosila in postala mati. Mi je pač všeč take vrste humor. Tudi britanski je dober. Ali pa kakšen črn, kot je tisti, da smo motoristi darovalci organov. Ma bo treba bolj počasi voziti, ker so drugače vsi organi zmečkani. To ni zajebancija, to je realnost.

 

Svojo službo preživim na cesti. Tudi veliko svojega prostega časa preživim na cesti. In vedno vidim, da se ne znamo obnašati v prometu. Pustimo predpise, ker so nekaterim, ne španska, temveč uzbekistanska vas. Moramo se imeti radi. In to toliko, da vedno večkrat premislimo, preden se na cesti nekaj odločimo narediti. Ker naša dejanja imajo posledice. Je zastonj potem hlipati, da nisem hotel, ... Verjamem, da se zgodi. Vendar se nekaterim dogaja. Pa ne samo v glavi, temveč se iz glave razširi na okončine in nato na vozilo. Pa imajo javne službe spet delo.

 

Tudi to ni zajebancija, da ta plavi slikajo motoriste navzdol. Spet je cesta kriva, spet je bila guma mrzla, spet je nekdo odvzel prednost motoristu, spet ... Mogoče je samo sreča manjkala. Ni imel sreče, da bi stal v vrsti, kjer so delili pamet. Ja, pamet je tista, katera nam nameni večjo verjetnost preživetja. Za vse primere pa res ne more biti samo pamet kriva.

 

Saj veste, mlad in nor. Ampak se staramo. Kaj to pomeni, da ostajamo nori ? Motorizem je svoboda. Vendar nekateri zlorabljajo motor za prehitevanje časa. Čas ni otipljiv kot ograja ali drevo. Čas ne boli, ograja ali drevo bolita.

Hitrost zasvoji. Bolj kot heroin ali kokain. Zaradi tega se sploh ne čudim državam, katere so imele omejitev moči pri motorjih. Po tej strani je čisto pravilna zakonodaja pridobivanja izpita za motor. Ta pravi model se itak lahko razbije z avtomatikom, vendar napredovanje po stopničkah ima prednosti. Verjetno je že vsak kdaj hodil po stopnicah. Pa poskusite preskakovati po dve ali tri stopnice nonstop. Ne bo šlo dolgo časa, kajne.

 

Upam, da bomo vsi preživeli. Moramo se zavedati, da je veliko odvisno od nas samih in ne od sreče, usode ali kakšnega prekletstva.

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt! Neprevidnost, pa mati nezakonskih otrok...

 

& drugi del se mi je mnogo bolj vtisnil v uho!!

Ja, jaz tudi tumbam tole teorijo, pa mi pri vsej pameti, kolikor se je spilila do danes, še ni popolnoma uspelo ukrotiti. Žal...

Ponavadi smo v fotelju mnogo pametnejši, kakor na motorju. V glavnem vsi. Ker tudi sebe ne izključujem

 

Paziti bo potrebno!!! Sem slišal, da se obrestuje. - Sicer pa na Grobnik!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da v to temo ne spada..ampak vseeno..če obrnem naslov...je kdo spremljal , beležil...koliko jih pa na naših cestah leta 2013 NI preživelo. In primerjava z letom 2012.

Ali smo se kaj naučili....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da v to temo ne spada..ampak vseeno..če obrnem naslov...je kdo spremljal , beležil...koliko jih pa na naših cestah leta 2013 NI preživelo. In primerjava z letom 2012.

Ali smo se kaj naučili....

 

http://www.varna-pot.si/si/335/842/Pregled_zrtev_prometnih_nesrec_na_slovenskih_cestah.aspx

http://www.policija.si/baza/tab04.html

 

Torej 15 do konca avgusta, 16 pa v 2012.

 

Oz. naj kdo popravi, ki bolje vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.varna-pot.si/si/335/842/Pregled_zrtev_prometnih_nesrec_na_slovenskih_cestah.aspx

http://www.policija.si/baza/tab04.html

 

Torej 15 do konca avgusta, 16 pa v 2012.

 

Oz. naj kdo popravi, ki bolje vidi.

Še malo naj dvignejo kazni za cestnoprometne prekrške pa ji bo še več,sej bodo ljudje delali samomore ker ne bodo mogli plačat kazni za premajhno varnostno razdaljo,no pa še kaj se bodo spomnili,definitivno da bodo mal nafilali blagajno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da ne bom povedal nič novega pa vseeno:

Nesreče so bile in nesreče bodo tudi v prihodnje. Samo upamo lahko da jo odnesemo brez poškodb ali še kaj hujšega.

Res pa je tudi, da če bi na to študiral tisti trenutek ko se usedem na motor, bi takoj razjahal in ga dal nazaj v garažo.

Tisti, ki smo preživeli lahkomiselna mlada leta in preživeli, verjetno danes bolj uporabljamo glavo v prometu, čeprav tudi to vedno ni dovolj. Res moraš imeti srečo, da ne naletiš na butalca za volanom ali pa "paura" , ki mi je zadnjič pognal živino čez cesto, kljub temu da me je videl že od daleč in me gledal celo minuto!!! In potem ko sem v šoku obstal sredi ceste (hvala Hondi za dobre zavore) je nonšalantno odkorakal za svojo čredo in komentiral z besedo "kriza". Pa ga razumi kdor ga lahko, jaz ga nisem.

Vsem, ki ste imeli letos manj sreče, želim čimprejšnje in čimlažje okrevanje. Verjemite da vem o čem govorim, sem bil zadnja leta večkrat na obisku v rehabilitacijskem centru Soča in to kar vidiš tam, te mora strezniti.

Pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče visokih kazni (abnormalno, seveda) in morebitnega njihovega višanja (državna blagajna je vedno prazna), bo verjetno še več ljudi temu sorazmerno "brez pameti" in brez zadržkov bežalo, ne glede na posledice. Če nekomu grozi več tisočakov visoka kazen, zapor in odvzem vozila, zakaj bi se sekiral za tistih nekaj stotakov zaradi pobega. Pač riskira in mogoče profitira. Problem nastane kasneje, ko se tak bežeči voznik, ne oziraje se na druge, zaleti, nekoga povozi, ... Stiska prižene ljudi v skrajnosti. In takrat se dogajajo čudne stvari. Nekateri se zadeve lotijo tako, drugi drugače. Še vedno je pa to narod opojnih pijač, zato jih veliko išče rešitve na dnu kozarca. Ampak tam je samo spačena slika. Sedaj pa imejmo takega voznika v prometu.

 

Imate otroke ? Nekateri da. Si lahko zamislite, da vas obiščejo ta plavi z novico o povoženju vašega otroka na prehodu za pešce ali na pločniku. In to samo zato, ker nekdo objokuje stare čase in išče uteho v alkoholni tekočini, nato pa z zamegljenim pogledom išče cesto.

 

So primeri, ko vozniki iz takih in drugačnih razlogov ne ustavijo in bežijo. So primeri, ko se taki vozniki proti svoji volji ustavijo in tam počakajo pogrebce. So primeri, ko ljudje v takih primerih krivijo ta plave. Tako, kot nihče nikomur ne zliva pijačo po grlu, tako nihče nikogar ne sili, da tišči na gas.

 

Ma saj verjetno ni tako hudo. Pač odgovorni s statistiko prikazujejo takšno in drugačno stanje in jo prilagajajo, glede na minus v blagajni. So pa tudi vozila vedno bolj varna. Samo pri motorjih je še vedno tako, da je voznik izpostavljen in večkrat leta po zraku brez padala.

Pri statistiki je tako, da odgovorni določijo, koliko je lahko mrtvih. Si določijo neko številko, katero naj ne bi prekoračili, za kar se je treba boriti z vsemi sredstvi. Ta sredstva so pa vsem osovraženi radarji, stalne kontrole, kazni, ... Bolj je zanimivo, zakaj je določena številka. Lahko bi enostavno napisali, da ne sme nihče umreti, kar je seveda utopično. Kajti, vsako življenje je dragoceno.

 

Koliko nas bo preživelo ? Bo statistika povedala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče visokih kazni (abnormalno, seveda) in morebitnega njihovega višanja (državna blagajna je vedno prazna), bo verjetno še več ljudi temu sorazmerno "brez pameti" in brez zadržkov bežalo, ne glede na posledice. Če nekomu grozi več tisočakov visoka kazen, zapor in odvzem vozila, zakaj bi se sekiral za tistih nekaj stotakov zaradi pobega. Pač riskira in mogoče profitira. Problem nastane kasneje, ko se tak bežeči voznik, ne oziraje se na druge, zaleti, nekoga povozi, ... Stiska prižene ljudi v skrajnosti. In takrat se dogajajo čudne stvari. Nekateri se zadeve lotijo tako, drugi drugače. Še vedno je pa to narod opojnih pijač, zato jih veliko išče rešitve na dnu kozarca. Ampak tam je samo spačena slika. Sedaj pa imejmo takega voznika v prometu.

 

Imate otroke ? Nekateri da. Si lahko zamislite, da vas obiščejo ta plavi z novico o povoženju vašega otroka na prehodu za pešce ali na pločniku. In to samo zato, ker nekdo objokuje stare čase in išče uteho v alkoholni tekočini, nato pa z zamegljenim pogledom išče cesto.

 

So primeri, ko vozniki iz takih in drugačnih razlogov ne ustavijo in bežijo. So primeri, ko se taki vozniki proti svoji volji ustavijo in tam počakajo pogrebce. So primeri, ko ljudje v takih primerih krivijo ta plave. Tako, kot nihče nikomur ne zliva pijačo po grlu, tako nihče nikogar ne sili, da tišči na gas.

 

Ma saj verjetno ni tako hudo. Pač odgovorni s statistiko prikazujejo takšno in drugačno stanje in jo prilagajajo, glede na minus v blagajni. So pa tudi vozila vedno bolj varna. Samo pri motorjih je še vedno tako, da je voznik izpostavljen in večkrat leta po zraku brez padala.

Pri statistiki je tako, da odgovorni določijo, koliko je lahko mrtvih. Si določijo neko številko, katero naj ne bi prekoračili, za kar se je treba boriti z vsemi sredstvi. Ta sredstva so pa vsem osovraženi radarji, stalne kontrole, kazni, ... Bolj je zanimivo, zakaj je določena številka. Lahko bi enostavno napisali, da ne sme nihče umreti, kar je seveda utopično. Kajti, vsako življenje je dragoceno.

 

Koliko nas bo preživelo ? Bo statistika povedala.

folk  dela  pizdarije   pa  niso  pijani  ne omamljeni.dejte  nehat  no  da  smo  narod  pijanckov.folk  pri  belem  dnevu ne daja  zmigavcev vozi  prehitro izsiljuje  pa  kaj  so  vsi  pijani  lepo  te  prosim.dokler  bo  folk  mislil  da  so  sami  na  cesti  bodo  tragedije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@c3c, imaš prav, da so ljudje malomarni tudi kadar so trezni. Ima pa @Borutt prav, da smo država pijančkov, kar najbolj opazijo zaposleni v policiji, zdravstvu in ostali, ki se s takimi opojniki srečujemo v najhujših primerih vsakodnevno. In žal je poglavitni vzrok hudih prometnih nesreč opoj nedovoljenih substanc (alkohol, droga, ...).

@Borutt, sem gledal eno oddajo o zgodovini varnosti v avtomobilizmu. Me je pritegnil njihov zaključek ko so povedali, da se dandanes ljudje v naših varnih konjičkih na štiri kolesa počutimo preveč varno in se tudi zato do pravil in ostalih udeležencev v prometu vedemo neodgovorno. Ljudje se enostavno ne zavedajo kakšno škodo lahko kljub tej varnostni tehnologiji naredijo samemu sebi ali nekomu drugemu in ko se nesreča zgodi, so vedno šokirani z vprašanjem v glavi: "Zakaj ravno jaz?" Khmmm.... prepozno, prej bi mislil!

Torej preventiva mora biti, za določene pač z stres šoki za denarnico. Moram po lesu potrkati, da v 20-ih letih od kar sem prvič sedel na vozilo, ki ima motorni pogon nisem še dobil nobene kazni (če ne upoštevam ene za parkiranje - pozabil uro). B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo naj dvignejo kazni za cestnoprometne prekrške pa ji bo še več,sej bodo ljudje delali samomore ker ne bodo mogli plačat kazni za premajhno varnostno razdaljo,no pa še kaj se bodo spomnili,definitivno da bodo mal nafilali blagajno.

 

Še mal pa bodo polne črte kar same gledale kdaj jo boš povozil ... pa nima veze kolk stane ..... polcaji se bodo kao fural z busi in krpal nogavice, ampak služil bodo pa z najsodobnejšimi 10x preplačanimi pripomočki. Živina nekulturna .... vse je treba pozombit do amena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Fočk :-))

 

Preživel letošnjo sezono, s tem, da sem tokrat izkoristil vse razpoložljive

džokerje in ukane, ko sem barantal s starko s koso za preostanek lifa.

 

Na cesti v srbiji obležal konec julija, do domače postelje pa prišel po 4.5 meseceh

prebivanja v bolnišnici in rehabilitacijskem centru, kjer fizioterapevtka iz doline Soče

še vedno ni obupala nad menoj in me muči (zvija kosti, razteguje kite in mišice ter razmiguje trde sklepe, …),

da bi se le čimprej vrnil v normalno obliko preživljanja življenja (in da zraven

pade še kakšna fura z motorjem…recimo do Khardunga in nazaj :-))

 

 

Welcome back Nejc :OK:  zgleda, da znaš dober barantat .Važen ,da si živ  :yea1:  vs ostalo bo tudi fura z mopedom.  Pocajtej  se čez zimo pol pa gas :010

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!