Skoči na vsebino

Koliko nas bo letos na cesti preživelo?


moto rider

Priporočene objave

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

Ampak, moj ta nou bo mel samo 125 kojnu, pa samu 948ccm, a pol bom vun padu iz te grupe :(

 

saj ti je cartman razložil, da s tako nihajko se ne vozi okoli zbirališč motoristov :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko sezono je voznica Renault Lagune začela prehitevat avto, za katerim se je peljala. Cesta je bila pregledna daleč naprej in nazaj.

Na levi vozni pas je sunkovito skočila in začela prehitevat cca. 50 metrov od točke, kjer sem vozil nasproti s hitrostjo 90kmh. Enostavno je začela prehitevat, kot da me ni, kot da sem luft.

Šlo je za centimetre, da sem se lahko umaknil skrajno desno na travo. Imel sem polne gate ko sem se ustavil. Pa še nekaj minut zatem nisem bil čisto razsoden, pa sem razmišljal, če bi se obrnil in ji razbil avto, pa še gobec zraven.

Če bi prišlo do sranja, bi v časopisu verjetno pisalo: "Vzrok nesreče najverjetneje neprilagojena hitrost voznika motornega kolesa!"

Popravljeno . Popravil Miha X
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce  si navajen, da te  spluvajo ob tvojih filmskih mojstrovinah.....ja, da ni res problem v drugih kaj? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzami raje aspirin in pojdi spat !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, The Lakl pravi:

....: "Kdaj te motoristi sprejmejo kot motorista?"

k men kavo plačaš :P

pred eno uro, Snecer pravi:

Tu na MS je standard najmanj 150ps+, 1000ccm+ (+premium znamka), guma bolj zvožena do roba in preko, namesto krvi v žilah kava, 50k km+ na leto, najmanj trije motorji v garaži in ekskluzivna svetovalna pogodba z moštvom iz zgornjega dela motogp lestvice.

itak ... drugač je vse skupi brezveze ... pol se pač ne greš motorizma, ampak znamke zbiraš ... :lol1:

sve mi možeš psovat, ali kavu in ninđu nemoj :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snecer said:

namesto krvi v žilah kava

To je bolj pri biciklistih specjalkarjih - ki nas pa se manj upostevajo, in smo splosna golazen - stratesko razporejeni, da delamo sranje po celi drzavi... :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Miha X pravi:

Lansko sezono je voznica Renault Lagune začela prehitevat avto, za katerim se je peljala. Cesta je bila pregledna daleč naprej in nazaj.

Na levi vozni pas je sunkovito skočila in začela prehitevat cca. 50 metrov od točke, kjer sem vozil nasproti s hitrostjo 90kmh. Enostavno je začela prehitevat, kot da me ni, kot da sem luft.

Šlo je za centimetre, da sem se lahko umaknil skrajno desno na travo. Imel sem polne gate ko sem se ustavil. Pa še nekaj minut zatem nisem bil čisto razsoden, pa sem razmišljal, če bi se obrnil in ji razbil avto, pa še gobec zraven.

Če bi prišlo do sranja, bi v časopisu verjetno pisalo: "Vzrok nesreče najverjetneje neprilagojena hitrost voznika motornega kolesa!"

js sm meu lani podobn primer... rahel ovinek... čist pregleden...  kilometr naprej nazaj....  gre nasproti starejša  baba z ene 100 kmh.... in lepo počasi in konstantno skoz bolj čez črto proti meni.... js se umikam... umikam... ona prpele ko se srečava tolk po mojem pasu da sm mogu na bankino zapelat da se je sešlo..... in me je nosilo  po bankini  in stresalo.... in sm komi obdržu motor... (vse se je zgodilo v parih sekundah čeprov opisujem počasi...)  in malo naprej so drevesa ob cesti in bi kot ti praviš pisalo v novicah motorist norel in se zaletu u drevo... a šel sem  dobre 90 in nič več!

v šoku obrnem in gas  za njo... skoz do njenega doma... ona seveda ni niti pomislila da se ustavi... potem se celo pohvali da je vidla v ogledalu kako me razmetavalo sem ter tja in sem lovil motor... .....   halo kaj je z vami ste me spregledali? pijani? hotu sm samo razlog, res me je zanimal...  in kaj mi reče? jah, sm mislnla da ne bom zvozila ovinka k sm prehitro pršla in da me bo zasukalo in sm bl naokrog šla... 

 

 :rolleyes: no,kaj čš takmu?  pol pa pejt bl počas  če misliš da te bo obrnilo!!!  pa če vidiš nekega napsroti vseeno odmotaš in ga probaš ne ubiti!!! al kaj? 

avto pa nov  , dobre gume,... na tisti cesti se vozjo čez take 'ovinke' 150 kmh brez nevarnosti saj sploh ni neki ovinek.. uglavnem... škoda besed...

od tistga trenutka je žal ali na srečo vse drgač,  tako v avtu kot na motorju... vsak ko gre mimo mam zmer mal tistga občutka... kaj pa če.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi boste vsi ugotovili tisto, kar vam jaz že toliko časa dopovedujem. Človeški faktor. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Počasi boste vsi ugotovili tisto, kar vam jaz že toliko časa dopovedujem. Človeški faktor. 

če ti pr 300 guma poč, je kriu proizvajalec in to je spet ćloveški faktor, sj jo je člouk naredu, ane ane :P

prau maš ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, twom pravi:

Kwa k' bi en mausu eno kavo plaču da se mal umiri?

potrud se :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam take primere skoraj vsak dan, ker se z motorjem vozim tudi v službo in sem precej na cesti.

V mestu je itak kaos zjutraj in popoldne, ampak tam so vsaj hitrosti manjše.

Izven mesta sunkovito zavijanje traktorjev levo, brez smernika, ali pa vključevanje različnih vozil iz gozdnih poti ali polj na cesto.

Nekje tukaj sem že napisala, kako mi je možakar s terencem na poln gas priletel z desne na cesto, odneslo ga je na levi vozni pas, kjer je nekaj časa tudi vozil, preden se je vrnil na desnega. Jaz pa zavirala in ugibala, kam naj grem, levo ali desno. No, ko se je vrnil na svoj pas, sem ga prehitela, na ramenu je tiščal telefon, medtem ko je lovil volan.

Večkrat se mi je tudi zgodilo, da je kdo obračal avto kar na vozišču in to takoj za ovinkom. ne vem zakaj, ampak to zelo radi počnejo Italijani.

Kar pa se zvočnega opozarjanja nase tiče, popolnoma se strinjam, da voznika s tem opozoriš nase, ko vidiš, da te preprosto ni opazil.

Pravilno je, da se vnaprej izognemo nesreči, ko nas kdo izsiljuje, saj gre za naša življenja, ampak če se bomo vedno le izogibali in nikoli povedali nekomu, da ni naredil prav, bo izsiljevanje motoristom postala navada in bo že vnaprej logično, da se motorist mora umakniti.

Če bi meni nekdo jezno potrobil in ni povedal, da sem storila neumnost, bi se zamislila, zakaj sem to storila, kako da ga nisem opazila, pomislila na posledice moje napake in se zelo potrudila, da tega ne bi storila nikoli več.

To pomeni, storila si neumnost, ampak ne ponovi je, ker si s tem ogrozila življenje!

Če pa se mi bodo vsi previdno odmikali in mi dovolili, da kar grem, ker imam velik in močan avto, pa mi to lahko postane strašno fajn, ko kar greš in se ti vsi umaknejo. In to veliko voznikov tudi počne, ker se ne zavedajo posledic in o njih niti ne razmišljajo!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, KARMEN1 pravi:

 ....bo izsiljevanje motoristom postala navada...

Žal je to ŽE navada v Sloveniji. V kombinaciji z slovensko nevoščljivostjo, privoščljivostjo in sindromom kratkega kurca pa je to početje že skoraj nacionalni šport.

Po mojih dosedanjih ugotovitvah kot voznik motornega kolesa na cesti v Slovenji preprosto NE obstajaš...edini realen recept za preživetje je torej zavedanje le tega...ali pa postaneš cestna loterijska kroglica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse tole, tudi video posnetek je strnjeno v stavku voznika avtobusa, ki pogleda v vzvratno ogledalo in zavije:

"Saj ima tablice, torej ima tudi zavore"

Žal je tako razmišljanje preveč pogosto in nekateri izsiljujejo prednost namerno!!!! Zavedajo se, da pametnejši odneha (zavira).

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, KARMEN1 pravi:

Imaš kakšne težave morda :hmm:?

A tako misljenje predstavlja tezave? :lol1:

Aja "nemam prava na glasanje",ker sedim samo na zadnjem zicu. :lol1:

Popravljeno . Popravil dr.looney
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, dr.looney pravi:

 

P.S. .... res mi dvigne pritisk ,ko berem jamrarije.....:whistle:

To ni fajn veš....:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, dr.looney pravi:

P.S. .... res mi dvigne pritisk ,ko berem jamrarije.....:whistle:

...old grumpy woman...

...pod tvojim nick-om tudi nekaj pove...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, BIF pravi:

...old grumpy woman...

...pod tvojim nick-om tudi nekaj pove...

.....taka sem.....skoraj popolna... ce mi ne bi manjkal en zob.....:ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, dr.looney pravi:

Spet en kup enga jamranja. Kako smo bogi , kako nas ne vidijo, kako smo nedolzne ovcke......sama krivica se nam godi. Pa dejte ze enkrat odrasti. 

Spet so drugi krivi samo sami nic. Bo treba ego z gasa spustit pa pamet v roko. Ti grdi avtomobilisti pa biciklisti pa pesaki vsi bi se nam moral klanjati samo zato ker vozimo motor. Dejte no nehat.

Na motorjih pa sami asi, ce ne praskas z usesi po asvaltu na ovinku nisi car. Ce ne vozis super druper motorja nisi motorist. Potem pa se cudite , ko se to obrne proti vam. 

Ce zelimo spremeniti kaj bo treba zacet pri sebi. 

Za konec pa veliko varnih km v letosnji sezoni zelim vsem. 

 

P.S. .... res mi dvigne pritisk ,ko berem jamrarije.....:whistle:

Govor je o namernem izsiljevanju prednosti motoristom, o telefoniranju za volanom itd. Ne pa o praskanju asfalta. Jasno, da bom kot motorist popustil in mu odstopil prednost, ker bom jaz potegnil ta kratko. Ampak, to se ne pomeni, da imajo pravico to pocet. In ce se vam nekaterim to zdi normalno, meni se ne. Pojdi enkrat v Avstrijo ali Nemcijo, cisto drugacen odnos do motoristov, pescev in kolesarjev vlada tam. V prometu smo dolzni scititi sibkejse, ne pa da jih iz čistega primitivizma ogrozamo. Zato ne pisi bedarij, pa ce ti je tako zelo vsec taksen odnos v prometu ti svetujem kaksno turo po Albaniji.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, IZTOK pravi:

Govor je o namernem izsiljevanju prednosti motoristom, o telefoniranju za volanom itd. Ne pa o praskanju asfalta. Jasno, da bom kot motorist popustil in mu odstopil prednost, ker bom jaz potegnil ta kratko. Ampak, to se ne pomeni, da imajo pravico to pocet. In ce se vam nekaterim to zdi normalno, meni se ne. Pojdi enkrat v Avstrijo ali Nemcijo, cisto drugacen odnos do motoristov, pescev in kolesarjev vlada tam. V prometu smo dolzni scititi sibkejse, ne pa da jih iz čistega primitivizma ogrozamo. Zato ne pisi bedarij, pa ce ti je tako zelo vsec taksen odnos v prometu ti svetujem kaksno turo po Albaniji.

Ah daj no, zdej pa v jok in na drevo. :lol1:

Brezmadezni......:lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, IZTOK pravi:

Govor je o namernem izsiljevanju prednosti motoristom, o telefoniranju za volanom itd. Ne pa o praskanju asfalta. Jasno, da bom kot motorist popustil in mu odstopil prednost, ker bom jaz potegnil ta kratko. Ampak, to se ne pomeni, da imajo pravico to pocet. In ce se vam nekaterim to zdi normalno, meni se ne. Pojdi enkrat v Avstrijo ali Nemcijo, cisto drugacen odnos do motoristov, pescev in kolesarjev vlada tam. V prometu smo dolzni scititi sibkejse, ne pa da jih iz čistega primitivizma ogrozamo. Zato ne pisi bedarij, pa ce ti je tako zelo vsec taksen odnos v prometu ti svetujem kaksno turo po Albaniji.

Tam je drugačen odnos, ker se šibkejši zavedajo svoje ranljivosti, ne pa pri nas.

Pešci in kolesarji serjejo po cesti lih kakor jim paše. Kolesarska steza, a asi se furajo po cesti, ker jebi ga sm ta glavn frajer na vas k mam specialko za par jurjev, pa beer bauh do štange.

Pešci hodijo po cesti, a na drugi strani pločnik sam jebi ga tist je tm za brezveze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!