Skoči na vsebino

Koliko nas bo letos na cesti preživelo?


moto rider

Priporočene objave

Zelo lepo napisano Nikola Tesla, samo se bojim da bodo razumeli samo tisti, ki bodo hoteli razumeti :rolleyes:

lp

matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podatki Policije kažejo, da je bilo leta 2006 največ nesreč motoristov s smrtnim izidom pri voznikih starih med 24 in 34 let, druga najbolj rizična skupina pa je v skupini 34 - 44 let. To mi daje misliti, da smo največji "frajerji" tisti, ki smo malo starejši, imamo toliko prihodkov da si lahko kupimo "motor kot se šika" (in tudi zakon nam to dovoluje) in smo na splošno "carji" ker imamo pamet že na pravem mestu.

Statistika pravi, da to ni ravno tako. V razmislek...

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še malo replike na poste tam bolj od začetka. Na naravno selekcijo.

Tisto ko pade volk iz lufta na ovce in dobi lahko tudi najmočnejšo in najbrihtnejšo, ni selekcija, temveč redukcija.

Selekcija je, ko ovca beži pred volkom ali za njim ker misli da je levinja in jo na ovinku flikne ob skale in si polomi parklje. Ker je bila pač butasta ovca. In potem ima volk malco. In ker se volku ne da kaj dosti skakati direkt iz vrha med ovce, ker nima padala, pač čaka butaste ovce in ima kar redno malco.

No takule.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... starih med 24 in 34 let, druga najbolj rizična skupina pa je v skupini 34 - 44 let. ...

U mater :blink: , kje sem pa jaz, če me ni med 24 in 44. In da neumnost traja kar celih 20 let? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podatki Policije kažejo, da je bilo leta 2006 največ nesreč motoristov s smrtnim izidom pri voznikih starih med 24 in 34 let, druga najbolj rizična skupina pa je v skupini 34 - 44 let. To mi daje misliti, da smo največji "frajerji" tisti, ki smo malo starejši, imamo toliko prihodkov da si lahko kupimo "motor kot se šika" (in tudi zakon nam to dovoluje) in smo na splošno "carji" ker imamo pamet že na pravem mestu.

Statistika pravi, da to ni ravno tako. V razmislek...

Še to; zraven seveda ni statistike, koliko je lastnikov registriranih motorjev v teh starostnih skupinah. Predvidevam pa, da je največ lastnikov motociklov starih ravno med 24-44 let in da je pač zato toliko višja stopnja nesreč s smrtnim izidom v tej populaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to; zraven seveda ni statistike, koliko je lastnikov registriranih motorjev v teh starostnih skupinah. ...

No vidiš, saj veš kaj je statistika. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakladaš! Slovenci smo znani samomorilci. Še Rode se sekira.

Pol praviš, da še teh nesrečnih 35-45 mrtvih motoristov vpišejo med 600 in nekaj samomorilcev. Rode pa naj se ne sekira. Ali naj poskrbi, da si bodo/bomo Slovenčki upali naklepat kaj več otrok in jih tudi zmogli preživet al pa naj poskrbi za lepo in udobno posmrtno življenje tam nekje v raju. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto rider in vsi ostali ki skušate s svojimi nasveti zmanjšati število ponesrečenih motoristov in ostalih udeležencev v prometu :worship: :worship: , motor se vedno vozi z glavo zato ni slabo razmišljat z njo kaj nas lahko čaka v naslednjem ovinku, križišču......vsaj jaz to počnem in hkrati uživam v vožnji, popotovanju....saj to je smisel tega, da uživam in hkrati čim manj ogrožam sebe in ostale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni, da ne bi odgovoril na to temo, ker vidim, da še zdaj niso VSI dojeli, da je ta tema namenjena VSEM nam, da bi se po lepi vožnji VSI brez izjem vrnili domov živi in zdravi.

Mladim soliti pamet je kot scati proti vetru. Je brez zveze, ker tako ali tako nihče ne posluša. Na žalost ne gre drugače kot Vas pretresti z linki objavljenimi v tej temi, da vas vsaj toliko zdrmajo, da boste potem absorbirali (če) VSAJ OSNOVNE NASVETE.

O osnovah VARNE VOŽNJE so me takrat 19 letnega mladeniča poučili izkušeni člani veteran kluba.

Fantje iz Veteran kluba Šentvid izpred 25 let do danes, vsaj tisti z katerimi sem se še občasno srečal, so ostali vsi nepoškodovani brez nesreče z težjimi posledicami. Morda pa je potem le nekaj na tem, kar je govoril o osnovah varne vožnje pokojni Franc Sojer (Vodiški Francelj). Op. umrl je naravne smrti.

Vedno nas je učil:

- V ovinek pelji vedno tako, da boš lahko ustavil tudi, če je za ovinkom padlo drevo, voz ob cesti ali skale s pobočja.

- Računaj, da je na asfaltu VEDNO pesek, listje, v senci moker spolzek asfalt, v ovinkih pa polita nafta iz slabo zaprtih rezervoarjev ... Ponavadi ravno takrat, ko je tega najmanj treba.

- Kadar voziš po dolgi ravni cesti ob tvojem pasu pešec nasproti pa kamion se boste VSI SKUPAJ SREČALI NATANKO V ISTI TOČKI. Vedno!!!!

- Vsaj skozi naselje vozi po predpisih !

- Vozi z prižgano lučjo. No sedaj je le to izgubilo pomen saj moramo vsi voziti z zasenčenimi lučmi in ne izstopamo več od ostalih vozil.

- Ne sledi drugih motoristov. Prehitevanje je najtežje za zadnjega v koloni, ker hoče slepo ujeti ostale. NAPAKA!!! Vozi po svoje in se osredotoči na promet okoli sebe in ne na skupino pred teboj.

- Na motor se vsedi z glavo ne z ritjo.

Morda bi morali za kategorijo motociklov dati pobudo za zakonsko spremembo, ki bi dovoljevala montažo močnejših led pozicijskih luči za motorna kolesa, podobno kot ima to Audi A4 in pa že navadni bicikli, ki so z led svetilkami predvsem utripajočimi izredno dobro vidni tudi podnevi. Menim, da bi se OPAZNOST motornih koles v prometu povečala in z tem zmanjšale nesreče zaradi izsiljevanja prednosti predvsem v naseljih.

Ni mi vseeno, če se komurkoli od Vas kar koli zgodi, zato te prosim vozi svojim zmogljivostim primerno in ne pretiravaj. Poskusi se vsaj enkrat vprašati, ko boš vozil v ovinek ali je imel Vodiški Francelj prav?

Lep pozdrav

Nikola Tesla

:eek: brez besed :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še malo replike na poste tam bolj od začetka. Na naravno selekcijo.

Tisto ko pade volk iz lufta na ovce in dobi lahko tudi najmočnejšo in najbrihtnejšo, ni selekcija, temveč redukcija.

Selekcija je, ko ovca beži pred volkom ali za njim ker misli da je levinja in jo na ovinku flikne ob skale in si polomi parklje. Ker je bila pač butasta ovca. In potem ima volk malco. In ker se volku ne da kaj dosti skakati direkt iz vrha med ovce, ker nima padala, pač čaka butaste ovce in ima kar redno malco.

No takule.

:D :OK:

Odlično! Prav humorno, priznam, da si me nasmejal s svojim opisom. In zdaj razumem, kaj si imel v mislih.

Na cesti pa veljajo drugačni zakoni, tu ni selekcije, redukcije ali kakršne druge "cije", temveč le pravilo zdrave pameti, pregled nad prometom, popolna koncentracija brez precenjevanja lastnih sposobnosti ter predvsem ogromna mera predvidevanja.

Da ne bo pomote ... vem, da ti to vse veš, mogoče še bolje kot jaz; tisti, ki pač ne želijo razumeti, pač ne bodo.

Popravljeno . Popravil Mutika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podatki Policije kažejo, da je bilo leta 2006 največ nesreč motoristov s smrtnim izidom pri voznikih starih med 24 in 34 let, druga najbolj rizična skupina pa je v skupini 34 - 44 let. To mi daje misliti, da smo največji "frajerji" tisti, ki smo malo starejši, imamo toliko prihodkov da si lahko kupimo "motor kot se šika" (in tudi zakon nam to dovoluje) in smo na splošno "carji" ker imamo pamet že na pravem mestu.

Statistika pravi, da to ni ravno tako. V razmislek...

Ja, mogoče pa tudi to, da nekaj let prej nisi imel motorja, ker je pač družina na prvem mestu in so stroški preveliki, da bi se človek še dodatno razvajal, kasneje, ko si pa postaviš neka trdna tla pod nogami, pa se ponovno odločiš za nakup motocikla. Ravno to "ponovno" je verjetno včasih vzrok za preveliko zaupanje motociklu in samemu sebi. Ravno mi je foter razlagal o možu ene svoje sodelavke, ki si je pri 45-ih kupil VFR-a, prej pa še nikoli ni vozil motorja. Me je takoj zaskrbelo za njegovo "zdravje", še bolj po tem, ko je ostal na sredini Meljskega hriba, ker se je vmes ustavil, speljat v hrib pa več ni znal.

Drugače pa dobro povedano Tesla ;) Se držim vseh pravil, ki si jih navedel. :worship:

HHV: a ti si že kdaj razmišljal, da bi pisal učbenike za osnovno in srednjo šolo? :D Danes se itak vsak pisec knjig trudi otrokom na čimbolj nerazložljiv način prodati snov (kot, da tekmujejo, kateri bo boljši), je pa že Marija Terezija imela prakso, da je na dvoru imela kmeta, ki je znal raji na preprosti način tolmačit zakone. Pa ne zdaj razumet, da si kmet..... ker nisi...... ti si lovec. :worship:

Mutika: A peljeva HHV-ja enkrat na pir? :naughty: Pričakujem stand-up komedijo in kokice.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fritz - novi nostradamus torej... :D

Nejkoo!

Ti si p'renglih tako pameten, kot tisti moj "p'rjatu",ki je rekel na Leganovemu predavanju:

"Kwa, on mi bo govoril, kaj je 180 km/h"!!!

Bil je prvi, ki je "fuknil"!!! Pa še dvakrat v sezoni!!!

Imel pa je to srečo, da se ni poškodoval!!!... Je naslednje leto in to zelo!

A veš, da se je kasneje opravičil!

Nekaterim pa to ni bilo dano.

Kaj veš, kdo bo letos prvi "na potezi"? :hmm:

Takšnih Nostradamusov kot ti, je bilo vsaj deset, ki so mi tvezili podobne umotvore.

A ni nikogar več med nami!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni izzivanje usode, temveč resen apel VSEM, ki vozimo motor!

Nekdo je rekel: "Kaj mi mar, to se dogaja drugim"!

A to ni res! Od takrat, (le nekaj let) nas je samo v Sloveniji, že skoraj 200 manj! Zato naj se VSAK zamisli in se resno vpraša:

Kaj pa, "če prav mene" ne bo naslednje leto več med vami? Na tem smo VSI, brez vsakršne izjeme!

Pomisli, preden sedeš na motor in upogneš desno zapestje, kajti doma TE čakajo domači in VSI, ki TE imajo radi!

Poskrbimo, da se na cesti ne bo dogajala "klavnica", kot do sedaj. Na to lahko vpliva vsak, ki sede na motor!

Tudi avtomobilisti so nas čez zimo "pozabili"! Zato mora na to misliti "najbolj ranljivi člen" v prometu... Se pravi, MOTORIST !

S tem lahko preprečimo marsikatero situacijo, brez vsakega napora! Z glavo, pa ni potrebno, da smo s to mislijo obremenjeni. Le vcepiti jo je potrebno v podzavest!

Še je čas, kajti do prave motoristične sezone, je še zadosti časa!

Tema: "PREDVIDEVANJA, NASVETI IN OSEBNA VARNOST" & MAKSI DELAVNICA V ŠIŠKI

Motocikel ni orožje. - Motocikel je izdelek, namenjen človeku polepšati življenje!!!

dobr si povedu!! :worship: :worship: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nejkoo!

Ti si p'renglih tako pameten, kot tisti moj "p'rjatu",ki je rekel na Leganovemu predavanju:

"Kwa, on mi bo govoril, kaj je 180 km/h"!!!

Bil je prvi, ki je "fuknil"!!! Pa še dvakrat v sezoni!!!

Imel pa je to srečo, da se ni poškodoval!!!... Je naslednje leto in to zelo!

A veš, da se je kasneje opravičil!

Nekaterim pa to ni bilo dano.

Kaj veš, kdo bo letos prvi "na potezi"? :hmm:

Takšnih Nostradamusov kot ti, je bilo vsaj deset, ki so mi tvezili podobne umotvore.

A ni nikogar več med nami!

ne bodite preveč pametni vsi skupaj no...raje ko da pametujete tukaj za prazen nič, organizirajte kake brezplačne delavnice po večjih slovenskih mestih in prenesite te svoje dolgoletne izkušnje in oh in sploh znanje na nas mlajše, nevedne, zaletave in nevemkaj še...dokler pa bote pametovali po forumih, moralizirali, ter se delali pametne in nakldadali z onimi in tretjimi prigodami (kaj se je onemu zgodilo pa kaj tretjemu), pa bom še dalje provociral, da bote ja meli kaj za glodat... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bodite preveč pametni vsi skupaj no...

Ne bomo te mi k pamet' spravli!

Usoda te bo, :wacko: čeprav ti tega nihče ne želi, pomilovanja vredno bitje!

Približno tako pametnih kot ti, je bilo že veliko, a se žal, ne morejo braniti (kot se še trenutno ti).

Zaključujem pametovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bodite preveč pametni vsi skupaj no...raje ko da pametujete tukaj za prazen nič, organizirajte kake brezplačne delavnice po večjih slovenskih mestih in prenesite te svoje dolgoletne izkušnje in oh in sploh znanje na nas mlajše, nevedne, zaletave in nevemkaj še...dokler pa bote pametovali po forumih, moralizirali, ter se delali pametne in nakldadali z onimi in tretjimi prigodami (kaj se je onemu zgodilo pa kaj tretjemu), pa bom še dalje provociral, da bote ja meli kaj za glodat... :D

In koliko, do sedaj organiziranih delavnic, si se ti udeležil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne delavnice, niti pravila varne vožnje, niti nasveti izkušenih prijateljev nič ne zaleže, če se vsak sam ne zaveda, da v trenutku, ko odpelješ ispred svoje hiše, sprožiš mehanizem faktorjev, ki ti lahko v tisočinki sekunde spremenijo življenje. Ko se tega začneš zavedati in če ne izzivaš usode (nesreče) si na dobri poti, da bo vsaj še ena sezona za tabo. Če znaš dovolj ceniti sebe in vse svoje, ki te čakajo da prideš zvečer s fure živ in zdrav bo več ali manj vse prav...

Živ in več ali manj cel od 1984 nam želim vse prav tudi letos!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bodite preveč pametni vsi skupaj no...raje ko da pametujete tukaj za prazen nič, organizirajte kake brezplačne delavnice po večjih slovenskih mestih in prenesite te svoje dolgoletne izkušnje in oh in sploh znanje na nas mlajše, nevedne, zaletave in nevemkaj še...dokler pa bote pametovali po forumih, moralizirali, ter se delali pametne in nakldadali z onimi in tretjimi prigodami (kaj se je onemu zgodilo pa kaj tretjemu), pa bom še dalje provociral, da bote ja meli kaj za glodat... :D

Mladi mož - si iz tiste skupine, ki samo kritizira, nimaš svojega obraza (mnenja) in ne dojemaš dobrih nasvetov!

Mladi mož - želim ti veliko sreče na cesti! Drugega ne potrebuješ......., ker vse veš in vse znaš! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mutika: A peljeva HHV-ja enkrat na pir? :naughty: Pričakujem stand-up komedijo in kokice.

:slap: :lol1:

Stand-up komedijo!

(Bthw; ... vaju letos povabim v Naskov dvorec, ko bo na Lentu spet stand-up komedija ... dobre so!)

Uh, a ga ne bi raje na krofe peljala?

:whistle:

In upam, da bova letošnjo sezono pregurala enako zdrava in čila, kot prejšnjo.

Saj se pravzaprav vsakič podamo v džunglo. Vedno bolj se zavedam tega.

Srečo želim nam vsem, prav vsem.

Kot tudi tebi, Nejkoo. Pa ne zato, ker take streljaš. Zato, ker si fejst dečko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, kot sem predvideval.

Sicer dobronamerna tema se je, tako kot vsako leto, nekje v času, ko začnejo poganjati zvončki in trobentice razvila v eno samo soljenje pameti.

Upam samo, da ne bo spet tako, kot prejšnja leta, da bo nekdo, še preden dobro vzcvetijo vijolice, odprl edino temo, v kateri ni soljenja pameti temo, ki jo neradi gledamo na vrhu neprebranih tem.

Še enkrat:

vsak naj se pri sebi vpraša, kaj lahko postori za lastno varnost, kajti vsi smo sami sebi največji sovražnik, pa če si to priznamo ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavi je pamet in ne v desnem zapestju

seveda pa so vsake izkušnje,predlogi,svetovanja dobrodošli...samo dokler ne bo v glavi...je to pljunek v morje!!!

Srečno sezono 2008 in da nas bo na koncu čimveč takih....

:closedeyes: :closedeyes: :closedeyes: :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bodite preveč pametni vsi skupaj no...raje ko da pametujete tukaj za prazen nič, organizirajte kake brezplačne delavnice po večjih slovenskih mestih in prenesite te svoje dolgoletne izkušnje in oh in sploh znanje na nas mlajše, nevedne, zaletave in nevemkaj še...dokler pa bote pametovali po forumih, moralizirali, ter se delali pametne in nakldadali z onimi in tretjimi prigodami (kaj se je onemu zgodilo pa kaj tretjemu), pa bom še dalje provociral, da bote ja meli kaj za glodat... :D

Bogi, nikoli slišal za Maksi delavnice, delavnice ki jih prireja vsako pomlad Policija (v MB v sodelovanju z MCM v lanskem letu)??.......Jadno, borno, neargumentirano jamranje cmeravca, ki teoretično obvlada vse........................ :closedeyes:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!