Skoči na vsebino

Avtoradio


stuhec

Priporočene objave

Problem z Pioneer DEH 6900. Torej radio deluje (vse prikazuje, zažene cd,...) vendar ne oddaja zvoka. Če priklopim drugi radio deluje vse brezhibno, torej so kabli in zvočniki dobri. Kaj je lahko narobe?

men je tko moj blaupunkt naredu, ko sem zamenjal zvočnike. po parih urah praskanja po glavi je pa spet začel delat in zdaj ves čas bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga dal na pregled in zdaj čakam na odgovor. Upam, da ni čisto za v smeti, ker mi je drugače zelo všečen radio. Tako, da če bo tudi kaj skurjeno in bo popravilo stalo 40€ ga bom najbrž kar popravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

lp!

kupil sem rabljeni radio jvc,radio naj bi 100% delal,ko sem doma odklopil svojega pa nazaj priklopu novega zadeva ni delala.ekran se sploh ne vžge,če pritsnem tipko displey se obarva oz osvetli,čez par sekund pa ugasne, pa tipka za eject dela tk da sm dubu vn cd, to je vse kar dela, drugo mi ne dela nič, kličem lastnika in je bil prjazn in reku da mora 100% delat ,je pa res da ko je punci montiral pr golfu ta jvc je moral na napeljavi od avta zamenjati ene dva kablčka da je delal normalno ker drgač ji je tud nekej nagajal,tk da je reku da je mogoče tud pr mojmu cliotu ista zadeva,in da se nej še to mal pozanimam.zdej me pa zanima če ima kdo kej izkušnje s tem oz kej več ve o tej zadevi???

hvala

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp!

kupil sem rabljeni radio jvc,radio naj bi 100% delal,ko sem doma odklopil svojega pa nazaj priklopu novega zadeva ni delala.ekran se sploh ne vžge,če pritsnem tipko displey se obarva oz osvetli,čez par sekund pa ugasne, pa tipka za eject dela tk da sm dubu vn cd, to je vse kar dela, drugo mi ne dela nič, kličem lastnika in je bil prjazn in reku da mora 100% delat ,je pa res da ko je punci montiral pr golfu ta jvc je moral na napeljavi od avta zamenjati ene dva kablčka da je delal normalno ker drgač ji je tud nekej nagajal,tk da je reku da je mogoče tud pr mojmu cliotu ista zadeva,in da se nej še to mal pozanimam.zdej me pa zanima če ima kdo kej izkušnje s tem oz kej več ve o tej zadevi???

hvala

lp

Na Cliotu nebi smelo biti problema saj ima že vgrajeno originalno instalacijo in imaš vse potrebne kable kupiš samo vmesni kabel in skuplaš z radijem,če pa si že sam kaj narobe priključil,ti nepreostane drugega kot, da se obrneš na radijomehanika. :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med seboj zamenjaj rdečo in rumeno žico na konektorju od radia (verjetno je že puščeno tako da se ju da premenjat), če še vedno ne dela, je nekaj z radiem narobe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med seboj zamenjaj rdečo in rumeno žico na konektorju od radia (verjetno je že puščeno tako da se ju da premenjat), če še vedno ne dela, je nekaj z radiem narobe

Ga je že za..bal skuril!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni nujno, vsak avtoradio potrebuje za napajanje 3 žice, stalni tok, ključavnica (ACC) ter maso, ker pa imajo različne znamke avtomobilov kljub ISO standardu lahko različno razporejene pine na konektorju, že proizvajalci radiev naredijo svoj konektor tak, da se da te pine ˝premakniti˝....problem je vedno in samo v stalnem toku in ključavnici, ki sta pri nekaterih avtomobilih zamenjana med seboj, zato se da tudi na konektorju od radia te žice enostavno premenjat

prej:

iz9t0j.jpg

potem:

1z56utf.jpg

če radio po tem še vedno ne bo delal, je nekaj narobe z njim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni nujno, vsak avtoradio potrebuje za napajanje 3 žice, stalni tok, ključavnica (ACC) ter maso, ker pa imajo različne znamke avtomobilov kljub ISO standardu lahko različno razporejene pine na konektorju, že proizvajalci radiev naredijo svoj konektor tak, da se da te pine ˝premakniti˝....problem je vedno in samo v stalnem toku in ključavnici, ki sta pri nekaterih avtomobilih zamenjana med seboj, zato se da tudi na konektorju od radia te žice enostavno premenjat

prej:

iz9t0j.jpg

potem:

1z56utf.jpg

če radio po tem še vedno ne bo delal, je nekaj narobe z njim

fantje hvala lepa, carji ste:) točno to je blo zamenov sm žici in dela normalno.

hvala res :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žio.

Spet jest :)

am zdej je pa en problem ratov. zmer k ugasnem avto in izvlečem kluč vn, se mi resetira radio,ker ko pridem v avto in dam kontakt se ne prižge,oz ga morm na tipko pržgt in use postaje od radia so resetirane.a ma to kej veze s tem kabli k sm jih premenov?

hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, ker ravno v takšnem primeru, da se radio vedno resetira, je ponavadi potrebno zamenjati rdečo in rumeno, da je potem OK. Ampak kot praviš če ju boš spet zamenjal, radio ne bo deloval...:hmm:

Medtem ko čakaš na odgovore probaj raje malo pogooglat, npr.: Primer 1 , Primer 2 (tadva linka sta bla čist na brzino, tako da boš ziher našel še kaj bolj uporabnega)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žio.

Spet jest :)

am zdej je pa en problem ratov. zmer k ugasnem avto in izvlečem kluč vn, se mi resetira radio,ker ko pridem v avto in dam kontakt se ne prižge,oz ga morm na tipko pržgt in use postaje od radia so resetirane.a ma to kej veze s tem kabli k sm jih premenov?

hvala lp

Ko ugasneš avto in izvlečeš ključ - a se radio ugasne ali ga moraš tudi ugasnit na tipko?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ti premeri če iz avta sploh dobiš 12V na rumeni žici, na tej žici mora vedno bit 12V, tudi če ni ključa v ključavnici.....pa ko boš že razkopaval, poglej še, če imaš na rdeči žici samo takrat 12V, ko obrneš ključ...najprej tole, potem bomo pa naprej razpravljali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Za leto 2011 je Pioneer pripravil nov model DEH-4300UB ki mi je zelo ušeč in bi ga rad kupil, vendar bi rad pred nakupom slišal kakšno mnenje... Prilagam še eno slikco .)

post-26407-0-40550500-1296507107_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ti premeri če iz avta sploh dobiš 12V na rumeni žici, na tej žici mora vedno bit 12V, tudi če ni ključa v ključavnici.....pa ko boš že razkopaval, poglej še, če imaš na rdeči žici samo takrat 12V, ko obrneš ključ...najprej tole, potem bomo pa naprej razpravljali

to je tak 100 % pravilno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za leto 2011 je Pioneer pripravil nov model DEH-4300UB ki mi je zelo ušeč in bi ga rad kupil, vendar bi rad pred nakupom slišal kakšno mnenje... Prilagam še eno slikco .)

Kupi ga ti,pa napiši mnenje! Pomojem ne moreš falit! Pioneer ve,kaj dela! :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Fantje eno vprašanje imam!

Danes sva v prijateljev avto montirala nov avtoradio Sony CDX-GT25...radio je nov...priklopu sem ga s kabli tako kot so v origialu (rdeča žica na rdečo in rumena na rumeno) in ni delalo nič...potem sem zamenjal rdečo in rumeno žico in potem je nekaj začelo delat tam pri CD pogonu, vendar displej in tipke niso delali...mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo narobe :hmm:

Aja, nej povem še to, da ima avto za napajanje 3 žice, eno črno, eno rdečo in eno belo z rdečo črto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, danes nama je napako uspelo odpravit ;)

Napaka ni bila niti v avtoradiju niti v priklopu avtoradija, pač pa je bila ena varovalka na napeljavi v avtu skurjena, tko da sm mu jo zamenju in zdej dela ;)

Hvala vseeno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo mam hude probleme ,ker ne znam nastavit postaj na pioneer 4000ub ? Kje bi jadel navodila mogoče kdo obvlada nastavitve ? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po večini imajo dandanes tako, da ročno nastaviš željeno frekvenco in potem toliko časa tiščiš tipko 1, 2, 3, 4, 5, 6 (pod katero pač hočeš shraniti) da zapiska, potem bi moralo biti shranjeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po večini imajo dandanes tako, da ročno nastaviš željeno frekvenco in potem toliko časa tiščiš tipko 1, 2, 3, 4, 5, 6 (pod katero pač hočeš shraniti) da zapiska, potem bi moralo biti shranjeno

Točno tako ;)

Sam imam tudi Pioneerja, zato lahko potrdim kar je reku k0ci ;) Če pa nimaš problemov s shranjevanjem postaj, pač pa z nastavljanjem frekvence to nastavljaš s tistimi tipkami s katerimi menjaš pesmi naprej in nazaj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako ;)

Sam imam tudi Pioneerja, zato lahko potrdim kar je reku k0ci ;) Če pa nimaš problemov s shranjevanjem postaj, pač pa z nastavljanjem frekvence to nastavljaš s tistimi tipkami s katerimi menjaš pesmi naprej in nazaj ;)

Že že sam kaj pa če je tale avtoradio ki nima tipk 1,2,3,4... :blush:http://www.mimovrste.com/artikel/1300051111/avtoradio-pioneer-deh-4000ub

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem si pa tukaj snameš navodila...

D.

Iskreno hvala sem tudi sam iskal pa nič nisem moral odpret ali so bile samo navodila za inštalacijo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prodam vrhunski avtoradio z navigacijo BECKER Traffic Pro High Speed BE 7820 in 6-cd changer znamke BECKER Silverstone BE 2660

Imam samo drugi CD (originalni) za navigacijo Europe, ker prvega nisem dobil zraven ob nakupu avtomobila, pravtako je brez navodil, oboje deluje brezhibno!!

Oboje prihaja iz avtomobila Rover 45, letnik 2004, ki sem ga pred enim mescem kupil.

Najraje bi prodal oboje skupaj, če pa kdo želi samo eno stvar pa tudi ne bo problema.

Cena 150€ za oboje (se da še dogovoriti, rad prodal in ne prodajal)

Info na ZS ali 040 942 522.

slika231.jpgslika232.jpgslika233.jpgslika234.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!